Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

karol84
4. sep 2009

mireag, ja to taky zatim nijak spatne neberu, rikam si, ze muze byt spousta horsich veci a s pco svet ani snazeni nekonci 🙂 jen me tak zajimalo, jak dlouho to tak muze trvat, nez se s pco otehotni - protoze asi to nejde tak rychle jako u uplne zdravych holek - tak abychom meli s pritelem jakous takous predstavu, na co se mame pripravit. diky za typ na diskuzi, urcite se tam podivam

govinda
4. sep 2009

ja som bola dnes s drahým na spermiogram aj na vyšetrení na protilátky a tam si nás doktor posadil, že sa nami urobí taký pohovor. A pýtal sa nás, že ako dlho sa snažíme. Ja hovorím, že od januára tohto roku, ale hneď som ho usmernila, že od januára fungujem len na vyvolávačkách, teda bez ovu a teda o snažení nemôže byť ani reči. Pretože snaženie si vysvetľujem aspoň tak, že ja mám ovu. Každý lekár na to pozerá inak a samozrejme na mňa pozerajú ako na debila, že len od januára a už hysterčím. Neviem ako im vysvetliť, že je jedno ako dlho, keď viem, že neovulujem, nie? Jednoduché. Každopádne budúci týždeň mám laparku a potom hups na snažilkovanie, samozrejeme za podpory Clostilu a Duphastonu, ale to chcem ešte prebrať s lekárom. Snáď to vyjde, pretože roky bežia, hodiny tikajú a všetci dookola ma stresujú rečami, že "... a vy akože kedy plánujete bábo? Mali by ste si švihnúť, už nie si najmladšia." Každopádne nemám chuť niekomu niečo vysvetľovať a vôbec nie niekomu, kto otehotnel ani nevedel ako. Pretože ich odpoveď na všetko je ... no to na to nemáš myslieť a vtedy sa to stane. To ma akurát tak vytočí.
Juj, ale sa mi uľavilo. Prepáčte za ten monológ. 😎

shaarka
5. sep 2009

karol, priprav sa na dlllllllllllheeeeeeee cakanie a vysledok ta milo prekvapi 😉
govi, skus sa zbavit toho casoveho stresu. samozrejme chapem, ze vek tlaci, ludia tlacia, provokuju, ale musis si uvedomit, ze bez dusevnej rovnovahy to proste nepojde.
ja dokonca verim aj na take veci, ze vsetka ta chemia, co mame v sebe, musi byt dobra, aby bolo dobre vajko, dobra spermia a tym padom dobre embryo. takze ziadny stres, hod sa do klidku a pomalicky a vytrvalo za svojim cielom. hysteriou alebo nervozitou si len uskodis a to mozno aj v obrovskej miere. 😉

vsetky baby, ktore to mate na dlho trat (ako som mala aj ja) - ked vam mozem poradit, tak okrem snazenia a riesenia liekov, vyvolavaciek, cyklu a plodnych dni, a vselicoho ineho, si urcite najdite cas na srandu, na utahovanie si z vlastnej situacie, na odlahcenie vsednych dni, skratka na take zmierenie s osudom. PCO maju len silne zeny, pretoze ten, kto take veci nadeloval, sa poistil. slabe by to nezvladli, ale my to zvladneme, to viem na 100%.

tak sa drzte a obcas pise aj o niecom inom ako o beznadeji, strachu, ponahlani sa alebo zufalstve.
nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byt este horsie 😀 😀 😀

govinda
5. sep 2009

shaarka, no veď to je o tom, sradnovať a pouvzniesť sa nad to. Väčšinou fungujem normálne, len niekedy ma také niečo prepadne a občas tomu aj podľahnem, ale len na chvíľu.
Včera som tak premýšľala, akä knihu vezmem do nemocnice, aby som sa rozptýlila a jediné čo mám doma ešte neprečítané je Robin Cook - nemocničné prostredie 😀 . To asi nie je vhodné čítanie do nemocniece 😀 😀 😀

sofia2008
5. sep 2009

shaarka, velmi pekne si to napisala 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

jancos
5. sep 2009

ahojte, naozaj si to dobre napisala, shaari🙂 to sa ti pise, ked si tehu, cooo? 😀 len srandujem a suhlasim
mireag, ja chodim k ulicianskemu, je v novej nemocnici, v pondelok alebo stredu tam idem na krv a dalsi pondelok na vysetrenie. priprav sa na dllllhe cakanie na krv, ale doktor je dobry. snad budes ok, som zvedava, ci ti da met, aj ked budes ok, alebo len ked ti nieco zisti. nechcela si este pred clostilom skusit len ten metformin? teda, ak by ti ho predpisal. jasne, ze ty vies, co robis, len pre istotu sa pytam🙂 cvicit by som asi mohla v stredu, ked budes moct. ozvi sa.

shaarka
5. sep 2009

jancos, ved ja som tak pisala aj predtym, nie? 😅 😅

jancos
5. sep 2009

joooj, este som zabudla, vcera som bola s jednou tehulkou, co ma pco, a ma termin presne ako som mala ja s malou🙂 otehotnela, ked cakala na vysledky od vsetkych mozhnych lekarov, teda uplne bez liekov🙂 /ja viem, ze kazde pco je ine, takze nie vsetky tak mozeme/, ja len tak, ze som sa z nej velmi vytesovala.

jancos
5. sep 2009

hej hej, ved ja srandujem 😀

jancos
5. sep 2009

😀 pocuj, shaari, ked uz budes mat velke brusko, nemozeme sa stretnut, nech sa nakazim?

jancos
5. sep 2009

shaarka, viem, ze meriam este velmi kratko a asi sa z toho neda nic vycitat, ale nekukla by si sa na moj graf?

shaarka
5. sep 2009

jeeej, to je mile 😵
mne Dr povedala, ze asi sa mi vsetky tie hormony v tele nakumulovali a vypalilo to vtedy, ked telo uznalo za vhodne 🙂 u nas PCO je asi dost nepravdepodobne, ze niekedy budeme mat ovu na 14.DC a este aj uspesnu. telu asi treba dat cas a trosku sa nanho spolahnut... asi. teda neviem, len si myslim 😅

jancos
5. sep 2009

🙂 hej, aj ja si myslim to, co ty.

jancos
5. sep 2009

blba otazka: ako sa pridava graf? len skopirujem adresu? asi nie, co?

shaarka
5. sep 2009

no adresu ano, ale taku, co mas tam:
Sharing (vlavo)
Home Page Setup
potom asi dole taky ramcek ze Create My Home Page (ak to tam nie je , tak uz ju mas vytvorenu)
a potom hore na stranke v ranceku mas www.fertilityfriend.com/home/ a nejaky ciselno pismenkovy kod

jancos
5. sep 2009

http://www.fertilityfriend.com/home/28ca51
preto som nechcela merat, lebo teraz som tym posadnuta🙂 este nic nemoze byt, ale ja uz pri to vysedavam a cakam, ze co keby ...
dik shaarka 🙂

jancos
5. sep 2009

inak mrcha priska 23.dc, cize som este brala duph /beriem 11. az 25.dc/
to je divne, ze ked som duph brala pri prvom snazilkovani, mrcha chodila presne jak hodinky na 28.den, teraz chodi jak sa jej chce mezdi 21. az 34.dc a to beriem duph rovnako ako vtedy. mozno to ma suvis s tymi prirodnymi liekmi, ktore som predtym nebrala. ale neviem isto.

shaarka
5. sep 2009

jancos, no to je teda zvlastne, ze MS chodi ako chce. a co ked je to ovulaciou?
dobre, ze si zacala merat, teaz sa to bude dat pekne odsledovat 😉

jancos
5. sep 2009

no, len teraz este len sa zacala dvihat teplota, ktovie preco, a ja sa uz vidim tehotna 😀 si vies predstavit to sklamanie, ked ovu nepride, nie? a tomu som sa chcela vyhnut, ale asi sa to neda.

shaarka
5. sep 2009

jancos, ti mam nieco pisat o sklamani z anovulacnych cyklov? 13 mesiacov? 13 rokov? akoze stastna trinastka? 😀 😀 😀 zvyknes si alebo budes milo prekvapena. 😉
videla som mnoho mnoho cyklov zien s PCO, ktore brali iba metformin a ovulku mali oneskorenu, ale uspesnu 😉

jancos
5. sep 2009

vsak viem🙂 dik, ja si idem zvykat 🙂
ja si skor myslim, ci ovu nebude skor, ked mam dost casto aj take cykly, ze 21/23dnove.
idem pratat, lebo je to tu, ako keby spadla bomba 🙂 jak sa mi nechceeeee, joj, kto mi pomozeeee ☹
asi nikto, co? tak nic, snad to prezijem. papa a ty sa drz shaari, davaj na seba pozor.

shaarka
5. sep 2009

http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/108...
http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/107...
http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/106...
a tuto bez pozitivneho ovu testu:
http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/103...

a este som nasla milion grafov s clostilom, kde nebola ovu na 14.DC ale omnoho neskor. takze baby robili dobre, ze si na ovu pockali a nasadili potom D az potom 😉

shaarka
5. sep 2009

jancos, ved som pisala, ze co ked je to ovulaciou? tym som myslela, ze ci nemas take kratke cykly preto, ze mas ovu dost skoro 😉 prispevok 11:48

shaarka
5. sep 2009

tak nech ti upratovanie zbehne, papa 😵

jancos
5. sep 2009

dik, si zlata 🙂
s tou ovu som to pochopila, len som asi zle napisala 🙂
papa, strasne sa mi nechce, ale asi si nepomozem, ked to aj 1000krat napisem ☹

shaarka
5. sep 2009

jancos, hm, ja rada upratujem, mam potom dobry pocit.
ale zas neprehanam to. tak urob, co robis najradsej a to najhnusnejsie nechaj na muza 😀
a co poraba paulinka? 😵

jancos
5. sep 2009

este som tu🙂 paulinka isla s mm plavat a teraz uz mozno aj obeduje u babky. som ich vyslala prec z domu, lebo poobede mame oslavu /moj otec ma 60tku/, tak musim navarit a popratat🙂)) zatial ale nic z toho ☹
aj ja mam z upr. dobry pocit, ale dnes to bude asi dlho trvat, kym ten pocit pride,tak preto sa mi nechce. neva, uz sa skusim rozhybat.

shaarka
5. sep 2009

este si tu? 😀 😀 😀
😠 😠 😠 😠

jancos
5. sep 2009

🙂 uz nie

hiva
autor
5. sep 2009

Caute babule...dik, ze ste na mna mysleli....uz som doma po laparke...vsetko dopadlo super....vajcovody prechodne, maternica v poriadku, takze mi len orezali vajecniky a spravili drilling.....teraz mame pol roka prirodzene snazit 😵