Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
7. máj 2010

hiva som aj ja zvedava

katkaajurko
7. máj 2010

baby ja sa tak tesim-moja kamoska si po 19tich emsiacoch snazenia konecne dnes nasla dve vytuzene palicky na teste... tak mi to vlialo vela novej nadeje 😵 😵 😵

hiva
autor
7. máj 2010

super katka....taketo spravy dodaju optimiznu 😉 ....vidis, uz si na rade.....do roka a do dna kocikujeme 😉 😵 😵

katkaajurko
7. máj 2010

"sme"... 😵

ona brala clostyl tusim6 mesiacov..teraz posledny mesiac bez (ale este urcite ucinkoval) a bum - je to tam - buduci mesiac by ju asi tiez cakala laparka..ale tie palice poviem vam su brutal

ukazem vam aspon jej tehu grafik -snad by jej to nevadilo 🙂

http://www.fertilityfriend.com/home/274786

hiva
autor
7. máj 2010

super....jasne ze "sme" na rade.....tak som to aj myslela s tym "kocikujeme" 😉 😵

a grafik proste ukazkovy 🙂 .... a predtym nemavala ovulky?....lebo aj minuly cyklus mala krasnu ovulku vdaka clostylu....takze tentokrat sa trafili presne ...i ked podla snazenia mali dobre stigro....spermijky si pockali na vajicko 2 dni 😵 😵 😵

katkaajurko
7. máj 2010

no pol roka po vysadeni antikoncepcie nemavala ovulku vobec..potom brala duphaston a podla bazalky mala ovulku ku koncu brania duphastonu!!! okolo 26-27dna cyklu...potom jej dali clostyl a mavala ovulku okolo 22-26 dna stale - podla bazalky-aj sa vzdy trafili do alebo den pred! a toto je posledny cyklus po polroku brania clostylu - ovulka dosla aj skorej podla grafu - ani sa dobre netrafili - a keby ste videli - ona ma uplne nadherne kolajnicky!

katkaajurko
7. máj 2010

a mna tak tlaci pravy vajecnik - ze urcite bude cez vikend ovula aj mam mokro 😀 ...akonahle som sa zacala sustredit na operaciu... len ako sa potom oklamat? vymysliet strategiu..lebo URCITE si to posledne mesiace blokujem psychikou... 😒

soldi
7. máj 2010

katka, gratulujem kamoske, krasny grafik. a aspon vidno, ze nie je az take dolezite ako sa keksikuje, kedze ma v grafiku zaznaceny jeden keksik rano dva dni pred ovulkou 😵

katkaajurko
7. máj 2010

presne soldi-tiez som si to povedala ... ze ten keks netreba silit kazdy den a presne presne...oni ale mali vraj velmi dobry spermiogram .... a aj tak to trvalo aha ako dlho... ale je to TAM 😵 uz je ryba v pekaci 😀

danielkabn
7. máj 2010

Ahojte babulky 🙂 som tu nebola tri dni,lebo som bola u rodičov a tam nemám internet 😒
V prvom rade gratulujem Shaarke k malému Teuškovi 🙂 ten príbeh o rodení bol skutočne dojímavý,ja som si tiež poplakala,lebo by som to chcela hrozne zažiť,keď by aj epina nezabrala..ale nech to aspoň raz zažijem 😵
Z toho vyplýva,že // sa nekonali,ale už mrchujem druhý deň 😠 😠
Katka,takisto gratulujem kamoške..aspoň vieme,že to funguje,aj keď to nefunguje 😀 😀

eninka27
7. máj 2010

shaari, gratulujeeeeeem, ale teda, ten porod podla Tvojho opisu, teeeda, ale si bojovnicka 🙂 maly je nadhernyy, opatrujte sa 😵

aadriankaa
7. máj 2010

caute.. citala som si troska foru,ale kedze ste tak komunikativne (co je super) velmi nerozumiem..=(
Mne zistili PCOS pred rokom..skoro rok sa snazime o babejo ale stale nic..Moja dr. mi chce dat stale len antiko.uz som bola aj u endikronologa lebo ma tam poslala ale nic nezistili. Neviem uz co si pytat od tej lekarky aby mi predpisala, alebo kde sa mam obratit..prosim poradte mi. V mojom okoli nem anikto PCOS a tak mi nevedia poradit..

katkaajurko
7. máj 2010

adrianka nauc sa merat si bazalnu teplotu a zisti ci a kedy ovulujes

ked ti endokrinolog nic nezistil-preco ti chce nasadit antikoncepciu? (to sa zvykne iba pri zvysenych muzskych hormonoch ale niekedy to naozaj aj zabera)

urobte si spermiogram - ako prvy krok
ak zistis-ze neovulujes - treba hladat pricinu... pozriet cely hormonalny profil, cukor v krvi - ci nemas problem metabolizovat cukry - ale to by endokrinologicka hadam uz odhlalila...

skusit clostyl na vyvolanie ovulacie... alebo laparoskopiu aby sa kukli dnu co je za problem - sucasne s drillingom vajecnikov...

mireag
7. máj 2010

Ahojte,
dnes som bola na sone a babo ma 3,6cm. 😵 Vsetko je v poriadku, ale cakala som, ze bude vacsie. Som 10+5, ale posunul to na 10+3. Nevadi, hlavne, ze ma vsetko, co ma mat. Fotku pridam neskor do albumu.

adri, tak ako ti napisala katka. Zacat merat BT a potom pripadne nasadit ten clostil. Antik. ti je nanic, ked mas endo negativne. 😉 PCO nie je take strasne, skor pristup lekarov, ktorym sa to nechce riesit, alebo sa jednoducho boja. Pritom to nie je ziadna neriesitelna katastrofa. 😉

zuzu1111
7. máj 2010

ahoj mireag, teším sa spolu s tebou 😵 ...koľký UTZ od začiatku je to už? Ja idem na poradňu 13.5., ale dr. mi vravela, že to bude len taká bez UTZ....ja by som ju ale skúsila prehovoriť, lebo v posledné dni sa cítim tak super, vôbec nie ako tehotná....tak aby ma ukľudnila, že je všetko OK. Len neviem, či to nie je škodlivé, lebo som kdesi raz čítala, tak že ani príliš veľa UTZ v tehu sa neodporúča....tak teraz neviem....najbližšie idem potom až 24.5. na te screening - a to sa mi zdá ďaleko 😕

Ja by som dnes mala byť 10+4 - podľa PM, a podľa posledného UTZ 10+2 - takže my asi budeme rodiť spolu 😀

mireag
7. máj 2010

zuzu, bola som 3x. Dr. minule vysvetlovat, ze ma na sonde nejaky chranic proti ziareniu, cize sa nebojim. A uprimne, mne pomaha, ked tam idem, lebo som kludna a nemyslim na somariny. 😉 Ja mam poradnu tiez 13.5 a screening 18.5.
No hej, budeme rodit spolu. Jancos takisto. 😀

zuzu1111
7. máj 2010

no musím sa jej aj ja opýtať na ten chránič proti žiareniu 🙂 ...a tak sa rozhodnem, že čo..ja som chcela screening tiež skôr, ale akurát ten týždeň od 17 teho do 21eho je dr. zo Šace, ktorý to robí na nejakom seminári mimo SR. 😖
Jancos by mala byť prvá - asi týždeň má pred nami náskok 🙂

katkaajurko
7. máj 2010

ja by som tiez chodila aby ma to upokojovalo...

hiva
autor
7. máj 2010

ahojte....adrianka....merat BT a uistit sa, ci ovulujes alebo nie... a potom pripadne by som zvazila aj vymenu doktorky....ked su hormony v poriadku a tlaci ta do antikoncepcie, to je uplna blbost.... ako dalsi krok liecby odporucam bud rovno laparoskopiu, nech sa na to kuknu zblizka (moze sa stat, ze PCOS ani nemas) ...alebo skusit liecbu s clostylom, potom pripadne aj pregnyl a vsetko pod dohladom lekara - folikulometriu ....

ale ako prvy krok urcite odporucam merat BT a overit si, ci mas alebo nemas ovulku 😉

no ja uz mam vysledky z hemato....trombofilia nezistena, mutacia MTHFR bez klinickeho vyznamu...ale zistena znizena hodnota agregability trombocytov....neviem este, co to znamena, ale na potvrdenie je potrebne opakovane vysetrenie....tak v pondelok sa pojdem objednat 😅

hiva
autor
7. máj 2010

tak trosku som studovala svoje vysledky a net...a jedna sa pravdepodobne o SYNDRÓM LEPIVÝCH DOŠTIČIEK .... takze dalsi syndrom do mojej zbierky 😅 .... vysvetlovalo by to aj potrat....ale nie je to nic extra tragicke.....liecba je iba denne uzivanie 100mg kyseliny acetylsalicilovej - cize acylpyrin, aspirin alebo anopyrin 🙂 ...takze uvidime, ako to cele dopadne 😅 ...koho by zaujimalo o tom viac, tak toto je super popisane: http://www.ssht.sk/Sites/17/UserFiles/SPS_dg.pdf ...a vsetko do bodky na mna sedi....

jancos
7. máj 2010

hiva, tak to je v podstate fajn sprava, ze? si chcela, aby nieco nasli, tak to je celkom prijatelne, ked sa to len tak lieci. urcite lepsie ako syndrom pco🙂

jancos
7. máj 2010

mire, to je super🙂 zlakla som sa, ze moje je nejake mini, ked ma 56mm, som myslela, ze to je pol cm, co zistujem, ze asi nie, ze som asi debil🙂 cize moje ma 5,6cm?

beatab369
7. máj 2010

hiva ani ja neviem co to znamena, ale dufam, ze to nebude nic vazne a poriesi sa to 😉 drzim ti palceky

zuzu
mire
ja som bola na UTZ pred tyzdnom, ale po tej mojej blbej skusenosti v kuchyni tlacim kalendar do predu a ked si presdtavim, ze este 3 tyzdne, tak sa mi chce plakat.... ja viem aj hiva ma trosku upokojila, ze to nemoze poskodit, aj som prebehla par stranok a vacsinou sa tam spomina, ze najvacsi negativny vplyv to ma v prvom trimestri ked sa plod vyvyja....vraj po 12 tt je vyvoj uz ukonceny a babo len rastie....no aj tak uz chcem lezat u dr. a nech mi povie, ze vsetko je ok, no a potom 9.6 mam ten druhy screening, tak tam uz bude hadam vsetko vidiet...a dufam, ze to bude ok.... inac nechapem, ked sa plod vyvyja do 12 tt preco potom srdiecko, mozog a oblicky vedia skontrolovat az v 20 tt? podla mna sa tam este vyvyja to srdiecko a mozog ☹ a ja som debil korunovany ked som tomu poskodila ☹ idem radsej uz prec z PC lebo sa len stresujem...

danielka caka ta dalsie kolo, tak drzim prsteky, aby bolo uspesne...

jancos
7. máj 2010

zuzu, myslis ten 3D utz? lebo ja sa na neho asi nechystam. teda nie som na neho objednana:(

jancos
7. máj 2010

bea, neboj, vsetko bude ok, urcite.

beatab369
7. máj 2010

hiva som bola akasi oneskorena)))
to je fajn sprava, tesim sa s tebou 😉

jancos dakujem 😉

beatab369
7. máj 2010

jancos urcite 5.6 cm 🙂

katkaajurko
7. máj 2010

jancos - 1 cm = 10 mm, cize 56mm =5,6 cm 🙂

bea a ty ma stves asi chces dostat po zzadku!!! co si sisi? za tu chvilku co si dychala vypari vody si comu akoze mala ublizit? vies kedy by to ublizilo - keby si bola maliar natierac a dychala by si to denne , mas malo starosti? ja viem ze ta prava to hovori 😀 ale ja druhych vidim s odstupom seba nie - takze klud,prestan uz aj stresovat a zacni sa ucit byt mamina s chladnou hlavou - babo je co chvila tu ani sa nenazdas-a to bude potrebovat kludnu maminu, rozumeno? 😉

katkaajurko
7. máj 2010

hiva to vyzera super vcelku a potvrdzuje to moje nazory-ze vela liekov je paradoxne v tehu potrebnych - lebo ty budes potrebovat napr. acylpirin - ale keby som sa v inej teme ako tehula opytala ci si ho mozem dat na bolenie hlavy - tak by povedali ze nieeee prebohaaa 😀

beatab369
7. máj 2010

takze sme si vymenili funkcie? teraz ty mna ukludnujes 😀
vies kazde lepidlo obsahuje aj chemikalie....aj toto.....ale uz to nezmenim....
no ja viem, som hrozna, ale to je presne tak ako u teba, nie a nie odist z gebule!!! pokusim sa polepsit 😉