Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

chlpacik
25. okt 2010

hm a pri totálnej tme, ani nevidno tie nepekné chlpy 😀 😀 😀

chlpacik
25. okt 2010

@katkaajurko a inak ja odkedy papam metformin, tak aj viac pojem toho, už som ako balon, a vraj sa z neho chudne, tak to sa ma netýka 😠

katarina104
25. okt 2010

@katkaajurko no vidíš ja to mám naopak, mne zas nepomohli umelé hormóny 🙂 takže skúšam všetko 😅

katkaajurko
25. okt 2010

@chlpacik ani mna sa chudnutie z neho netyka-akurat mam mensiu chut na sladke ale musela som zase pridat v jedle na zaciatku aby mi zle nebolo a uz mi to tak volako zostalo vrrrrrrr

@katarina104 a ved ty uz mas dve deti, to prirodzene? a s cim mas ty problem konkretne ? (ktore hormony a prejavy PCO?) a co pomohlo otehotniet predtym

inac baby ja uz aj zase pochybujem o tom nasom spermiograme.... ja neviem.... jeden doktor povie tak druhy onak.... tato dnesna doktorka povedala ze az na ten prolaktin - mam HP ako zdrava plodna zena 😅

chlpacik
25. okt 2010

@katkaajurko ja zase aj sladké 😠 fnuk, Katka neboj IVF to istý 😉
Katarína104 sa do Teba hneď pustíme, že máš dve detičky, nás tu chodí PROVOKOVAŤ 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

katarina104
25. okt 2010

@katkaajurko deti mám po laparoskopii to prvé to druhé na 2 pokus prirodzene, 🙂 , trápi ma sem tam dlhý cyklus tak 42 dní, 😒 , a ochlpenie ktoré mi ostalo, a bojím sa znova PCO 🙂 , teraz snažilkukeme 3 dieťa 🙂 ešte ma napadlo je dobré na upravu cyklu obmedziť sladkosti, kámoške to pomohlo 🙂

katarina104
25. okt 2010

@chlpacik nie provokovať ale dávať rady 😀 😀 😀

chlpacik
25. okt 2010

@katarina104 že vynechať sladke, sa mi taká rada neľúúúúúúúúbi 😠

katarina104
25. okt 2010

@chlpacik tak sa zriekneš pre dieťatko, čo nezrobíš, že? 😀

chlpacik
25. okt 2010

@katarina104 tomuto sa hovorí VYDIERANIE 😀 😀 😀 😀

katarina104
25. okt 2010

@chlpacik a možno to pomôže aj ochlpeniu?že 😀 no koniec vtípkom KONČÍM 😀

erickaa
25. okt 2010

@kaciatko81 ahoj kačiatko, Merional znášam úplne super, akurát som stále hladná, ale neviem, či to má súvis 🙂 Zajtra ešte posledný a potom kontrola... 😕

katkaajurko
25. okt 2010

@katarina104 a pri tom prvom ste sa ako dlho snazili? kedy ti zistili PCO a na zaklade coho? a teraz sa kolko snazite ?

kaciatko81
25. okt 2010

@erickaa skvele 🙂 tak to netusim, ci ten hlad s tym suvisi, ja som ten pocit nemala, skor mi nechutilo, ale tazko povedat, ci to bolo z merionalu

katkaajurko
26. okt 2010

Dobre ranko
no coje coje - kde ste vsetky? 🙂

slivocka
26. okt 2010

Ahoj Katka , chcem sa ťa opytať keď môžem... Včera si spomínala , že tiež sa ti stalo že si špinila od 20teho dňa keď si mala ten anovulak. Potom si dostala normalne po 28. dnoch normalne? lebo ja mam 21.DC a aj ked beriem duphaston tak sa mi zda že normalne mi začinaju kramy. som z toho dosť na narvy ☹ ☹

katarina104
26. okt 2010

@katkaajurko pri prvom to bolo 3 roky, potom ma dali na ultrazvuk zo spodu, lebo na takom to neukázalo a následne na laparku 😉 ,mala som príznaky PCO teda ochlpenie, anovulačné cykly a pod. 🙂 , teraz sa snažíme 3 mesiac, ale sme minulý boli chorí tak nič a teraz dúfam, že to výjde, čakám na plodný hlien a uvidíme, niekedy mám málo hlienu, tak to nejde hneď 😉

katarina104
26. okt 2010

@chlpacik dúfam, že tých sladkostí bude dnes menej 😀

katkaajurko
26. okt 2010

@slivocka nie , ked som spinila-tak som iba spinila 5 dni po sebe a potom prisla ovula za dalsich cca 9 dni a mrcha riadna az nasledne po ovulacii 14 dni. alebo niekedy spinenie 5 dni a potom o tyzden normalna silna mrcha...

ale teraz ty uz spinis z presakovania a ani ten duphaston ti to nevie udrzat - ja by som ho normalne vysadila a nechala si tu mrchu riadne odkrvacat na tvojom mieste....

@katarina104 tri roky a az potom ti urobili sono zo spodu????? na co cakali tri roky preboooooha 😨 😨 😨 😨 a na laparke ti urobili drilling vajecnikov? ak nie - tak cim pomohla? lebo mne na nej nenasli NIC a ani som po nej neotehotnela..moj jediny priznak pco je ale len vajecniky plne drobnych folikulov a zvysene LH sem-tam..... ale moje cykly su divoke.... od 35-49 dni.... niekedy 29(raz za rok)

a po tej laparke si otehotnela "len tak" bez hormonov ci liecby? zvlastne veru....

katarina104
26. okt 2010

@katkaajurko kŕmili m a liekmi ako napr. provera aby som mala upravené cykly, no čo z toho upravené umelo 😒 ,neviem čo mi na tej operácií pomohlo, ale otehotnela som, je pravda, že sa za mňa modlilo veľa ľudí tak verí aj na zázrak 😉 ,aj ja mám niekedy taký cyklus minule som mala skoro 50 dní, ale nevadí, teraz beriem bylinky, tak dúfam že sa to upraví 😉 , u teba by bolo možno dobré ak by si si merala teplotu a sledovala hlien, tak by si vedela kedy máš ovulku a nemusela by si sa milovať stále aj v čase neplodnom 🙂 ,ľahšie by si možno otehotnela,hlavné je že ovulku máš aj keď je posunutá, nevadí 🙂

katkaajurko
26. okt 2010

@katarina104 Kati omluvim ti to absenciou - ale ja som stara harcovnicka co sa hlienu a teploty tyka... byliniek som vyskusala na mraky-bez vysledku,bola som na laparke,brala duphaston,clostyl..najnovsie metformin a PRD zo vsetkeho 😔 sice uz som raz bola tehu ale v 5tt (cize hned) som samovolne potratila...a aj to uz je skoro rok a pol od vtedy....snazime sa 20 mesiacov dokopy...

kuk moj graf (ale takychto ovulkovskych som uz malaaaa ojojoooooj a nic z toho :( )

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

a na tej laparoskopii ti urobili ten drilling alebo neurobili? aky bol zaver laparky? ze je vsetko ok,alebo?

katarina104
26. okt 2010

@katkaajurko a skúšala si to v čase ovulky podľa grafu si ju mala 🙂 mne po laparke povedali, že tie cystičky dali preč a že je všetko ok 🙂 , vieš že po potrate je to trochu ťažšie otehotnieť 🙂 , prajem ti nech ti to výjde prirodzene, tie lieky sú nanič. 😝

katkaajurko
26. okt 2010

@katarina104 vzdy sa trafime do ovulky 🙂 ja uz presne viem podla hlienu a krcku ze kedy asi bude ovula-takze v okoli mame tutu mutu... a NIC.... ale ja mam vraj vela toho LH-a po ovulke mi telo pracuje nejako divne ci co - ze mi nedorzeje riadne sliznica, (vyskovo dobra,ale dozreta nie je.... comu uz celkom nerozumiem) a vzdy sa mi zvysi po ovulacii aj prolaktin spolu s progesteronom...co je divne a nikto mi na to nedal lieky ale teraz endokrinologicka povedala ze treba...

mne na laparke ani cysty nedavali prec-podla spravy z nej som vnutri ABSOLUTNE v poriadku ani PCO nemam..vajecniky normalne.... ale podla ultrazvuku nie...ale ja nemam cysty mi doktor vysvetlil-len vela malych aktivnych vajicok naraz..... a povedal,ze prirodzene je to bez sance.... vzhladom na uplynulu dobu....

slivocka
26. okt 2010

No ten môj doktor je užasny...volala som mu že som začala krvacať na 20DC s duphastonom...povedal mi že ho mam brať "hlava nehlava " ďalej že to neuškodí. Potom som mu povedala že mam začať brať tento mesiac prvy krat clostyl, že teraz či to mam ratať ako že krvacam alebo čo. Tak potom povedal , že sa zajtra mam zastaviť na ultrazvuk 🙂 aspoň že to , som zvedava fakt čo mi povie...

katkaajurko
26. okt 2010

@slivocka neuskodi...ale ani nepomoze, som zvedava co ti povie zajtra... ale clostyl sa vzdy dava az ked zacne riadna mrcha-spinenie sa nepocita.... ani ako zaciatok cyklu sa nepocita

slivocka
26. okt 2010

@katkaajurko aj ja som zvedava, ja som mu ten clostyl len preto pripomenula lebo ani nemal šajnu čo ja vlastne beriem, čo mi je atd. až ked som mu všetko povedala pozrel na moje udaje v PC. 😠 do frasa ja s tym duphastonom, trebalo mi ho? 🙂

hiva
autor
26. okt 2010

@katarina104 ....prepac, ale s tvojim nazorom vobec nesuhlasim.....neviem ci spoliehanie sa na samotne bylinky niecomu pomoze......ked je problem v hormonoch, treba to riesit liekmi....a spoliehat sa na zazraky tiez nie je ziadna utecha 😒

inak to, ze po potrate je trochu tazsie otehotniet je uplna blbost 😉 ... to s tym podla mna nema vobec nic spolocne 😉

prepac, ze takto vyskakujem, ale takych reci a rad, ze treba sa trafit, alebo skusat bylinky, alebo nejest cukor a podobne som uz pocula az az.....zial, ked je niekde zavada, ako napr. u Katky vysoky prolaktin, treba to riesit pomocou mediciny 😉

inak ja som dnes bola na prvej UTZV kontrole....zatial mam stale brat len Dipherelin (na potlacenie cinnosti vajecnikov) lebo vraj moja sliznica je este moc vysoka, takze nemozem este zacat stimulovat 😒 ....o dva dni idem zase na kontrolu.....snad to bude uz lepsie 😅

katkaajurko
26. okt 2010

@hiva caves Hivus, no ta sliznica bude tym ze nekrvacas poriadne ako si pisala...nie? no hadam sa umudri uz aj !

ja sa uz iba zabavam na radach ze ja mam merat ,sledovat hlien 😀 a tak 😀 a trafit sa... sak ja zachvilu zacnem biologiu vyucovat ako hovori mm 😀

inac s tym cukrom - vcera mi endokrinologicka dokonca povedala-ze som absolutne "idealna" vsetky namerane hodnoty - ze az od hodnoty 30% tuku v tele nastava u zeny rozpad cyklu,neplodnost a podobne--takze ja si myslim-ze aj keby som sto diet drzala - toto s tym u mna nesuvisi..ani mi nic take ani len nenaznacila-ze by som mala schudnut alebo tak...jednoducho moj cyklus nezavisi ani od cukru ani od vahy ani od tuhu-lebo ho mam vraj "akurat"..... takze tam bude iny zadrhel .... ale aky kurnik? je to ten prolaktin? ja uz neviem

revange
26. okt 2010

ahojky holky, nevite prosim nektera, co znamena pco-like?

hiva
autor
26. okt 2010

@revange ...z cisto jazykoveho pohladu by som tipla, ze vajecnika vyzeraju ako polycysticke ....PCO-like = podobajuce sa na PCO (PolyCysticke Ovaria) 😉