Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

leeena_4
22. feb 2011

Ahoj holky, taky jsem si "pořídila" PCO a zítra jdeme prvně do CARu, neovuluju vůbec, za 10 měsíců ze mě ani s clostilem nedostali jediné vajíčko. Tak jsem zvědavá, co nám v CAR řeknou. Už delší dobou přemýšlím nad laparoskopickým drillingem, tak se chci zeptat, jestli jste některá byla a na jak dlouho vám to pomohlo? ovulovaly jste potom normálně? Děkuju, zítra vám kdyžtak písnu, co nám řekli 🙂

anksunamonka
22. feb 2011

@katka.gzd hmmm vtedy som bola na 19.DC a folik bol uz prasknuty, ale este som si nemerala BT. Tak teraz to asi bude anovulak. Som si tym ista. ☹ co uz. Preto ja neviem ci mavam ovulku pravidelne. Mozno ano a AJ NAPRIEK TOMU nie som tehotna, a mozno nie a sme sa netrafili so sexikom... co ja viem.
Uz chcem vediet aky mam HP. Urcite nic dobre ma necaka. Myslim si, ze mam aj testosterom zvyseny, lebo niektore priznaky na sebe badám (ale chlpky nie- co sa tesim).........
Tiez nam chyba do nasho bytika malé tešítko...

katka.gzd
22. feb 2011

@anksunamonka tak za prve: ziadne ze "nic dobre necakam"...toto sa zakazuje!!! 😉 stale cakame len dobre veci.....
s meranim BT by som byt tebou pokracovala....bola jedna ovulka, bude aj dalsia.....aj ak je tento cyklus mozno anovulak, dalsi moze byt zasa iny takze poctivo meraj, sleduj a snazilkujte podla toho....je naozaj mozne ze ste sa len netrafili.... ked mas moznost byt tehotna len za pomoci sledovania ovulky tak byt tebou nevahama meriam poctivo kazde rano...moc drzim paste

leeena_4
22. feb 2011

holky, buďte rádi, že tu ovulku máte aspoň občas. Já ji za 10 měsíců neměla jedinkrát a měření BT už mě fakt nebyvilo :-/. Ale pokud občas je, tak bych taky měřila 😉 pokud nechodíte pravidelně na folikulometrii, tak je to super metoda, jak poznat, jsetli ovulka byla, nebo ne.

@anksunamonka ty máš ovulku sama o sobě, nebo máš clostil?

anksunamonka
22. feb 2011

@leeena_4 nemam ziadne lieky. Cakam na MS aby som sa objednala do CARu. Meriam BT prvy cyklus tak neviem ci mam ovulku kazdy mesiac. Tento cyklus mi na to nevyzera, jedine ze by hodne meskala....
v decembri mozno nahodou bola ked ju doki videl na ultrazvuku... co ja viem ... PRAVE PRETO som zacala s meranim BT, aby som videla, ci ju mam /nemam ...

leeena_4
22. feb 2011

@anksunamonka tak to máš asi nějakou lehčí formu PCO, viď? to je super, že máš občas ovulku! Jen to je pak na psychiku náročné, protože člověk asi má pocit, že ji musí na 100% využít, viď?

hiva
autor
22. feb 2011

caute baby... s tou MS cez vikend sa nemusite bat... ak sa robi hormonalny profil, tak prvy odber sa robi medzi 3 - 5 DC .. v tomto sa zistuje ci mate dobru hladinu hormonov na dozrievanie folikov.... potom sa robi niekedy odber okolo 13 - 15 DC ( v case predpokladanej ovulky... ale to sa robi velmi malo, lebo ako vieme, ovulka nechodi vzdy rovnako... a tak preto sa potom robi dalsi odber okolo 20 - 22 DC aby sa zistilo, ci ovulka bola a ak bola, ci su hormony v poriadku na podporu uhniezdenia plodu..... takze nemusiste sa bat, ak MS pride cez vikend... neni treba robit odber v presny den... ale teda zalezi aj od lekara..... mne ked robili HP, prvy odber bol na 5DC a dalsi potom na 20 DC 😉 .... tie odbery sa robia v jednom cykle... ten druhy odber nie je ziadny kontrolny.... treba zvacsa oba.... ako uz bolo davnejsie pisane, v cykle su 3 zakladne fazy ... predovulacna, ovulacia a poovulacna- lutealna faza.... a HP sa robi tak, aby sa zistili hormony v kazdej z tychto faz 😉

anksunamonka
22. feb 2011

@leeena_4 ja vobec neviem, ci mam lahsie alebo tazsie PCO. Vobec mi to lekar nepovedal, len skonstatoval "polycysticke vajecniky"... a v decembri mi ziadne lieky nenasadil. Preto uz chcem skusit centrum. Nechcem stracat s nim cas.....
kazdy den teraz cakam ovulku, snazilkujeme, ale to sa ti uz po par dnoch ani nechce.....

leeena_4
22. feb 2011

@anksunamonka pokud máš ovulku aspoň občas, tak to tak hrozné nebude, to mi věř 😉 Ale taky myslím, že je lepší řešit do s CAR. Kdy jdete? My jdeme poprvé zítra, jsem moc zvědavá.

anksunamonka
22. feb 2011

@leeena_4 musim pockat na menstruaciu, ked dodrzi svoje pravidla, tak to bude o 2 tyzdne.
A snazilkujeme viac ako je mozne, urcite aj 25 krat v mesiaci! Takze za vyse rok a pol snazenia pri tak castom sexe sme sa ani raz netrafili do ovulky? aj ked mozno nebola kazdy mesiac?
no ja uz neviem.....
drzim vam zajtra palce. Dobre to dopadne, uvidis 😉

leeena_4
22. feb 2011

@anksunamonka wow, tak to je hustá frekvence 😀. To jste se určitě trefili! Ale někdy trefit se nestačí, mě to přijde strašně složité otěhotnět. Ale uvidíš, že v CARu udělají všechny testy a zjistí, kde je ten pes zakopaný 😉
Děkuju, dám pak vědět, jak jsem dopadla a věřím, že se miminka brzo dočkáme 😵 😉

amarena
22. feb 2011

Ahojky,

tak mne robili HP na 3DC, nie je pravda, ze to musi byt 2 DC.

@leeena_4 Ja som bola na drilingu, prvy cyklus po nej prisla ms sama, ale ten druhy som uz musela mat agolutin, preto mam teraz aj prvy mesiac clostil.

@slivocka, tak to snad bude dobre, nemas to tak velmi zvysene i ked neviem ci na to moze mat vplyv duphaston. Skusila si sa spytat v teme duphaston mate skusenosti?

leeena_4
22. feb 2011

@amarena děkuju za zprávu, takže 1 měsíc jo :-/. Já měla obrácený postup -nejdřív clostil a ten nezabral vůbec. Držím palečky ať tobě zabere 😉

natyi25
22. feb 2011

no mňa napadlo už aj to, že ked ten 2.deň bude cez víkend tak tam pôjdem aj tak a poviem, že 2.deň je teraz 🤐
aj tak nejaký čas trvá kým sa menšt. rozbehne 😉

katka.gzd
22. feb 2011

baby teraz ma tak napada ked citam, ze tu podaktore mate aj so stitnou zlazou problem, co suvisi aj s PCO.....ci to nebude aj moj pripad...aj metabolizmus mam pomaly......ake dalsie priznaky mate? a nepreukazalo sa to uz na HP, ze je problem so stitnou? ci to uz miesam hrusky s jablkami?

mili78
22. feb 2011

ahojte babenky....po tyzdni som doma z nemocnice...skoncila som tam s hyperstimulakom ☹ presne ako som predpovedala...normalne som to tusila, ze ma to drapne...ach jaj....a stale len cakam a cakam... v pondelok sa dozviem na com som...to cakanie je hrozne

hiva
autor
22. feb 2011

@mili78 fuuuha... moja... ale ber to pozitivne 😉... vo vacsine pripadov je OHSS dobre znamenie 😉 .... tak sa dru a na pondelok drzim moc moc palce 😉

@katka.gzd .. .problem so stitkou ti cez HP nemusia vobec zistit.... na to treba ist k endokrinologovi 😉... ja som mala hormony vo vseobecnosti OK, ale u endosky mi cez UTZV zistila zvacsenu zlazu a potom brala este krv na nejake specialne testy a tam sa potvrdila nejaka autoimunny tyreotidita.... takze to bolo specialne vysetrenie, nie take bezne ako robi gynekolog 😉

a co sa priznakov tyka, tak neviem ... u mna je to asi konstantne priberanie za posledne 2 roky... nic viac som nepocitovala.... mozno ze taka celkova unava, v poslednej dobe sa mi objavili vyrazky po tvari.... ale teda neviem, ci sa to da prisudzovat k stitke.... hlavne priznaky, ako anovulacia a potrat asi ani spominat nemusim 😒

hiva
autor
22. feb 2011

@mili78 a vlastne ako a kedy sa ti prejavil ten hyperstimulak?.... bolo to uz asi az po vklade, co? ... ono fakt ze to moze byt znamenie tehotenstva 😉 ... ak sa nenastartuje pocas stimulacie, tak sa vacsinou nastartuje az po vklade, ked sa embrijka uhniezdia a telo zacne produkovat aj vlastne HCG 😉

amarena
22. feb 2011

@leeena_4 dakujem 😵 a napis potom co ti povedali v Care. 😉

@mili78, ahoj moja....tak to ma mrzi. 😔 Drzim ti strasne palce. A to si aj nejako OHSS citila? (myslim fyzicky)

mili78
22. feb 2011

@hiva ... ahoj Hivus...ano, prejavil sa 2 dni po vklade....najprv ma len pobolievalo brusko, ale potom aj nafuklo a tazko sa mi dychalo...jaj kiež by to bol moj pripad, ze sa rozbehol kvoli tehotenstvu...bola by som najstastnejsou zenou pod slnkom 🙂 ten pondelok ja tak daleko a ja sa tak velmi bojim ☹

mili78
22. feb 2011

@amarena ...ahoj Ami...ano citila, opisala som to vyssie 🙂 bolo to fakt dost neprijemne, ale nastastie je uz po tom 🙂)

amarena
22. feb 2011

@hiva, zase si ma predbehla. 🙂

amarena
22. feb 2011

@mili78, velmi ti prajem, aby to bolo tehu. Teraz uz len vydrzat do toho pondelku. A teraz si na tom ako, vsetko ok? Nic ta neboli?

hiva
autor
22. feb 2011

@mili78 neboj milli, vydrzis 😉... a to pondelok je 10-ty den po vklade, co? ... inak si myslim, ze si mozes uz aj kludne sama skusit test 😉... ved vklad si mala az po 4-roch dnoch od ovulky, nie? ... a teraz si uz 8 dni po vklade, takze teoreticky 12 DPO..... takze test by uz mal nieco ukazat 😉

katka.gzd
22. feb 2011

@hiva dakujem ti za odpoved....na to vysetrenie sa moze ist len po odporucani gynekologa alebo sa na to da ist aj bez? alebo ako to funguje? moj gyndos mi ani ten HP nechcel do oktobra robit, ale osm si ho vypytala....tak neviem ci na mna nebude pozerat divne ze prehanam ked sa vypytam na endokrinologicke vysetrenie....hlavne ak sa na HP ziadne zvysene hladiny neukazu.....a priberanie, pomaly metabolizmus a unava su u mna normalne veci uz...tak teda predpokladam, ze nieco so stitkou bude, ale uz neviem ci niesom len paranoidna.. 😒 nechcem prehanat..........

mili78
22. feb 2011

@amarena .... Ami no momentalne ma neboli nic...aj ked v nemocnici som musela podpisat reverz...ale naco tam budem kvasit ked ma nic neboli? snad uz ani nezacne 🙂

@hiva ... Hivus dnes som 10 den po vklade....ja by som si aj urobila test, ale strasne sa bojim :( ak bude negativny , tak budem do pondelku vyrevovat doma...radsej nech mi to povedia oni tam

hiva
autor
22. feb 2011

@katka.gzd ... no je to vlastne standardny odbornik, takze vymenny listok by si mala mat 😉... alebo pockaj do aprila, potom uz vymenne listky nebudu treba.... alebo su uz aj sukromne centra, kde ti spravia toto vysetrenie aj na vlastnu ziadost 😉 ... kedze si z okolia Blavy, odporucila by som ti Medissimo... je to sukromna klinika a maju specialne oddelenie na endokrinologiu a zaroven aj diabetologiu... takze by si mala rovno 2 vysetrenia v jednom - stitnu zlazu aj inzulinovu rezistenciu 😉... skus si ich najst na nete a mozes im zavolat 😉... alebo ja chodim k endoske Mudr. Gonsorcikova - najdi v googli... a mozno ta zoberie aj bez listku 😉... zavolaj a spytaj sa 😉 🙂 ... ale to Medissimo je asi lepsie 😉... i ked teda budes si to potom musiet zaplatit 😉... ale tak @erickaa tam bola a myslim ze ju to vyslo na nejakych 50 - 60 Eur 😉

katka.gzd
22. feb 2011

@hiva ty si poklad 🙂 dakujem moc

hiva
autor
22. feb 2011

@mili78 ... no ved to je to ... ked robis test, musis byt pripravena akceptovat akykolvek vysledok 😉 ... ja som si radsej robila doma a bola som uz psychicky pripravena na negativny vysledok, ked mi ho sestricka oznamovala do telefonu 😒 .... inak by som to cakanie na vysledok asi nezvladla 😒 ... kazdopadne drzim palce, nech mas v pondelok same dobre spravy 🙂 .... ja by som to asi nevydrzala netestovat 😀 😀 😀

amarena
22. feb 2011

@mili78, tak ty si odisla na reverz? 😕 Inac ja som asi taka ista ako @hiva, tiez by som sa to chcela dozvediet radsej doma ako u lekara, ale tak samozrejme kazda sme ina. Tak ako mas ratat s negativnou spravou, mas ratat aj s pozitivnou. 😉