Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

slivocka
14. jan 2011

@ninan2 myslis ze dobre mi to stuplo? včera mi doky hovoril ze uvidi niečo ked bude HCG nad 1000 ze mam prist najskôr na bud. tyzden 😒 @erickaa zbytočne tam pôjdes tak skoro, mne tiez hovorili načo som tak skoro prisla, iba krv mi zobrali nic viac 😕

ninan2
14. jan 2011

@slivocka jasne, ved ukazkovo, 2x za 2 dni, tak to ma byt 🙂 Kolko si teraz tt?
S tym 1000 HCG mas pravdu, citala som to niekde...
@erickaa ty nemas HCG pomaly ani 10 ked mas take slabe testy, tak nestresuj uz s doktorom 😀

slivocka
14. jan 2011

@ninan2 podla tej tehu kalkulacky co je na nete,od poslednej ms som dnes 4tt + 5 😅

ninan2
14. jan 2011

@erickaa vlastne oprava, v krvi by si mala uz viac, ale aj tak malo na ultrazvuk

ninan2
14. jan 2011

@slivocka no, a Erika je tak 4+0 🙂

slivocka
14. jan 2011

@ninan2 nechapem preco sa to pocita od ms 😕 🙂

ninan2
14. jan 2011

@slivocka no asi lebo vacsina zien nevie kedy mala ovulku, je to takto jednoduchsie... Ale Tebe to tusim vychadza dobre nie? Ja tam mam rozdiel 4 dni (MS vs. ultrazvuk, resp. ovulka), ale doktor povedal ze ak je to do 1 tyzdna rozdiel, tak sa to rata podla MS. Ak by bol vacsi rozdiel, opravuju to podla ultrazvuku.

katkaajurko
14. jan 2011

@slivocka slivocka do urcitej vysky HCG rastie priblizne obden sa zdvojnasobi-takze ti rastie ukazkovo. na ultrazvuku bude nieco vidno ked bude HCG nad 1200 myslim 😉 ja som mala pri tusim okolo 3000 -- 5mm dutinku - bodocku krpatucku

a podla MS sa PCO ckarky NERIADTE- treba stanovit vek plodu podla ultrazvuku-ak neviete ovulaciu - mne to sedi presne s nou - posunutou o 9 dni!! takze ziaden stres ak bude na zaciatku dutinka "mala" - potom si to treba v tych "super" kalkulackach aj upravit-ked bude mimi mladsie dajme tomu o 7 dni - tak si 7 dni pripocitate k zaciatku mrchy...

NO a co sa tyka mnozstva HCG v krvi a moci - tak pozoooor pozooor - ja som mala HCG 100 v krvi a ducha na mamateste-slabunko viditelneho-takze podla toho sa riadit NEDA 🙂 v moci je zvdy ina koncentracia ako v krvi... dokonca boli slabe tie testy aj pri hodnote 1700 - na moj vkus 😀

a inac gratulujem

slivocka
14. jan 2011

@ninan2 ja viem + - jeden den kedy bola ovulka, dnes som 18 DPO ...tak uvidim, objednam sa na neskôr aby tam uz nieco videl 🙂 ja sa velmi bojim ze co ak to bude mimomaternicove... 😔 to sa da nejak odhalit predtym ako to zbada doktor? to by som asi krvacala nie? vidis aka som stresarka ? 😀

slivocka
14. jan 2011

@katkaajurko dakujem pekne, som sa prave ukludnila 😅 už nebudem stresovať ...

ninan2
14. jan 2011

@slivocka no ja som na zaciatku rozmyslala presne takto 🙂 Inak sanca nie je ani 5 percent zeby to malo byt mimomaternicove. A su urcite rizikove skupiny zien ktorym sa to stava - napr. co prekonali nejake gynekologicke zapaly a podobne... Myslim ze Tvoje HCG je uplne v norme na Tvoj tyzden - pri mimo. by bolo ovela nizsie, tam stupa pomaly a vobec nie 2x za 2 dni. Takze sa vobec nemusis bat. Ja som nemala ani raz odber HCG takze ja som sa stresovat mohla - aj ked som uz 14 DPO mala super silnu ciarku na testu, tak som dufala ze je to OK... 🙂
A hej, bolo by casom krvacanie a krce - ale az neskor, ked to embryo velmi narastie. Dovtedy ale uz budes u doktora takze pohoda 🙂

slivocka
14. jan 2011

@ninan2 dakujem pekne, ešte že Vas tu mam 🙂 tak som kludnejšia, idem už dačo robiť lebo som uz 3 hodiny v praci a este som nič nerobila 🙂

erickaa
14. jan 2011

@ninan2 @slivocka @katkaajurko ja viem, že na ultrazvuku ešte nič nebude, ale nech mi aspoň zoberie krv a pozrie maternicu 😕 Keď tam pôjdem v utorok, tak to bude týždeň od "vynechania" mrchy. A ináč náhodou na tom Pepino teste, čo je dvadsiatka mám stredne silnú tú čiarku, aj keď na fotke to nevidno. Vidím ju už zdiaľky, už ju nemusím lupou a pod svetlom hľadať 😅 Jaj bože, prosím....... 😔

katkaajurko
14. jan 2011

@erickaa ako vies vynechanie mrchy-vies ovulku?

ninan2
14. jan 2011

@erickaa oki, len sa priprav na to, ze pravdepodobne bude vidno iba trochu zvysenu sliznicu, ktora moze byt aj pri mimomaternicom. Takze z tohto pohladu nic nevyriesis. Krv asi bude viac uzitocna, aj ked naco - ved vidis ze v moci HCG mas, takze urcite bude aj v krvi 🙂 Mne teda veru branie HCG vobec nechybalo. Ale taka Katka tam chodila dost casto 🙂

irsina83
14. jan 2011

@katkaajurko ahoj Kati, ako sa mas??? moja odkial si??? niesi nahodou z Ba??? ak ano tak by som ti vedela dat kontakt na dr. ktory ti povie ci bude treba amnio. je dobry diagnostik...ake krasne ze 14tt 😀

katkaajurko
14. jan 2011

@ninan2 ale Katka na krv nechodila k doktorovi 😉 ked mas moznost-nevyuzi to -ale na uzv som sla tusim 19 DPO -vlastne len 5 dni po "vynechani " mrchy 😀 -ale to som musela-kedze sme chodili k valkymu a ze ako s liekmi a tak....

ninan2
14. jan 2011

@katkaajurko aha jasne, tak to je ine s tymi liekmi. No ja by som to asi nevyuzila s tou krvou - to vies, pri mojej fobii z brania krvi 😀

katkaajurko
14. jan 2011

@irsina83 Irsi som z BA , ALE ten screening som si dala zopakovat (mam taku moznost-teta mi robi v labakoch-tak mi to vybavila) zobrali mi nanovo krv, tri krat sme skontrolovali vstupne udaje a hadaj co?? Riziko pre DS vyslo 1:9716 !!!!!! vraj museli v tom prvom urobit niekde chybu,zly udaj alebo nieco..... 😉 takze uvidime co tripple testy-tie si tiez dam urobit aj sukromne a ked vyjdu negativne - amnio nebude... ak by tam bol nejaky zadrhel alebo "neistota" tak potom uvidim -ale ja myslim,ze to proste len spackali a vsetko je OK

erickaa
14. jan 2011

@katkaajurko práveže ovulku vôbec netuším, takže to beriem z toho štandardného hľadiska 28 dní. Dnes som 32 DC, ale pravdepodobne bola ovulka medzi 16-20 DC. 😕

katkaajurko
14. jan 2011

@erickaa ktory den si nasla toho prveho ducha? (to by mohol byt tak 9 den po ovulke) skus podla toho vypocitat

chlpacik
14. jan 2011

jajajaaaaaaaaaajjj, sa tesim kedy zalozite TEMU"MAMINKY S PCO"🙂)))))))

erickaa
14. jan 2011

@katkaajurko som našla v utorok večer na tom dvadsiatkovom teste..To by presne vychádzalo tak, ako si myslím (aj s ninkou sme to už rozoberali)..že ovulka bola 20 DC a vtedy som aj mala nezvyčajnú chuť na sex (ako už dávno nie) a bola som aj extrémne vlhká. TAkže súdim, že bola vtedy 😕 😕 😕 TAk som iba 12 DPO? žeby?

katkaajurko
14. jan 2011

@erickaa no ja tipujem ze hej-ovulka teda ten 20 den cyklu - cize si tych 12 dni po - sex aj vlhkost presne sedia 😉

ninan2
14. jan 2011

@erickaa asi tak, cize ked pojdes k doktorovi, vobec Ti vtedy uz tyzden nebude meskat MS. Ta Ti len zacne meskat teraz v pondelok. Podla mna je ten doktor fakt zbytocny, akurat tam budes teraz kazdy tyzden chodit a bude Ta stresovat, ze este nic nevidi a pritom by podla MS uz mal.

erickaa
14. jan 2011

@katkaajurko však zajtra ráno urobím znova test, tak mi držte palce, nech tam je už riadna čiarisko 😔 😔 😔 Lebo tieto nervy ma asi zničia... 😕

erickaa
14. jan 2011

@ninan2 no jo, ja viem ☹ Ale moja doktorka je strašne zlatá a dobrá, ona ma nebude hádam stresovať 😕 A chcem túúúú krfffff 😕 Chcem mať dajaké čísielko, však ma chápete 😕

ninan2
14. jan 2011

@erickaa no dobre, ked inak nedas 😀 A test bude zajtra uz urcite super silny, potom ho hned odfot 🙂 Co na to hovori partner, nie ste tak trochu v soku? 😀

katkaajurko
14. jan 2011

@erickaa kukni moj album- na moj vkus ciarisko prisla az neskor-kludne na krv chod-ja ta chapem :D ja som chodila na krv kolko sa dalo, neboj sa,bude to ok

katkaajurko
14. jan 2011

@ninan2 inac ty to mas riadne tazke ze sa tak bojis odberov

kaciatko81
14. jan 2011

ahojte, trosku sa vam zamiesam do debaty 🙂 na utz by malo byt nieco vidiet od cca 1000jednotiek, ale castokrat az od 1500, je to individualne.
@slivocka rastie ti to pekne, pokial necitis nieco nezvycajne, pichanie na niektorej strane, nespinis, nekrvacas, tak by som nad mimomaternicovym nerozmyslala... ale vylucit sa to skor ako pojdes doktorovi na sono neda... dokonca aj lekari maju casto problem diagnostikovat geu. castokrat idu podla toho, ze nenajdu miminko v maternici.
@ninan2 pri mimomaternicovom nemusis zakazdym krvacat, ani spinit, ani hcg nemusi byt nizke, ani nemusi rast pomaly, krute, ale bohuzial...
@slivocka @erickaa ako som pisala pokial vas nikde nic nepicha a ani nekrvacate/nespinite, tak by som nad geu nerozmyslala a dr isla az v case, ked uz by malo byt nieco vidiet. aby vas zbytocne nevystresoval 😉 drzim vam palce