Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
3. feb 2010

😅 snad ano...

aj tak ma to stve-no nemohla som napriklad diane brat uz davno? ja som bola za povodnou dokinou pol roka pred zacatim snazenia-ze sa chceme zacat snazit-ale furt mam bars-aky cyklus co ona na to... ona mi len kukla na menstruacny kalendar a vravi - kukpe si calibrum baby plan a snazilkujte potom cely cyklus-ovulacia moze byt hocikedy - The end . pizda sprosta , mala na endokrinologiu poslat uz vtedy a riesit testosteron . toto je to co ma stve - ze sa ja musim pachtit po vysledkoch a vysetreniach aby som si sama pomohla.... uplne ma to prave zerie - ako keby som mala PMS a nie pred ovulkou... 😅 😔 ale ja viem,ze zbytocne je mi teraz sa rozculovat... ale mam jedy..asspon tu si mozem ulavit... pri vas...

hiva
autor
3. feb 2010

jasne katka....len si ulav.....za seba hovorim, ze to fakt pomaha 😉

inak vraj je este nejaky liek na ten TST....Prednison alebo nieco take....a nie je to HAK....ja som tomu moc nevenovala pozornost, ale skus pokukat....a ak nieco zistis, daj vediet 😉....ja uz konecne padam z roboty 😅 ...na dnes stacilo 😅 ...som si dobre pokonikovala a konecne som nasla nejake sedacky do nasho domceka 😀 😀 😀 (teda sedacku potrebujeme len jednu, ale nasla som viacero vhodnych 😵 ....uz len MM presvedcit aby sme zvysili cenovy strop na sedacku 😀 😀 😀

katkaajurko
3. feb 2010

hej citala som si to tam a spominali to kocky..to uz ale asi vie doktor najlepsie urcit co zaberie..tejto novej gynde verim viac - ale skusim jej ten prednison spomenut...

mozno ale ten moj testosteron proste len vysvetluje - preco je ovulka az 25 DC miesto klasickych 14... ktovie..

take prehovaracky na manzela poznam 😀 tiez som o kazdom nabytku musela diskutovat a argumentovat 😀

aj ja uz pojdem..len som dnes prisla neskor koli odberom,a konikovala - lebo mi to nedalo-tak som malo urobila-tak to dohanam..ale uz som unavena,uz to zabalim...dobehnem to zajtra 😅

beatab369
3. feb 2010

ahojky.... tak sa to tu akosi rozbehlo ani nestiham citat...ja som so shaarkou riesila ten moj FF graf a uz je na svete...tak som jej nesmierne vdacna a rada, ze aj ja mozem ukazat moje teplotky a nie len o nich rozpravat...no najprv musim prist na to ako to tu vlozit...tak skusam 🙂

inac tento cyklus mi to akosi skacka, ale vyzera to, ze ovulka bola...tan 12 den...ved preco nie akurat moj drahy bol v BA...takze som mohla tak akurat sediet a cakat kym prejdu ovulacne bolesti lebo boli dost vyrazne...

http://www.fertilityfriend.com/home/beatab369

Katka...no neviem ako to je s keksikom kazdy den...tento cyklus sme to s drahym skusili ale akurat nam ten 12 den nevysie, ale par hodin (v noci bolo) a rano som uz mala vyrazne ovulacne bolesti....tak uvidime...ci to vyjde
a nerozculuj sa, lebo sama sebe skodis...ja viem ako ta to zerie...aj ja som tym tento mesiac presla...tiez som nevedela ako s Duphastonom...dr. mi hovorila 11. den no tu kazdy radil az po ovulke....takze viem ake to je...najhorsia je neistota a cakanie...
a plne s tebou suhlasim, ze to zdravotnictvo je na ho.no 😠

tatranka nebud smutna...urcite sa to poriesi, len bud trpezliva...

titu...pekna ovulka 😀

beatab369
3. feb 2010

Katka ... zbytocne sa budes trapit nad tym co mohlo byt keby... uz to nezmenime....
ja blba som tiez skoro 5 rokov brala HAK, z toho 3,5 Diane...co je dost brutal...kedze som pocula, ze tieto by sa nemali brat dlhodobo.... a tiez som bola pred rokom u gyndosky a vravela, ze vsetko je ok..aj ultrazvuk z vnutra mi robila a nie raz ani dva krat...potom som asi o 2-3 mesiace zmenila dr. a paf...ze vraj PCO na lavej strane...hormony mam ok, endo je ok... cukor je ok...vsetko je dobre len babo sa nedari a mam - mala som uz je to lepsie vyrazky na ksichte take, ze som kazdy den pred zrkadlom plakala 😠
...len ti chcem povedat, ze nebud smutna...urcite sa vsetko poriesi, len si to teraz vyzaduje cas... a pravda je, ze co si sama neporiesis, tak to nemas...este, ze dnes existuje interne a konik...lebo som sa tu toho nesmierne vela od vas naucila....

beatab369
3. feb 2010

inac ja teraz este studujem ten svoj graf a zistila som ze drahy nebol doma 13 den a 12 bol keksik...a vraj aj ovulacia podla FF graf...je pravda ze mna v podbrusku pobolievalo 4 dni ale najviac ma bolelo na 13 den, tak si myslim, ze prave ten den asi bola ovulka...no neviem som z toho jelen....
ale aj predosli cyklus som mala take silne bolesti...tak som sla za dr. pre istotu..to bol tiez 13 den a ona ze dievca zlate...vy mate taku silnu ovulku...tak uvidime....
ako sa hovori...priroda je silnejsia ako my....😉

katkaajurko
3. feb 2010

beata mas pekny graf

a ja pridavam pre tiitulienku aj ostatne ovu testiky - jupiii - kaslem na testosteron - lebo aha ten posledny 🙂 ked z tohto nebude ovula tak uz neverim nicomu...

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

jancos
3. feb 2010

ahojte, tak ja len pre informaciu, katka, mala si pravdu, ovu sa u mna nekonala a asi konat nebude:( snad len tento cyklus🙂 pa a drzte sa...

katkaajurko
3. feb 2010

jancos ako vies??

zuzu1111
3. feb 2010

Kati pekný ovu testík. 😉
Ja tiež robím už tretí deň a mám druhú čiarku takého ducha - asi tak nejako ako ty ten 20DC alebo 22DC. Znamená to teda, že by ovulka mohla prísť? Lebo keby bola ešte ďaleko, tak by druhá čiarka nebola vôbec??? Ako to je, lebo troška mám v tom chaos.
A keĎ bude, tak tiež nemusím riešiť testosterón. Môj labák má nejaké iné normy, lebo mne už pri hodnote 2 povedala doktorka, že je to dosť zvýšené...

beatab369
3. feb 2010

Katka urcite ovula bude 🙂
to by som aj ja pozerala ako puk ak by sa toto dobabralo 😅
inac mi mame asi podobny problem...ja mam ovulku aj mrchu...a berim prvy cyklus D....po ovulke...
ak sa nemylim ty si na tom rovnako...

katkaajurko
3. feb 2010

bea ano - mavam aj ovulu aj mrchu - vacsinou ...bolo par cyklov co som nemala - ale vsetky boli v mesiaci ked sme cestovali-tak premyslam-ze asi to ma negativny vplyv na mna..inak je ovula ale niekedy sa to natahujeeeeeee ako zuvacka..ako aj teraz...

Zuzu LH je v malom mnozstve pritomny v celom cykle,mal by prudkejsie vyhupnut a zhupnut sa spat tesne pred ovulaciou... takze ak je velmi koncentrovany moc - je mozne ho zachytit takmer cely cyklus... tak to robi dusika... ale ako nahle sa zacne ciarka lepsie ukazovat-treba testit - lebo on niekedy fakt rychlo narastie a zase aj klesne..ten peek sa niekedy neda vystihnut..ja som ho vystihla asi teraz vecer - lebo je testovacia tmavsia ako kontrolna...

no tie labaky su inak nastavene - v mojom je to na 100% norma do 3,75..mozno ina technologia...co ttu je 3,7 inde je trojnasobne menej..fakt neviem..ale tieto labaky su v nemocnici ktora sa aj specializuje na liecbu rakoviny a aj zenskych veci a tak-tak si myslim,ze maju tie pristroje a labaky urcite dobre a riadne certifikovane a kontrolovane... asi by som povedala-ze sice cislo maju "vyssie" ale skor ide o to - ze je to detailnejsie - aby bolo vidno aj mensie rozdiely..neviem ako inak si to vysvetlit... lebo minuly odber som mala 3,5 -- to bolo tusim 13 den cyklu a doktorka povedala ze je to ok - kedze podla tych noriem som bola pod hornou hranicou..len teraz mi to stuplo...ale je pravda-ze tento tyzden co bol som bola aj vyhadzana -a to mava testosteron na svedomi...snad sa s nim telo nejako vysporiadava...

zuzu1111
3. feb 2010

Katka vĎaka za info 😉 , takže musím čakať, že tá druhá čiarka bude silnieť, to bude znakom, že ovulka príde. Ale tento mesiac, chcem chodiť aj poctivo na folikulometriu, bola som včera, zajtra idem zas a doktor spomínal, že asi aj v sobotu by sa dalo, že má službu, takže asi tam pôjdem...
Isto to máš s testosterónom oki......keby si nemala, nemáš tak pekne skoro každý cyklus ovulku aj mrchu a máš aj iné príznaky...ochlpenie, akné, priberanie, jasné PCO.....ja mám aj tieto príznaky ☹ ☹ ☹ A niektorých som zúfalá, niektoré sú celkom v norme.

Hivuš ty si mala aké príznaky zvýšeného testosterónu okrem PCO? Po užívaní Diane zmizli? Nevrátili sa?

Idem už do postele, skočiť na miláčika 😉 ...

katkaajurko
4. feb 2010

Zuzu hej cakaj

mam priznaky - rastu mi hnusne 4chlpky cierne na brade,furt ich trham a furt zacnu vytrcat - neznasam ich 😠 , priberiem nenormalne lahko.. aj ked nemam rapidnu nadvahu - vzdy som bola "krv a mlieko" a to aj ked som drzala total prisnu dietu 😒 proste riadne schudnut ani za svet... jedine ze by zo mna anorekticka bola 😀 , a niektore cykly sa vyhadzem..resp.pred mrchou... a ja som aj vzdy tusila ze to aj ked by som pouzivala dior kozmetiku-tak to budem mat a je to tak..je to z toho 😠 - vlastne to do seba vsetko pekne zapada... co ale som si vsimla-"ochlpenie " ma vela bab a zien a podla mna nemaju vsetky PCO..co ja viem... no neviem...a este aby som nezabudla - som "svalnaty" typ... ked zacnem cvicit,byciklovat alebo tak-tak miesto chudnutia mne zacnu hned puchnut svaly - a tato svalnatost by mala mat suvis tiez s testosteronom - a velmi RADA by som bola keby niekto vymyslel jednu zarucenu tabletku - co to vsetko potlaci - lebo by mi to veru bodlo sa tohoto vsetkeho zbavit! a som sa rozhodla,ze aj ked sa raz uz o tehu pokusat nebudem-budem sa liecit a tlacit ten sprosty testosteron dole...

inak som dnes sa zobudila priiserne skoro - tak som aj skorej merala...

beatab369
4. feb 2010

katka mam jednu otazocku...ak dobre chapen ti cakas na ovula a potom nasadis D...
ako dlho bries D?
vies ide mi o to, ze sa chcem poradit .... ja som mala ovulu podla FF garfu 12 den...podla mna bola 13 den ale to je jedno...D som nasadila 16 den a teraz by som ho mala brat do 25 dna cyklu (10 dni)....mrchu mam vacsinou kazdych 28 dni...takze je tam priestor 3-4- dni na to aby po vysadeni D prisla mrcha

ale.....bol tu aj taky nazor, ze by som teraz nemala brat D az do 25. dna cyklu ale len 10 DPO to znamena, ked ovula bola 12 den ja som nasadila D 16 den a brat by som ho mala len do 22 dna cyklu t.j. 10 dni od ovulky a nie 10 dni od nasadenia....neviem ci som to napisala dost jesne

ide o to, co sa stane ak D vysadim skor...aj mrch pride skor?
nevies ako to s tym branim?

a kocky vy nemate skusenosti...neviete mi poradit?

katkaajurko
4. feb 2010

bea nasadim ho asi zajtra alebo pozajtra - na desat dni po dve tabletky denne

myslim-ze asi si niekoho zle pochopila - lebo 10 DPO je desat dni PO OVULACI - cize jedno je kedy dojde ovulacia (ktory den v cykle) -ale brat sa ma desat dni aby splnil svoj ucel... kazdopadne tak a nijak inak...chapes?

predsa ako kolvek pocitam 10 DPO je desat od 16teho... alebo desat dni od toho 13steho to je jedno..

mrcha nepride skor-pretoze ti ju udrzi tvoj vlastny progesteron - ale duphaston je liek "barlicka" keby nahodou tvoje zlte teliesko pracovalo slabo - duphaston progesteron doplni - chapes?

katkaajurko
4. feb 2010

bea - je jedno ci zacnes hned po ovulaciii 13ty den alebo 14ty den alebo 15ty den - ale proste ked uz zacnes - tak desat dni brat sa musi -o tom sa uz nepolemizuje 🙂 iba o tom - ci ho nasadit pred ovulaciou alebo az po nej...

beatab369
4. feb 2010

no praveze som to ja dobre pochopila, ze 10 dni po ovulacii bez ohladu kedy ho zacnem brat ale to by znamenalo v mojom pripade bradt D len 7 dni lebo som ho nasadila az 3 dni po ovulke....
tak prave preto sa pýtam, aky mas ty nazor...
kuk do IP

katkaajurko
4. feb 2010

brat ho len 7 dni je uplna blbost - ja neviem mne to pride ze niekto asi radil nasadit 10dpo - ale on to nemyslel tak ze ked to nasadis o dva dni neskor - tak uz len 8 dni... to som vzivote nepocula este 😅

urcite desat

shaarka
4. feb 2010

ja to uvediem na pravu mieru -
radila som beatke, aby brala duphaston len prvych 10DPO = teda do 10.DPO.
a kedze ona nasadila D az na 4.DPO, tak duphaston nebude brat 10dni, ale max. do desiateho DPO. cize 7 dni spolu.
aby si duphastonom nepredlzovala cyklus, lebo nevieme, co to spravi... tak som to myslela.

shaarka
4. feb 2010

ale tak vyjadrite sa baby kludne, nehovorim, ze mam 100% pravdu, len som nechcela, aby sa v jej tele bil prirodzeny progesteron a duphastonom.

duphaston sa berie do 10.DPO, co by malo byt zaroven aj 10 dni.
vzhladom na to, ze doktori nasadzuju D kedy sa im zachce, bez ohladu na ovu, nie vzdy to vyjde tak, ze tych desat dni je 1.-10.DPO 😒

katkaajurko
4. feb 2010

ahaa -to fakt si myslis takto? ved to nikdy nikde nie je napisane ze sa ma brat striktne 10DPO cize ked nasadi az druhy tak len osem atd...

ja si myslim-ze sa ma brat proste 10 dni - a je jedno kedy sa nasadi ale brat ho 10 dni. koli zltemu teliesku a bea ho aj tak doberie pomerne skoro - lebo aj skoro mala ovulaciu - tak ja neviem - ale sa mi zda zbytocne ho brat malo - bud normalne alebo vobec - ale to je len moj nazor... 😅

jedine ze by chcela vidiet svoju vlastnu LF aka je dlha - bez ovplyvnenia duphastonom - ale to by som ho nebrala vobec - ani by som s tym jeden cyklus nezacinala - aby som to videla... 🙂

katkaajurko
4. feb 2010

bea prepac - som ti vlastne krivdila,ked som si myslela,ze si to zle pochopila 😔 mne sa to zdalo take - ze to je uplna hlupost - ale mozno sa aj ja mylim...takze rada si vypocujem viac nazorov... 😉 🙂

shaarka
4. feb 2010

je to fakt len take dohadovanie, kedze nevieme, aku dlhu LF ma bea.
len som chcela zabranit tomu, aby pri LF napr. 12 dni brala D prilis dlho.
to by mohlo sposobit, ze si umelo predlzuje LF a mohla by napr. spinit - lebo by bolo telo zmagorene z toho, ze prir. prog. by uz klesol, ale duphaston by stale ucinkoval.

katkaajurko
4. feb 2010

ale ved duphaston sa berie aj pri kratkej LF - aby sa praveze predlzila-tam by sa potom nemalo spinit - ale tak ja neviem no ... fakt neviem...

beatab369
4. feb 2010

no tak teraz uz ani ja vobec neviem... 😔
katka to je ok.... 😀
inac skusim ist na poradnu...tam sa zvykol vyjadrovat doktor, ktory tiez tvrdil, ze D az po ovulke, lebo pred nou je zbytocny...tak sa mozno docitam aj jeho nazor na dlžku brania 😝
musim ale podakovat shaarke aj tebe katka...ja som velmi rada, ze existuje konik...fakt...uz mam veľa nových info. 🙂

katkaajurko
4. feb 2010

bea sak skus jeden cyklus tak a druhy tak a uvidis,ci je tam nejaky rozdiel..ale duph nijako neskodi alebo tak..

hiva
autor
4. feb 2010

ja si myslim, ze je to uplne jedno....ved nastat mozu 2 pripady:

po prve....nedoslo k oplodneniu vajicka: ak bude brat dupik dalej, umelo si predlzi LF a mrcha bud pride ako ma (nezavisle od duphastonu) alebo bude meskat 3 dni ...alebo nebrat duphik a pride mrcha kedze nedoslo k oplodneniu

po druhe....doslo k oplodneniu.....tam je to uplne jedno...ak k nemu doslo, mozes kludne brat duphaston dalej....mrcha nepride 😉

ja osobne by som to spravila asi tak, ze od 10 DPO do dajme tomu 12DPO by som si robila tehu test....ak aj na 12DPO bude iba jedna palicka, uz si nedam duphik....a tym padom mrcha pride na 15 DPO, co je este normalna LF....ak na teste budu //, beriem dalej a hotovo 😉

hiva
autor
4. feb 2010

ak ale nedufas v tehotenstvo, resp. ste sa nesnazili, tak to mas podla mna jedno.....mne raz moj doktor povedal, ze ak by nahodou moje zlte teliesko nefungovalo, tak 1-2 tabletky duphastonu mi urcite nepomozu....ze to by som musela jest celu krabicku denne 😅

hiva
autor
4. feb 2010

bea ... kedze si ovulku mala, mrcha pride...nikto nema LF nekonecnu....v tvojom pripade moze teda duphik pomoct iba tomu, aby sa vajicko lepsie uhniezdilo a aby sliznica maternice dobre narastla... ak sa Vam nezadarilo, mrcha pride ci ho budes brat alebo nie 😉

a je to len jeden cyklus....pri mrche zacinas odznova....nabuduce ho skusis nasadit skor, trebars na 2 DPO a tam nebudes mat problem brat ho 10 dni 😉

skus teraz tak a potom tak.... kazdopadne su podla mna dolezite len 2 veci....dat ho po ovulke a testovat tehu testy...na 12 DPO by uz mal byt pozitivny test 😉