Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

leeena_4
23. jún 2011

@lauricka Tak u nás v CARu na prolaktin i testosteron dělají testy vždycky, vrámci hormonálního profilu. Ono je vlastně jedno, co pomůže, hlavně, že něco, ale ta cesta k tomu je dlouhá a člověk si ji musí zjistit sám, škoda, že neexistují centra, kde by se na toto specializovali a léčili to různými metodami, případ od případu, viď?

leeena_4
23. jún 2011

@lauricka tak to je dobře, že ti pomohla laparka s drillingem a nemusela si stimulovat 😉. Mě to neva, injekce mi píchá manžel a zvládáme to v pohodě 🙂.

@zabka60 je to fakt, že u nás hodně platí pojišťovna, ale taky se chystá zravotnická reforma, tak uvidíme, jak to bude vypadat po ní 😉. Já jsem byla na 1. IUI 13.6., takže zatím čekám 😉

lauricka
23. jún 2011

@leeena_4 praveze mne sa to tiez zda ako normalne vysetrenia, dokonca zakladne. Nechapem to. Mne endokrinologicka tvrdila, ze muzsky hormon mam OK, ze mam vsetko OK, neviem, ci pri PCO su vsetky hormony OK, ale tak tvrdila. Bola to ta ista, co aj kamoske tvrdila, ze je OK. Ked som sa jej pytala na ten cerukalovy test, tak na mna pozrela, akoby to nikdy nepocula. Ale ja tiez neviem, co to je, to som sa nepidila.
Proste, cele je to silene, ako sa hovori. Zeny, co otehotneju len tak si ani nevedia predstavit.

lauricka
23. jún 2011

@leeena_4 presne, take centrum by bolo velmi napomocne a urco by malo aj dost pacientiek

leeena_4
23. jún 2011

@lauricka to máš pravdu, těm co do toho padly, jen se otřely o trenky musí tohle připadat jako sci-fi 😀

zabka60
23. jún 2011

@leeena_4 moc drzim palceky,aby sa vam podarilo a nam vsetkym ktore tak tuzobne ocakaaavame bociana

lauricka
23. jún 2011

a teda, zabudla som napisat, ze v CAR lekar velke sance nedaval ani tomu drillingu, myslel si, ze pojdem na IVF. Moj gynekolog to zasa videl optimisticky, predtym pracoval pre Kocha byvaleho a tam mali taku prax. Takze fakt sa aj nazory lekarov roznia....specializovane centrum by fakt bodlo.

leeena_4
23. jún 2011

@zabka60 děkuju, já přeju to samé 😉

zabka60
23. jún 2011

@leeena_4 😉 podobne

amarena
23. jún 2011

Ahojte,

mne diagnostikovali PCO a az potom som isla na laparku. Nikdy mi nikto nepovedal, ze moje PCO mi mozu potvrdit az po laparke.

hiva
autor
24. jún 2011

Caute....ako na diagnostiku PCO nie je potrebna laparka..... laparka je potrebna len v tom pripade, ze idete na IVF a posiela sa ziadost do pooistovne a jeho preplatenie.....tam musi byt PCO diagnostikovane laparoskopicky, alebo hysteroskopicky, v pripade, ze toto je dovodom, preco sa ide na IVF 😉 ... ak je napriklad dovodom spermiogram, laparku jasne ze netreba 😉

takto je to minimalne vo Vseobecnej zdravotnej poistovni na SR 😉

inak len maly update z mojej strany..... v stredu sme boli podat ziadost na druhe IVF..... takze teraz pockat 5-6 tyzdnov, kym bude schvalena a ideme na druhy pokus 😉

netilka
24. jún 2011

Dievcata, lekar a ani ine fora mi nevedia dat odpoved na moju otazku a tak sa obraciam na vas.
Mam PCO a preto sa mi nedari otehotniet. V pripade PCO je nerovnovaha medzi hormonmi estrogen a progesteron s nadprodukciou estrogenu. Kedze bez liekov nedoje k menzesu, hrozi zvysovanie sliznice maternice a mozne komplikacie.
Je nejake ine riesenie na vyvolanie menzesu alebo len kazdy mesiac jest lieky s progesteronom (Duphaston, Provera).
Som z toho uz zufala, dr. mi nerobi ziadne testy, len endokrinologicka mi chce nasadit metformin.
Poradte, vdaka.

skeptik
24. jún 2011

@netilka doveruj endokrinologicke, postupuje spravne - daj si 3 mesiace len metformin a uvidis, ake zazraky to s tebou urobi 🙂

netilka
24. jún 2011

@skeptik ale nie je ten metformin len pri inzulinovej rezistencii? cize lieky na vyvolanie menzesu by som brat nemala? ake ma ucinky ten metformin?

skeptik
24. jún 2011

@netilka nie je, nie je uplne celkom jasne ako pomaha, ale zistilo sa, ze pomaha aj zenam s PCO bez potvrdenej inzulinovej rezistencie, respektive, ze inzulinova rezistencia nebola dost striktne definovana. Urcite je dobre to skusit a vacsine to velmi pomoze.
Ja by som 1. vyvolala menzes a hned na to nasadila metformin 500mg, o tyzden 2x denne a o dalsi tyzden rano 850, vecer 500 a nakoniec 2x 850. Pokial by bolo moc vedlajsich ucinkov (prilisna ospalost a zaludovne problemy- hnacky a tak), tak by som opat znizila na tyzden - telo si zvykne postupne aj na najvyssiu davku, len s tym nesmies prestat, lebo to potom musis si zase od zacitku zvykat. Podla mna uz druhu vyvolavacku potrebovat nebudes, uz sa dostavi ovulacia sama.

dindulka
24. jún 2011

Ahojte babeny 🙂,
už dosť dosť dosť dlho som tu nebola, takže si ma budú pamätať asi len niektoré ...

Chcem Vám len povedať, že nad PCO sa dá zvíťaziť, dokonca i s kombinovanou prolaktitémiou. Chcela som napísať už dávno, ale po predchádzajúcej skúsenosti, som nechcela nič zarieknuť.

Teraz je však všetko inak 😀 😀 😀 čakáme babätko. 23. decembra som si robila tehu test a vyšli mi dve krásne čiaročky, hneď som volala doktorovi, ktorý ma hneď zobral a vtedy som videla našu malú bublinku v 21 dni tehotenstva. Bol to a vždy bude ten najkrajší vianočný darček, aký som / sme mohli dosťat. Nasledovali dni šťastia i obáv ... ,ale dnes som v 32 tt tehotenstva a verím, že všetko dobre dotiahneme do šťastného konca. Brušku mi rastie krásny chlapček, môj nový zmysel života Šimonko 🙂

Aj napriek ovulácií, ktorá sa pohybovala v 36 - 40 deň cyklu, prolaktínu 56 a nalomenej psychike po predchádzajúcomj spontánnom potrate sa to podarilo a dnes som veľmi šťastná, že je to tak ako to je 🙂 🙂 My sme snažilkovali 2 roky a naozaj veľa veľa robí psychika a mne sa podarilo otehotnieť vďaka poctivému meraniu bt.

Tak Vám všetkým držím palce, aby ste i vy čo najskôr našli na teste vytúžené dve čiaročky šťastia a všetko to prebiehalo v najlepšom poriadku papa 😉 😉 😉

katka.gzd
27. jún 2011

@leeena_4 waw tak ty uz cakas po IUI....sila, som tu dlho nebola citat a jak to uslo, drzim mooooooooooooooooc palceky nech to ma pozitivny koniec

leeena_4
27. jún 2011

@katka.gzd moc děkuju, zatím cítím více strachu, než radosti, ale tak to asi bývá 🙂. děkuju za palečky, budeme je potřebovat - jsme na samém začátku 🙂

sasena033
27. jún 2011

@leeena_4 moja tak ako robila si test??? 🙂

katka.gzd
27. jún 2011

@hiva do ktoreho centra ides?

leeena_4
27. jún 2011

@sasena033 dělala, včera i dneska ráno a oba pozitivní 😵 dnešní o toršku víc, než včerejší, ale strach mám jako blázen, ještě je moc brzy na radost 😕 🙂

natyi25
27. jún 2011

@leeena_4 tfuj, tfuj, nech vám to už tentokrát vyjde 🙂 a čiaročka je čím ďalej tým silnejšia a bábätko v brušku krásne rastie 😉

leeena_4
27. jún 2011

@natyi25 moc děkuju 😵 😵 😵

sasena033
27. jún 2011

@leeena_4 jej tak ten grafik je vitazny..viem ze isto s abojis.ale verim ze to bude super a coskoro budes mamina hod sem grafik

hiva
autor
27. jún 2011

@leeena_4 ....na supeeeeeer...... tak to gratulujem 😉... a drzim palce nech to ide vsetko dalej ako ma 🙂

@katka.gzd ... ja chodim do GynFivu 😉

amarena
27. jún 2011

@leeena_4, ahoj, ja som sa prave prisla pozriet, ze ako ti dopadol test no a vidim, ze supeeeeeeeeeeer. Moc drzim palce, aby vsetko islo tak ako ma. Ja som to normalne citila v kostiach, ze ti to teraz vyjde. 😵
Mna dnes caka kontrola u dr, tak som zvedava ci tam bude nejake vajce a ci porastie. Bojim, bojim.

@hiva, caves, s tebou som si davno nepisala. Ako sa mas? Mate nieco rozbehnute? Lieky zaberaju? Nic o tebe teraz neviem.

hiva
autor
27. jún 2011

@amarena ... staci pozriet par prispevkov vyssie 😉 😀

mame podanu ziadost na druhe IVF-ko... tak cakame na schvalenie....snad uz v auguste sa do toho pustime opat 🙂

inak beriem dalej lieky na stitku, zda sa, ze aj ovulkujem, ale zatial bezvysledne 😉.... tak bud do augusta vystreli motyka, alebo sa ideme pokusit rovno o dvojicky... alebo zeby trojicky? 😀

a ty ako? ... co nove?

leeena_4
27. jún 2011

@amarena @hiva děkuju moc holky a přeju vám ať se můžu brzo radovat já s vámi a děkuju za držení pěstí, budeme to potřebovat, jsme na úplném začátku 😉 🙂

leeena_4
27. jún 2011

@amarena a brala jsi teď něco, nebo jak to s tebou vypadá?