Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

kacnov
5. jan 2012

@iinka a jak ti to dělali? myslíš že by mi to pomohlo a nakoplo MS? nebo to na to nemá vliv?

delfinyka
5. jan 2012

prosim leeena akym perom stimulujes ??? co to obsahuje aky hormon alebo liecivo ???vdaka

iinka
5. jan 2012

@kacnov laparoskopicky mi to robili, no ms mi to nakoplo, mám odvtedy presne na den, ale beriem popri tom clostylbegyt a lutenyl, neviem či by som ms dostala aj bez tých liekov.

leeena_4
6. jan 2012

@delfinyka pero d Puregonem - hormon na stimulaci vaječníků 😉

delfinyka
6. jan 2012

dakujem, a to by mi dal aj moj gynekolog alebo vyhradene ze len v centrach pre asistovane repr ?
nemam ovu, resp len 4x rocne

adamimi
9. jan 2012

Ahojte kočky, ja sa snažím otehotnieť už 5 rokov a nič. Prve tehotenstvo bol zázrak, tiež sme sa snažili a nič, potom mal manžel nehodu, necelý rok ležal, a keď rehabilitoval, zistili sme následky, bola som tehotná 12 dní.
Teraz hltam Dufaston 1 mesiac a nič, začala som od 14 dna m. a mám ho uživať do 25 dna m.
Dr. mi tvrdí, že v mojom prípade je to psichyka, vraj mám menej chcieť ot., ale to sa nedá.
Neviem, či uživanie duf. je správne, zdá sa mi trochu nahlavu, ale keď mi to predpísali, tak skúšam. Už so ho užívala pred vyše rokom a nič.

leeena_4
9. jan 2012

@adamimi samotný Duphaston ti asi nepomůže. Máš ovulaci?

kacnov
10. jan 2012

ahoj holky tak jdu k vám jsem stráááášně štastná začala jsem před 6ti dny hubnout mám dole 4 kg a po moooooc dlouhé době jsem dostala MS bez hormonů.. nevím jestli to je tím že jsem zhubla nebo čím ale je to supééér

bosorkajarka
10. jan 2012

holky ja vam to hubnuti taak zavidim, ja proste cely zivot jenom hubnu a pribiram a uz se citim totalne na dne z toho☹
ja mam pco pekne hnusny, vajecniky v hroznem stavu, ms bez vyvolavacky nedostanu, delaji se mi cysty co nepraskaji a ted uz nereaguju ani na clostyl ☹ nejak me posledni dobou uz ani nic nebavi a nejradsi bych se na vsechno vyprdla, ale moc chci druhy mimnko ☹

leeena_4
10. jan 2012

@bosorkajarka že nereaguješ na clostil není takové neštěstí, to já taky ne 😉 s injekcema mi vajíčko vypěstují 😉

bosorkajarka
10. jan 2012

@leeena_4 ja vím, že to není takove neštěstí, jenže injekce u me znamenaji i pichani fraxiparinu a samozřejmě další finance 😒 no a proste je to nejak vsechno na houby, vim že jedno dite už mame, ale ja nikdy nechtěla jedináčka a i za nej sme museli dost bojovat a vsichni doktori rikali nebojte po porodu se to spravi a pujde to samo a ono je to ted jeste horsi ☹

leeena_4
10. jan 2012

@bosorkajarka já to chápu, sama si musím píchat injekce do přicha, abych měla ovulaci, ale za to miminko to stojí 😉. Já už raději nečekám, že něco půjde samo. Po potratu to dva měsíce fungovalo a pak zas už ne.

bosorkajarka
10. jan 2012

@leeena_4 to ja se potrebuju jenom obcas trochu vydepkovat a pak je to zas na chvili lepsi 😉

leeena_4
11. jan 2012

@bosorkajarka tak to jo, to promiň a depkuj si, mám to taky tak 😉. ale nemám ráda, když mě někdo lituje, tak to aplikuju i na druhé.

bosorkajarka
11. jan 2012

@leeena_4 litost fakt ne ta je k nicemu, jenom krastalova koule by se hodila, abych vedela jo povede se to, ja jsem trpeliva a klidne si rok dva pockam jenom kdybych vedela ze to bude mit nejaky vysledek 😅

kacnov
20. jan 2012

@bosorkajarka ahojík ty mám případ jako já 1 dítko mám druhé nejde zjištěno PCO přesměrovaná do CARu kde byl clostil a nic nereaguji pak IVF taky nic... já už se na to vyprdla a začala užívat gynex zatím v pohodě žádná změna ale v jiném foru psala kočka a že jí gynex vymazal PCO tak uvidíme co to udělá

9adka9
20. jan 2012

..babule kolko asi trva liecba PCO...ci u kazdej je to individualne?...ja som uz taka nestastna ,30.1. idem do centra...som zvedava co mi povie pani doktorka,som po vsetkych vysetreniach a mam zistenu inzulinovu rezistenciu...taka som uz nedockava... 😖

bosorkajarka
20. jan 2012

@kacnov no ja u prvniho uzivala dlouhodobe Femigard hodne podobny jak gynex a segra zas uzivala gynex a ani jedne z nas nepomohl (jsme tak trochu beznadejne pripady) 😉
@9adka9 PCO nejde vylecit jde to jenom obejit stimulaci a kazdemu to trva ruzne dlouho, dulezity bude jestli budes reagovat na hormony a jestli nebude problem treba jeste nekde jinde (spatny spermiogram, pruchodne vejcovody, imunologicke problemy), muze se povest za mesic po zahajeni lecby (muj pripad s prvnim miminkem nebo az po nekolika letech lecby (moje segra). 😒

labanka
23. jan 2012

@9adka9 nebud nestastna nasadi ti lieky s Metrominom (Glucophage) a navodi ti ovulaciu, neboj ja to mam tiez a ovulka sa rozbieha 🙂 verim ze babo bude coskoro. Drzim prsteky

labanka
23. jan 2012

caute babenky, ovulka na 23 DC....co vy na to? 😉

9adka9
24. jan 2012

labanka , bosorkajarka dakujem baby no troska som sa ukludnila,dufam ze budem ten lepsi pripad...

janusa_
25. jan 2012

Pekný večer , mozem sa pridat medzi vás? Tiež mi bol diagnostikovaný syndróm polycystickych vajecnikov zajtra si idem po vysledky Hormonalneho profilu tak budem vediet viac.
Asi mate s touto daignozou viac skusenosti tak dufam ze ak budem mat nejake otazky tak najdem radu odpoved.
Dakujem 🙂

valika_val
30. jan 2012

ahojte, nema niekto euthyrox25? potrebujem asi na 3 tyzdne, najlepsie na mesiac (20-30ks), pripadne mozem vymenit za euthyrox75, mam 102ks (EXP 07/2012). dakujem!

valika_val
30. jan 2012

@janusa_ ako pekne si to napisala - vysledky Hormonalneho profilu, s velkym H 😀 no ver, to je pan Profil Hormonalny 😉 😵 😵 😵

baby, ja som tiez PCO, liecba clostyl + pregnyl neucinna, potom som otehotnela zazrakom (na prvu a este aj PRIRODZENU ovulku v zivote), vyhla som sa tym aj laparke.
no a asi rok po porode mi naskocila MS, cyklus dlhy asi 40-55dni. ale ci mam ovulku, to neviem. skor asi nie. nemam to ako odsledovat. no a este som bola aj na konizacii, tak mam o zabavu postarane. vajecniky krasne, ozdobene 😵

janusa_
30. jan 2012

@valika_val je to pan profil kedze je pre nás dolezity 🙂 ale hlavne ze vysledky boli ako tak ok 🙂
ja mam tento cy\klus clostyl+pregnyl prvykrat uvidime co to s nami urobi 🙂

9adka9
31. jan 2012

...Tak a uz mam dalsie lieky do zbierky 😒 Metformin(siofor),anporin,kyselninu listovu a este ma caka son zvnutra....tak uz zaciname....a tela lekarnicka mi nenapisala na listok ako mam brat ten metformin,kolko denne...viem ze mam zacat po stvrtkach..ale ake maximum to neviem...dnes som bola pribrzdena ...som tahala 24 hod bez spanku....ale uz som vyspinkana a sup sup do nocnej 😀

nika6605
1. feb 2012

Ahojte baby... nemáte niektorá skúsenosti s užívaním agnucastonu? Snažím sa otehotnieť, užívam duphaston ale nejak nezaberá... Čítala som, že ten agnucaston pomáha upravovať cyklus ženy, tak som si ho kúpila už ho beriem asi dva týždne a chcela som vedieť či s ním má niekto dobré skúsenosti... Ďakujem 🙂

domin85
4. feb 2012

Ahoj kocky,

mam taky dotaz, snad mi budete vediet poradit. Minuly tyzden som bola na preventivke a dr. mi povedala ze mam polycysticky pravy vajecnik. Snazila som sa k tomu nieco niekde najst ale vsade sa spominaju PCO oba vajecniky a nie jeden. MAte skusenost? Zacina toto ochorenie prejavom na jednej strane? A co ma caka dalej? Liecbu zatila nenavrhla ani nic dalej mi nepovedala, caka sa este na kultivacky, kym mam ako tak pravidelny menses vraj pravdepodobne ze u mna este ovulacia prebieha, keby sa to zmenilo mam dojst a zatial to ponechava tak.

Dakujem za hocijaky nazor, skusenost, postup, cokolvek

wifina
4. feb 2012

@domin85 Podľa mňa by si si mala u gynekológa nechať odsledovať niekoľkokrát folikumetriou (ultrazvukom), či ovuluješ a ak áno, nijako by som to neriešila. ''Liečbou'' hormónmi si možeš len viac uškodiť a urobia sa ti cysty aj na druhom. Prekvapilo ma ale, že ti to zistila obvodná, ako?

domin85
5. feb 2012

@wifina Nie, na preventivke u gynekologa som bola, neviem preco Ti napadla obvodna. Takze si nemam robit stresy a radsej to nechat tak nez sa to sanzit riesit?

A dakujem ;)