Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

govinda
17. nov 2011

@zujka2 držím palce, aby ti to už vyšlo všetko 🙂

zujka2
17. nov 2011

@govinda aj tebe 🙂 chystám si oddýchnuť do Lúčok, trochu relax.

govinda
17. nov 2011

@zujka2 tak to by mohlo byť super 🙂

jjolly
17. nov 2011

@govinda...tak nám budu drzet palcek...at to vyjde🙂
na komplexní výsledky cekáme na začátku prosince...tohle mi řekl doktor dle ultrazvuku...ze mám hodne folikul...ale vajícka nedorzávájí ci co...moc mi nic nevysvetlil...
stítnou zlazu lecim dozivotne, sem po castecnem odstranení...
bojím se, ze nás tez hned pozenou do ivf...
a nejaké bylinky nebo neco? zkousela si?

govinda
17. nov 2011

@jjolly no ja beriem akurát kvapky Valovič, na vaječníky 🙂 Či to má účinky, neviem. Myslím ale, že ak má žena hormonálne problémy, tak samotné bylinky nepomôžu, len ako doplnok.
Ja beriem Euthyrox, ale od kedy ho užívam, tak mám aspoň ovulku sama od seba, takže je to super.
Mne práve v centre pred 5 rokmi povedali, že mám PCO, zrejme len na základe usg. Obrovská úľava bola, keď sa to po laparke nepotvrdilo. Vraj PCO sa dá potvrdiť resp. vyvrátiť jedine laprkou a odberom vzoriek, ale istá si nie som.
Veľmi ti držím palčeky, nech vyšetrenia dopadnú dobre 😉

zujka2
17. nov 2011

@govinda Aj ja som kedysi brala Euthyrox, ale len rok, od vtedy sa mi neobjavili zlé výsledky štítnej žľazy.

ali76
17. nov 2011

@zujka2 ako teraz myslis?? nie, len lieky a stal sa zazrak, vyslo to hned, co ja som ani nepocitala s tym, ja som myslela, ze tak ako vzdyze to bude trvat dost dlho .Asi ked sa na to clovek nejako nepripravuje, tak sa to podari

jjolly
18. nov 2011

@govinda....uvidíme, jaké budou vysledky z krve...ale urcite chci zkusit i jiné možnosti než hned ivf...trebas jen hormonální lečbu, aby se mi upravil menstruacni cyklus a spustila ovulace...snad to jde...doufám
štítnou zlazu bych mela mít pod kontrolou, hodím pravidelne na kontroly a užívám letrox
a můžu se zeptat, jak dlouho se snažíte vy?

zujka2
18. nov 2011

@ali76 veľmi ti to prajem, si dôkazom, že nikdy sa netreba vzdávať 🙂

govinda
18. nov 2011

@jjolly jasné, že treba skúsiť dať najprv dohromady cyklus, ja som na to tiež išla takto, nie hneď IVF. My sa snažíme v podstate dokopy 4 roky: 1 rok 2006-2007, potom 2 roky pauza kvôli práci a od januára 2009 do teraz, čo sú skoro 3 roky, takže dokopy sú to 4 roky. Ale ovulujem a ako-tak mám spravený cyklus len 2. rok. Cykly síce mávam aj 60 dňové a aj viac, ale pre mňa podstatné je to, že konečne ovulujem (už len sa trafiť do tých spravnych dní 😀

govinda
18. nov 2011

@zujka2 ja beriem euthyrox 2 roky, najmenšiu možnú dávku, takzvanú udržiavaciu vraj 🙂

jjolly
19. nov 2011

@govinda...tak to držím palce, at se brzo strefíte do správných dnů🙂...a ovulaci se ti spustila po těch lékách na štítnou zlázu...nebo si brala jeste něco jiného...a v car to řešíš?

govinda
19. nov 2011

@jjolly no ako som začala brať euthyrox na štítku, tak sa mi to nejako samo spravilo, nebrala som nič iné. V CAR to neriešim zatiaľ, teraz som na clostile, tak uvidím. Ak nič, o rok idem do nejakého centra 😉

jjolly
19. nov 2011

@govinda...aha, tak me uz tam můj gynekolog poslat asi po půl roce snazeni...jelikoz má pry tu stítnou zlázu...jiné leky nemám....snad sou nejaké hormony na podporení uzrávání vajíček...sem zvedá co nám reknou

govinda
19. nov 2011

@jjolly no mňa tiež poslal môj lekár po pol roku snaženia do centra, keďže som vtedy mala anovulačné cykly a mrchu len na vyvolávačku. Mne to ale prišlo príliš skoro ísť na IVf po pol roku snaženia, keď ani ovulka nebola dovtedy 😒

jjolly
19. nov 2011

@ govinda...a v centru te teda lecili nejdrive hormonami na vyvolání ovulace nebo jak? Doufám, ze kdyz rekneme, ze chceme nechceme hned jít do ivf,,,tak nebude zle...i takové nározy sem bohuzel na centra slysela

govinda
20. nov 2011

@jjolly no v centre mi hneď oporúčali IVF. Ja mám pocit, že oni v centrách nemajú veľmi snahu niečo riešiť, ale hneď chcú len umelé oplodnenie 😒 . Ja som si vydupkala clostil, ale brala som ho len 2 mesiace, potom som zmenila prácu a 2 roky nemohlo byť o snažení ani slovo ☹ . V januári 2009 som opäť začala so snažením, ale cykly boli neskutočne dlhé a vždy len na vyvolávačku. Koncom roka 2009 som absolvovala laparku, na odporúčanie môjho lekára (do centra som odvtedy už nešla), kde sa nič nepotvrdilo, všetko bolo v poriadku. Mala som zlý hormonálny profil a preto ma môj lekár poslal na endokrinológiu, kde som bola vo februári 2010, kde mi hneď nasadili euthyrox a v marci som mala prvú ovulku konečne 🙂 . Takže odvtedy sa trápim s dlhými cyklami, ale tentoraz už ovulačnými. Aj napriek tomu sa akosi nedarí otehu. V novembri pred rokom som o mimi prišla v 5tt, odvtedy nič. Takže teraz stimulujem clostilom 😉 Aspoň pri ňom mám cykly kratšie, keďže ovulku mám okolo 20DC 🙂

zujka2
20. nov 2011

@jjolly aj ja sa toho najviac bojím, že nič iné nevedia odporučiť. :(

zujka2
20. nov 2011

@jjolly aj ja sa toho najviac bojím, že nič iné nevedia odporučiť. :( ako IVF

govinda
20. nov 2011

@zujka2 no to som si odksúšala na vlastnej koži, že hneď navrhnú IVF. Ja som si musela v centre clostil vydupkoať, a to doslova. Preto som tam už nešla potom. Myslím ale, že ma to predsa len neminie, teda návšteva centra, no ale veď uvidíme. Už som aspoň medzitým vyskúšala kadečo, absolvovala laparku, takže uvidíme.... Každopádne som teraz omnoho múdrejšia, ako som bola vtedy 🙂

cmeliatko
21. nov 2011

Ja mam tiez pco a otehu som v pohode.
Takze nebojte sa;) da sa to

zujka2
21. nov 2011

@govinda mňa teda dosť mrzí, že mi laparku doktor vôbec nenavrhol. dal mi teda clostyl a potom hned CAR. no uvidíme. dnes mám však problém s miernym krvácaním a to som mala mať dnes výpočtovo ovulku. tak neviem čo to má znamenať :(

leeena_4
21. nov 2011

@jjolly @zujka2 holky já se s PCO léčila v CARu a nikdo mě do IVF nenutil a myslím, že pokud má partner v pořádku spermie, je hned IVF blbost u PCO. Chce to zjistit si sám všechny možnosti a nenechat se opít rohlíkem a občas i bojovat s nějakým blbcem doktorem. Jinak laparka má i své nevýhody, u mě doktor taky po clostilu navrhl CAR, tam jmse zkusili stimulaci s injekcema a až kdyby ta nezabrala, tak jsme byli dohodnutí na laparce a po ní hned IUI.

jjolly
21. nov 2011

@leena_4 a v do jakého car chodíte?...no dneska sem mluvila s mým gynekologem...a ten říkal, že s jednoho ultrazvuku dělat závěr PCO je dost odvážné...tak nevím co si mám myslet...
v CAR mi řekl, at si nechám píchnout vyvolácku, můj mu jí nechce dát, chce dát je slabší hormany...se stejným efektem...a ted se v tom vyznej...
a ten clostil...podporuje MS i ovulaci?
ráda bych si právě zjistila více info, abych věděla všechny možnosti

jjolly
21. nov 2011

@govinda...tak držím palce, at se brzo zadaří...koukám, že už toho máš dost za sebou...ten clostil je na co presne?

govinda
21. nov 2011

@jjolly ďakujem moja 🙂 No ničo už za sebou mám, ale nevzdávam sa 🙂
@zujka2 no mne tiež v centre neodporúčali laparku, to môj gynekológ 😉

zujka2
21. nov 2011

@leeena_4 ahoj leni, uvidíme čo povedia. 🙂 inak musím sa ti priznať, že som si ťa všimla už v oddelení clostylu a vždy mi dodáš veľa odvahy. ďakujem za rady. držím palec 🙂

zujka2
21. nov 2011

@govinda tak ten môj o laparke ani čuť, že rovno do CAR 🙂 čo doktor to iný postup, kto sa má v nich už vyznať? 🙂 dnes som čítala, že žilinský kraj od utorka nevykonáva operácie, takže prečkáme krízový stav štrajkujúcich doktorov 🙂 ty si odkiaľ?

irsina83
21. nov 2011

@cmeliatko si svetla vynimka, mozno mas len nejaku lahku formu....alebo ho nemas..... 😉

govinda
21. nov 2011

@zujka2 ja som z košíc 🙂 No ja sa do CARu teraz ešte nechystám, ak, tak až niekedy po lete budúci rok 🙂 Dúfam, že už bude po štrajkoch 😀