Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

hiva
autor
19. okt 2009

mire....podla mna rob vsetko tak ako normalne....ved kolko bab ani nevie, ze su tehotne...zistia to az v nejakom 6 tt ... ja som si to odzila....vzdy po "predpokladanej" ovulke som si naordinovala tehotensky rezim a potom prisla mrcha a ja som si nadavala, aka som bola koza....podla mna rob to, co sa ti chce....ja sa nebudem v absolutne nicom obmedzovat az kym nenajdem tie 2 palice 😉

hiva
autor
19. okt 2009

nemysli na to, co bude....uz aj tak nic neovlivnis...si po ovulke ...bud ste sa trafili, alebo nie...bud sa to podarilo, alebo nie.....cochvila sa dozvies odpoved...ale aj tak s tym uz teraz nic nenarobis 😉

pohoda je najdolezitejsia 😉

irsina83
19. okt 2009

miri si tehu? neviem sa v tom rozhovore zorientovat....

katkaajurko
19. okt 2009

mire ja mavam rovnaku dilemu-chodim na jogu a vzdy po ovuli sa bojim... ale mam to predplatene tak co uz... a to na joge tiez velmi zatazujeme brusko..hlavne spodne... zajtra zrovna mam jogu..no mozno sa pri brusnych budem trochu ulievat..

inak ja som si cez vikend kupila dve nove sukne - a dnes ma napadlo-ze ak otehotniem-moc ich neponosim 😀 lebo su natesno 😀 a to je u mna co povedat-sukne nosim len totalne zriedka ale nastvala som sa na seba-ze mam pekne cizmy-tak ich nebudem schovavat pod gatami 😠 - ono sa neda proste stale mysliet-ze co ked budem tehu neurobim toto - tamto..

mireag
19. okt 2009

irisi, nieee. Som po ovu. Len sa smejeme, ze tehu sa rata od poslednej mrchy a ked ti zrazu meska, tak si v 5tt ani nevies ako... 😀

Ja sa urcite nejdem v nicom obmedzovat, aby som si potom trieskala hlavu, ked pride mrcha. 😀

irsina83
19. okt 2009

jaj... mne v nemocnici tvrdili ze som v 7 tt a na utz mi bolo vidiet gestacny vacok a hcg 1600 minuly stvrtok...co k tomu dodat...

mireag
19. okt 2009

irisi, no bud rada. 🙂 A preco si nedas k menu tt? V pco teme sa to bude dobre vynimat. 😉 😎

irsina83
19. okt 2009

viem ale podla toho dutumu poslednej ms mi ukazuje 8tt a to urcite niesom a nechcem sa unahlit...pockam co mi povie dr., idem k nemu na kontrolu v piatok...

hiva
autor
19. okt 2009

vidis mire....tak treba....ja si to tak tiez hovorim....sice ma teraz za to asi ukrizujete, ale u mna je to tak s fajcenim....ked sme zacinali snazit, po "predpokladanej" ovulke som prestala fajcit ale po mrche som z tych nervov zase zacala....a tak sa to opakovalo asi 2-krat a povedala som si DOST! Kym nebudu // ja sa obmedzovat nenecham...najdolezitejsia je fyzicka a psychicka pohodicka 🙂 ...a pokial ti brusaciky robia dobre, kludne s nimi pokracuj 😉

hiva
autor
19. okt 2009

irsina....sak si daj taky datum poslednej MS, aby ti tyzdne sedeli 😉

hiva
autor
19. okt 2009

kuk moj profil....tak ja som podla konika uz 2tt 😀 😀 😀

irsina83
19. okt 2009

hivi ja som prestala fajcit este pred a myslim si ze mi to pomohlo lebo pred tym som si vraveela to iste co ty... nikdy nevies co zaberie. ja som zmenila kopec veci a mozno to do seba nejak zapadlo... dokonca som pila aj aloevera...neviem to si kazdy musi asi uvazit sam...

irsina83
19. okt 2009

jaj, no len ja sama neviem lebo v nemocnici mi vraveli ine a ine aj moj dr., idem k nemu v piatok lebo je terz pn ☹

hiva
autor
19. okt 2009

ja viem....zabrat moze cokolvek....ale koniec koncov...stale fajcim a ejhla....mala som ovulku....takze fajcenim to nebolo 😀 ...a ja som si teda tiez presla riadnymi zmenami....ale bohuzial, fajcenie je jediny prehresok, ktoreho sa neviem zbavit ...ale viem, ze akonahle najdem //, s fajcenim je koniec 🙂

hiva
autor
19. okt 2009

no radsej si ten profil zmenim naspat, aby ma adminky neblokli 🙂 ...kto to nestihol kuknut, tak podla poslednej mrchy som bola uz 2tt 😵

irsina83
19. okt 2009

ale jasne, u mna asi toho bolo viac dokopy...neviem... no ked sa ti to tak krasne rozbehlo s ovu tak to uz je len otazka casu 😉

mireag
19. okt 2009

hiva, preco by sme ta mali ukrizovat? Ved strasne vela zien fajci. Obyvatelia Lunika IX este aj fetuju a rodia, ze jaj jaaaaj. 😠 Pokial nie sa (po bystricky 😀 ) //, kasli nato.

Ja ziadnemu fajciarovi teda nezavidim, lebo to musim byt des s odvykanim. 😅 Ja som tiez volakedy pohulovala, ale akosi som si nato nikdy nezvykla. Zvacsa cez vikend s partiou padlo veeela alkoholu, k tomu cca 10 cigariet a na druhy den mi bolo skvele... 😅 Eeeeeee. Casom ma to preslo. 😎 Naposledy som si zapalila pred rokom aj pol na chate, ale po druhom sluku sa mi tocila hlava, tak som to nechala tak. 😀

katkaajurko
19. okt 2009

no ja keby si dam poslednu "ozajstnu mrchu -tak uz by som bola hadam v 7tt...ak by som si dala len to mrcho-spinenie-tak asi v tretom 😀

hiva
autor
19. okt 2009

mire...viem ze vela zien fajci...ale uz to boli aj take, co mi rovno vynadali ze naco tu babam balamutim hlavy, ako sa mi nedari....ze si za to sama mozem....ze snazilka a fajcenie k sebe vobec nepatria 😖 ...a ze nie som normalna ked fajcim a snazim sa o babo 😠 ...a odvykanie nie je az taky des....nie som fyzicky zavisla (aspon dufam)....mne najviac chyba udrzat si silnu volu a presvedcenie....babetko bola velmi silna motivacia, ale s kazdou prichadzajucou mrchou si je tazke ju udrzat 😒

irsina83
19. okt 2009

je to tazke, aj terz mam hocikedy chut na cigu ale nedam si...aj ked strasne by som chcela...hivi chapem ta ja som bola tiez v takom rozpolozeni ze som si kupila cigy, zapalila som si... a potom som doma ocikla test a bolo to...skoro som odpadla a potom tie vycitky...

katkaajurko
19. okt 2009

hive presne ako mire pise..je to len a len na tebe..ak prestanes ked otehu-babatku neublizis... fajcenie len moze skodit tomu otehotneniu -ale zavis asi aj kolko..a ci to na teba tak vplyva

ja zase neuznavam povery ze sa nemozu vlasy farbit..nechty... v tehulovaniu... alebo ze ked budem mat migrenu musim radsej trpiet ako dat si jeden ibalgin... takze tak no..kazdy mame k urcitym veciam svoj postoj...

mireag
19. okt 2009

hiva, ci fajcenie patri k snazilkovaniu je kazdej osobna vec. Tazko povedat, ze keby si nefajcila, bola by si uz tehu... To nikto nemoze povedat, no nie?
Ved so silnou volou by som mala problem. Bohate mi staci, ze zeriem, ako kyselina a neviem sa velakrat udrzat... neviem, co by som robila, keby som bola fajciar. 😅 Za dva roky som pribrala 10kg a ked sa mi podari dat 3kg dole, potom su zase naspat... Zacarovany kruh... 😠 A este som aj leniva, ako vos. Aspon, ze sa doma donutim vytiahnut pred telku karimatku a poobracat ten kufor a ine... 😀

katkaajurko
19. okt 2009

my sme sa tu ake tolerantne stretli-to nebyvalo zvykom na konovi 😉 🙂

hiva
autor
19. okt 2009

keby sa to tykalo iba mna, tak este mam silu zabojovat....ale kedze aj moj MM fajci, je to pre mna obrovsky tazke ...netvrdim, ze sa to neda zvladnut, ale ja na to momentlane nemam ani sily ani chut 😅

mire...ten zacarovany kruh poznam aj ja....akurat mne sa ani len ten moj kufor nechce obracat 😀 ...ael v poslednej dobe si velmi davam zalezat co a kolko jem....pri mojej vahe to treba, inak hrozi, ze pri tehotenstve prekrocim 100-ku 😖 ... ale co som pozerala, tehulky baculky vacsinou aj schudnu...asi si davaju vacsi pozor na papanie.....babetko zije zo stravy a baculka zo zasob 😅

hiva
autor
19. okt 2009

presne ako katka pise....dik, ze ste tolerantne a neukrizovali ste ma 😉 ...kazdy predsa mame svoje prehresky 😅

shaarka
19. okt 2009

caute tehule 😀 😀 😀
v podstate suhlasim so vsetkym, ale brusaky by som v LF urcite nerobila! a ani nebehala na MHD.
viem, ze mnohe zeny nevedia do xteho mesiaca, ze su tehu, ale ked sa snazis, tusis a chces, tak naco riskovat 😉

irsina83
19. okt 2009

sharka,

prosim ta vies mi povedat ze ci je normalne ze vsetky bolesti krizov a podbruska mi pomaly vymizli? je to v poriadku? sem tam mam tie kramove pocity ale uz len malinko a aj prsia raz bolia menej a raz trosku viac...

mireag
19. okt 2009

Katka, no ja ked si predstavim, ze by som mala prezit migrenu bez tabletky...Neexistuje... 😠 To bude musiet babo jednoducho prezit... Vraj ale migrosa v tehu ustupuje... Duuuuufam. 😅
A farbenie vlasov, akoze sorry... Neznamena, ze ked som tehu, musim vyzerat ako z kosa... Ja som po mame zdedila "predcasnu sivotu" a mam tmave vlasy, cize ja si ich musim farbit kazdy 3 - 4 tyzden.

Shaarka, MHD..? Velmi malo pouzivam. S MM sa vyvazame autom, aby sme naaahodou nemali pohyb navyse...
😀 😀 😀 Tak pocvicim aspon chrbat a krcnu chrbticu, nech uz celkom nevykysnem. 😀

katkaajurko
19. okt 2009

tak navrhujem kompenzaciu- podvecer jednu dlllhu prechadzku a potom uz nejest miesto brusakov-ale iba v LF 🙂

hiva
autor
19. okt 2009

shaarka....no hej....mas pravdu....je najlepsie obmedzit mozne rizika na minimum...ja som to myslela tak ze z dlhodobeho hladiska, taketo obmedzovanie (najma pri neuspesnych pokusoch) dokaze narobit paseky s psychikou ...co som si mala tu cest aj ja zazit a preto som si povedala dost...kym nebudu // zijem normalne so vsetkym co k tomu patri 😅 ...a ked je niekto zvyknuty robit par brusakov kazdy vecer alebo chodit na yogu tak nech kludne pokracuje....samozrejme, ak to vsetko robi nasilu alebo citi ze je to moc narocne a namahave, tak radsej neriskovat a prestat 😉

(neviem, ci som to spravne vysvetlila, ale snad ma pochopite, co som myslela) 😅