Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
6. jan 2010

sari tiez si to myslim-veci ktore sa mozu pokazit je tak vela-ze splodit dieta je narocne urcite...

ale pozastavujem sa kolkokrat nadtym-ze niekto sa ani nesleduje-trafi sa a vsetko aj vyde na prvy sup-to mi nepasuje do mojich statistik 😀

shaarka
6. jan 2010

kaciatko,
neda mi to - posielam link, z ktoreho si vytrhla tych par viet o asistovanej reprodukcii:
http://www.iscare.sk/liecba-a-vysetrenia/vysetr...

zabudla si napisat, ze treti odstavec, s ktorym som nesuhlasila, nebol cely a nesie nazov "Vyvolanie ovulácie, Inseminácia"
a nejedna sa IBA o liekove ovplyvnenie, ale o suhrn cinnosti: liekove ovplyvnenie, sledovanie dozretia folikulu, stimulacia prasknutia folikulu, presne nacasovanie bud prirodzeneho styku alebo umeleho zavedenia spermii cez krcok (ci uz partnerovych alebo darcovskych).

Z toho vyplyva, polopatisticky povedane, ze ak zene predpise doktor clostilbegyt a ona v tom cykle otehotnie, nejedna sa o asistovane pocatie. Ak zena berie clostilbegyt a dostavi sa na ultrazvuk, kde jej doktor povie, ze ano, vajecniky su aktivne, tiez sa nejedna o asistovane pocatie.
Ale ak zena berie clostilbegyt a chodi na ultrazvuk pravidelne tak, aby doktor vedel spolahlivo povedat, ze vtedy a vtedy dojde k ovulacii, a v konkretnom case nariadi prirodzeny pohlavny styk alebo IUI, - to za asistovane pocatie povazuje clanok (a teda odbornici) aj ja.
Len aby sme si rozumeli.

sarafortuna
6. jan 2010

katkajurko, ja som sa už s tým mierne zmierila, že ja k takýmto ženám nepatrím... veľmi závidim tým dievčatám, ktoré ani nevedia, lebo nepotrebovali vedieť tie veci ako my - že čo je to vôbec BT, niektoré nevedia čo je to vôbec ovu...;)
a včera ukazovali cigánku cigánsku čo má 16 /či 18/ dementných detí... a stará sa iba o jedno...
no nie je ten svet nahlavu? podviazať takú ťapu hlúpu čo je sama IQ -hojdací koník 😠 😠 😠 😠 😠 😠

ale o tom je škoda hovoriť, to nám veru nepomôže....
ja mám exkolegynu, čo 8 rokov manželstva nemali deťúrence a zrazu, ked už ani neverili, tak bum a majú chlapčeka, a kým mal malý jeden rok tak stihla otehotnieť zase a čakajú dievčatko...
to je pre mňa také milé povzbudenie....
neviem, kde mali problém ale veľmi po lekároch nechodila pokiaľ viem... ona je taký skôr "mužský, športový" typ ženy 😉 😉 a proste príroda uznala asi že je čas... užili si život bez detičiek, pochodili po výletoch...a teraz mamičkuje o stošesť...

shaarka
6. jan 2010

jeeeej, to je pekneee 😵 len keby mal clovek tu istotu, ze sa kazdemu nestastnemu paru tak zadari... 🙂

kaciatko81
6. jan 2010

shaarka, kludne tu ten link moze byt... ja som to kopirovala len kvoli tomu, ze ked som napisala, ze za ar sa povazuje aj planovany styk, tak ty si napisala, ze ar je iui a ivf... takze som to tam dala kvoli tomu, ze je tam napisane, ze ar je aj podavanie liekov, aby stimulovali vajecniky a umoznili oplodnenie pri prirodzenom styku... myslim, ze kazda piseme v podstate o tom istom...
zelam vam krasny den a vsetkym vela stastia

sarafortuna
6. jan 2010

shaarka, istotu nemáme v podstate na nič... ani na to, že tu zajtra budeme...
ale máme NADEJ 😉

katkaajurko
6. jan 2010

shari ja myslim -ze toto je hranie sa uz len so slovickami kto co povazuje za AR - ja povazujem za asist.repr.aj to ked sa podava clostyl a dozera na to lekar a zena vtedy otehotnie-lebo bez clostylu by neotehotnela a asistoval pri tejto "reprodukcii " lekar..takze to podla mna je AR 🙂 😉 ale inak-sak je to uuplne jedno ci nie...

ja som mala byvallu kolegynku - uz je v dochodku a ona mala prvu dcerku na prvu supu po dvadsiatke a potom ked chceli druhe nemohla otehotniet 7 rokov az potom raz - ked boli na hubach vlese na nich dosla tuzba 😀 a bola z toho druha dcerka - ktora bola pre nu velkym slnieckom-pretoze sa neskor rozviedla ale jej dcera je jedna sikovna krasna baba - plavala,vystudovala prava...zarabala si popritom na seba a udrzovala tuto svoju maminu a udrzuje velmi fit stale-keby ste tu moju kolegynu videli - tak ma cez 60 ale vyzera tak slusne ledva na 50 a duchom je stale mlada - zije tym mladistvejsim zivotom popri dcere... aj ked uz spolu nebyvaju 😉

shaarka
6. jan 2010

no jasne...
ale potom uz aj udrzanie embrya pomocou Duphastonu je AR, nie? 😉

najviac sa mi paci, ako sa v minulosti muzi hnevali na svoje zeny: nedala si mi syna! 😠
😀

katkaajurko
6. jan 2010

mali im povedat-co si si vyrobil to mas 😀

sarafortuna
6. jan 2010

noveru, ženy boli vtedy glupéééé 😀 😀 😀 😀 😀

jancos
7. jan 2010

ahojte baby, neviem uz od 12tej spat, tak som sa po dlhom case odhodlala pozriet si vas🙂
hiva, velmi, velmi, velmi gratulujem, drzim palce, nech vsetko ide ako po masle, je to uzasne, ze sa to podarilo. nie som teraz nahodou na rade ja? uz sa nepamatam, ako sme si urcili poradie🙂
dala som si pauzu, lebo nestiham a zaroven som si povedala,ze vyskusam "akoze" sa nesustredit na to, ze chcem otehu, no viete si predstavit, ako sa to da, ale som sa radsej ani na kona nedivala, dokonca som poslednych par dni zabudla merat bt, co fakt sa mi nikdy nestalo, no a ked som vcera odmerala po asi 4dnovej prestavke, tak som sok dostala, 36,9, to som mala len ked som bola chora a teraz chora pokioal viem nie som. takze som si hovorila, ze asi som zle merala, ze sa uvidi druhy de, ale ten druhy den sa neuvidi, kedze som spala od desiatej do dvanastej a potom som sa 3 hodiny prehadzovala a potom som to vzdala a isla k pocitacu a uz je skoro pat, takze merat dnes bude na prd. nevadi, prezijem to, aj tak je to velmi nepravdepodobne, ze by ovu prave prisla, ani neviem, ze kedy presne, ak nahodou prisla, lebo som nemerala a keksik bol naposledy v piatok, takze tiez o nicom a ani neviem, ze keby nahodou ovu bola, ze ci ten vajecnik pracoval, kde je priechodny vajcovod. takze sanca nulova, ale vidite, jak ma to vzalo🙂 ked zistim, ci ovu bola, mozno sa pridem pochvalit🙂 ze prva ovu, asi za 14 mesiacov🙂 bolo by uz na case🙂 pa a drzim vsetkym palce

katkaajurko
7. jan 2010

ahoj Jancos.. no ved zmeraj zajtra a uvidis ako si na tom--aj ked vieme ze dve teplotky su malo...

katkamarek
7. jan 2010

dobre ranko. Tak dnes uz pridavam aj graf, aj ked len zaciatocny, ale aj 3 hodnoty uz aspon trosku vyzeraju 😀
http://www.fertilityfriend.com/home/2bd5ea

Vidim,ze vcera ste rozoberali asistovanu reprodukciu, tak neviem co by som ja k tomu mohla, asi iba od vas odkukat a poucit sa 🙂, lebo zatial som sa ani o to nezaujimala, ale aspon uz viem co to vsetko obnasa a co sa mysli pod tymi skratkami.

Ahoj Jancos, ja som tu nova, tak len ta zdravim 🙂

Ako ste stravili vcerajsi sviatok? My sme boli doma a lenosili, navarila som kapustnicku a rezne, tak sme papkali a kukali telku, aj ked vela toho nedavali. Tu v KE vela snehu nenapadlo, asi napadlo na celom Slovensku, len nas to tu obislo 🙂. Dnes rano boli asi tak 2 cm, teda este su, od vcera, co nie je az tak vela.

xena1
7. jan 2010

sarafortuna...nemusi ta neplodnost v mojom slovniku desit....teba sa to netyka....ty si snazilka a mas tu sikovne kamaratky co ti poradia viac ako ktorykolvek studovany lekar...shaarka bude urcite ochotna,ta ma zarucene najlepsie informacie a skusenosti..prajem vam vsetkym zo srdca vela stastia a aby vam vsetko o co sa snazite pomohlo k vytuzenemu cielu...dakujem ze som tu chvilu mohla s vami byt a spoznat tuto temu...

sarafortuna
7. jan 2010

xena, ja som to myslela tak, že ak sa nedarí 1-2 roky tak to ešte nie je tragédia... sú dievčatá - páry - čo sa snažia 5rokov, 10 rokov a až potom navštívia CAR resp. požiadajú o AR...
myslela som to ako povzbudenie - a že NIKDE nie je napísané, že dieťa sa MUSI splodiť za pol roka, či za rok... .. 😀 😀

shaarka
7. jan 2010

sa priznam, ze ja sama som o sebe hovorila, ze som neplodna, ale nemyslela som to doslovne. len som skratka hovorila, ze len tak to teda nepojde. bez menzesu som sa citila trosku ako muz a niekedy som z toho mala srandu, niekedy mi bolo do placu.
samozrejme ze to bolo ine, ked som vysadila HAK. to uz som s neplodnostou nesrandovala. paradoxne prave preto, lebo som videla, co vsetko este mozem skusit, kym si budem moct povedat, ze som fakt neplodna. a aj to vlastne len docasne neplodna 😀
teraz po rokoch pod neplodnostou chapem JEDINE chybajucu maternicu. vsetky ostatne pary su pre mna plodne, pretoze aj ked je sanca miziva (ci uz kvoli zeninej alebo muzovej diagnoze), vzdy tam je. ale ak zena maternicu nema, tak neotehotnie nikdy, to je fakt.

xeni, ja som niekedy az prilis ochotna 😀 a vlastne poradit teraz uz ani nemam co, pretoze asi vsetky baby v tejto teme (okrem tych uplne najcerstvejsich) toho vedia o PCO rovnako vela 😉

andzi
7. jan 2010

Ahojte, trošku som zablúdila do vašej témy, lebo som si prečítala, že sa bavíte o asistovanej reprodukcii. Neviem, čo sa z medicínskeho hľadiska považuje za AR a čo nie, lebo v širšom slova zmysle by asistovanou reprodukciou malo byť každé oplodnenie vykonané za "asistencie" či už lekára pomocou UTZ, liekov alebo CAR, napr. prostredníctvom IUI. Faktom však je, že k oplodneniu došlo aj tak prirodzene, teda tak, že spermia vo vajíčkovode prenikla do vajíčka, oplodnila ho a oplodnené vajíčko sa úspešne uhniezdilo v maternici. Iná je situácia v prípade umelého oplodnenia v skúmavke (IVF), to je podľa mňa asistovaná reprodukcia v pravom zmysle slova. Viem, že ak žena otehotnela po IVF, tak sa to píše aj do tehotenskej knižky, je viac sledovaná, pretože riziko potratu je vyššie ako pri spontánnom oplodnení. Toľko môj názor.

Ozaj, aby som nezabudla, hiva, gratuluuuuujem! 🙂

shaarka
7. jan 2010

andzi, silno gratulujem!!!!!!!!! 😵 😵

sarafortuna
7. jan 2010

shaarka, tu si ešte?
ak mi mekne krčok, tak je škoda testovať? ☹ ☹ ☹ sa mi trošku skrátil a zmäkol...

www.fertilityfriend.com/home/25fb22

Hoci viem, že je škoda testu, tak ja aj tak testnem...

xena1
7. jan 2010

sarafortuna,je na kazdom pare kolko sa chce snazit,jedno viem ze psychike to neprospieva a to len snazenie komplikuje...dakujem,mna si urcite povzbudila...
shaarka,v dobrom,niekedy je menej viac... 😉 tvoje informacie su cenne ale zial na kazdu neplati ten isty meter...vela stastia v tehulkovani..
andzi,zdielam tvoj nazor...pekne vyjadrene,nepovedala by som to lepsie...

sarafortuna
7. jan 2010

katkajurko, dopadlo som ako ty... krásna jedna / 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

alebo máš niečo nové? 😉

shaarka
7. jan 2010

xena, veru, tak ako pises 😀 😎

sara, neporadim s krckom, pretoze pri mojej jednej jedinej ovule som nemala moznost porovnavat krcok, aky kedy je, pretoze bol stale rovnaky. ale viac by som verila testu (testomaniacka sa nezaprie) 😵
akym testom si testovala?
nikto z vas nema rad pepina? 😀 😝

sarafortuna
7. jan 2010

ja mám pocit, že je jedno aký test... ☹ ☹ ☹ Mamatest NEMALI /čo to je za lekáreń, čo nemá Mamatest 😠 ?!/.
pepina som veru neskúšala... a ani ti nepoviem, že aku značku som mala teraz , lebo som krabičku vyhodila ešte cestou na zastávku, nech to nevláčim domov - po ked to nedajbože svokra nájde... ta už bude happy... 😀 😀 😀 a ja ju potom sklamem.. 😀 😀
ale bola to 25tka, nie cikací prúžok ale v takej ružovej umelej hmote...
počkám pár dni, určite príde do 2 dní mrcha...

tatranka111
7. jan 2010

ahojte dievčence 🙂
idem sa aj ja troška pochválit 🙂 dnes som 57 dc a ovu nikde, mrcha tiež nie 😀 😀 😀 už sa smejem sama zo seba 😀 ak to do pondelka nedostanem tak asi pojdem na vyvolavačku.....ovu sa asi nedočkááááááám

andzi
7. jan 2010

shaarka, ďakujem
Ja som testovala pepinom aj mamatestom a výsledok je dosť badateľný, na mamateste už mám testovaciu čiarku už silnejšiu ako kontrolnú, kým na pepine nie. Takže mamatest je najlpeší test aký poznám, len ho skoro v žiadnej lekárni nemajú.

tatranka, a to pravidelne mávaš takéto dlhé cykly alebo toto bola výnimka?

tatranka111
7. jan 2010

andzi
ano niekedy som takéto cykly mávala, potom som sa asi rok napchávala duphastonom tak to bolo v poriadku...krásny 29 dnový cyklus, ale bolo mi to na h....... kedže som nemala ovu.
Nedávno som so všetkým sekla a rozhodla som sa všetko okolo tehu vypustit z hlavy, lebo mi už z toho riadne preskakovalo a teraz je z toho vypustenia 57 dnový cyklus

shaarka
7. jan 2010

tatranka, a merias bazalku? ze vies, ze si nemala ovu?

olianka
7. jan 2010

Ahojte babenky, idem si precitat vase prispevky, som uplne novy clen modreho konika a hned som sa zaradila medzi PCO klub 😵 zaujima ma uuuplne vsetko.

Snazilka som od leta,.. ale natural to bohuzial asi nepojde. koli PCO mi nechodia vobec kramy, vzdy si ich musim dat vyvolat. 😖

Tak zatim.. idem citat nieco o vas. 😀
a zistim ako sa uploaduju foto. 😉
pekny vecer

tatranka111
7. jan 2010

shaarka to jediné som nevypustila z hlavy..........vždy sa drží okolo 36,2

ahoj olianka 🙂

olianka
7. jan 2010

Baby hovori sa, .. ze ak mame PCO tak mame aj zhorsene PAP alebo cytologiu? mate? ja ano 🤐 mam medzi 2-3