Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

sarafortuna
15. jan 2010

beata, ja som nebrala NIČ - len bylinné veci.. agnucaston a FEMI...
v marci na UTZ doktori videli zvačšene polycystické vaječníky... pozri moje cykly v jari /v albume/ a v septembri boli vaječníky normalenej velkosti Dr. tam nevidel žiadnu škrupinku... pozri opäť grafy a dáva to logiku... 😉

ja sa k tomu mojmu stavu nevyjadrujem... možno zla diagnostika mozno zázrak, mozno prirodzené "očistenie" sa vaječníkov...

jancos
15. jan 2010

katkamarek, vyzera to na ovu, ale to sa asi uvidi az zajtra, mozno pride a mozno nie. asi som ti nepomohla, prepac:(

sarafortuna
16. jan 2010

jancos, krásna ukážková ovulka.... blahoželám ... a vitaj v klube aspoň 9krát do roka ovulujúcich.... 😉 😉 dúfam,že tvoje telo ťa nechcelo iba na chvíľku potešiť ale že je to počiatočný trend pre rok 2010...
prajem ti ovulku aspoň do marca... nech vieš aké to je... a potom pod stromček darček pre celú rodinku.. 😀 😀 😀

jancos
17. jan 2010

😀 😀 😀 ty si zlata, aj ja dufam, ze to nebol len taky zachvev zdravia, ale ze to sem-tam pride zas🙂
vcera dosla ms, tak uvidime, aspon sa utesujem, ze to nie je mimomaternicove🙂 pa a drzte sa vsetky, neviem, kedy sa sem zas zatulam, ale myslim na vas a drzim palce.

tatranka111
17. jan 2010

ahojte
mam takú otázočku......tie ktorých manžel bol na spg......aká dlhá má byt abstinencia pred vyšetrením, alebo nevadí ak je to dlhšie ako 4 dni? u nás je to už asi 8 dní neviete či to nevadí lebo viem, že dlhá astinencia tiež nieje dobrá.........len kolko je dlhá abstinencia 😒 😒

tatranka111
17. jan 2010

jeeee a mimochodom moje telo už zase bláááázni najskor ms nedostanem viac ako dva mesiace a potom sa zase nevie zastavit......dnes je to už 9 den a nevyzerá to na to, že by už mal byt koniec ☹

sarafortuna
17. jan 2010

uf, tatranka...neviem poradiť...
no a ten cyklus ti veru nezávidim... 9 dni je vela na mrchu... 😅 😅

tatranka111
17. jan 2010

sara tak to teda je.... už nech je koniec a ak sa náhodou do utorka nezastaví tak pojdem k dokimu nech mi dá niečo na zastavenie, pravdepodobne norethisteron

katkaajurko
18. jan 2010

ahojte

tatranka 8 dni je vela - spominam si ze nieco sa tam potom zhorusuje...neviem ci pohyblivost alebo co - 4dni je idealne...

ja mavam tiez dlhu mrchu vacsinou... tych 7dni alebo 5 a 3 spinenie... teraz som historicky nemala temer ziadne spinenie...ze by to ten duphaston takto pekne upravil? vazne som mala mesiac co mesiac lepsi - tieto posledne tri co ho beriem...

hiva
autor
18. jan 2010

ahojte babule...

prcekpet...gratulujem 😵 😵 😵 ...super 😵 😵 😵 ...uz si bola aj u dokyho?...preco este nemas tt v profile? 😉

tak ja uz som opat spat v robote po dovolenke....nakoniec som predsa len nejake tie 2 -3 dni lyzovala....nie sice cely den, ale zisla som si parkrat cervene aj cierne zjazdovky....a super mi to padlo....a asi sa aj drobcovi pacilo, lebo vobec nenamietal...aj nevolnosti mi uz presli.....vo stvrtok ideme k dokymu a ak bude vsetko OK, uz dostaneme aj tehu knizku 😵

a Vam sa ako dari?....co nove? ....okrem prcka som zahliadla este, ze jancos mala ovulu....jancos...gratulujem 😵 😵 😵

hiva
autor
18. jan 2010

tatranka...8 dni abstinencie je dost....nam kazali 3-5 dni abstinovat.....no ale ved uvidite....podla mna ten dlhsi cas ovplyvni mozno pohyblivost, ale tak to Vam potom spravia dalsi po case....ale mnozstvo a morfologia by nemuseli byt ovplyvnene....neviem to presne....len mi to tak nejak logicky vychadza 😅

katkamarek
18. jan 2010

Ahoj Hiva, myslela som na teba,ze ako si sa nakoniec rozhodla 😉 Dolezite je, ze ste sa mali super a vsetko dobre dopadlo.

Ja som dnes takto
http://www.fertilityfriend.com/home/2bd5ea

Neviem ci ovulka bude, ale verim, si este trosku. Ovu testik mi dnes rano konecne ukazal ciarocku, aj ked nie je pozitivny este ale uz tam aspon nie su neviditelni duchovia 😀 Takze nadej umiera posledna. Okrem toho som sa rozhodla, ze teraz nebudem do seba pchat ziadne pridavne hormony, ani ten Duphaston, lebo neviem ani ako moje telo funguje a uz ho mam niecim dopovat. Dr. nam aj tak dal tri mesiace na snazenie,takze nevidim v tom zmysel, aby som brala Duphaston. Zatial. Budem sa teraz spoliehat len na Femi kvapky a matersku kasicku. Dam svojmu telu sancu, nech ukaze co vie 😀

hiva
autor
18. jan 2010

katkamarek....tak to vyzera fakt, ze ovulka je na spadnutie 😉 ....takze teraz hodne snazilkovania a drzim paste aby sa zadarilo 😉 ... a schvalujem pristup cisteho tela... snad sa ukaze, ze to zvladne aj bez pomoci 😉

katkaajurko
18. jan 2010

baby moze mat na spermie vplyv zivotosprava? moj mm bol na odberoch a sice sa nestravuje velmi zle - ale vysiel mu vysoky cholesterol a LDL a ma aj trochu vyssi tlak..moze toto mat vplyv prave na tu nasu morfologiu ? 😅

sarafortuna
18. jan 2010

katkaajurko, ja si myslím že môže... ale ani nemusí 😀 😀 😀
MM má problémy s pečeňou, lebo robí v zdraviu škodlivom prostredí... takže ja mám vždy obavy, lebo jemu sa vyhádže taký čudný šupinatý ekzém... a vtedy vieme, že má proste v tele škodliviny... a to veru nerobí dobre na potenciál žubrienok..
ale neboj, veď každý druhý chlap má zvýšený cholesterol a stým súviasiace veci.. a to neznamená že nie je plodný... by som chcela vedieť či Karel Gott je na 100% zdravý.. ked oteckuje na staré kolená... 😀 😀 😀

katkaajurko
18. jan 2010

ale karel gott bol stopro na umelom podla mna - neverim ze to islo prirodzene - neverim...

sarafortuna
18. jan 2010

šak ani ja si to neviem predstaviť... 😀 😀 😀

tatranka111
18. jan 2010

ahojte baby tak ja som volala doktorovi a pytala sa na to či vadí ak je abstinencia dlhšia ako 4 dni a povedal, že nie vraj je to dokonca lepšie tak teraz neviem 🙂 ale asi vie čo hovorí.....teda dúfam
máme to doniest do hodiny, ale to v žiadnom prípade nemožeme stihnút, kedže niesom z Košíc. Nemáte niektorá skusenost s MUDr. Jaroslavom Sedlárom? Nebol tam náhodou niektorej manžel?

shaarka
18. jan 2010

ahojte 🙂
hiva, vitaj, som rada ze ste ok 😵

tatranka, tak idealna abstinencia by mala byt 3-5 dni, ale co je v dnesnom svete idealne? mozno by stalo za to zistit, ake su spermie aj po 8 dnoch, no a co. 😉
ale ked ti mozem poradit, tak je lepsie si dat spravit spg v labaku, v CARe, lebo ho robia podrobnejsi, ako doktori. sice tam nie je moznost, ze vzorku donesies, musite ju tam vyrobit, ale v labaku vyhodnocuju percentualne a podrobnejsie, aspon taku mam skusenost ja 🙂

tatranka111
18. jan 2010

shaarka a do centra možem príst len tak bez odporúčania od lekára, lebo toto mi dal moj gynekolog

katkaajurko
18. jan 2010

hlavne vraj je zle pre spermie nosit ich hore/dole-lebo na kysliku umieraju rychlo a hodina je maximalny limit pre odnesenie - inak spg nema ziaden vyznam 😒

remeli
18. jan 2010

ahojte 🙂

shaarka
18. jan 2010

tatranka, no to ja neviem - mne dala vymenny listok pre spg manzela moja gynekologicka...

tatranka111
18. jan 2010

noo asi už pojdeme k tomu lekárovi.......zajtra tam máme aj tak cestu a po prípade si možme niekedy nabudúce zájst na kontrolný spg do caru 🙂

katkaajurko
18. jan 2010

my sme boli v centre bez odporucania,objednali sme sa isli a hned boli vysledky

remeli
18. jan 2010

my sme zase boli u urologa, ktory sa na to specializuje mali sme si prisiest zo sebou a vysledky boli zle tak predpisal profertil a o mesiac nanovo tie boli uz lepsie, ale stale nic 😒

shaarka
18. jan 2010

remeli, o mesiac nanovo? to je nestandardny postup 😀
tatranka, no mozno sa to tak da, jak bola katka - treba zavolat a informovat sa

remeli
18. jan 2010

shaarka vybral jedno balenie isiel na kontrolny... a najlepsie na tom je ze ked mu to ukazoval na obrazovke (plazma na stene) tak hovoril ze to nie je dobre a povedal sestricke aby tam dala vzorku na ktorej uvidime ako ma pohyblivost vyzerat - tak posunul vzorku a ze takto to ma byt - a v tom prisla sestricka a on ze koho dala snimku a ona, ze este to nestihla vymenit 😀 takze na jednej strane nam hovoril, ze su stale pomale potom tym pomykal a myslel si ze je to niekoho ineho a uz to bolo vraj v poriadku

remeli
18. jan 2010

shaarka ospravedlnujem sa teraz mi mm hovori, ze to boli tri mesiace, uz som aj zabudla bo to bolo dva roky dozadu

katkaajurko
18. jan 2010

remeli ... spermie sa vytvaraju 3 mesiace-takze kontrolny spg po mesiaci je zbytocny..

ale to mate skveleho urologa 😀 ake ste mali hodnoty?