Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

hiva
autor
27. aug 2009

resp. mozno to stihnem este v septembri....ved 3.9. som 24 DC... ked pride mrcha do 30 DC (co by mohla po laparke) koncom septembra by som uz mohla testovat 😀 😀 😀

jancos
27. aug 2009

si zlata, hiva, ze mozem aj skor🙂 uvidime. ale nam ta shaarka vliala optimizmu, nie? nic tak nepotesi ako nova tehulka medzi nami🙂 shaari, dik

shaarka
27. aug 2009

hehe 😀
pozram vedla na tie reklamy, pozeram... a tam ze ! Prve babo za fajn ceny! 😀 😀 😀

hiva
autor
27. aug 2009

presne tak 😉 ... na jednej strane optimizmus ale na druhej strane beznadej....keby to bolo aspon po nejakej liecbe, ze clostyl zabral, alebo IVF ...aspon by som vedela co brat....takto spoliehat sa na zazrak moc optimisticke nie je 😅 😅 😅

hiva
autor
27. aug 2009

heeeej...co stoji prve???? davaju aj mnozstevnu zlavu??? 😀 😀 😀 😀 ...prijala by som 2 za cenu 1 😀 😀 😀

shaarka
27. aug 2009

ale za to ucinne! 😉

hiva
autor
27. aug 2009

u mna to nezabralo....skusala som minuly cyklus...este aj do Egyptu sme sa kvoli tomu trepali....aj laparka bola uz naplanovana ako strasiak a predsa nic 😠 ... asi nie je ta moja motyka dobre nabita....alebo krivo mieri a miesto mna zasiahla teba 😀 😀 😀

shaarka
27. aug 2009

no pekne. takto ma ty budes vinit. este napis, ze som sa natrepala pred tvoju motyku a teba drgla prec. co? 😠 😠 😠 😠

hiva
autor
27. aug 2009

vidis....tak to ma nenapadlo.....tak bol ten pes zakopany 😠 😠 😠 😀 😀 😀

hiva
autor
27. aug 2009

tak z atoto mi jedno z tvojich dvojiciek darujes 😠 😠 😠 😀 😀 😀

hiva
autor
27. aug 2009

ak bude chlapes a dievcatko, beriem dievcatko, jasne ??? 😵 😵 😵

shaarka
27. aug 2009

hiva, musim ta sklamat, ale kolko ich bude, tolko ich bude, nepodelim sa ani o jedno 😀
ved o chvilku si urobite svoje!! 😵

hiva
autor
27. aug 2009

hmmmm....mrchaaaa 😠 😠 😠 😠

hiva
autor
27. aug 2009

😀 😀 😀 😀 😀

hiva
autor
27. aug 2009

OK...tak sa teda majte...tentokrat sa uz lucim nadobro....zajtra konika radsej ani nezapnem, lebo zase prd spravim....shaarka, prijemne tehulkovanie ...ostatnym snazilkam radujte sa a mnozte sa....a pozor, moja motyka striela nakrivo, takze ktorukolvek z Vas moze kedykolvek zasiahnut 😉 😀 😀 😀

jancos
27. aug 2009

😀 hiva, keby ze mna trafis, budem ti velmi povdacna. maj sa

govinda
27. aug 2009

ahojte kočky.
Sharka, strašne veľmi gratulujem k tehu 🙂 . No a ty si otehu v cykle úplne bez hormónov? Či v cykle predtým si brala clostil? Tento cyklus si nebrala nič? Neskutočné ...

jancos
27. aug 2009

ahoj govinda, niekto sem pred casom hodil jeden clanok, myslim, ze sa v nom pisalo nieco o clostile a mozno aj metformine?: nebola si to ty? chcela by som si to este raz precitat a neviem, kde som to ulozila.

govinda
27. aug 2009

jancos, nie, ja som sem nedávala žiaden článok 😒

jancos
27. aug 2009

nevadi, aj tak dik🙂 nasla by som si to len uz nepamatam, kedy to bolo. skleroza. ale zda sa mi, ze pisali, ze clostil funguje aj po cykle, ked ho beries, co by mohlo vysvetlit shaarkinu ovulku, ale je aj kopa inych moznosti na vysvetlenie toho zazraku, hlavne ze prva ovulka a hned tehu. to je super.

govinda
27. aug 2009

No je to super, a hlavne šok 😀 . Každopádne milé prekvapenie 🙂

shaarka
27. aug 2009

hej, clostil ucinkuje aj po vysadeni. takze foliky rastli kvoli nemu, predpokladam.
len jedno nechapem:
ked som mala pekne foliky aj v cykloch s clostilom, dostala som pregnyl. aj dvojity pregnyl (namiesto LH) a tym padom som predsa mala mat ovulu!!! ale nemala som.
preto som mala ist na laparku - vysvetlenie bolo take, ze korka vajecnikov je od tych cyst strasne tvrda a folikul ju nevie prerazit. takze zbytocne sa budem dopovat hormonmi, ked vajecniky proste nepustia.

preto je absolutnou zahadou pre mna, ako som mohla ovulovat na 38. DC a odkial som mala LH a ako sa mohlo podarit folikulu prasknut!
jedinym vysvetlenim je to, ze pregnyl som brala v cykloch, ked boli folikuly na jednom fajecniku a prirodzene ovu bola z toho druheho, asi menej poskodeneho... no chapete to??? 😀

govi, diks 🙂 a ty uz nemerias, obcas som kukla na tvoj graf a nezdal sa mi aktualish 😅
jancos, neviem, aky clanok myslis 😒

jancos
27. aug 2009

ani ja uz neviem shaari, to je fuk, hlavne, ze to fungovalo, hocico to bolo. ale tvoje vysvetlenie znie celkom vierohodne, aj ked krkolomne🙂
ja som zacala s metforminom, ze mozno mi pomoze s dietou, ale sviniar jeden, skor opacny efekt ma. nechapem to, asi je to mala davka, ale mal by aspon trochu fungovat na prezieranie sa, nie?🙂) tak uvidime, ako to so mnou dopadne, ci mi nepride spat tych 25 kil, a to napriek metforminu.

shaarka
28. aug 2009

bre ranko 🙂 dnes musim silno pracovat, nech mam cim skor piatok. este totiz nie je piatok, este je len polopiatok. piatok sa zacne, ked opustim brany prace mojej najdrahsej.

janc, nie je ti z metu zle?

mireag
28. aug 2009

Dobre ranko, zienky, no shaarka, kazdopadne dufam, ze aj u mna to bude mat taky efekt. Ked teraz nasadim clostil, tak do dec. by som uz konecne chcela //!!!!
Uvidim, co povied dr. Ale ako si ho brala? 5-9DC clostil + 10-25DC duph.? Diky. 🙂

shaarka
28. aug 2009

cau mire. len si prosim ta nedavaj casove ciele! ked to nebude do decembra, tak to moze byt do juna alebo do novembra. naozaj to nerob, telo si pripravis na taky stres, ze az. a hlavne mozes byt velmi sklamana. ved kto to kedy videl - planovat si pocatie? stane sa tak, ako sa ma stat.
hej, clostil som brala 5-9 a duphaston 15-25. ale teraz uz viem, ze to bola kravina. nemala som duphaston nasadit kym som nemala potvrdenu ovu (bazalkou). bude ti picaht aj pregnyl? alebo netreba? ovulujes normalne?

mireag
28. aug 2009

Som si vedoma toho, ze do dec. to vooobec nemusi byt. 😉 Len budem tajne dufat, ze by mohlo. Teraz ideme s Jancos trochu pocvicit do posilky, aby sme prisli na ine myslienky a ja potrebujem 3-5 kg dole. 😉
Nejdem a nemienim upadat do depresii, tak dufam, ze aj o par mesiacov budem mat toko sily, ako mam teraz... Uvidime. 😉
Nie neovulujem... BT nemeriam, chodim na folikulomt. Ci mi to bude pichat, este neviem. Uvidime, co sa bude diat.

jancos
28. aug 2009

caute, shaari, nie nie je mi z metu zle, asi je to mala davka, ale ked som ho brala este pred paulinkou, tak mi zle trochu bolo, ale myslim, ze to uz som bola tehu, tak asi to bola ranna nevolnost🙂 teraz nic, ziadna nevolnost ☹
si predstavte, ze uz druhy den som merala bt. neuveritelne po tych rokoch odmietania🙂
shaari a ty ako?ziadne nevolnosti? asi je aj tak este skoro. mama mi pomaha pisat, tak asi dost robime preklepy🙂 pa, ideme vonku

bosorkajarka
28. aug 2009

Shaary ja uz taky na zazraky verim ja jsem po sve prvni ovulce dopadla stejne a uz se v brisku pekne mrska 😵
Hlavne fazolce ver ze vsechno zvladne a neboj ja jsem 14DPO mela jeste jenom slabou carecku a za par dni to byla poradna carka 😉
Rada bych pokecala ale bohuzel musim do mesta tak az odpoledne ale budeme na tebe moc myslet 😵 😵

jancos
28. aug 2009

mireag, nas doktor asi pregnyl nepicha, on ked sa nepodari cca 4 az 6 cyklov s clostilom, posiela ku hermanovi, ale ze vacsinou to ide s clostilom, tak uvidime