Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

govinda
29. nov 2009

hiva, vyčkaj do zajtra a uvidíš, aká bude teplotka 🙂

titu, si len 10DPO, možno je to skoro. Neklesáš, teplotka sa drží, to je základ 🙂

katka , pekne sa držíš, nie že sa spustiš 😀 😀 😀

tatranka, podľa mňa ovu ešte len príde 😉

katkaajurko
29. nov 2009

hivus no ja ti kocka tiez neviem kedy bola-len ze bola 😅

govi ja sa budem snazit-akurat dnes som MM hovorila-ze ma trosku pobolievva brusko ako minule ked som ostala tehu ale len na kratko - a strasne sa bojim toho - ze sa to zopakuje..ja viem,ze to nie su spravne myslienky -a snazim sa ich potlacit-faakt snazim 😅

titulienka
29. nov 2009

babulky ja mam ducha na teste .....zatim ho nedavam do albumu uvidim rano testnem znova , ale pre istotu som si zavolala segru nech pride kuk. ci mi uz s toho nesibe a jej komentar...co ti sibe ja tam vidim II..ale pre mna je to stale duch a je to mamatest tak uvidim rano 😉
rano sa hlasim

govinda
29. nov 2009

titu 😵 . A to je ten testík z rána? Čo si písala, že je snehobiely? 😀

katka, nemysli teraz na to, fakt. Ľahko sa píše, ťažšie urobí, ale ak si náhodou tehu, tak potrebuješ pozitívne myšlienky 😉

titulienka
29. nov 2009

ano ...prisla som domov od sestry kukla este raz a je tam duch , tak som zavolala segre nech pride ze potrebujem nieco poriesit 😀 😀

govinda
29. nov 2009

titu, ja som ten testík z piatka rána zahodila do koša po cca pol hoďke 😒 .

titulienka
29. nov 2009

nevadi ja to velmi neprezivam.....pockam este na zajtrajsi testik ...v podstate dnes som dobrala duphik tak uvidim dalsie dni 😉

govinda
29. nov 2009

titu, ty berieš duphik už dlhšie? Ako dlho po vysadení prichádza MS? Do dvoch, troch dní?

titulienka
29. nov 2009

govi ..toto je moj prvy cyklus s duphikom a dufam ze aj uspesny ale doky mi vravel ze do 3 dni v podstate by mala prist , potom mam testnut a ak by som nasla II mam v nom pokracovat do 12.tt

zuzu1111
29. nov 2009

Ahojte kočky.
Po dllllllllhom čase píšem k vám do témy. Doteraz som písala len raz (ináč si píšem do IP so Shaarkou a občas aj s Irsinou). Najprv chcem poblahoželať všetkým tehuľkám 😉 a verím, že my ostatné ich budeme čoskoro nasledovať.
Tak v skratke o mne - od vysadenia HAK mám zlý hormonálny profil - zvýšený prolaktín a testosterón, na ultrazvuku zistené polycystické vaječníky, nemám MS (iba na vyvolávačku alebo po Duphastone), nemám ovuláciu. Začala som aj s meraním BT. Graf vám sem ani nedávam, lebo by ste sa zľakli 😀 ☹ typicky anovulačný, na 50-ty deň stále nič....Tak som už aj prestala s meraním.
Mám na vás kočky niekoľko otázok. Ako sú na tom vaši manželíkovia so spg? Či je problém len z vašej strany alebo aj z tej druhej a ako to riešite? Lebo môj drahý bol teraz na spg, v utorok ide na konzultáciu k výsledkom a mám troška obavy z toho, čo tam bude.
Čo sa týka PCO, tak aký máte hormonálny profil, máte zvýšené nejaké hormóny? Riešili ste to nejako? Brali ste na to niečo? Lebo ja som s tým bola u endokrinologičky. V pondelok budem mať výsledky a začnem s nejakou liečbou. Teda dúfam. Keď sa jej podarí znížiť mi tie "zlé" hodnoty hormónov, chcela by som to skúsiť s Clostylom....

govinda
29. nov 2009

titu, aj ja mám rovnaké inštrukcie 😀 . Len som zabudla, že koľko dní po duphiku.
No ale zajtra sa chystám k dokimu, nech ma prezrie, či nemám cysty alebo tak, lebo počas užívania clostilu som nebola na usg a také divné bolesti v podbrušku mám, tak chcem máť istotu 😉

shaarka
29. nov 2009

zuzu, ja len tolko, ze urcite neprestavaj merat. 😉
titu, som zvedava na testik 😉

govinda
29. nov 2009

ahoj sharka, po akých témach sa flákaš, že ťa tu nevidno? 😀

jancos
29. nov 2009

zuzu, ja som mala zvyseny testosteron, ale mi to zislo, podla mna z toho, ze som schudla, ale asi aj zavisi, aky je vysoky, ci velmi zvyseny alebo len trochu. na prolaktin som myslim citala, ze je dobry agnucaston, ja som brala vitex agnus castus, aj ked som nemala vysoky prolaktin, lebo ma ovplyvnovat aj ine hormony. tak uvidis, co ti povie endokrinologicka. inak neviem, ci nepriamo na testosteron nevplyva aj metformin, to uz neviem isto. metformin nepriamo ovplyvnuje aj ine hormony, tak neviem.
drz sa a daj vediet, co bolo na endo.

titu, rano daj vediet, nech nas dlho nenatahujes🙂

govinda
29. nov 2009

jancos, a teraz máš testosterón ok?

jancos
29. nov 2009

ok bol, ale uz som davno nemala robeny HP, par mesiacov, takze to kludne mohlo aj narast, takze neviem, ale viem isto, ze ked som schudla, tak to islo dole a par mesiacov to bolo dole. preco, govi? ty ako?

govinda
29. nov 2009

ja sommala tiež zvýšený testosterón, ale endokrinológ povedal, že je to ok. Mne sa to veľmi nezdá a preto som sa objednala k novej doktorke, ktorú odporúčali tu kočky na koniku. A nielen kvôli testosterónu, ale celkovému HP. Mala som nízky progesterón ešte 😒 .

jancos
29. nov 2009

no, to je tak vacsinou, asi ked mas PCO ☹ ale snad sa to teraz prelomi, ked bola ovu 🙂 drzim palce

titulienka
30. nov 2009

http://www.fertilityfriend.com/home/29a26f takze grafik a testik dnes rano ☹ ....takze bol to duch nechapem , tak velmi som chcela aby boli rano uz pekne viditelne II ze nieje uz vidno len pekne I ach jaj ..tak pojdeme pri mojich cykloch do novorocneho kola... 😖

govinda
30. nov 2009

čaute kočky.
titu, sme na tom asi rovnako ☹
takže ja dnes takto: http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...
A skúšala som aj testík, tentokrát mamatest a len jedna / ☹ . No ale keďže celkovo klesám, tak to je jasné 😠 .

jancos, v septembri som bola na laparke, kde vyvrátili to, že mám PCO. Všetko vo vnútri je v najsamlepšom poriadku 🙂 . Len tie hormóny ma ser....jú 😀 😀 😀

titulienka
30. nov 2009

govi to je super .....myslim s laparkou ....no ja naopak stupam tak neviem snad je to skoro ..ale to sa len utesujem , uvidime o par dni ci pride ci nie ved som dobrala duphik tak uvidime...no a ak nepride tak v piatok rano pojdem k dokimu 😉

govinda
30. nov 2009

titu, PCO síce nemám, ale hormóny na figu a anovulačcné cykly mám 😠 . Teraz som ovu mala len kvôli clostilu 😉

titulienka
30. nov 2009

govi cize na laprke bud potvrdia alebo vyvratia PCO ...fiha a to nemozem ist aj ja s mojimi mega cyklami ???...preco vlastne mam take cykly nechapem ..nieco tam nebude v poriadku ale co ..jooooooooj sa na to viem velmi hnevat 😠 😠 😠

irsina83
30. nov 2009

dobre ranko,

titulienka pockaj este tri dni a potom testuj. keby si bola tehu tak to teraz nezistis leo len oplodnene vajicko cestuje do maternice 2 tyzdne a pocas tej cesty este nevypusta do krvi Hcg hormon, ten zacne pustat az po zahniezdeni v maternici takze az po tomto procese sa da zisit z testu ze si tehu 😉

govinda
30. nov 2009

titu a HP ti robili?
Lebo mne na základe HP a usg lekár povedal, že to bude PCO a keď mi urobili laparku a že nič, tak z toho bol mimo aj lekár 😀

mireag
30. nov 2009

Ahojte babule, po dlhom case, ale predsa. Tu je moj skvely graf... 😅
HP mam ok, ale perlicky na oboch vajecnikoch su priam ukazkove... 😠

www.fertilityfriend.com/home/29b1ac

titulienka
30. nov 2009

govi ano robili mi usg tam lekar povedal nie moj len co zastupoval po 2 usg ze je to PCO , potom mi moj spravil HP a povedal ze to nieje PCO ...ze mam len nemej funkcne zlte teliesko a tym padom znizeny progesteron...tak na zaklade toho mi dal duphaston s tym , ze ho mam brat od 15-25 DC co sa mi nepacilo lebo som sa ho pytala ze mam dlhe cykly a niekedy ovu aj na 30den a on mi povedal ze sa nemam bat , ze to mi ovulku nezablokuje len napravi no aj tak som sa rozhodla brat ho aj po ovulke , a mam prist dalsi mesiac ak nebudem tehu na folikulometriu,
len mam teraz dilemu , ze ak mam dlhe cykly a ovu na 30 den , tak on na ten 14-20 den jasne ze nebude nic vidiet a bojim sa ci mi neda clostil.....chapes tak neviem co robit potrebujem poradit .....
sharka kde si ?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

irsina83
30. nov 2009

ahoj mri,

ako sa mas?? dufam, ze uz lepsie. graf som kukala ale nic mi to nehovori 😉 chybala si nam tu 😉

katkaajurko
30. nov 2009

ahojte

ahoj miri si tu dlho nebola 🙂

titu no to ma mrzi s tym testikom

ja sa drzim hore-ale bolenie bruska ako som vcera pisala preslo - aj uz nie je take zdute :( ja tomu uz neverim ze sa to podari tento cyklus...
http://www.fertilityfriend.com/home/278331

sarafortuna
30. nov 2009

ahojte,
ja graf až poobede (7.DPO - teplota 37), ale tiež mám taký pocit ako Katka - neverím že sa podarilo, vydržím aj netestovat - asi... 😀 jedine žeby bolo nejaké špinenie, ktoré by mohlo zdvihnut nádej... a cítim sa OK...

tak hlavu hore, o týžden sa pridam aj ja k vám a začnem nový cyklus... 😉