Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

hiva
autor
28. jan 2010

je dobre polemizovat...hoc aj sama so sebou 😀 😀 😀 ...ale zial, vsetko ukaze az cas....mozno ta to tento mesiac prekvapi....a ak aj nie, jeden anovulak nie je tragedia....i ked viem, ako velmi to naserie 😠

katkaajurko
28. jan 2010

som ale fakt zvedava - ci na zajtrajsom odbere bude nieco vidno...

naposledy mi pekne klesol prolaktin ale zase tesne pod hornou hranicou bol testosteron

a LH bolo vyssie -LH 7,3
FSH 4,7 ale pomer bol stale vlastne 1,55 to je myslim v poriadku-nie? no som zvedava zajtra...

hiva
autor
28. jan 2010

v tych pomeroch a hodnotach hormonov sa moc nevyznam 😅

neboj, zajtra uvidis 😉

katkaajurko
28. jan 2010

inak sa tu dlho aj govinda neukazala... 😒

hiva
autor
28. jan 2010

no to hej....volakedy sme za den napisali aj 4 strany....teraz jedna strana vydrzi aj 2 dni 😒 ...no co uz....uz sa asi vsetky liecime a ovulky nie su uz takou raritou ako na zaciatku 😉

katkaajurko
28. jan 2010

no , pozerala som aj na anymedia do grafov a ona asi uz ani nemeria... ja to mam tiez v plane buduci cyklus-ak doktorka nepovie nieco ine... uvidim...

hiva
autor
28. jan 2010

ja asi zase coskoro zacnem....teraz este spinim, takze nechcem si tam nic pchat.....asi pockam do mrchy a potom zacnem....s meranim aj so snazenim 😅 ...o tri tyzdne mam ist ku gyndosovi na konzultaciu tak uvidime, ci sa nieco naslo vo vysetreniach a co mi povie....mne sa zda taky, ze dost veri na prirodu, takze cakam, ze mozno nakaze so snazenim hned......aj tak nepredpokladam, ze by sa nam to podarilo na prvykrat 😉

hiva
autor
28. jan 2010

a co sa govi tyka, ja som kukala jej graf, a normalne meria dalej....posledna teplota sice 26.1. ale tak asi vcera nemala cas zapisat....ale skoda, ze uz sem nechodi ☹

katkaajurko
28. jan 2010

aha mas pravdu- meria

no som zvedava aj ja - co vam povedia...ty myslis-ze taka crevna chripka za to moze? ono sa tonejako rozdeluje? ze ked sa neujme zo zaciatku-tak byva problem ze spermijka bola zla a ked je to neskor -tak virus/choroba?

tatranka111
28. jan 2010

zuzu1111 my sa snažíme dokopy 3 roky, ale tak aktívne je to viac ako rok a pol..........mne doktor hrozil laparkou už dlhšie, ale až teraz som sa rozhodla, že to skúsim a budem mat pokoj od všetkých tých hormonov a hlavne, že budem mat ovulku, lebo toto bezovulkove obdobie mi už poriadne lezie na nervy. Takto babatko asi nikdy mat nebudem..............a ešte mimochodom ja z tej laparky ani nemám strach ved to nejako prežijem len sa bojim našej Michalovskej nemocnice

katkaajurko
28. jan 2010

tatranka ty si uplne bez ovulky? ake lieky si na to brala?

hiva
autor
28. jan 2010

no lekar prve co mi povedal je, ze aj obycajne chripka velmi casto vedie k potratom...a ked som mu popisala moju crevnu virozu, tak viac menej povedal, ze je to teda asi jasne....ale ze pre istotu porobime aj dalsie vysetrenia 😒

ked sa na zaciatku neujme, moze to byt cokolvek...spermijka, vajko, zlte teliesko, maternica.....a ked odumrie, tiez to moze byt viacero veci...virus, vrodene vady, placenta, krv ...

ale jednoznacne mi bolo povedane, ze akykolvek virus pocas tehotenstva je velke riziko...aj obycajna chripka....bud virus sposobi potrat alebo poskodenie babatka...alebo nic....to v tych stastnych pripadoch....

a ako tehulka mas znizenu imunitu a tak si aj nachylnejsia na rozne choroby a virusy....preto som sa rozhodla, ze ak sa nam znovu podari, koncim v praci, a ziadne chodenie po navstevach a podobne....si dam riadny bacha s kym sa budem stretavat 😉 ...i ked na druhej strane beriem to, ze co sa ma stat sa stane...obmedzovat sa nebudem, ale spolocenskym akciam sa urcite budem vyhybat 🙂

katkaajurko
28. jan 2010

ja viem-ale vela bab ma vtedy aj herpes a tak -a to je tiez virus a v pohode... dokelu - fakt aby si clovek daval bacha uplne ale uplne na vsetko...

tatranka111
28. jan 2010

katkaajurko ovulku som v oktobri dostala po osmych mesiacoch a aj tak vyvolanú clostilom......bohužial clostil mi privolal iba jednu ovulku v spomínanom oktobri a odvtedy nič.....žiadna ovula ☹ už som skušala aj na všetko zabudnút a nemysliet na tehotenstvo ale ani to nepomohlo, teraz verím ,že laparka pomože a ja budem moct konečne otehotniet

katkaajurko
28. jan 2010

pocuvaj a doktor cakal 8 mesiacov ci nepride spontanna ovulka 😲 fiha

podla mna je pre teba laparka presne to - co potrebujes

inak stitnu mas ok? a nadoblicky a hypofyzu? vsetko ti skontrolovali? (ak si pisala,tak prepac-ale nespominam si)

tatranka111
28. jan 2010

katkaajurko on je asi jeden s tých lekárov čo riešia problémy a nehladajú príčinu..........je ináč dobrý lekár, sú na neho dobré referencie, ale už som zapochybovala hlavne ohladom toho, že ma neposielal na vyšetrenia 😒
diagnozu PCO mi určil hned prvý krát ked som tam bola preto som nemusela čakat rok a trepal do mna hormony hned, najskor duphaston, ale ako som potom zistila tak ovulku mi asi naozaj blokoval, potom clostil a potom som sa rozhodla, že budem bez hormonov čo som aj dodržala 3 mesiace...........teraz beriem tabletky na zastavenie ms

tatranka111
28. jan 2010

ináč ak nepomože laparo tak budem mat vačší dovod zmenit lekara za takého čo bude hladat príčinu ale verím, že teraz sa to už podarí 😀 😀 😀 😀

hiva
autor
28. jan 2010

katkajurko....s tym herpesom je to trosku zamotane....herpes ako virus ked raz dostanes, uz sa ho nikdy nezbavis....mas ho v tele navzdy....a najnebezpecnejsie je, ked ho dostanes prave prvykrat pocas tehotenstva....ak je to prvykrat, nemas proti nemu este vybodovane protilatky a tak je to nebezpecne....vtedy moze narobit neplechu.....ale ak ho uz raz mas v tele a znova sa ti prejavi (tzv. reaktivuje), uz to nie je take nebezpecne, lebo uz mas proti nemu protilatky a teda s nim telo dokaze bojovat same 😉 ...toto plati pre tie herpesove virusy....tam patri aj ten CMV virus, co som sa ho tak bala ci som ho nechytila od synovca 😒

u ostatnych virusov to asi funguje inak....ale vraj najme akekolvek virusy v tehotenstve su velmi nebezpecne 😖

no hold, dockat sa krasneho a zdraveho babetka nie je ako kupit 5 rozkov v tescu 😉

tatranka...neboj....pevne verim, ze laparka zaberie....musi...je to logicke 😉 ....a som toho jasnym dokazom 😉

katkaajurko
28. jan 2010

aha takze ty nevies pricinu PCO, ani ti nikdy neurobili HP alebo z krvi stitku? ved to je podla mna zaklad... no neviem no...

ja mam aj kamosa gyndosa ale nie v SR. a on odporuca tri cykly clostylu skusit...

tatranka111
28. jan 2010

hiva verím tomu......neviem, ale asi zachvátila nová vnlna nádeje 😀

tatranka111
28. jan 2010

katkaajurko uvidím čo bude po laparoskopii ak neoehotniem ani potom tak budem silno uvažovat nad zmenou lekára, ale ja verím, že už sa to podarí........musí ked už budem mat ovulku a manželovi povedal doktor, že také dobré vysledky už davno nevidel 😀

tatranka111
28. jan 2010

božeee píšem ako tatár 😀 😀 😀

hiva
autor
28. jan 2010

tatranak...drzim palce....a uz aj mas presny termin, kedy ti ju budu robit?... po laparke uvidis, ako bude....bud pride ovula sama pripadne skusis znovu clostyl a urcite to vyjde 🙂

hiva
autor
28. jan 2010

sakra....aj ja pisem ako tatar 😀 😀 😀 😀

katkaajurko
28. jan 2010

tatranka aj ja drzim prsty! podla mna laparka urcite pomoze 😵 a ked ma manzel dobrych bojovnikov-tak to je super

tatranka111
28. jan 2010

hiva nemám presný termín dnes som bola u neho, ale nebol tam. Zajtra zajdem zase a potom budem mudrejšia

katkaajurko
28. jan 2010

tak zmena planu - mam pocit ze asi sa mi rozbieha hlienik-tak pojdem na HP az ked si najdem pozitivny ovu test - nech vidim ako to vyzera pocas ovulky..zajtra to bude asi zbytocne... asi skor v pondelok alebo utorok...boze ja som jak alchymista 😀

hiva
autor
28. jan 2010

no veru...alebo si konecne odmrzla....zmena pocasia.....mierne oteplenie 😀 😀 😀

zuzu1111
28. jan 2010

ahojte kočky, pýtali ste sa na govindu, ja si s ňou občas prehodím nejakú IP.
Písala mi, že teraz tu nechodí, lebo má kopec problémov, aj doma aj zdravotných...

Ja mám dnes takúúúúúúúú veľkúúúúúúúúúú depresiuuuuuuuuu. Ráno sme sa dozvedeli, že zomrel manželov dedko ☹ ....a v robote sa tak neskutočne všetko s.... , že ja už tam nemôžem vydržať, ja už chcem byť čím skôr tehotná, že sa dám na PN a potom materskáááá.....kto vyslyší moje prosby 😵 😵 😵

zuzu1111
28. jan 2010

Ešte sa chcem opýtať, ak tu rozoberáte tie vírusy a podobné záležitosti - ešte nemám výsledky z toho HPV, chlamýdie, mio a ureaplazmy, budú až o 1-2týždne, tak teraz neviem, či sa môžeme snažilkovať? Keby som nejakým zázrakom otehotnela a našli by mi niečo, tak by to asi bolo nebezpečné pre bábo, čo?
Teraz neviem, čo máme robiť. Začala som druhý cyklus s Clostilom, mám zvýšená dávku, aj na folikulomteriu idem v utorok, tak by bola škoda premárniť jedne cyklus.