Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

slivocka
25. okt 2010

Dobre ranko prajem, mam 20ty DC a beriem duphaston od 11do 25DC, a dnes rano som začala špiniť...nechapem čo to môže byť??? merala som si teplotu , včera rano som mala 36,6 a dnes rano 36,8 ...môže to byť ovulácia??? ja už som z toho na nervy... ☹ ešte som ani clostil nezačala brať a už zase niečo nové sa deje s mojím telom ☹ ☹ už som to raz mala, ale volala som doktorovi a sestrička mi povedala že ASI to bude ovulacia. Ale ked som prišla na druhy den na krv , vysledok bol že som ovulaciu nemala ☹ ach jaj...

katkaajurko
25. okt 2010

@slivocka slivocka tazko povedat,moze to byt znako ovulacie (ktora nutne nemusi byt na druhy den...) ale aj moze zacinat spinenie pred mrchou z anovulaku (ja tak mavam-taketo kratke anovulacne cykly s 5 dnovym spinenim okolo 20 dna cyklu mi to zacina.... jednoznacne mas problem s hormonami ako ja... dober ten duphaston a pockaj si na riadnu mrchu a vtedy zacni mat clostyl., ci to bude teraz po dobrani alebo nastupi tvoja riadna LF uvidime az casom....

inac ja takto - ale podla mna mi tu ovulu vyznacil blbec o den skorej ako bola...lebo som si na 99% ista ze bola az v piatok, ale inac tento cyklus mam o hovne...mam PMS uz od ovulacie-hlavne co sa nalady tyka 🙄 🙄 🙄 🙄

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

slivocka
25. okt 2010

@katkaajurko dakujem pekne 🙂 tiež si myslím že to ovulacia nieje ☹ teplota mi strašne skáče, v piatk 36,9 , v sobotu 36,6 a dnes 36,8...nechapačka 😒 no uvidim čo so mnou urobi clostyl.

katkaajurko
25. okt 2010

@slivocka tak to ti to moc skace,to je pravda...inak taketo branie duphastonu..no ja neviem ale tolko dni-to je naco dobre akoze? podla mna to z toho uz spinis-lebo uz mas vysoku sliznicu a kedze nie je vyzivovana to uz je spinenie z presakovania alebo ako sa to nazyva.... mala by si radsej zajst k odbornikovi....podla mna 😔

slivocka
25. okt 2010

@katkaajurko ...no som rozpravala s mm , že zoberiem teraz tie 2 mesiace ten clostyl a ked to nepomôže od noveho roka pôjdeme do centra 😒 Ved ten môj doktor nato nema čas. Cakala som tam 2 a pol hodiny a to som bola objednana na presny čas. a potom rychlo, rychlo 😔

hiva
autor
25. okt 2010

ahojte babule....

@katkaajurko ....super ze ovula dosla 😉

@slivocka ....tiez si myslim, ze to moze byt z toho presakovanie sliznice......ved uz beries 10 dni duphaston, ktory podporuje rast sliznice....takze to moze byt ozaj z toho 😉 .... inak vo vseobecnosti sme tu uz viackrat pisali, ze nasadzovat duphaston bez ovulky je uplne blbost......jedine vhodne je to v tom pripade, ked potrebujes iba dostat mrchu a nezalezi, ci ovulka bola alebo bude.....na to duphaston pomoze.....takze teraz uz len pockaj na mrchu a v dalsom cykle drzim palce, nech clostyl zaberie 😉

inak ja od vcera mrchujem.....zatial je ale ta mrcha taka nejaka zvlastna 😒 ....nie je vobec taka silna, ako som mavala zvycajne.... najma tie prve dni.....tak uvidim, ci a kedy sa to este rozbehne 😒 ....na 4DC mam ist na kontrolu do centra, co vychadza na stredu, ale kedze v utorok mam volno, rozmyslam ze uz vtedy pojdem do centre.....teda ak to stihnem.....lebo hned rano chcem ist na EKG kvoli predoperacnemu 😒

slivocka
25. okt 2010

@hiva ...ten môj doktor je teda 😠 ešte som sa ho pytala či mam brať od toho 11DC poveda že ano 🙄 dakujem pekne, aj ja tebe velmi velmi zo srdca držím palčeky 🙂

katkaajurko
25. okt 2010

babule idem k novej endokrinologicke- drzte mi prsty-nech tato ma uz vysetri poriadne 😅

@hiva a nemoze to byt tymi injekciami? 😕

@slivocka ten duphaston sme tu uz rozoberali vela krat...vsetky sme ho dostali na upravu cyklu-lebo je to taky debilny liek neliek... oni ti "upracu" cyklus a su spokojni... co na tom ze bez ovulacie a ty chces otehotniet... urob to tak ako pises...vyber clostyl a potom do centra-nech sa na teba poriadne pozrie ozajstny odbornik na to urceny...

katarina104
25. okt 2010

dobré ránko včera som čítala že kto má PCO a má zvýšené mužské pohlavné hormóny androgény je dobré papať liek s obsahom fytoestrogénov, lebo pôsobia ako antiandrogény. Jeden som našla a volá sa PHYTO SOYA. Pôjdem sama vyskúšať 🙂

hiva
autor
25. okt 2010

@katkaajurko ...katus,....drz sa 😉....snad sa fakt konecne najde poriadny doktor a riadne ta vysetri 😉....drzim paste 😉

no mozno mas pravdu, ze je to z tych injekcii......snad hej..... i ked osobne som si myslela, ze prave teraz bude silnejsia.....ved sa potrebujem zbavit prerastenej sliznice po 14 dnoch utrogestanu 😖 ....tak snad sa to este rozbehne 😅 ....alebo to aspon nevadi pre IVF 😅

kaciatko81
25. okt 2010

@hiva drzim palce 😉 ako zvladas injekcie? tebe dali injekcie na krv az ked budes tehotna?
@katkaajurko ako sme uz par krat videli, tak aj zazraky sa deju 🙂 zelam ti, aby si sa pridala k nim a to ivf nepotrebovala a ak ano, tak nech dobre dopadne hned na prvy krat 🙂 @erickaa ako znasas merional?

hiva
autor
25. okt 2010

@kaciatko81 injekcie na krv zatial este nemam.....mne ich dokonca hematologicka ani neodporucila.....iba moj gynekolog mi to hovoril, ze on mi ich navrhne....takze ked budem tehu, mam ist hned k nemu a poriesime to.....neviem, ci ich moze aj on priamo napisat, alebo ma posle so ziadankou na hemato.....ale spominal to takym stylom, ze on mi ich da a ked ich budem mat, tak ma ani hematolog nebude moct odmietnut 😅 ....neviem, ako to cele pojde....je to trosku nestandardny postup....ale tak verim gyndosovi....tak uvidim, ako to bude 🙂

ja som totiz tu trombofiliu nemala na hemato potvrdenu....ako mam mutaciu, ale vysledky boli v norme.....ale moj gyndos to konzultoval s nejakym inym hematologom, profesorom, a ten mu odporucal, ze to netreba podcenit....ze ako prevencia by tie injekcie boli dobre.....nieco asi na ten styl, ze ta mutacia sa v tehu moze inak spravat....a preto ak budem tehu, tak sup sup hned ku gyndosovi a odtial rovno na hematologiu 😒

kaciatko81
25. okt 2010

@hiva aha, uz chapem. a ano, pokial viem, tak ti ich moze napisat aj gynekolog. tak drzim palce 🙂

hiva
autor
25. okt 2010

@kaciatko81 dik Kaci 🙂

bambi9
25. okt 2010

kukuk 😉

@hiva vidim ze bojujes ako drak, a velmi ti drzim palce 🙂

@katarina104 , o tej soji som pocula, dokonca som nieco podobne brala ,ale potom som to nechala na dr. a ten mi hormony upravil 😉

katarina104
25. okt 2010

@bambi9 môžem vedieť ako ti ich upravil? 🙂

bambi9
25. okt 2010

@katarina104 no v mojom pripade to bolo - najprv 6mes clostil a po nich dva mesiace metformin a otehotnela som... 🙂 mala som vysoky tst ..

chlpacik
25. okt 2010

Pekný dnik kočeny. Čítam, že väčšine z Vás bol najprv predpísaný Clostyl a potom ste poniektoré prešli na metformin. 😕 ...zvláštne...no v mojom prípade aj duphaston bol zvláštne podávaný, takže ja sa už nečudujem ničomu...🙂)) užívajú ho zvyčajne od 11DC a ja som brala len na 22(1tbl)deň, 24(2)den, 26(3)den a menzes dosiel cca na 30den...
Ale ako píše KATKAAJURKO gynekologička bola rada, že menzes došiel, ja tiež, ale to že ovulácia nie je už nikoho nezaujímalo 😖

slivocka
25. okt 2010

Chlpačik ja tych lekarov nechapem, povieš im že chceš babatko a pozri neriešia vôbec či maš ovulaciu alebo nemaš...pritom ja som mala cyklus pravidelny a i tak mi nasadil Duphaston. A čo ma zaujalo najviac 😲 Ukazala som mu vysledky z diabetologia že o inzulinovu rezistenciu sa nejedná. A povedal mi , že na jednej strane je to dobre ale na druhej zle lebo keby som mala tu rezistenciu rovno by mi diabetolog predpisal metformin a bol by pokoj. 😕 Vycítila som z jeho slov , že by som ho aspon tu teraz neotravovala. 🙂

katarina104
25. okt 2010

@slivocka ja ti poviem na tvojom mieste by som ten duphaston nebrala, keď máš pravidelné cykly možno by stačilo zobrať nejaké omega-3 mastné kyseliny, alebo ľanový olej na zlepšenie plodnosti 😉 ,

chlpacik
25. okt 2010

@slivocka ty máš sama prav idelný cyklus a užívaš duphaston? Tak to ma podrž 😲 ...prečo??? Pozri ja tiež nemám inzul.rezistenciu, napriek tomu užívam metformin, uvidíme v decembri, aké budú výsledky. Mne metformin predpísala endokrinologička. Choď do centra, tam sa Ti určite budú venovať viac a dôkladne! 😉

slivocka
25. okt 2010

Ano pôjdem do centra ,lebo ma to už nebaví že som pre doktora asi pokusný králik alebo neviem čo vlastne 😠 Ja som nikdy nemala pravidelny cyklus tak 50 dnovy aj viac. Ale asi rok dozadu sa mi to upravilo na tých 30-32 dní. Začala som piť ženský čaj 10 dní pred tým ako som mala dostať a postupne sa mi intervaly skracovali , až som raz mala aj po 28 dnoch . 🙂 Tak som to povedala aj lekarovi že už mam rok pravidelne a hned mi šupol Duphaston. 😝 no comment... 🙂

chlpacik
25. okt 2010

Tak to máš dobré, keď sama menštruuješ, ja by som ten duphaston asi neužívala na Tvojom mieste, neviem prečo bola voľba Tvojho gyndoša práve takáto, jednoznačne do centra 😉 ...
Keby som ja mala čakať na prirodzeny menzes, ach jaaaaj, počas strednej (keď som to ešte neriešila) som nemala aj 7-9mesiacov, preto bol u mňa duphaston jednoducho NUTNÝ 😀 , čakám teraz, či dostanem metforminom menzes. Som strašne zvedavá 🙂

katkaajurko
25. okt 2010

cawte som zde

taaak ultrazvuk stitky dopadol tak-ze je to OK doriti aj s tym,som dufala-ze tam bude zadrhel a dostanem tabletky a sups hned vsetko pojde hladko 😀 aaale este mi urobi krv na stitku a hlavne ze protilatky na stitku a ze podla toho sa uvidi... ale zatial ma pomerala aj telesny tuk a vsetko a ze som v "ideala" 🙄 😅 ani malo ani vela - tak potom fakt neviem co tie sunky na mojich nohach od coho su 😠 😠 noo ale kazdopadne sa jej vobec nelubil ten prolaktin a ze na to by som mala brat lieky - ze sak ked ho dva krat nameralo zvyseny-to neni dobre- tak potom nechapem naco si ho ten moj doktor overuje treti raz 😠 a ze bud mi ona rovno na to predpise lieky alebo mi to napise do odporucania pre gyndosa..... este podla vysledkov z krvi... ale inak je fajn , som rada,ze som tam bola

(a inac este zhodnotila,ze nemam ziadne vonkajsie prejavy PCO...ochlpenie a tak.... a to sa teda divim,ze byt takto chlpata je v poriadku 😀 )

chlpacik
25. okt 2010

@katkaajurko Katka mala si povedať, že nech Ti ten liek predpise ona(na prolaktin),lebo Tvoj gynekológ, to nejako nerieši 😖 ...ozaj a brala Ti aj odber na HP? Lebo ak by si aj tam mala, že TST je v norme, tak fakt neviem, 😖 záhada 🙂 ...je dobré, že nemáš poruchu štítnej žľazy, to by bol väčší problém, ale aspoň si vylúčila túto možnosť. Si písala, že mávaš takú hrču v hrdle, no sem tam mi zvieralo tiež hrdlo, roláky ani nemôžem nosiť. Tiež som si myslela, že tam bude problém, nakolko aj mama,sestra sa liečia na štítnu žľazu, ale nakoniec ja ju tiež nemám. Niečo máme spoločné 😉

katkaajurko
25. okt 2010

@chlpacik no presne tu hrcu v krku mam uz roky,a tiez mame v rodine problem so stitkou ale ako to vyzera-ja nemam... uvidime este tie protilatky-krv mi budu brat zajtra rano... ale testosteron ja mam v norme - pokazde-ten som nemala nikdy zvyseny.... ja len vela LH a prol... no skusim ju presvedcit aby mi ho predpisala..ale aj ked to napise do odporucania - tak mu to ukazem a keby on nic-tak verim ze moja normalna gynda mi ho na zaklade takehoto odporucania predspise...ja inak nechapem,comu sa zdrahaju-ci to moze aj nejako uskodit alebo co? nechapem fakt...

tak mame to spolocne no 🙂 😉

katarina104
25. okt 2010

@katkaajurko nebola si oholená? 😀 , buď rada že si zdravá, čítala som že k otehotneniu môže dopomôcť ak si v spálni urobíš totálnu tmu, myslím tým aby ti nesvietilo pouličné osvetlenie. Potom papať omega-3 mastné kyseliny a lieky zo včelej kašičky vyskúšaj možno pomôže 🙂

chlpacik
25. okt 2010

@katkaajurko hehe, viem si písala, že máte v rodine, si pamätám niektoré veci, juj milý to nemá veľmi rád 😀 ...
no však ty nie si moc chlpatá, až Ti zavidím, samozrejme v dobrom, bo totok katastrofa s tými chlpami
😠 ...tiež neviem prečo špekulujú, aj tak skúšajú, ktorý liek na ktorú ako zaúčinkuje. Ja som brala cca mesiac ten Norprolac, hladinu mi znížilo pod úroveň, ale teraz čo vidím svoje výsledky HP, tak je opäť mierne zvýšený, stále kolíše na cca rovnakých hodnotách, čiže ten liek je asi len dočasná záležitosť. Sme pod vplyvmi liek, a každý liek niečo negatívne obsahuje. Keby si vedela, že v tom je kľúčový problém, čo tak skúsiť aspoň na mesiac, čo to urobí. Ak to pomôže otehu, tak sa môžeš na to vyprdnúť, že ho potom opäť budeš mať vysoký, hlavne nech pomôže sa stať maminou 😉

katkaajurko
25. okt 2010

@katarina104 no ja uz som tychto prirodnych veci poskusala.... ono urcite to neuskodi ale hormony to neurovna.... ja uz tymto veciam neverim

a poulicne osvetlenie nam do bytu nesvieti pretoze mame vonkajsie rolety 😀

katkaajurko
25. okt 2010

@chlpacik ved ja sa mu nebranim- ked daju ja pojem secko 😀 sak uz len ten metformin je podla mna riadne svinstvo..a ked zvladam aj ten...len nech do mna naladuju co sa da 😀 ked to ma pomoct 😅