Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

tatranka111
16. feb 2010

titulienka brala som aj tento cyklus clostil 2x1 a nič.......teraz mi nakázal brat duphaston od 20 do 25 dc, ale kto vie či potom príde ovula ked si ho nasadím

zuzu1111 ale ked ja tu ovulku nemám ani neskor..........druhú a poslednú som mala koncom oktobra 2009 od vtedy nič

jooooj som zvedavá či zaberie metformin

tatranka111
16. feb 2010

baby ked sa bavíte o tych prsiach tak ja som to mala tiež tak ked som vtedy brala clostil a mala ovulku

zuzu1111
16. feb 2010

clostyl je pekné svinstvo...ale keď bez neho to asi nejde....
Tatranka ja tiež neviem, či vôbec mám alebo nemám ovulku. Asi by som mala začať chodiť na folikulometriu neskôr....Lebo vždy mi graf BT ukáže ovulku, keď tam už nechodím a nemám to potvrdené, či ozaj bola alebo je to len nejaký môj bláznivý výkyv BT

bombulka
16. feb 2010

zuzu, clostyl sa chystam brat po dalsom cykle a dohodli sme sa na pregnyle, kedze mam tento problem, ze folik nie vzdy praskne. len neviem, ci je to az taky dobry napad brat clostyl, ked mi foli dozrieva sam...neviem, mozno ich dozreje viac a bude vacsia pravdepodobnost 😕 ale skor si myslim, ze to bude mechanicka prekazka, ze mam stvrdnuty obal vajecnika a folik sa nevie cez neho dostat von 🙄
na tu folikulometriu by si urcite mala chodit, pretoze takto vlastne nevies na com si a aby sa sledovalo ako nanho reagujes, ci ti netreba zvysit davku, pripadne vcas zachytit prehnanu reakciu.
ja osobne chcem skusit tri mesiace s clostylom a potom asi laparoskopiu, prave kvoli tomu, aby sa zistilo, preco folik nepraska, aby sa potvrdilo alebo vyvratilo podozrenie na ten tuhy obal vajecnika a pripadne sa vajecnik mechanicky ocistil, pripadne aby sa urobil drilling a pozreli sa vajickovody, ci su priechodne. a potom by som chcela skusit clostil znova, kedze sa odporuca neuzivat ho viac ako 2 x 3 mesiace, nechcem si hned "vystrielat" vsetky naboje 😉

zuzu1111
16. feb 2010

U mna doky zabalil folikulometriu na ten 17den a vravel, že z tohto cyklu nič, preto som tam už viac nešla a nemám to odsledované, či toto terajšie zvýšenie môže byť ovu alebo je to dôsledok niečoho iného.
Ja som si tiež zvolila nejaký taký podobný postup ako ty. Len s tým rozdielom, že ja som ešte pri "bežnej" doktorke. Tak uvidíme dokedy ma bude ochotná držať, lebo CAR stále spomína. Ale zas vravela aj, že keď chcem laparoskopiu, kľudne ma odporučí.

tatranka111
17. feb 2010

fíííha dnes tu ešte nikto neprispel? 😒

sarafortuna
17. feb 2010

kde ste všetky? 😉
tak ja idem do 7.kola !!!
krčok dnes zmäkol a otvoril sa... 😢 😢

http://www.fertilityfriend.com/home/25fb22

ma to prestáva baviť, stále ma niečo na tom grafe prekvapí a už si myslím, že to asi vyšlo /tento mesiac, niečo ako IP.../
Tak sa držte...!!!
a tehulujte, paličkujte!!!
ja tu asi ostávam navždy 😔

tatranka111
17. feb 2010

sara ja tu asi ostanem s tebou 😅

sarafortuna
17. feb 2010

dobre, budeme tu 2! 😀 😀 a budeme kecať o tom jak ostatné už nahaňajú deti po ihrisku 😀 😀 😀 😀
tatranka, treba len nájst správneho doktora...! a hneď ma predbehneš!

čaute

tatranka111
17. feb 2010

sara nemyslím si, že ta predbehnem 😅 😅 😅

baby kde ste dnes všetky?

katkaajurko
17. feb 2010

budeme tu tri,ale tento mesiac si davam pauzu... uz ma to nebavi. nedam si ani duphaston nic..ani sa tu moc neukazem,ani nemeriam...

a tiez mi uz krcok zmakol..v piatok alebo sobotu ocakavam prichod MS... 😒

zuzu1111
17. feb 2010

fíha, dnes skoro žiadne príspevky. Baby nebojte, nebude vás tu málo, ja to tiež vidím pesimisticky (keby toto čítal MM tak ma zabije), takže ostávam s vami.
Ja dnes takto http://www.fertilityfriend.com/home/2b44ca
Fakt neviem,čo si o tom myslieť, či ovu bola alebo nie. Zatiaľ som ani Duphaston nenasadila. Ale keĎ tak uvažujem, na poslednom UTZ som mala endometrium 10mm, to je celkom dobre, nie? Čiže Duphaston mi ani nie je treba. KeĎ bola ovulka a nebudem tehu, tak by mala MS prísť aj sama a keď ovu nebola, je mi MS na figu, tak ešte čakám. Čo vy na to? Mám správne dohady?

sarafortuna
18. feb 2010

katkaajurko, ja tiež uvažujem, že dám teplomer mužovi, nech ho niekam schová... kašlem na to! ovulu spoznám...
tak sa tu majte!

beatab369
18. feb 2010

caute kocky....vsetkym vam drzim palceky...ale aj sebe, lebo zajtra idem na krv a v pondelok na sono...

hiva tak si sa dnes dockala, je stvrtok, tak dnes ides k lekarovi, drzim palceky a napis ako si nam dopadla....dufam, ze to vsetko dopadne ok... 😉

katka nebud pesimista, urcita sa to podari....musi prist ten spravny cas..... 🙂

anii
18. feb 2010

ahojky nevíte někdo jak je to s hormonálním profilem po antibiotikách?? mám angínu.. v neděli je doberu a příští týden bych měla jít na krev.. jen nevím jestli to ty hormony nějak neovlivní.. volala bych dr. ale nechce se mi 😖

estrozinka
18. feb 2010

Ahoj holky, prosím o radu, ty které trpíte na PCO syndrom, je možné, že vám někdy vyšel pozitivní OVU test? // byly skoro uplně stejné! díky 😉

tatranka111
18. feb 2010

estrozinka možné to je 🙂

estrozinka
18. feb 2010

mě teda nikdy Dr. neřekl že mám PCO, to jsem si myslela jen já... oki, díky za info 🙂

hiva
autor
18. feb 2010

ahojte....som sa nejak dlhsie neukazala...mala som teraz busy days v robote ... sluzobky...a nemala som pristup na net 😠

k dokymu idem az dnes o 18:30, takze potom zajtra dam vediet co a ako 😉

nie som si ista, ale vyzera to tak, ze som asi mala ovulku....uvidim, ako sa budu vyvijat dalsie dni a ci do 2 tyzdnov pride mrchana....mohla by....uz sa na nu tesim 😀 😀 😀
http://www.fertilityfriend.com/home/226b42

titu....neskusala si este testovat?...podla coho vies ze HCG 1,05??? ...asi mi nieco uslo 😅

bea, vidis, aj ty si sa dockala, zajtra ides k doktorke 😉 a uz uvidis aj dutinku v maternici 😉

shaarka
18. feb 2010

ahojte, konecne na nete 😀
hivus, tak ma napadlo, ci to trpnutie prstov nema nieco spolocne s tym mojim - syndrom karpalneho tunela, co som ti kedysi pisala... hm?

tatranka111
18. feb 2010

ahojte tak ja som si dala prvú tabletku metforminu............tu na fore som čítala, že ho niektore baby zle znášali tak dufam, že ma to obíde 😅 a ked nie tak to prekonám, len nech pomože!!!

beatab369
19. feb 2010

baby....takze krv mi nakoniec nebrali, zastupujuca dr. ma pozrela palpacne zo spodu a oznamila mi, ze je to tehotenstvo, cca 5 tyzden a ze je vsetko ok 😀
chcela som aj ultrazvuk a vraj mi ho urabi maja dr.......takze v pondelok idem na ultrazvuk a uvidime 😀

bambi9__2
19. feb 2010

tatranka, k comu sluzi metformin? 😕

hiva
autor
19. feb 2010

ahojte...shaarka...tiez som sa bala toho syndromu, co si pisala....ale behala som teraz po kadejakych vysetreniach od neurologa, a zistili, ze v podstate od lakta k dlani je vsetko OK, takze problem je pravdepodobne v ramene pripadne krcna chrbtica....takze teraz chodim pravidelne na lymfodrenaz ramena, trakcia chrbtice a este ma cakaju hydromasaze....no a buduci tyzden idem na CT ramena, tak snad sa uz konecne zisti, co to je 😅

inak vcera som bola konecne u gyndosa na kontrole....USG je OK....sliznica je uz dost velka takze mrcha je na spadnutie....ale vysledky neboli az tak OK.....robili mi aj geneticke testy a vysiel mi homozygot na marker MTHFR (A1298C) ako vrodeny marker na trombofiliu....a aj histologia to potvrdila, lebo bol nedostatocne vyvinuty cievny system....takze mam vymenny listok k hematologovi....dnes sa objednam a uvidim, kedy sa tam dostanem.....k mojmu dokymu mam ist na kontrolu hned po druhej mrche...a po tretej mozme zacat snazit zas 😵

co sa tyka tej moly, tak doky povedal, ze aj keby bola, je to uz jedno...je vonku a netreba sa tym viac zaoberat 😅 ...takze som vcelku spokojna 😵

teraz jedine dufat, ze tu hematologiu vybavim co najskor a o dva mesiace zaciname so snazenim 😵 😵 😵

takze teraz rozmyslam, ci tie strpnute prsty nemaju nejaky suvis s tou trombofiliou....budem sa musiet popytam neurologicky 😒

sarafortuna
19. feb 2010

hiva, ak dobre pamatám tak práve ten MTHFR je problém s homocysteínom...
😉 😉 takže Femibion800?
ja už som si ho kúpilo, že čo ak náhodou ... tiež mám ten MTHFR - ale ten je u mna asi najmenší problém...
Ked si homozygot, tak je to ľahšia forma - takže asi to bola riadna SMOLA s fazulkou... 😔
Neboj, na hematologii ti pomôžu, ešte sa na to pozrú trochu "hlbšie" - ja som čakala na kompletné výsledky cca 2 mesiace.

sarafortuna
19. feb 2010

hiva, nedá mi sa neopýtať...
dodržiavaš pitný režim? piješ dostatočne až možno viac, než chce telo?
je to potrebné pri trombofílii, a napadlo ma, že ako si na tom s pitím 😉 /nealko 😉 /
ja pijem jak dúha od kedy mi na hemato pohrozili embóliou a pod. nemilými diagnózami... /chápte, pijem teraz normálne, lebo predtým som pila hlboko hlboko pod priemer - cca 3dc tekutín denne!!! /

hiva
autor
19. feb 2010

sara...dik moc za info....tiez mi doktor odporucil zacat brat listovku....takze asi nabehnem na Femibion 😅

inak homozygot je horsia forma ako heterozygot, nie?...hetero znamena ze iba jeden gen je zmutovany zatial co homo su zmutovane obidva, nie?

no a neviem ci to suvisi s tou mutaciu, ale mam zvysene trombocyty....takze aj preto mam ist na hematologiu 😕

ale zatial tomu celemu moc nerozumie 😅

hiva
autor
19. feb 2010

podla mna pijem celkom dost....cez den v robote zhruba 1,5 litra vody, potom este dalsiu pollitrovku vo vlaku a doma vecer tiez popijam.....takze cca 2,5 litra denne je vo mne 😉 ...ale odkedy mi zistili tie zvysene trombocyty, nalievam sa aj nasilu 😅 😀

beatab369
19. feb 2010

hiva som rada, ze aj napriek niektorym diagnozam mas pekne vyhliadky pre babo... 😉
ja si myslim, ze teraz ked uz vedia co to asi zapricinilo, daju si aj lekari pozor...
aj ked ma serie, ze na toto museli prist az teraz 😠
podla mna by kazdej zene, ktora sa naozaj chysta a snazi sa o babo mali urobit zakladne vysetrenia vopred....ale co, ved vieme ako to je s celym nasim zdravotnictvom 😒

inac s tym pitim nestraste....ja tiez pijem malo...niekedy to bolo 4-5 dc denne...teraz sa snazim viac asi okolo 1 - 1,5 l ...ale tiez nasilu....no nic asi sa musim zamerat na pitnny rezim 😉

sarafortuna
19. feb 2010

hiva, máš pravdu... už som z toho popletená...homo sú 2 gény , hetero 1.
listovku mi tiež odporúčila gyndoška nie len kvôli tehu ale hlavne kvôli správnej krvotvorbe..

sa nám to niektorým riadne zamotáva... 😖 😖
ach, jaj...