Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
27. mar 2010

no nasla som tu studiu-a je tam napisane ze do 8jednotiek progesteronu to ovulacia nebola a do 13,5 bola ale je slabe zlte teleso...ja som mala vo stvrtok 14,5 jednotiek - tak snaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaad bola 🙂 a bol to len prvy den asi ovulky..takze snaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaad

yvetta
27. mar 2010

katka a ako vies ten progesteron - brali ti krv....ja mam vrajze tiez slabe zlte teliesko 😉 , ale verim, ze ovulujem 😅

katkaajurko
27. mar 2010

ano brali mi krv

katkaajurko
28. mar 2010

dobre rano dievacata...tak teplota mi klesla ☹ takze ovulacia si myslim neprebehla... ani vyska progesteronu nie je smerodatna... nevadi uz som sa s tym od rana psychicky zmierila.... a mam pochybnosti aj o dalsich mojich "ovulkach" ci to boli dostatocne vyzrete vajka.... urcite je pre nas najlepsia volba ist do centra lebo priroda ma "pokazila"... vcera ma dokonca tlacilo na mrchu ...

neviem teraz ci dobrat ten duphaston alebo nie....

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

govinda
28. mar 2010

ahojte kočky 🙂
katka, no fakt je to s tou teplotou u teba divné 😒 . A merala si v rovnaký čas - to vieš, mám hlavne na mysli zmenu času 😉

govinda
28. mar 2010

to bola otázka, nie konštatovanie 😀

katkaajurko
28. mar 2010

govi jasne-podla stareho casu... za ten rok merania uz ozaj nerobim taketo chyby 🙂

ono je mozne - ze sa zvysi progesteron vola sa to (luteinizovany folikul) a ten na kratky cas zvysi progesteron ale LH nebolo dost vysoke aby praskol-tak sa vraj "zvrasti" ci co ☹ aj ma to mrzi...uz dva mesiace som nemala ovulku..ale tak co narobim ... nepozdava sa mi to...moja gynda trva na PCO a nesuhlasi s tou predoslou endokrinologickou.... snad mi clostyl alebo nieco pomoze... no nie? tak aj laparku uz som psychicky zmierena ist... uvidime co nam to prinesie.... neviem ci dobrat ten duph alebo ako.... ale asi ho doberiem-ideme na vylet cez velku noc 🙂 do wellnesu-tak nech sa mozem kupat 🙂

govinda
28. mar 2010

katka, uvidíš ešte najbližšie dni.
Ja viem, aké je to byť bez ovulky 😠 . Zo mňa si teplota robí dobrý deň:
http://www.fertilityfriend.com/home/1839d4
Už tiež začínammať nervy z takého cyklu, ale som teraz rada, že sa to začalo riešiť endokrinologicky a hádám to k niečomu bude. A ak nič, tak v lete ma čaká metformin a clostil tuším. Proste stále je kam ísť, posúvať sa dopredu.
A neboj, laparkou sa aspoň usitíš, na čom si 🙂 . Stále je lepšie vedieť na čom si a riešiť to, ako len tápať 😒

katkaajurko
28. mar 2010

govi mas to rozhadzane 😒 no dufam,ze endokrinologicke riesenie ti pomoze ... mne ho nedali a pritom je do oci bijuce ze mmat 7 ovuliek do roka je trochu malo nie? aj to nie iste ci dozrievaju kvalitne folikuly... ja sa ale vraciam k tomu ze cely svoj zivot som "tusila" ze to neni s kostolym poriadkom tie moje cykly... ale ked mi do 18 tvrdila doktorka-ze to je OK.... to sa upravi ...som to potom neriesila... nevadi,co uz... ja viem... hlavne nech nam pomozu.... nech aspon jedno dietatko mame ☹

jancos
28. mar 2010

kati, nesmut, bude baby, bude sa to riesit, absolutne nerozumiem tomu, ze v krvi si mala prog a bt ide dole, ale sa uvidi o par dni. podla mna uz duph dober. ale nemoze to mat nieco s tym, ze si skoro dala ten duph? asi nie, len tak spekulujem, lebo tomu nerozumiem. ale kazdopadne, tak ako vravi govi, este stale mas kam ist, skusis clostil, laparku, a urcite motyka vystreli. som si ista.
govi, aj ja som mavala take grafy, ale minuly cyklus bola ovu, ci nie?

katkaajurko
28. mar 2010

nie z duphom to nic nema-praveze skoro som ho nenasadila-az po tom odbere..tiez tomu nerozumiem-ten progesteron nebol nizky..ale ani extra vysoky..si pamatam ze shaarka mala vtedy 25 tusim... co je super....

ale praveze aj tie ovu testy mi vysli tak-ze ovula mala byt v pondelok,max utorok-no nic sa nedialo-pamatas.. celemu tomu nejako uplne nerozumiem-lebo vsetky hodnoty hormonov mam v "normach" pre LF - teda spon vo stvrtok tam boli 😀 ... nevadi co uz...duphik doberiem aby som sa mohla kupat a nech dojde normalna mrcha...

jancos
28. mar 2010

je to pre mna zahada.... fakt je to zvlastne. a mala si robeny odber aj na prolaktin?, ten tiez robi sarapatu.

jancos
28. mar 2010

ja som inak mala po ovulke ale pred ms progesteron tiez 13, dr hovoril, ze super, no a potom, ked uz ms nedorazila, tak bol tusim 20 a teraz nedavno 54. podla mna je to 13 fajn, moj dr vravi, ze nad 3 je dokaz, ze ovu bola.

katkaajurko
28. mar 2010

ano prolaktin bol 30,0 a norma v labaku je 29,9 - takze vraj OK... ze prolaktin zvykne "skakat" ..nikto sa nim nezaoberal doteraz
fakt si mala 13??? a vies normy vo vasom labaku??? tak ja som z toho DEBIL... ale prisaham,ze teplotu meriam uplne poctivo,tym istym teplomerom 6.30 rano...

govinda
28. mar 2010

katka, no mám to rozhádzané, ale neva. Beriem ten Euthyrox a aj FEMI kvapky, tak uvidím 🙂
jancos, minulý mesiac som ovulku mala, ale to bol cyklus po dobratí clostilu, tak predpokladám, že to ten clostil mal ešte vplyv 😉

govinda
28. mar 2010

ja som tento mesiac 20DC mala progesteron 0,28 - jasný dôkaz, že ovulka nebola. Aj podľa teplota 🙂

govinda
28. mar 2010

inak, našla som niečo také :

na 36.stránke prezentácie je napísané, že úroveň progesterónu nad 13,5 potvrdzuje ovuláciu. Tak neviem. Každopádne zaujímavá prezentácia, mrknite na to
http://www.billings.sk/cd-rom/2-vc.ppt

katkaajurko
28. mar 2010

govi presne podla tej prezentacie som sa vcera potesila ze som ovulovala -lenze ta dnesna teplota ma dorazila...

tu prezentaciu som uz pozerala tri krat-no comu nerozumiem ze je tam napisane ze progesteron ma byt "nad" 13,5 jednotiek/24 hod

tie hodiny....??? akoze vzostup za jeden den alebo??? nechapem :( inde som sa tomu nedopatrala...skoda ze tu shaar nie je-moznoby vedela viac...

govinda
28. mar 2010

katka, neviem, možno je to nejaký prepočet, nemyslím, že ide o vzsotup za jeden deň.

katkaajurko
28. mar 2010

no a to u mna nie je iste ci ten vzostup je za jeden den

a este som veru nikdy nevidela aby gyndovia pre potvrdenie progesteronu robili dva odbery-aby ich vlastne vedeli porovnat..no nie??? to by clovek musel ist na odbery kazdy den kym neprejde ovula... 😲

jancos
28. mar 2010

🙂 kati, no to by bolo.
neviem, aka je norma u nas, len viem, ze nad tri sa rata ako ovu a dr, ked mi potvrdil ovu z usg, mi povedal, ze nech este par dni pockam a potom idem na krv. tak neviem, ci si nemohla ist prilis skoro na tu krv.

katkaajurko
28. mar 2010

len aj ten moj graf prave podporuje tu teoriu ze nebola...

govinda
28. mar 2010

katka a nemôžeš ísť na krv ešte raz?

zuzu1111
28. mar 2010

ahoj govi
ako po víkende?
vidím, že tu vo veľkom riešite progesterón, z toho som ja baby jelenň 😅 ...neviem vám k tomu nič povedať.
Kati a ty si už niekedy brala Clostil? Nepomohlo to?

govinda
28. mar 2010

zuz, víkend bol fajn 🙂 .Ale to vieš, keďže som na PN-ke, tak mne všetky dni vyzerajú rovnako 😀

jancos
28. mar 2010

zuzu a ty ako? mas sa fajn?

zuzu1111
28. mar 2010

tak to ti verím ☹ ....ináč ja dnes trocha stresujem, lebo podbruško už necítim, ani prsia ma nepobolievajú tak ako včera, predvčerom...tak teraz neviem, či je to dobré alebo zlé 😨

zuzu1111
28. mar 2010

jancos a ty ako? ja som pozerala, že keĎ nám to všetkým vyjde, tak máme termíny tak pekne naraz, ty 20.11. , mire 28.11. a ja 29.11 😀 😀 😀 ........taaaaaaaak veľmi nám všetkým držím pršteky. Kedy ideš najbližšie k dokimu? Ja idem v utorok na HCG - ako narástlo. A na ten UTZ 8.4. sa neviem dočkať.

jancos
28. mar 2010

zuzu, ja tiez som to prestala citit, terza je to len sem tam. zajtra idem na utz, mozno uz bude nieco vidiet, dufam teda. bolo by super, keby nam to vyslo🙂 drzme si palce🙂

zuzu1111
28. mar 2010

ktorý DPO budeš zajtra? Resp. ktorý týždeň, už by malo byť vidno aj srdiečko, či ešte je skoro?