Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

jancos
25. mar 2010

hej,hej 😀

tatranka111
25. mar 2010

ahojte 🙂

zuzu1111
25. mar 2010

ahojte baby, som tu dlhšie nebola....výsledok včerajšieho odberu HCG - 174 neviem akých jednotiek, ale je to v tej tolerancii, čo mi písala jancos, že na môj 15DPO by som mala mať hodnotu 100-200. Robila mi aj UTZ, ale vraj tam zatiaľ vidí len takú malinkú myslím 0,5cm dutinku vravela. Že zatiaľ nevie na 100% vylúčiť mimomaternicové, lebo že občas sa niečo "uloží" v maternici a niečo môže aj mimo. Ale zatiaľ mimo nevidela nič, tak verím, že to bude dobré...Mám prísť o 2 týždne pozrieť, že to by vraj už malo byť vidno lepšie niečo.

Ináč baby ste ma vystrašili s tým testosterónom...ja som ho stále mala zvýšený a myslím, že aj mám (podľa vonkajších príznakov)...Musím sa na to opýtať endokrinologičky, budúci týždeň k nej idem. Bojím, bojím.....

Jancos, neboj, bude všetko OK, musíme si veriť 😉 😉 Aké máš teraz príznaky? A ty Mireag? Lebo ja mám stále tie bolesti v podbrušku. Doktorka vravela, že keď budú silnejšie, alebo by som začala krvácať alebo špiniť, mám brať väčšiu dávku Duphastonu
Bea, Sára - vy ste na PN?

Držím nám prsty, aby všetko dobre dopadlo....a dúfam, že čoskoro sa k nám niekto pridá, lebo príde ďalší týždeň a treba ďalšiu tehuľku, aby sme nepokazili štatistiku 😉 😉 😉

titulienka
25. mar 2010

zuzu gratulujeeeeeeeeeeeeeem.....

takze jak citam tak citam ....stale ma to presviedca o tom co mi povedala sestriocka ..moje hcg na 15DPO bolo 990..takze asi naozaj pravdepodobne dvojcatka ....ach jaj ..asi si zacnem zvykat na usg idem az 9.4. 🙂

bambi9
25. mar 2010

zuzu, verim ze o dva tyzdne uz bude vidiet babatko v maternici, tak ako ma byt 😉

napises sem prosim o tom testosterone ak budes vediet viac ??

titulienka
25. mar 2010

jancos na ktory den si mala tak vysokeeee hcg ...tak teraz som troska v klude 😀 😀 😀

yvetta
25. mar 2010

ahoj holky zuzu gratulujem, ked nabuduce dame stretko tak len s tehu Zuzu 😀
inak ako holky beriete Duphaston - ja som si tento cyklus zistovala ci ovulujem cez hlien aj som si kupila ovu testy a vysla mi celkom dobre ovulka, ale Dr. mi kazala brat Duphaston na 16DC, ale ja podla hlienu a ovu testov mam ovulku az okolo 21 DC nema sa brat Duphaston az po ovulke cize az ked je ovu test negativny mam brat Duphaston? neviete kolko trva ovulacia ja mam uz cca 2 den ovu test pozitivny nie je to divne 🙂
diki moc za odpovede

titulienka
25. mar 2010

yvet..ovu nastava niekedy do 36 hodin od pozit. ovu testu..u mna to bolo napr. vzdy tak ze ovu bola vzdy v den pozitivneho ovu testu....ja som mala brat duphaston vzdy od 15dc ale ja som si ho nasadila vzdy az po ovu ..nic tym nepokazis.....podla mna je zbytocne davat progesteron este pred ovu.... 🙂

zuzu1111
25. mar 2010

titulienka vďaka - ty si tiež tehu po clostile, nie???

Bambi keď niečo zistím, dám vedieť....aj vy baby keď budete mať nejaké info ohľadom testosterónu a tehu - napíšte

titulienka
25. mar 2010

zuzu ..ano hned prvy mesiac s clostilom a hned uspesnyyy...ale fakt mam dost toho hcg na porovnanie s tebou ked ti ho robili na 15dpo 😅 😅

yvetta
25. mar 2010

titulienka diki no ja mam dost nepravidelny cyklus takze si myslim, ze v ziadnom pripade u mna neprebieha ovu na 16 DC 😅 ja to dost poznam podla hlienu 🙂

zuzu1111
25. mar 2010

ahoj Ivi 😉
Ja by som ti tiež tak radila ako titu, až keď budeš mať negatívny ovu testík, až vtedy nasadiť...ja som napr. teraz začala brať až 5DPO - keď som mala podľa BT istotu, že ovu bola. Ja som mala ale poztívny ovu testík len jeden deň, aj to nie celkom...
Teším sa na spoločné stretko v lete, dúfam, že bude všetko v poriadku dovtedy

titulienka
25. mar 2010

yvet ....no s tym som mala problem aj ja ,...tiez som mavala ovu na 30-35dc....a to som mala brat duphik od 15dc ved by som sa ovu ani nedozila lebo mrcha by prisla skor ako moja ovu..preto som ho brala vzdy az po ovu 😉 ..

zuzu1111
25. mar 2010

titu - no fakt dosť vysoké - veď uvidíš podľa UTZ v apríli, či z toho budú dvojičky. Ja mám ísť v utorok na kontrolný odber - tak uvidím ako dovtedy narástlo moje HCG...

titulienka
25. mar 2010

no ja pojdem na konrolny odber zajtra takze budem vediet viac 🙂

zuzu1111
25. mar 2010

titu a na UTZ este nevideli nic ci jedno alebo dve? 🙂

jancos
25. mar 2010

ahojte, zuzu super, je to presne ako ma byt🙂
titu, ja som mala 16.dpo "len" 710🙂 a teraz 25.dpo 18 355, ale u mna neverim, ze su to dvojicky. zajtra uvidis, ako u teba🙂 aj by si sa potesila? ja ano, aj ked to musi byt zabijak.... obdivujem mamicky dvojiciek.

jancos
25. mar 2010

oprava - nie 25.dpo ale len 24.dpo som mala tych 18000🙂))

jancos
25. mar 2010

s tym testosteronom stale pisu, ze to nie je presne jasne, ze preco zeny s pco maju vyssie riziko potratu, je to proste 50:50, ze sa to podari/nepodari udrzat, takze sa tym zbytocne budeme stresovat. ja som len citala, ze je dobre drzat ten inzulin na uzde aj pocas tehu, lebo ten moze zvysovat testosteron. a preto predpokladam, ze v zahranici odporucaju pokracovat v metformine aj na zaciatku tehu, lebo on drzi testosteron dole. ale ktovie, ci nema vplyv na mimi, to podla mna nevedia isto. cize ja sa snazim cvicit /u mna pomaha aj to na testosteron/ a jest co najmenej chleba, priloh, sladkosti, no proste hlavne jem maso, zeleninu, ovocie, mliecne, oriesky.... ale minimum sacharidov. zatial sa mi to dari asi den🙂))

drobeceklucinka
25. mar 2010

ahoj jancos niekde som zaregistrovala ze mas nejaku dietu pre pco po kt. sa dari otehotniet.nenasla som to tu. prosim neposlala by si mi ju opat?na mail l.vaneckova@pobox.sk.snazim sa uz dlho schudnut aj sa mi to podari a potom znovu priberiem.a velmi chcem schudnut lebo chcem otehotniet.tiez sa snazim uz skoro rok.

govinda
25. mar 2010

ešte nespíte? 😀
Mala som návštevu a až teraz sa mi podarilo sem dostať 😀

govinda
25. mar 2010

titu, také vysoké hcg? A čo ultrazvuk?
zuz, gratulujem 🙂 . A kedy ideš na ďalšie usg?

jancos
26. mar 2010

ahojte, ako sa mate? ja by som najradsej spala, ale maly tyran utoci🙂))
lucinka, poslala som ti mail, len napis, ci si dostala.

hiva
autor
26. mar 2010

caute...titu....to by bola ina bomba keby si mala dvojicky 😉 😵

ja som sa snad konecne dockala ovulka 😵 ...nesnazili sme, ale som rada ze bola....teraz pockam na mrchu a potom sup na kontrolu k doktorovi a snad uz dalsi cyklus zacneme so snazenim.....ked ovulka teraz chodi tak neskoro, nebudem cakat dalsi cyklus.....pride koncom aprila a to uz hadam buddem mat vsetky vysledky pokope....uz sa tesim, ako zas nabehneme na ten sialeny kolotoc 😀

hiva
autor
26. mar 2010

http://www.fertilityfriend.com/home/226b42

jancos....aj by som tiez rada spala...rano som si trosku pospala vo vlaku do roboty, ale moc to nepomohlo.....este ze dnes som v robote len do 13:00 😅

mireag
26. mar 2010

Dobre ranko, 🙂
nam tu zacalo prsat a dnes to bude o drzku drzat sa pri zivote. Inak brutalny pocit, ked rano vstanem a citim sa, ako by som v noci vobec nespala... Taka som unavena, ze koniec.... 😖
Vcera som si kupila vitamin C, tak dufam, ze ma sa na mna ziadna choroba neprilepi. Tehu vitaminy neberiem ziadne - iba listovku a ecko + teraz Cko.

hiva, gratulujem k ovu. 😵

jancos
26. mar 2010

hiva, super ovulka, tak hlavne, ze prisla. ja by som si tiez rada pospala po ceste, ale za volantom to asi nepojde:( pekny den, dnes mam prvykrat dve minianglictiny, tak som zvedava, ako to zvladnem. drzte palce.

afrika
26. mar 2010

ahojte kočky, tiež mám PCO. viem to už dlho, ale včera u dokiho sa mi už chcelo plakať ☹ . som 17 deň cyklu a žiadny folikul, len kopu malinkých a sliznica má len 5mm. no katastrofa.
hiva ak sa môžem opýtať na ktorý deň cyklu ti teraz prišla ovulka?
máte aj vy problémy s dlhými cyklami? nepoznáte nejaké zázračné lieky na potlačenie PCO? alebo homeopatiká??? moc vám ďakujem za odpoveď, už som zúfala

mireag
26. mar 2010

afrika, to nie je tragedia, ze DF nebol 17dc. 😉 Mozno bude neskor. Ja som nemala ani 22dc a ovu predsa len neskor dorazila.
Zazracne lieky nie su. Ja som brala Clostil, ktory mi velmi pomohol, hiva bola na laparke, jancos brala metformin...
Kazdopadne, nasadit nejaku liecbu pri PCO je dolezite. Ci uz nieco beries? 😉

afrika
26. mar 2010

mireag takmer rok clostil a potom stimulka na IVF. dva x som otehu, ale dva krát MA. berieš aj teraz niečo?