Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

jancos
23. jún 2009

😀 😀 😀 to je dobre, shaari, a SA treba pocuvat, aby vam bolo jasne🙂

jancos
23. jún 2009

drzim velmi palce, mojej kamoske, co tam bola, ale iba na normalne vysetrenie, nie 7 dni, doktor povedal, ze nech schude, ze potom isto otehotnie. tak su asi aj tam tupci.

hiva
autor
23. jún 2009

jaaaj...baby....tak som si zase kukala tu PCO dietu, ale neviem neviem....bez mcunych jedal, bez zemiakov, bez ryze, bez mliecnych vyrobkov a ktomu este bez bananov....to je nad moje sily ☹ ...jancos, ako si to vydrzala s tou dietou? aj si si vyvarala tie jedla, co su tam?

shaarka
23. jún 2009

hehe.
som rada, ze moja super odbornicka endokrinologicka nepovedala, ze som tlusta jak prasa. lebo sama bola sirsia ako vyssia a to ma asi 150cm 😀 😀 😀

a ked chce clovek schudnut, tak mu ani metformin nepredpisu. to mam jest alli za tazke loooove?! 😀 😀 😀

hiva
autor
23. jún 2009

ja zeleninu zrovna moc nemusim....maximalne rajciny, paprika, kapusta a sem tam spenat (ale to len taky vareny so zapraskou a mliekom - cize taky sa nemoze) ☹

shaarka
23. jún 2009

hiva, mne to pripada, ze ja sa stravujem len zemiakmi, ryzou, mliecnymi vyrobkami a z ovocia zjem akurat tak banan ako nahradu nejakeho jedla 😀 😀 😀 😀 😀

jancos
23. jún 2009

😀 ja som mala dobru motivaciu, lebo som nechcela brat met, ano, aj som si vyvarala, ale su to dobre a lahko urobitelne jedla. nie vsetky, ale nasla som taam kopu dobrych receptov. o zemiakoch a bananoch mi ani nehovor, milujem, ale nemozem.

hiva
autor
23. jún 2009

shaarka....ved ja presne tak isto....preto mi ta dieta robi strasne problemy a ani sa do nej nejdem pustat 🙄

jancos
23. jún 2009

😀 😀 😀 shaari, tvoj inzulin je asi stale hore 😀 😀 dole sa mu neoplati zist.

hiva
autor
23. jún 2009

najhorsie je, ze ja nemam kedy a hlavne kde vyvarat....cize ja by som to zvladla akurat tak na ovoci, sem tam rajciny a sem tam nejake to kuracie masko.....ale neviem, ci to bude mat ten ucinok, kedze odporucaju striedat rozne typy jedal 😅

shaarka
23. jún 2009

nemam to MS, ovulku, decko, peniaze, svaty pokoj, hebku pokozku a stihlu postavu a este si mam odopriet aj zemiaky a banany? 😀

jancos
23. jún 2009

to fakt musi kazdy vediet, co mu pasuje a co nie. ja tiez oblubujem mucne a chleba a tak, ale da sa to aj bez toho. uvidime, ako mi to pojde dalej. sem tam mam krizu, ale sa to vzdy podarilo prekonat. a hlavne ma motivuje, ze som uz raz otehu bez liekov na tej diete. ale nie vzdy to asi ide.

hiva
autor
23. jún 2009

shaarka 😀 😀 😀 a to este nevies, ze viacmenej zakazuju aj alkohol 😝 😝 😝

hiva
autor
23. jún 2009

jancos, ak mozes, napis pre inspiraciu, co si zjedla dnes a co vcera? 😅 😅 😅

jancos
23. jún 2009

😀 shaari, taky je svet.
hiva, presne ako pises, ten cas na pripravu jedla treba, ale potom ked sa mi to zautomatizovalo, tak to islo. ale varit treba, to je pravda. nevadi, vsak ti pomozu lekari.

anaxamon
23. jún 2009

jancos a to ostanes na tej diete furt? do konca zivota? lebo inak v diete nevidim zmysel, dieta ma byt zmena stravovania na stalo a nie len na nejaky cas...ved jojo efekt sa moze ukazat ani nevies ako... ☹

jancos
23. jún 2009

dnes
rano 2 jablka, pol kuracieho prsa uvareneho vo vode
desiatu som nestihla
obed salat vola sa chicken and grape /salat, hrozno, kura, vlasske orechy, citron, trochu horcice, olej/

vcera
rano smoothie /ovocie oriesky v pomere ako v receptoch/
jablko, hrst kesu orieskov
hovadzie so zeleninou
vecer salat ako dnes na obed

jancos
23. jún 2009

ved to je problem, ja to vnimam tak ako ty anax, ze to je na furt, len sem tam mam obdobie, ked to porusujem, ale dufam, ze raz aj to prejde. teraz som si vymyslela, ze ked ma to zas chytne, ze budem mat chut na ine, tak si len dam to co mozem vo vacsom mnozstve.

hiva
autor
23. jún 2009

jancos...super.....toto by som zvladla, keby mi mal kto navarit 😒 😒 😒

co uz, uvidime, co povie doktor, co chce so mnou robit.....bojim, aby ma rovno netlacil do laparky.....i ked nebolo by to zle, ale sama si zatial nepripustam, ze mam taky velky problem....verim, ze ak diane zabral a testosteron klesol, ovulky sa dockam 🙂

shaarka
23. jún 2009

hiva, preboha! ved ked si dam par poldecakov spisskej hrusky, na PCO ani nepomyslim. 😀 a to je take super! 😀

jancos
23. jún 2009

dost tomu verim a to robi svoje, nechcem brat lieky a viem, ze bez diety a liekov sa mi to bude zhorsovat. nehovorim, ze si nikdy nedam lieky, ale snazim sa im vyhnut, ak sa da. to je len nieco v mojej hlave tak zafixovane, asi preto mi to celkom s tou dietou ide.

hiva
autor
23. jún 2009

nie je tu nejaka blavacka, co ma cas varit a che zacat s PCO dietov?....prispela by som na naklady, len keby sa so mnou delila o to, co navari 😀 😀 😀 ...kaciatko, co povies?

jancos
23. jún 2009

shaari, to som este neskusala🙂) a je to lepsi recept nez lieky 😀

shaarka
23. jún 2009

fuuuha, dost drsna dieta.
ze jablko a kuracie na vode. no dakujem pekne.
vlasske orechy nemozem. hovadzie nejem.

jancos, daj este nieco. 😉

anaxamon
23. jún 2009

ja som vyradila kvasene veci ako pecivo, chlieb a ine cesta, takisto som obmedzila keksiky a somarinky lebo moc na sladke som neni ale keksiky mozem🙂 a zatial necitim potrebu jest chlieb ci pecivo...zaroven jem straasne moc zeleniny, ovocia a syrov, a udrzat to nebude problem bo mi to strasne chuti...ci to bude mat efekt na vahe neriesim, citim sa lepsie bez chleba (mala som bolesti brucha krce apod.)

jancos
23. jún 2009

😀 hiva, ja som pred polrokom, ked som nevedela nabehnut na system zacala s easydiet. to mate aj v blave.pouvazuj, moze ta to nakopnut, mne stacil mesiac a potom to uz islo samo.

hiva
autor
23. jún 2009

jancos, s tymi liekmi som na tom rovnako....ja zasadne ziadne lieky neberiem a uspesne sa im vyhybam....akurat na ten HAK na 3 mesiace som sa nechala prehovorit 😅 ...inak neberiem lieky takmer nikdy...ani pri chripke, ani pri nachladnuti, bolesti radsej pretrpim ako by som si mala dat ibuprofen alebo nieco podobne 😅 😅 😅

shaarka
23. jún 2009

najprv by som sa mala aj s MM odstahovat co najdalej od mamky, lebo ta si mysli, ze MM umiera od hladu, kedze ja sa zdravo stravujem a tak mu vari, mne naschval, same mastne, vyprazane, nedelene veci! 😀
skoda, ze u nas neexistuju take restiky. ze si vyberies jedlo - bez karbohydratov, alebo podla delenej stravy. 😉

hiva
autor
23. jún 2009

anaxamon....super, ale podla PCO diety syry nesmies.....a to je moj najvacsi problem (hned za chlebom, cestovinami a bananmi) 😀 😀 😀

ale osobne si myslim, ze kazda dieta je svojim sposobom prospesna....treba najme zredukovat tuk v oblasti brucha - zredukovat tukovu vrstvu okolo vajecnikov, lebo ta brani ovulke 😉 😉 😉

jancos
23. jún 2009

shaari, polievka z morcacich prs /v knihe chicken veg.soup/, je tam paradajka, cuketa a hocijaka zelenina, ja davam fazulku. je velmi dobra. 😀 ozaj
a preco hovadzie nejes?nechuti?