Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

shaarka
17. jún 2009

ked ho zahlusis, tak ta k diabetologovi posle uz len psychiater 😀

kaciatko81
17. jún 2009

tak ten asi nie, jedine, ze by predpokladali, ze skrat sposobila ir 😀

hiva
autor
17. jún 2009

no musim si nastudovat prejavy a symptomy pri IR....mozno tam niekde najdem aj nejake psychicke poruchy a skusim toho psyychiatra 😀 😀 😀

shaarka
17. jún 2009

uz len psychiater ju bude mat pod dohladom. 😀

pralinka25
17. jún 2009

😀 😀 😀
hiva ale ked tohoto zahlusis a pojdes k novemu moze tiez chcet porobit svoje vysetrenie a az potom ta poslat k diabetologovi 😀 😀 😀

ale myslim ze s poistovnou to nema nic spolocne

hiva
autor
17. jún 2009

tak ich vyhlusim vsetkych, az kym nestretnem toho praveho 😅 😅 😅

inak som to cekla, IR moze viest k hocicomu, ale ziadne psychicke problemy ☹ ☹ ☹

mozno si budeete mysliet, ze som na toho psychosa zrela uz teraz...ale prave som porosposielala maily asi do 5 roznych diabetologickych ambulancii a centier s otazkou, ci by mi spravili OGGT aj bez listka od obvodaka a na priamu platbu a co najskor 😅 😅 😅 ....takze ocakavam zaujimave odpovede a reakcie 😅 😅 😅

sa na to konecne odhodlam po 3 mesiacoch a rpd z toho????...to teda nie....musim to mat hned 😀 😀 😀

hiva
autor
17. jún 2009

shaarka...uz som ako ty s tym Metforminom 😀 😀 😀 ...ja chcem a chcem a chcem 😀 😀 😀 ....no ale ja chem OGTT test a az ked ten bude pozitivny na IR, tak potom zacnem vyplakavat za Metforminom 😅 😅 😅

pralinka25
17. jún 2009

no myslim ze PCO ma priamy v plyv na mentalne rozpolozenie jedincov 😀
a vyvolava neodolatelnu chut na tabletku typu metformin alebo clostil. Mali by to uvadzat k tomu syndromu akko sprievodny jav.

Som zvedava co ti odpisu. Ale snad by sa aspon jeden mohol najst

hiva
autor
17. jún 2009

neverim, ze sa nejaky najde.....no ale v zufalstve clovek spravi cokolvek 😅 😅 😅

kaciatko81
17. jún 2009

hiva, uvidis. drzim palce. a dalsi spreivodny jav by mala byt nedockavost a netrpezlivost 😀

sabatko
17. jún 2009

Ahoj děvčata, omlouvám se, že vám se nakukuji (možná škoda, že jste už toto pokračování nerozšířily i pro českou verzi koníka), ale jdu vás trošku povzbudit. Mám taky PCO, prokázáno jak ultrazvukem, tak HP - minulý rok v létě jsem vysadila HA a cyklus jen po agolutinu a vždy po dvou měsících. Ještě podotknu, že Ha mi nasadili před 11 lety kvůli problémům s cyklem, ale nikdo po příčině nepátral. Tak jsem se v listopadu rozhodla zvolit alternativu a obrátila se na bylinkáře. Věděla jsem, že to bude na dlouho s bylinkami, ale namíchal mi čaje, půl roku jsem jen 4x denně vařila a louhovala, jezdila s bylinkami na služební cesty, dovolenou, kafe s kámoškama, vařila je ráno na lačno a večer před spaním i když už všichni spali, ale vyplatilo se. V prosinci mi přišla první přirozená mrška, po šesti týdnech, ale přece, a pak se to už opakovalo každý měsíc po cca 29 - 32 dnech. A pak jsem se s bylinkářem domluvili, že po půl roce tedy zkusíme bylinky vysadit a počkat, jak si s tím tělo poradí. Mezitím jsem si už chystala variantu B a to manžel na spermio - mimochodem ani to nedopadlo úplně OK. A zrovna v cyklu, který měl být poslední bylinkový, jsem otěhotněla. Positivní test jsme objevili v době mezi prvním a po týdnu kontrolní spermiem. Včera mi to lékař potvrdil. Mimi je v děloze a je živé. Mám neschopenku, protože jak určitě všechny víme, je tady větší riziko potratu, beru Utrogestan na podporu udržení těhu, ale já věřím, že jsme si tím, že jsme se rozhodli bojovat zasloužili tohle jako odměnu našeho úsilí. Tak se držte a kdyby vás něco zajímalo, klidně písněte.

hiva
autor
17. jún 2009

ahoj sabatko....dik za povzbudenie.....sorry, ale ked som zakladala tuto temu, tak som nevedela, ze sa da resp. musi nastavit aj pristup na cesku verziu...inak by som to spravila.....ved sa nechceme separovat 😉

ja osobne na tie bylinky nemam nervy....zatial sa snazime len rok a viacmenej sme este nic poriadne neskusili....ale mozno sa ti niekedy neskor ozvem 😉

sabatko
17. jún 2009

Ahoj hiva, přesně jako povzbuzení jsem taky celý ten román myslela. Vím, podle sebe, že občas člověk propadá beznaději, když všem kolem to vyjde v nejhorším do čtvrt roku a já stále nic. A hlavně, to že pomohly bylinky mně, zdaleka neznamená, že toje všelék. Každá z nás musí najít vlastní cestu, jak s tím bojovat, něco, čemu věří a co je pro ni to nejlepší. Včera jsem zažila úžasný pocit, když jsem byla u svého lékaře, mimochodem primáře velké nemocnice a ten, když viděl mé a manželovy neveselé výsledky, tak pronesl, že v našem případě se doslova potvrzuje, že příroda je opravdu mocná.

shaarka
17. jún 2009

sabatko, super 😵 😵 😵
dakujeme za povzbudenie a prosim, napis nam tu tie bylinky 😀

sabatko
17. jún 2009

Ještě jsem se chtěla zeptat, zda-li by vám nevadilo, kdybych se zeptala adminů, jestli je možné ještě téma i pro českou verzi zpřístupnit? Určitě nejsem jediná, kdo se k vám chodil minimálně inspirovat a držet palce v boji 🙂

shaarka
17. jún 2009

sabatko, kludne to adminom napis, len neviem, ci o to nemusi poziadat zakladatelka temy.
ale uz som hive pisala, aby o to poziadala, tak verim, ze coskoro to bude aj na cz. 😉

sabatko
17. jún 2009

Ráda to přenechám zakladatelce, určitě nejsem sama, komu jste chyběly. Stále jsem čekala, kdy že bude nové témátko, když už jste tamto zavřely a tady jsem na to narazila náhodou. Bylinky sem bohužel napsat nemohu, protože přesné složení ani nevím. Pan bylinkář mi je míchal tak říkajíc na míru. Jen vím, že ráno a dopoledne byl čaj jiný - na pročištění organismu (kvůli těm cystám, co se na ovariích tvoří a hlavně už tam byly) a odpoledne a večer to byl čajík na ženské orgány.

hiva
autor
18. jún 2009

tak pisala som adminke....uvidim, ci a kedy sa to podari spristupnit aj na CZ 😉

inak uz som to svoje vcerajsie nastvanie predychala.....nakoniec je celkom fajn, ze ma vysetri komplet....snad sa nic ine nenajde 😅

baba2288
18. jún 2009

ahojte,kocky.bola ste niektora v Lubochni?chcu ma tam poslat.

pralinka25
18. jún 2009

sabatko ja som tiez chodila jednej bylinkarke tu u nas v Trnave. Tiez mi namiesala caje na mieru a ani netusim co v nich bolo. Ale musim priznat ze aj mne pomohli. Teda aspon v tom ze pocas ich uzivania mi vzdy prisla mrcha sama (inak len na vyvolavacku) Par kur by to ale asi este chcelo.
Skusila som ich tiez vysadit, ze co to spravi s cyklom a mrcha nechcela prist. Tak som ich na 40 den zacala uzivat zas a az potom prisla mrcha

kaciatko81
18. jún 2009

ahojte 😀
baba, mam pocit, ze v lubochni su velmi dobry na endokrinologiu. urcite by som skusila

baba2288
18. jún 2009

kaci,pravdaze ze to skusim.len sa tak pytam,ci tam niektora z Vas nebola.ja sa tam budem tesit,ze ma pozru konecne.vidis,vsak este stale nemam ani normalne urobeny HP.

kaciatko81
18. jún 2009

baba, zadaj do vyhladavaca "lubochna" a uvidis, co ti to najde 😉

baba2288
18. jún 2009

kaci,no vsak to som akoze urobila,len som sa chcela tuto opytat na zazitky,ak by niekto mal.

shaarka
18. jún 2009

ahojte 😀 UZV uspesny: lavy vajecnik ziadna cinnost 😀 a pravy zvysena aktivita 😀 😀 😀 to neviem kolko je folikov a akych velkych, ale je mi to u prdele, lebo minuly cyklus ani presny pocet a rozmer neznamenal ovulku. dvojity pregnyl pichnuty, uvidime, ci zaberie.
zajtra sa objednavam na vysetrenie ŠŽ a to hadam staci. 😀

ked ovu nebude, tak sa lucim s konom aj s meranim BT a davam si letnu pauzu. viac uz nemam sil sa trapit. dovidenia september a IVF 😀 dovtedy budem silno brigadovat, aby som si na IVF nasetrila. dufam, ze sa MM prida. 😀

kaciatko81
18. jún 2009

shaarka a ty preco hned ivf, ha?

shaarka
18. jún 2009

tak lebo ked sa normalnym medikamentoznym sposobom neda dosiahnut ovulacia, tak treba injekcie. a ked uz injekcie, tak radsej aj s odberom vajicok a naslednym ET, lebo kto vie, kedy zas by som zniesla nejake vajcia. a MM ma astenospermiu, takze nemozme s jeho vysledkami cakat na 1 ovulaciu rocne a mysliet si, ze to prave vtedy zazrakom vyjde 😀 nemam 25. v septembri budem mat 31 🙂

kaciatko81
18. jún 2009

urcite nie som za cakanie na zazrak... ale urcite by som sa najprv poradila v car... mozno nieco vymyslia, predpokladam, ze maju vacsie skusenosti ako "bezni" gyn

shaarka
18. jún 2009

kaci, ved jasne, ze sa poradim. 😉
ale dnes ma gyndoska uz posielala, vysvetlovala, ze to nema velku cenu - trapit sa u nej. ze na zaciatku bola za trpezlivost, ale teraz nie je na co cakat. uvidi sa este, ze aky bude kontrolny spermio (august) a kolkokrat dovtedy budem mat ovulku, a ci vobec. clostil sa tiez neda brat donekonecna, som akurat v polovici, pokial viem. myslim, ze sa moze len 6 cyklov. 😒

kaciatko81
18. jún 2009

shaari, aj moja dr povedala, ze nema vyznam sa trapit u nej, preto hned car. ale su kocky, ktore na clostyl nereaguju a na nieco ine mozno zareagujes v pohode... a mozno bude stacit aj iui... neviem ako dlho sa moze clostyl, ale ak sa da pauza, tak myslim, ze mozes znova. ale toto uz treba nechat na dr 😉