Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
27. sep 2010

@chlpacik a ako si ten liek znasala?

chlpacik
27. sep 2010

@katkaajurko Katka nerobil mi žiadne ťažkosti, popri duphastone som ho užívala, neviem už aku dobu, ale myslim že stale jednu tbl.vecer. Ale ako vravim, nic som nespozorovala, a po odbere krvi mi vyslo, ze mi uplne znizilo hladilo...

katkaajurko
27. sep 2010

@chlpacik tak to je fajn pocut, ze to hladinu znizilo... no ja to kazdopadne doktorovi poviem,ukazem a uz nech s tym nalozi ako on uzna za vhodne

chlpacik
27. sep 2010

@katkaajurko no jooo, skus to, uvidime ako Ti v tom pomoze dany liek...treba vyskusat vsetko 😀 ... a už idem robit nieco uzitocne, vecer sem nakuknem 😀

chlpacik
27. sep 2010

hladinu 🙂

hiva
autor
27. sep 2010

caute babule 😉....tak som spat z dovolenky 😎 😎 😎 ...mrcha dorazila sama, takze uz teraz poctivo papam clostyl.....zacala som vcera vecer, dnes rano jednu a vecer si dam dalsiu....mam brat 2x1 ....tak uvidime, co z toho bude 🙂

inak mrcha bola o nieco slabsia ako zvycajne, takze to bol asi anovulak, jak vysity 😀 😀 😀

a graf: http://www.fertilityfriend.com/home/226b42 .... normalne som vo vytrzeni, ze sa u mna deje nejakqa "eksn" konecne 🙂 ...o tyzden v pondelok pojdem na folikometriu, tak uvidime, ako clostyl na mna funguje 😅

katkaajurko
27. sep 2010

@hiva cau hivus- pamatam si tu euforiu ked som zacala brat clostyl..je to super,ked sa asponn nieco deje...

ja som momentalne v nejakych depkach tak sa asi na nejaku dobu odmlcim

hiva
autor
27. sep 2010

@katkaajurko ...no jo...euforia ako euforia.... uvidime, ako to cele dopadne..... dnes si este idem pre istotu kupit tehu test, lebo nejak sa mi ta moja mrcha nezda a este mam aj divne pocity v bruchu.....tak chcem mat kludne svedomie...naposledy ked som mala podobnu mrchu ako teraz som nakoniec bola tehu.....tak radsej este testnem....i ked zazraky z toho necakam.....dufam, ze test bude negatviny, lebo 2 tabletky clostylu som uz zjedla, a neviem, co by to porobilo s pripadnym tehu 😀 ...no hold, som truba....testovat 2 dni po skonceni mrchy a navyse ked beries clostyl.....ale tak radsej kupit jeden test, ako nieco pokaslat 🙂 😀 ... a my to neda spavat....hold, keby som uz raz neprezila mrchu pocas tehotenstva, tak nestresujem...ale co ak je to u mna pravidlo?....ze mam mrchu aj na zaciatku tehu?....mama kratku LF, tak mrcha sa spusti, ale k uhniezdeniu dojde niekedy potom?....clovek nikdy nevie 😀 😀 😀

katkaajurko
27. sep 2010

@hiva ale tie teploty si mala nizke... neviem no... 😅

hiva
autor
27. sep 2010

@katkaajurko ....ved ja viem katus.... ale zhruba take, ako ked som naposledy zostala tehu....tam tiez nebola zrejma ovulka podla BT 🙂 ...ale nakoniec je to jedno....vyriesil to za mna cas.... nakolko som este stale v robote, kym pridem domov budu uz lekarne zatvorene, takze ziadny test nekupim 😀 😀 😀

amarena
27. sep 2010

@katkaajurko, ja mavam tiez niekedy depku z tohto vsetkeho a niekedy si z toho vobec nic nerobim. Neboj, o chvilu ti vyjde slniecko, uvidis. 🙂 😉 🙂 😵
Buduci tyzden idem na tu laparku, doteraz som sa toho az tak nebala, ale akonahle mi dr urcil presny datum..... ☹
Skoda, ze sa chces odmlcat, mne celkom pomaha ked sa o tom mozem porozpravat s niekym kto vie, kto rozumie...ale ked sa na to necis, tak to chapem...vsetky si tu prezivame to svoje. Drz sa a hlavu hore, ok?

@hiva, vitaj z dovolenky, tak ked testnes, daj urcite vediet. Som strasne zvedava. 😀

katkaajurko
27. sep 2010

@amarena dik si zlata...no proste teraz je toho na mna nejako vela...a dorazil ma HP ..... lebo 11 dni po ovulacii - ked som bola zvedava len na progesteron a hcg som zistila ze moje LH je 7,6 - tri dni pred tym bolo 2,7 !! a v lutealnej faze nema voobec co vyskakovat hadam ani pri PCO 😖 a progesteron klesol (zlte teliesko slabne-kedze sa neuhniezduje ziadne vajicko) to je logicke - tri dni dozadu bolo 60 a teraz uz len 40 - ale estrogen bol 605 a teraz 738 - cize stupol - co je chore lebo ma rovnako klesat bliziacim sa menzesom ako progesteron ale mne stupol! ved to je cele na hlavu 😖 a prolaktin mam samozrjeme nad normu ako som aj predpokladala ☹

amarena
27. sep 2010

@katka, aj ked nerozumiem vsetkym tym hodnotam co si napisala, vyzera to byt divne. A doky ti co na to povedal? 😖

katkaajurko
28. sep 2010

@amarena doki povedal-ze to je dosledok PCO a nepomoze ine ako umele oplodnenie.jednoducho su tie hormony poblaznene a sami medzi sebou si skodia a narusaju cyklus, raz jeden raz druhy...preto ja uz dlhsiu dobu tvrdim - ze ovulacia jednoducho nestaci, je to hlbsia a komplexnejsia zalezitost .... preto vid mnoho mnoho bab v grafoch BT ktore maju mesiace ovulaciu a nic z toho... niekde je tam proste zadrhel....

majatko
28. sep 2010

@katkaajurko ale dobra sprava je, ze tie rozhadzane hormony nevadia umelemu oplodneniu, tak to je podla mna tiez dolezite....a ci uz sa podari prirodzene alebo umelym (aspon mne osobne to bude jedno ako sa nam podari), hlavne, ze bude babatko 🙂 inac som rozmyslala, ze ak skoncim aj ja na umelom oplodneni, zeby som asi chcela hned dve babatka tak ako Hiva 🙂

hiva
autor
28. sep 2010

caute 😉 ....tak so to vcera dobre prepiskla....bolo my jasne, ze lekaren v Blave nestihnem, tak som sa vybrala do lekarne vo Viedni a kupila si test tu.....obycajny, taky na priame ocikanie....a ze 16,50 EURO 😠 😠 😠 ...az ma zamrazilo v tej lekarni, ale uz som nechcela cuvnut 😀 ....tak za 500 korun teraz viem, ze tehu nie som a veselo papam clostyl dalej 😀 😀 😀 ...ved nic ine sa ani cakat nedalo 😀 😀 😀

@katkaajurko .... tak to mas teda fakt riadny chaos v hormonoch.....riadny mix....verim, ze hormonalna stimulacia pomoze .... urcite....musi 😉 😵 😵 😵 ...a ako s Mojziskou?...ozvali sa ti? ...ja som skusala vcera volat, ze ci v tu stredu mozem prist, ale nedvihali 😠 😠 😠 ....tak fakt neviem.... skusim este dnes a ked nic, tak nic....budem pekne leniviet dalej 😀 😀 😀

katkaajurko
28. sep 2010

@hiva neozvali sa mi...ako inak...kaslem na nich...

katkaajurko
28. sep 2010

@hiva uz mi to pride v podstate zbytocne..je jasne,kde je u mna problem,tak tych 60 eur vyuzijem aj osoznejsie.... 😅

mrnous1
28. sep 2010

🙂 Ahojte babenky 🙂 Môžem sa k Vám pridať? Minulý týždeň mi konečne potvrdili PCO. Akurát som sa doktorky pýtala či čo sa týka cyklu už budem doživotne na tabletkách Duphaston, alebo je nejaká nádej, že sa to upraví, takneviem. Momentálne som už po 3. stimulácii a čakám čo sa z toho vyvŕbi. Nechápem, že po Clostile sa mi vždy vytvoria dominantné folíky a aj tak niesom tehu. Keď som sa na to pýtala doktorky, tak povedala, že to závisí aj od kvality vajíčok, ale ako sa dá ta kvalita vajíčok zistiť? Možno jedine pri odobratí predpokladám. Baby myslíte si, že 6.DPO podaní pregnylu je ešte skoro urobiť si test? Keď ja som taká nedočkavá a zase budem super sklamaná, keď to nevyjde. 🙂

katkaajurko
28. sep 2010

@mrnous1 ahoj,precitaj si moj prispevok vyssie - preco niekedy ovulacia nestaci...

niekedy motyka vystreli...no inokedy nie...

6 dni po pregnyle mas v sebe este pregnyl a vysiel by ti najskor test pozitivny-ale to z pregnylu. 6 dni po ovulacii je prilis skoro na testovanie - lebo vajicko sa uhniezduje 8-9 den po ovulacii a nasledne produkuje HCG takze testovat tak 12dni po ovulacii.... 😉

amarena
28. sep 2010

Ahojte babule,
ja uz ked vidim tie tri pismena PCO, tak uz mam vyrazky. 🙄
@katka, kedy ti namerali vsetky tie hodnoty? Mne to este nikdy nerobili, takze ani neviem ako u mna blbnu hormony. Ja som dokonca este nebola ani u endokrinologa, nikto ma k nemu neposlal. Co on vlastne okrem stitnej zlazy kontroluje|? Jeeeeeej to kolko otazok ti davam... 😀 😀 😀

katkaajurko
28. sep 2010

@amarena tie hormony som si nechala vziat sama...mam taku moznost .... a je to terz - bola som si dat odobrat vo stvrtok a nedelu.... keby som nemala ani neviem ze mi to az takto skace.... K endokrinologovi ma poslala obvodna gynekologicka a endo mi hmatom skusila stitnu zlazu a pozrela hormony stitnej zlazy z krvi-ktore boli ok.... ale mam tam napisane.ze ak neotehotniem o pol roka kontrola-ale tam som nebola uz ma nikto neposlal....

kaciatko81
28. sep 2010

@mrnous1 6dni po podani pregnylu by mal byt test pozitivny prave z pregnylu... ostava v tele cca 10dni...

amarena
28. sep 2010

@ katka, Boze moj... 😖
tak to je "super", ze tie hormony si si nechala vziat sama...nemali by to robit automaticky? 😠
Ved nie kazdy promoval na lekarskej fakulte, aby vedel sam co vsetko si ma dat vysetrit. 😠
Som nastvana..... 😠 😠 😠

katkaajurko
28. sep 2010

@amarena jaaaaj no nasi lekari (vacsina) s ktorymi som sa stretla ja stoja za hovno...hlavne bezny gyndosovia...

v centre ale vedia ze mam problem s hormonmi ale nie ze aj s prolaktinom...na to som teraz dosla nahodou ja..lebo ten sviniar mi pokazdne stupne az po ovulacii a kedze bud nemam ovulaciu-alebo mi po nej krv nebrali-nemaju to ako vediet...bohuzial-co si nezariadim sama-to sa nezariadi.... 😠

erickaa
28. sep 2010

Ahojte, k tej téme, "že čo si nezariadiš, to nemáš"..toto ma fakt dosť štve! Prečo je to tak? Najprv do nás pchajú hormóny a posielajú nás na zákroky, miesto toho, aby nám urobili komplexné vyšetrenie.. Ja mám tiež diagnostikované PCO, ale v živote mi nikto nerobil hormonálny profil a už vôbec ma nikto neposlal k endokrinologovi!!! Však nebude zbytočné, aby som išla na IUI, keď bude nejaký hormonálny problém, ktorý bude brániť trebárs uchyteniu vajka? 😒 😒 😒 Moja dr. je stráášne zlatá, nemôžem na ňu nič zlé povedať..som s ňou spokojná..ale vidím, že tieto veci si budem musieť vybaviť SAMA 😝

chlpacik
28. sep 2010

@mrnous1 ahoj, zareagujem že s tým duphastonom to aj ja budem dozivotne už 🙂)), co sa da robit, ked mrcha inak nedojde 😉 😉 ...teoreticky po jednom babatku, ak sa raz podari ma to ani nebude tak trapit, ci je alebo nie je. Nemienim sa zase dopovat duphastonom aj o 15rokov, to už nie 🙂), a ktovie možno sa udeje aj nejaky zazrak za tu dobu 🙂)))
@hiva fiiiha, tha to dobra cena, že za 16eciek, si mohla napriklad 2fajne pizze mat 😀

chlpacik
28. sep 2010

@katkaajurko Katuska kluud, ja mam taku gyndosku, ze sama som sa jej opytala, ci nemozem mat PCO, a ona že nie. Tak nech mi povie co mi vlastne je. Ked to riesi styri roky a hovno z toho. No ja mam tiež stastie na zubarov a gynekologicku urcite 😀 😀 ...hlavne, že mam stastie v laske, musim sa uskromnit 😉 ... dajme si niečo sladke, a ukludnime sa. Zalejem si horucu cokoladu(mnaam), das si? 😉

katkaajurko
28. sep 2010

@chlpacik noo ja sa snazim sladkemu aspon ako tak koli tomu PCO vyhybat... takze si nedam... uz som rano mala tvaroh osladeny medom s nakrajanym jablckom a orechami..to su moje standardne ranajky... a kava 🙂

chlpacik
28. sep 2010

@katkaajurko ci pana 😉 .. no neuskodilo by ani mne dat si nejaku dietu, ale ked ja nemam pevnu volu 🙂)), co zrobim, a aku mas vysku+vahu? nech si urobim ako taky obraz, ci to vobec potrebujes 🙂))))