Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

cmeliatko
21. nov 2011

@irsina83 mno, zvyseny prolaktib, nizky progesteron,
cysty cca 5-6 na kazdom
Vajecniku, ovu skoro ziadna. Este nieco ?🙂
Jaj a nenormalne bolesti pri menzese

irsina83
21. nov 2011

@cmeliatko len si tu pisala, ze si otehu uplne v pohode a tak sebavedomo vies a baby sa tu trapia roky 😉 ale aj tak si myslim, ze mas miernejsiu formu. aj ja ju zrejme mam, ja som otehu na 5ty mesiac... tie bolesti pri ms s tym asi nesuvisia lebo tie som mala aj ja ale po porode uplne zmizli 😉

irsina83
21. nov 2011

@cmeliatko citala som ze beries femibion 😉 ten pomohol aj mne. zrejme si mala zvyseny homocystein a femibion ti ho znizil a pomohol ti aj metabolizovat kys. listovu 😉 daj si aj vysetrit MTHFR - trombofiliu...niekedy moze byt pridruzena a jej nasledky mozu prist neskor tak ako u mna...predcasne som rodila... 😉

cmeliatko
22. nov 2011

@irsina83 ze vraj znak pco su aj silne menstr. Bolesti- ked prasknu cysty atd.
ja beriem femibion iba obcas. Nebrala som ho kv tomu zeby by mi ho doki odporucil 🙂
on mi dal iba utrogestan kv zahniezdeniu vajicka a hovoril mi ze mame skzsat a uvidime. No a vyslo na prvy sup.
a to mam dost velke vajecniky a pravy je upchaty lebo lepi na maternici cize tazko prejde cez neho vajicko.
ten utrogestan som brala iba mesiac inak. aj injekciu kt mi dal bola iba kratko pred tym ako som otehu. Ze vraj ta injekcia este nemohla tak posobit. Mno a tak🙂

leeena_4
22. nov 2011

@zujka2 to je milé 😉. Tak jen tak dál odvahy je třeba 😉

zujka2
22. nov 2011

@leeena_4 to áno a pozitívneho myslenia 🙂 ty čím odháňaš negatívne myšlienky? ja najradšej upadám do deja nejakej knihy 🙂 vtedy zabúdam na všetko ostatné. škoda len, že je toho času tak málo..

zujka2
22. nov 2011

@govinda no to by sa patrilo, hádam nebudú štrajkovať večne :D

leeena_4
23. nov 2011

@zujka2 čtení je super, to taky praktikuju a co mi poslední dobou nejvíc zabírá je cvičení. V pondělí jsem měla blbý den, tak jsem se sebrala o polední pauze a dala si 40 minut na běhacím pásu. Fyzicky jsem se zničila, ale psychicky mi bylo super 😉

zujka2
23. nov 2011

@leeena_4 tak na mňa celkom dobre pôsobí joga, lebo tie rýchle cvičenia mi stresujú kolená 🙂 ale teraz mám takú novú relaxačnú metódu. rozhodli sme sa s manželom, že tento rok od nás dostanú blízki a priatelia iba ručne vyrobené darčeky, takže to mi trochu zamestnáva hlavu 🙂 ale máš úplnú pravdu najlepšia liečebná metóda je fyzická námaha. kamarátka mi hovorievala, že keď jej je najhoršie tak narube drevo 😀

leeena_4
23. nov 2011

@zujka2 Jé a čím se zabavujete? co vyrábíte? Já jsem totiž taky začala vyrábět šperky z korálků a z Fimo hmoty a taky mě to moc baví a zaměstná to tu hlavu 😉. Jdeš na to hezky, to se mi moc líbí 😀. A dřvo může taky skvěle fungovat 😀

zujka2
23. nov 2011

@leeena_4 tak momentálne robím servítkovú techniku ( krabičky) a Fimo šperky. supeer, tak to si môžeme vymieňať tipy. ja som vo Fime ešte len na začiatku. a nejaké veci chcem uštrikovať. 🙂

leeena_4
23. nov 2011

@zujka2 jéé, Fimo klíďo rozebrat 😉. ukážu nějaké obrázky, co jsem dělala😉

leeena_4
23. nov 2011
zujka2
23. nov 2011

@leeena_4 kraaasne, fakticky. to máš robené extrúderom? tie prvé? mám doma dve knižky ale niektoré projekty sa mi zdajú náročné. asi to chce cvik. a chce to trpezlivosť. a používaš iba fimo, či aj cernit? mám zoskenované aj nejaké stránky od C. Blackburn, ak by si chcela.

leeena_4
23. nov 2011

@zujka2 jojo, protlačila jsem extrudérem barevé slzičky a kulatý prostředek a pak to poskládala spolu s černými pláty dohromady 😉. Extrudér je super!! doporučuji si ho pořídit 😉. Používám jen FIMO, cernit není tak dobrý. a jojo, chtěla, kdybys třeba mohla poslat mailem 😵

zujka2
23. nov 2011

@leeena_4 a ten list je fakt pekný. juuj radosť sa na to dívať. 🙂

zujka2
23. nov 2011

@leeena_4 pošli mi do IP mailovku 🙂 hej už máme extrudér doma, len musíme veľa trénovať. vidíš, ja som skúšala aj ten cernit a veru zdal sa mi nejaký divný, tak som rada, že si mi potvrdila môj názor.

leeena_4
23. nov 2011

@zujka2 děkuju 😵 😵 😵 Ten list jsem dělala kamarádce k narozeninám a málem jsem jí ho nedala, jak se mi líbil 😀

zujka2
23. nov 2011

@leeena_4 😀 tak to ti verím, vydaril sa ti veľmi dobre. to máš k tomu nejaký návod?

leeena_4
23. nov 2011

@zujka2 tady je taky super inspirace 😉 www.brydova.cz 😉

leeena_4
23. nov 2011

@zujka2 jestli chceš, najdu na netu 😉 ale až z domova

zujka2
23. nov 2011

@leeena_4 budem rada 🙂

leeena_4
23. nov 2011

@zujka2 doma zapátrám a pošlu odkaz 😉

katkaajurko
24. nov 2011

@govinda ahoj govi, s tou laparkou to neni tak jednoznacne- mne robili laparku v cyklus ktory bol ovulacny a povedali ze PCO nevideli vraj - potom lekar v centre - iny povedal-ze ak sa na to totalne nezamerali take "slabsie" PCO ani vidiet nemuseli ale ze ked mi kvalitnym uzv vyzvacsuje moje vajecniky-tak su ako do ucebnice o PCO - a mal pravdu-sak viem ze to mam uz teraz nabeton...sposobene inz.rezistenciou...ktora je tiez upne temer nepatrna - ale je a moje telo na to odpoveda nekvalitnym zrenim vajicok - co znaci-ze som ovulaciu mavala - jeden cyklus bol 29 dnovy a dalsi 49 a aj tak som neotehotnela.... LEBO... ovulka niekedy nestaci ked je nedobre vyzrete vajicko-pripadne nedozreje vdaka tym dlzkam cyklu dobre sliznica (a teraz nehovorim o vyske sliznice-ktoru som mala ok- ale jej zrelost bola naprd a to uz ozaj vidi len velmi skuseny lekar s velmi dobrym uzv)

a ja mam opacnu skusenost-mne sa v centre snazili pomoct-hladali pricinu - a ponukli aj clostyl , robili vysetrenia - a ked uz som ja sama chcela ist na IVF- docent nedovolil-ze este skusime na tie vajecniky metfomin a dva mesiace uzivania a aha--- a tie dva mesiace podla mna preto-ze som mala lahsie pco (ziadna nadvaha,ani stitna zlaza) ...a to som predtym tiez otehu a hned potratila- co bolo podla mna zlym vajcom u mna... alebo tou sliznicou....

takze ja odporucam centrum urcite.... ak sa nedari viac ako rok a pol- podla mna je to naj.riesenie...

a co sa tyka femibionu-tiez mam MTHFR dokonca dve heterozygotne mutacie a musela som ho brat a posledny mesiac mi aj pichali injekcie na riedenie krvi - pre istotu.... takze toto vysetrenie tiez odporucam....

govinda
24. nov 2011

@katkaajurko no pekne si nám to tu vysvetlila 🙂 . Ďakujem 🙂
To je super, že si mala také skúsenosti s centrom, dúfam, že aj ja budem mať, keď sa tam vyberiem.
Ja som na laparke bola práve kvôli podozreniu na PCO a mali mi robiť drilling vaječníkov, ale vlastne tam zistili, že PCO nie je. Nejako sa mi to nepozdávalo, lebo napríklad som mala zlý HP, anovulačné cykly, tak fakt som myslela, že je to PCO. Tak ja už neviem 😒

katkaajurko
24. nov 2011

@govinda ja som tiez myslela-ze mi to stopro potvrdia-ale lekar co ma na nu posielal to do papierov ako podozrenie nenapisal a neviem ci to odflakli alebo to nebolo fakt vidno (ale ja nemam vajecniky zvonku zhrubnute vraj-len vnutri vela nedozretych malych vajec vzdy-a neviem ci vidia do vajecnika-ved oni to len zvonku mozu pozerat tou kamerkou,ci?) no a potom druhy doktor v centre mi to pekne krasne vyzvecsoval na uzv a ukazal-ze aha-toto tu vidite to? to je to vase PCO... 😒 ale teda robil ten uzv riadne dlho..a on povedal vraj to nemuseli vidiet 😕 drz sa ,nech sa to uz prelomi!!!

govinda
24. nov 2011

@katkaajurko ďakujem ti krásne moja 🙂 Aj za prianie a aj za vysvetlenie 😀

dicinka1
24. nov 2011

ahojte baby,má tu z Vás niektora zvýšený testosteron?Ako ste ho znížili..čo jest a pit.. 😒 poradite?

kacicqa
24. nov 2011

@dicinka1 Asi pred rokom som ho mala mierne zvyseny a znizil sa po 3 mesiacoch brania agnucastonu. Ale ja som mala aj zvyseny prolaktin a agnucaston som brala prave kvoli nemu. No slo to dolu pekne ruka v ruke. Inak od lekara som nepocula ziadnu rozumnu radu iba HK...

dicinka1
24. nov 2011

@kacicqa no HAK určite brat už nebudem. 😠 ,ja si len myslím,že mám zvýšený..pred tehu som ho mala a tiež mi kramy lietali ako chceli..mám neskutočne dlhe cykly..a to je asi aj tým,že som pribrala..a ja ani neviem z čoho..a sakra..jak sa zbavit tých kg,menej jest,viac sa hýbat,že? 😀 kedy sa robi hormonalny profil?aky den cyklu?