Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

hiva
autor
18. mar 2011

@katkaajurko ved zoznam na profertil som uz davala link 😉

my sme davkovanie neupravovali....riadil sa informaciami pre kazdy ten vitamin....cize z kazdeho celu tabletku 😉

katkaajurko
18. mar 2011

@hiva ano dala si len zoznam-nie miligramy - je rozdiel davat si preventivne-co je napisane na krabickach bezne a ked je urcene na dany problem- pokial si pamatam- tak ked si mm skladal podla profertilu boli vitaminy ktore jedol aj tri naraz - rovnake.... a napriklad aj teraz-na tvrdnutie beriem magnezium- 5 tabletiek denne- vies kolko je napisane na krabicke? denna davka- jeden denne - ale doktor povedal-ze to nemam riesit co oni pisu na krabicku..... takze tak-podla mna na efekt je dolezita aj ta gramaz a ta je v profertile presne namiesana...takze nestaci si vyskladat len komponenty - druha vec je schopnost organizmu vstrebat to - nikdy nevstrebes tolko kolko je napisane na krabicke....takze ja som za to - ak si vyskladat profertil -tak jedine presne aj v danych davkach...len tak-mi to pride ako "polovicna praca"

katkaajurko
18. mar 2011

@anksunamonka to musim pockat potom vecer na manzela - on na to ma myslim nejaku tabulku - ako si to vyskladal (podla toho sis potom tie vitaminy doobjednaval) a nebolo ich fakt malo....

dokonca ten profertil sa neberie len jeden denne pokial si dobre spominam.... ale tusim aspon dva denne..... ale je to fakt jediny komplexny produkt na trhu - podla mna stoji za to zainvestovat aspon na zaciatok - na tri sest mesiacov a ked sa nauci brat aspon tie dve denne potom nech si ich vysklada...ale zoznam ti vecer najdem

katkaajurko
18. mar 2011

@anksunamonka a inac nam sa poctivym bratim a korigovanim zivotospravy (ktora ale nebola nejaka zla) podarilo prave morfologiu zlepsit z 85% na 60% - cize do krasnej normy...

katkaajurko
18. mar 2011

pre priklad-mne kedysi chybal akutne zinok a lekar mi nakazal kupit specialny "chelatovany zinok" lebo to je jedina forma-kde vsetrebe clovek danu davku- a kedze som potrebovala 50mg denne - keby som si kupila obycajny - co je cojaviem po 20mg denne a na krabicke je denna davka odporucana jeden -ale z beznej vstrebes len 10% - proste viac telo nedokaze z obycajnej formy vstrebat - tak kolko by som takych tabletiek musela pojest za den? vela

katkaajurko
18. mar 2011

opravujem-zlepsilo sa nam zo 75% na 60 - cizze o 15% ...plus vsetky ostatne parametre boli lepsie...

anksunamonka
18. mar 2011

@katkaajurko kati a ktore z tych nasich vysledkov je morfologia? toje ta fragmentacia DNA? ale tam je norma tusim do 30 a my mame 34%.......

hiva
autor
18. mar 2011

@katkaajurko ...katus... ja som reagovala len na to, ze moj to bral hentak a pomohlo nam to 😉... jasne, ak sa da presne podla miligramov, je to urcite lepsie 😉 🙂

katkaajurko
18. mar 2011

@hiva no ved ja viem,ale ja som detailista 😀 puntickar,proste miligramy musia byt 😀

@anksunamonka morfologia je patologia - to ste mali dost vysoke - ale to moze byt aj kludne zapalom....chlapi maju casto aj skryty zapal prostaty...

anksunamonka
18. mar 2011

baby a co si myslite o mojej pco-čkárskej krivke? to akože mám ovulku? ale tak neskoro? neberiem žiadne lieky...

http://www.fertilityfriend.com/home/33a533

katkaajurko
18. mar 2011

@anksunamonka podla mna ano

hiva
autor
18. mar 2011

@katkaajurko ja som bola rada, ze ten moj ich aspon po jednom berie 😀 ... a k tomu ze este presedlal na trenky z tesnych slipov 😀 😀 😀

hiva
autor
18. mar 2011

@anksunamonka tiez by som to tipla na ovulku 😉 😵 ....ak ti do 10 dni pride mrcha, bola to jasna ovulka... a ak nepride, odporucat tehu test 😉 🙂

katka.gzd
18. mar 2011

@anksunamonka vyzera to tak...jedine ze by si bola chora...imunitna reakcia zvysuje teplotu...tiez stres, uzkost....len z teploty je to tazko povedat, hlavne ked na teplotu vplyva tolko veci....skusila by som sledovat este ostatne priznaky...hlien...krcok....pripadne ist dokimu na odber krvi...ak mas ovulku, zistia to z hladiny hormonov....len blbe ze uz je piatok..........maybe skus ovulacny testik kupit....

anksunamonka
18. mar 2011

@hiva po tých výsledkoch čo má môj muž mám skúsiť tehu test? 😕

a aj ked vajko dozrievalo tak dlho, moze z toho byt zdrave dieta?

anksunamonka
18. mar 2011

@katka.gzd nie som chora, nemam ani horucku, ani nadchu ani proste nic 🙂 a hlien bol taky ovulacny, ale asi tyzden a pol dozadu, teraz je biely a husty, cize absolutne neovulacny.......

ked ja sa uz teraz aj bojim otehotniet, ked mame zly spermio. Tá DNA ma strašne svte, neviem o tom nic najst na nete, len blbosti a ten isty clanok vsade..... nenasla som sposob, ako sa to da vylepsit, aby bol do normy 30%......

hiva
autor
18. mar 2011

@anksunamonka jasne ze moze....na oplodnenie staci jedna jedina spermijka 😉 .... a co sa vajka tyka, tak v pohode.... volakedy tu bola shaarka, ta mala ovulku na 38 Dc a uz je z toho krasny 7-mesacny zdravy Teo 😉

katkaajurko
18. mar 2011

@katka.gzd co jej ukaze ovu test po ovulke? 😨 pokial nie je chora a neberie progesteron v inej forme,ci nepije kazdy vecer 😀 😉 a teplota sa udrzi bola to ovulda 🙂

@anksunamonka niekedy motyka vystreli aj so zlym spg.... upinat sa na to neda,ale vylucene to nie-staci jedna zdrava ktora doplava

a zdrave by kludne malo byt ,aj ked niektori lekari pochybuju o tychto neskorsich ovulkach -takych tehu grafov je na ff dost

hiva
autor
18. mar 2011

@katka.gzd ovulacny test je uz teraz zbytocny.... ak to bola ovulka, test uz bude negativny 😉

hiva
autor
18. mar 2011

@katkaajurko ...sa tusim vzajomne prebiehame 😀 😀 😀 ... aspon vidno, ze uz sme tu stare ostrielane 😀 😀 😀

anksunamonka
18. mar 2011

@katkaajurko @katka.gzd katky, nie som chora, neberiem progesteron a ani nepijem kazdy vecer 🙂
ale asi dnes si daco dam nech sa ukludnim!
uz sa vazne bojim ostat tehotna teraz, ked doki povedal, ze je ta DNA nedostacujuca ani na umele...... a na nete som sa docitala, ze sa takym rodia postihnute deti a to by som nechcela...asi nikto by nechcel....
este pred 2 dnami som chcela byt tehu hoci aj hned a teraz uz vazne neviem co chcem....... ci radsej nech sa partner prelieci a potom sa uvidi alebo ... no ja uz vazne neviem... 😒

katkaajurko
18. mar 2011

@hiva hej hej 😀

@anksunamonka jasne daj si - najlepsie cervene vincisko-ked uz pekne prekrvy sliznicu

@anksunamonka poskodene deti sa zvacsa potratia spontanne do 3 mesiaca 😔 priroda to selektuje

a pri IVF existuje DNA diagnostika poctu chromozomov oplodneneho vajicka - plati sa to navyse,ale vie sa najst zdrave vajko!! treba zvazit geneticke vysetrenie -ze coho je muz akoze prenasacom - nemusi to byt take zle

katka.gzd
18. mar 2011

@katkaajurko @hiva ak bola ovulka dnes tak to ovulacny test neukaze????

anksunamonka
18. mar 2011

@katkaajurko a kolko sa navyse plati za taky test?

hiva
autor
18. mar 2011

@katka.gzd ... dnes ti ukaze ...ale podla jej grafu bola ovulka minimalne 4 dni dozadu, a to ti uz ziadny test neukaze 😉

navyse ovulacny test indikuje ovulku iba v obdobi nejakych 12 hodin, kedy je hladina LH najvyssia 😉 🙂.... takze je lahko mozne, ak robis ovu test iba raz za den, tak to mozes lahko prepasnut 😉

hiva
autor
18. mar 2011

@anksunamonka .... za ten test v GynFive sa plati 1900 Eur 😉 ☹ .... ale teda robia to len pri IVF 😉

a vobec sa nemusis teraz bat.... ak by bola spermijka poskodena, tehu by sa ani nepodarilo.... a ak ak hej, tak ako pisala katka, najpravdepodobnejsie by bol z toho MA ☹ ... ale ako som vravela....staci jedna jedina..... a take mate aj vy 😉

katkaajurko
18. mar 2011

@katka.gzd 1. - jasne ze neukaze ani keby bola dnes - pretoze ovulacny test ukaze predsa ovulaciu 24-48 hodin PRED ovulaciou - menej k ovulacii uz nebude vobec pozitivny - pretoze ovulacny peek je daleko pred ovulaciou a az ked LH klesa prebehne ovulacia a ovulacny test reaguje na hodnotu LH

2 - ovulacia podla jej grafu bola v utorok,nie dnes predsa.

anksunamonka
18. mar 2011

@hiva coze ????? pre boha......... 😕 a to zaplatis a este ani nevies, ci IVF vyjde?

hiva
autor
18. mar 2011

@anksunamonka no zial....ta cena je taka.... je to geneticke vysetrenie embrii este pred tym, ako ti ich vlozia do maternice..... takze sa lahko moze stat, ze zaplatis a nakoniec to nevyjde ☹

hiva
autor
18. mar 2011

@katkaajurko 😀 😀 😀 ... a zase 😀 😀 😀