Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
25. nov 2009

ahojte - tak sa drzim vyssie zubami nechtami-aj ked do teraz som mavala poovulacne okolo 36,9

govi ja to cikanie mavam po ovuli - ale neviem z coho - uz som si to vsimla vela cyklov a vzdy som dufala,ze su to tehu priznaky ... aj brusko mam po ovu spuchnute vzdy..aj tyzden

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

hiva
autor
25. nov 2009

katka...vydrz 😉...len tak dalej 😵 😵 😵

so mnou sa ta moja teplota nejak divno zahrava....neviem, co sa to deje 😒

http://www.fertilityfriend.com/home/226b42

titulienka
25. nov 2009

http://www.fertilityfriend.com/home/29a26f
moj grafik ...... 🙂 🙂 ja sa drzim ...teplomer sa asi boji tej vymeny 😀 😀

titulienka
25. nov 2009

katka ....nebooooooooooj drzime sa zubami nechtami aj moje poovulacne doteraz boli cez 37...ale aj tak je to zatim dobreeeeeeee 😉 😉

sarafortuna
25. nov 2009

čaute, ja mam od vcera 36,7 /predtým iba 36,5 alebo výnimočne 36,6/. Takže aj ja som riadne nízko 😀. Stale si nie som ista ovu,hoci všetky ostatné príznaky boli presvedčivé... už asi máme "ZIMNE TEPLOTY" 😀 😀

titulienka
25. nov 2009

sara 😀 😀 😀 😀 ...ze sme ako medvediky ...menime si teplotky na zimneeee 😀 😀 😀

hiva
autor
25. nov 2009

no vyzera to, ze tie nizke tepltoy platia aj na mna 😀 😀 😀 ...akurat neviem, ze ci uz som po ovulke alebo nie....ak by hej, tak by bola bud na 13 alebo 14 DC, ale to sa mi zda pri mojich problemoch a cykloch velmi nepravdepodone 😒 ...jaaaj, keby mi niekto vedel jednoznacne povedat, co sa to presne deje....mala by som nasadit duphaston, len neviem kedy presne....asi este pockam a uvidim, ako sa budu tepltoy vyvyjat dalej 😅

katkaajurko
25. nov 2009

no presne-presli sme na medvedikovske zimne tusim fakt

hiva no som sa aj prave chcela spytat-ci ty nie si po ovuli ? lebo sak ti to rovnomerne vystupalo...to ani nie su anovulacne skoky toto - no ved uvidime - drzim prsty aby to tak bolo - tolko ovul pokope v PCO - to je svetove,ze? 😵 😵

hiva
autor
25. nov 2009

no bola by to bomba, keby to bola ovulka....v sobotu ma priserne bolel lavy vajecnik....aj egg sa mi zdal ze mam (alebo to boli spermijky 😅 😀 😀 😀 )....a aj mi bolo celkom na prd...no ale neverim tomu, ze by to bola ovula....asi skor na mna lezie chripka, alebo co....keby bola ovulka, snad by tie teploty stupali trosku viac....

skoda, ze som cez vikend nemerala (zabudla som si zbalit teplomer) 😅 ...i ked v nedelu som potom doma merala, ale o 3 hodiny neskor ako zvycajne a s digi teplomerom (normalne pouzivam ortutovy)...no ale teplota bola 36,9, co sa mi zdalo uplne odveci a tak som do grafu ani len nedavala 😅

hold, uvidim, co prinesu nasledujuce dni 😅

hiva
autor
25. nov 2009

a s tymi ovulkami tu mas pravdu....ked sa pozriem, ako to tu vyzeralo pred par mesiacmi, no jedna radost 😵 😵 😵

tatranka111
25. nov 2009

ahojte vidím, že sa tu debatuje o BT ja akosi padám dole

http://www.fertilityfriend.com/home/27f425

tatranka111
25. nov 2009

sakra zase mi to nejde to hadam nieje možné mne to v tom ff asi vyznačuje iba do určitého dna 😒

hiva
autor
25. nov 2009

tatranka, to je fakt divne, ze ti ho neukaze cely....ale napriklad ked som si na tom tvojom klikla na View in Fahrenheit...tak mi ho ukazalo cely 😉 ...a inak to vyzera tak, ze ovulka je na spadnutie 😉 ....snazit snazit snazit😉

ifulka
25. nov 2009

Ahojte kočky🙂

Tak jsem se vrátila od doktorky a máme srdíčkooooooo!!!!!! 🙂 🙂 🙂 Sice chvilku koukala na ten ultrazvuk beze slova, jako kdyby něco hledala, to už jsem pomalu začínala panikařit. Ale pak řekla, že to vypadá dobře a že je tam i srdíčko. Tak snad je vše v pořádku... Vypsala mi už těhu průkazku a máme se přijít ukázat za dva týdny. Říkala, že to vypadá na 6tt, mě teda vychází už 7tt, ale tak asi se brouček vyvíjí trošku pomaleji. Já přece nemám nikdy nic normálně 😀 To mě uklidňuje 😀 Takže jsme šťastný jako blešky 🙂 Neschopenku budu mít nejméně do 12tt, ale to je fuk, hlavně že budeme zdraví, čert vem peníze. To nějak přežijeme. Já mam takovou radooooost🙂

hiva
autor
25. nov 2009

ifulka....gratulujeeeem 😵 😵 😵 ...supeeer....hlavne teraz vela oddychuj 😉 😵 😵 😵

ifulka
25. nov 2009

Děkuju Hivka, to víš že budu odpočívat 🙂 Úúúúplně pořád 🙂 Vlastně je to teď můj jediný denní úkol: odpočívat a jíst 🙂 S tím jídlem je to složitější, nemám vůbec na nic chuť, ale musím do sebe cpát něco výživnýho. Ale pro toho drobečka přežiju úplně všechno 🙂

irsina83
25. nov 2009

ifulka gratulujem moja. a tie dvojicky sa nepotvrdili? nebojkaj babatko vsetko dozenie 😉 len vela odpocivat, spinkat a papat 😉 a bude to ok. a hovorila ti dr. kolko ma mimi mm?

ifulka
25. nov 2009

Irsi, dvojčátka vidět nebyla. To mi to vysoké hcg pěkně vrtá hlavou 😠 Ale samozřejmě jsem se na to nezeptala, já jsem v té ordinaci vždycky úplně mimo, okamžitě zapomenu všechno na co jsem se chtěla zeptat 😀 Jak je velké mi taky neřekla ☹ Ale co jsem viděla já svým neodborným okem, tak bylo jednou tak velký než před týdnem. Až tam budu příště, tak říkala, že mě pošle na nějaký přesnější ultrazvuk, tak tam snad bude vidět víc 🙂

beatab369
25. nov 2009

ahojte vsetci,
som velmi rada, ze existuje prave tato diskusia... som tu prvy krat a chcela by som vas poprosit o radu...
aj ja mam problem s PCO... HAK som brala cca 5 rokov...nikdy pred tym som nemala ziadne zdravotne problemy typu akne alebo PCO. po vysadeni HAK asi po pol roku a mi zacali vyhadzovat vyrazky, take velke bolave, po ktorych mi ostavaju flaky...sla som na gynekologiu a zaciatkom tohto roka mi zistili PCO na jednej strane-lavej.... zacali vysetrenia stitnej zlazy...hormonalne testy apod. hormony mam ok, menstruaciu mam pravidelne bud kazdych 28 alebo 30 dni, sice 4 dni spinenie a potim 2- 3 krvacam...ovulaciu mam, lekarka je az velmi rada, pretoze je velmi silna az bolestiva, ale to nevadi...posledne mesiace ma vsak trapia kvasinky, ktore sa mi stale opakuju...aj to je moj problem, preco nemozem ma styk v case ovulacie..vzdy mam problem. lekarka mi teraz predpisala liek na kvasinky, ktory mam uzit pocas menstruacie... mam sa pokusit o babo a ak do 3 mesiacov neotehotniem, tak sa pokusime pohrat s hormonmi a da mi hormonalne tabletky. chcem sa opytat ma niekto skusenost s tym, ze ma aj ovulaciu aj menstruaciu a vzdy v tom case ma velmi velke a skarede akne, ktore zneprijemnuje zivot? za jeden den sa mi objavia aj 15 - 20, uz sa hambim aj chodit po ulici, strasne to boli a svrbi....a vie mi niekto povedat, ci mi hormonalne tabletky pomozu na plet a ci sa od nich pribera....mam si ich vobec dat predpisat...chcem velmi babo a nechcem uz tu bolavu plet...prosim poradte mi...velka vdaka

ifulka
25. nov 2009

Ahoj Beatka,

vítej mezi námi 🙂 Já s akné naštěstí moc zkušenosti nemám, ale napadá mě, jestli to nemůže být zvýšeným testosteronem? Jaký máš výsledek v hormonálním testu? Určitě Ti tady někdo poradí, tady už se probralo snad úplně všechno o PCO 😉 Jsou tu odbornice 😉 Nějaké řešení Tvých potíží se určitě najde 🙂 Držím palce!

govinda
25. nov 2009

ahojte kočky 🙂 . Ja dnes takto:
http://www.fertilityfriend.com/home/1839d4

beatka, neviem ti veľmi poradiť. Ja síce nemám PCO, ale nemávam ani pravidelnú MS ani ovulku, takže ja beriem Clostilbegyt - hormóny, aby sa vytvorili folíky. Ty ale nepíšeš, aké hormóny ti chce nasadiť lekárka. Inak sa stáva dosť často, že po vysadení HAK sa kazí pleť. A čo sa týka kvasiniek - s tým som sa dlhodobo trápila aj ja. Teraz preventívne si vkladám jeden čipok Kitovuli - prevencia a papám veľa jogurtov napríklad, používam intímne mydlá, nenosím tangáče a pod.

katkaajurko
25. nov 2009

ahoj Bei

no ja sem tam s pletou problemy mam...ako pridu-potom aj odidu-neviem to ovplyvnit..proste su to take fazy 😒 make-up to schova-no co uz...

ale s mykozou som mala problem dlho a mne pomohlo viac veci - a to raz za tyzden si robim sedaci kupel - octovy - 4lyzice octu do 10l vody - ktora ma mat 38 stupnov celzia - na 10 minut si do toho sadnut, plus som ako koncila menstruacia papala tu tabletku co pises proti mykoze, plus papam probiofix - tieto konkretne probiotika..jednu vecer - ked mam pocit-ze ide mykoza - zvysim na dve tabletky denne (vzdy sa to musi na lacno ) a to mi pomohlo aj ked som prvy krat otehu-prisla silna mykoza a probiotika zabrali... plus si preventivne vkladam po menstruacii (ked som to mala caste - teraz uz netreba) tobolky MALDION ... nenosim tangace..nohavicky si zehlim - koli tomu aby sa "spalili" bakterie - lebo opratie nestaci vraj..nenosim prilis obtiahnute nohavice... a cukor a biele pecivo obmedzene...(aj ked toto sa mi tazko dodrziava)

govinda
25. nov 2009

keď som písala to Kitovuli - tak raz za týždeň si ho vkladám.
katka, ja somna tom podobne, taktiež probiotika, ale teraz jem veľa jogurtov, tak mi to stačí, ale cukru a bieleho pečiva sa mi len veľmi ťažko vzdáva 😀

sarafortuna
25. nov 2009

bei,
všeobecná rada na kvasinky a akné - obmedziť sladké ale totálne + probiotiká a veľa zeleniny a ovocia + veľa obyčajnej vody - OCISTA v čase pre ovuláciou. Vždy som mala nervy, keď mi otec vravel, že nemám jesť čokoládu a nebudú vyrážky - sa mi to zdalo ako blud.. . ale čo do seba nedáš, to v tebe nieje.... cukor/sacharidy napomáhajú baktériám k množeniu...!!! čiže sa priklánam ku Katke...
Neboj, ovulu a krámy máš, my ostatné tu o to bojujeme... 😉

govinda
25. nov 2009

sara, kde máš grafík?

sarafortuna
25. nov 2009

http://www.fertilityfriend.com/home/25fb22
tu je 🙂)))
dúfam, že zajtra to bude vyššie....

govinda
25. nov 2009

sara, no veď ani ja nemám oveľa vyššie teploty. Nerobí ten duphaston? 😀

sarafortuna
25. nov 2009

lenže ja som čistáááá 😀 nemám duphík....
zo zaujímavosti som zmerala ked som prišla práce a je o 0,3 vyššia než zvyčajne v takúto hodinu...takže ja tej mojej ovulke verím... môže nízka teplota niečo znamenať? nízky progesterón?

sarafortuna
25. nov 2009

govi, prečo ti FF neukázal ovulku?

govinda
25. nov 2009

sara, FF asi preto neukázal ovulku, lebo som tam pár dní nemerala a nie je si istý. Ale ja rátam, že okolo 18,19DC 😵