Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

mireag
26. mar 2010

afrika, ja som mala v nov. MA a teraz znova tehu, tak dufam, ze to dopadne dobre. Ja som brala 4mes. clostil a 4x bola ovu.
Posledny cyklus som pridala aj metformin. Teraz som 4tt+5, tak mi ostava len cakat... 😉

Tak vidim, ze uz mas toho za sebou dost. 😖 Pojdes na dalsie IVF?

afrika
26. mar 2010

mireag gratulujem 😵 😵 😵 😵
mám ešte troch mrazáčikov, ale rada by som sa dostala do štádia, že budem môcť doma otehotnieť. pichali ti aj pregnyl? čo je to metformin? je to na lek. predpis?

mireag
26. mar 2010

afrika, dakujem. Islo to aj bez pregnylu. Metformin sa predpisuje, ked mas, resp. aj ked nemas inzulinovu rezistenciu...
Predpisuje ho diabetolog a ked mas IR negativne, napriek tomu da hormony do rovnovahy. 😉

Urcite ti zelam, aby sa to podarilo prirodzene, ale ked mas este mrazacikov, nic nie je stratene a mozes to zase skusit. 🙂

hiva
autor
26. mar 2010

dik babeny....afrika, my sa pozname z inej temy, co? 😒

tak tento cyklus som mala ovulku bud 23 alebo 24 DC 😉 ...minuly cyklus bola na 26 DC 😉 ...a inak afrika, ake u teba zistili presne problemy?.....co hormonalny profil...s akymi hormonami bol problem? ...a merias Bazalnu teplotu?...ak nie, urcite zacni...je to neskutocny pomocnik 😉

afrika
26. mar 2010

hiva HP mi robili, ale neviem presne s ktorými hormónmi je problém ☹ . viem len to, že určite to je PCO. stále tam mám kopu malých folikulov. bazálku meriam. tento mesiac po ms som mala aj 36,7 a posledných 5 dní 36,3. včera som bola na UTZ a hotová katastrofa. hiva máš pravidelný mesačný cyklus? berieš každý mesiac nejaké lieky? je mi z toho na H.....O. včera som sa dozvedela, že ďalšia moja dobrá kamarátka je tehotná.

monasek84
26. mar 2010

Baby chtela jsem se zeptat..... merim si BT.... po MS mam okolo 36,4-,36,5 a ke konci cyklu mam 36,9-37,0, takze podle me k OVU dochazi.... ale dr mi na UTZ ukazal vajecniky a bylo jasne videt PCO 😒 poslal me na HP, byla jsem vcera 4.den cyklu a pak mam dojit mezi 22-26 dnem cyklu. Jenze me ta teplota vzdycky vyleti az okolo toho 26. dne a vys, tak otazka je, ma smysl na tu krev chodit nez mi vylitne teplota? nebo mam dodrzet to co mi napsal. O BT sem mu rikala a on ze to neni smerodatny 😒

govinda
26. mar 2010

ahojte kočky 🙂
afrika, ja mávam tiež nepravidelné cykly, absolvovala som laparku, clostil a furt nič. Tak som šla na endokrinológiu, kde zistili nejaký problém so štítkou - tá na to môže mať tiež vplyv a môže byť problémom, ak máš hormonálny profil nanič. Takže skús aj štítku skontrolovať.
Mne nasadila lekárka Euthyrox a o 3 mesice kontrola hormonálneho profilu a ak to nezmení, tak nasleduje kombinácia Clostil a Metformin v lete, tak uvidíme 😒

monasek - a nemáš niekde grafíky? Bolo by to lepšie vidieť. Medzi 22-26 DC je zrejme odber na progesterón. Ja ovulku nemávam a ak áno, tak neskôr, takže ja mám progesterón stále nafigu 😠 . Ale ak by ovulka bola u teba okolo 26, tak najlepšie by bolo urobiť odber až po tomto termíne. No ak máš, skús hodiť grafík 🙂

govinda
26. mar 2010

na ovu to tento mesiac nevidím ... ☹
http://www.fertilityfriend.com/home/1839d4

hiva
autor
26. mar 2010

monasek...niektory doktori veria BT a niektory nie....povazuje to za staromodne...ale napriek tomu nebolo nikdy nikde vyvratene, ze BT nie je spolahliva metoda na urcenie ovulky 😉....pokial mavas take teploty ako si pisala, ovulku mavas....co sa tyka hormonalneho profilu, bolo by lepsie spravit odber az po ovulke...lebo takto je uplne jasne, ze ten odber na 22 DC ti vyjdu zle vysledky a iba potvrdia, ze si nemala ovulku....tento odber sa v standardnych situaciach berie na to, aby sa zistilo, ci mas dostatok progesteronu v poovulacnej faze...cize ci spravne funguje zlte teliesko....ak sa ti da, pockaj do ovulky a chod potom na odber 😉 ...ale asi to budes mat tazke vysvetlit to doktorovi, ked neuznava BT 😒 ...kazdopadne si ale myslim, ze hoc aj mas podla UTZ PCO vajecniky, pokial mas ovulaciu, nie je sa nad cim znepokojovat 😉

afrika, ja mam cyklus pravidelny....MS mi chodi vzdy sama spontanne (aj v pripade, ze som mala anovulacny cyklus)....u mna bol zvyseny testosteron....brala som na to 3 mesiace HAK a potom som isla na laparku na drilling vajecnikov....odvtedy mam uz ovulaciu kazdy cyklus (zatial ich bolo 5 a jedno tehotenstvo)....inak ziadne lieky neberiem.....ovulka chodi sama i ked postupne cim dalej tym neskor 😉... ja meriam BT a znacim to na fertilityfriends.com....ak pozres link, co som dala na stranke vyssie, mozes vidiet vsetky moje cykly s teplotami 😉 ...ty si nerobis niekde graf?

hiva
autor
26. mar 2010

govi...uvidis zajtra....dnesna teplota by mohla znacit ovulku 😉

monasek84
26. mar 2010

qovinda: mam na FF, ale nevim jak je ukazat 😒

govinda
26. mar 2010

monasek - po prihlásení na ľavej strane máš menu - klikneš na "Sharing" - to sa ti rozbalí a potom klikneš na "Home Page Setup" - to sa ti zobrazí hore v rámčeku nejaký link v takejto forme - http://www.fertilityfriend.com/home/1839d4 a ten link skopíruješ a vložíš sem 🙂

hiva, no uvidíme - včera som oslintala mikroskopík a bolo tam aj papradie, ale neviem. Teraz som oslintala zase a čakám kedy zaschne a uvidíme. Aj keď podľa mňa tie mikroskopíky nie sú bohviako spoľahlivé 😒

hiva
autor
26. mar 2010

monasek...na FF mas Sharing - Home Page settings...a ked pojdes tam, hore na zaciatku mas link na tvoju stranku 😉 ...ak potrebujes pomoct, kludne mi napis IP 😉

monasek84
26. mar 2010

hiva: uz sem to asi nejak zaridila 🙂 posledni dva cykly: http://www.fertilityfriend.com/home/288372 jeden kratsi a jeden delsi 😒

monasek84
26. mar 2010

govinda: jaka matura 🙂

govinda
26. mar 2010

monasek, sikulka, pekne si to zvládla 🙂
No ťažko povedať u teba, ak by si mala ovulku 21DC a krv by ti vzali 26DC - teda na ten progesterón, ale ak by bola ovulka 26 DC a ten istý deň by ti brali krv, tak neviem, či by si ho mala zvýšený. Dôležité ale je, že ovulku mávaš 🙂

govinda
26. mar 2010

čítam po sebe a zisťujem, že som napísala nezmysel 😀 . Oprava:
ak by si mala ovulku 21DC a krv by ti vzali 26DC - teda na ten progesterón, tak výsledky by boli asi ok, ale ak by bola ovulka 26 DC a ten istý deň by ti brali krv, tak neviem, či by si ho mala zvýšený.

No ale ako som už písala, najdôležitejšie je, že ovuluješ 🙂

monasek84
26. mar 2010

govinda: diky, nekdy se mi zadari 😀
no ja asi budu merit a na krev pujdu tak 2 dny po zvednuti teploty a kdyz tak reknu ze sem se driv nedostala 🙂 jen doufam, ze tentokrat mi OVU neprijde az nekdy 28. den 😒

katkaajurko
26. mar 2010

ahojte,docitat vas nestihnem lebo mam toho vela a hnusnu kolegynu co kuka co mam na monitore

ale asi mam pokazeny teplomer... najprv mi nameral 36,81, potom kontrolne nechcel ani zapipat ledva dosiel na 36,76 a vobec
nepipal ani za nic... tak som chytala depky 🙂

ale uz mam vysledky z krvi a progesteron vcera 13,4 🙂 takze ovula prebehla-no bohvie kedy ,tak uz som zacala
s duphikom i ked to vyzera ze ovula bola v stredu a pozitivny ovu test v nedelu! divne-nie?

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

govinda
26. mar 2010

katka, tie ovu testy sú na prd 😠 . Mne nikdy nevyjdú celkom pozitívne a dokonca mi nevyšiel pozitívny ani pri clostile, keď ovu krásne prebehla 😠 . Tak tie ovu testy beriem len tak orientačne. A ako som písala, slintacím mikroskopom verím ešte menej, ale slintám a slintala som aj dnes 😀 😀 😀 . Len to ešte nezaschlo 😒 .
Dôležitý je u teba ten zvýšený progesterón 🙂 . Takže super, te ovulka bola. A vidíš, teplotka neklame, tá je asi najspoľahlivejšia 🙂

monasek - tak držím palčeky, aby si ovu mala čím skôr 🙂

monasek84
26. mar 2010

qovinda: diky moc 🙂

katkaajurko
26. mar 2010

govi ale dnes je oproti tym vysokym predovulkovskym celkom nizka...sama som zvedava.... asi krv je jedina
najspolahlivejsia metoda...ale seru ma tie ovu testy - lebo minuly cyklus som sa asi koli nim aj sekla a nakoniec
sme asi ovulu ani nevyuzili si myslim... lebo sme keksili az po nej..neviem no..nevadi... hlavne ze v krvi jeeeeeee 😀 😀 😀 😀 😀 😀

hiva
autor
26. mar 2010

katka...vidis...super....gratulujem k ovulke 😉 ...tusim sme sa zrovna stretly 3 ovulkove pokope 😅 🙂 😵

monasek ...si sikulka.... atie tvoje ovulky su priam ukazkove 😉....takze super...neboj, je len otazka casu kedy sa zadari 😉

inak ja okrem BT neverim nikomu a nicomu....pre mna je BT najpodstatnejsia.....mam od segranky este jeden taky tester na zaklade slin (ale nie papradie ale chemicky rozbor slin) tak od buduceho cyklu ho skusim odsledovat popri BT....ten test by mal vraj naznacovat ovulku uz 2 dni vopred....tusim sa to vola Vesta test alebo nieco take....budem musiet prehrabat sufliky aby som ho zase nasla 😅 😀

monasek84
26. mar 2010

hiva: dekuju 🙂 no u nas to s tim zadarenim nebude jednoduchy, mame nejaky problem oba, ale cas to vyresi 🙂

govinda
26. mar 2010

no tak to slintátko mi ukázalo aj papradie aj guľky aj nič 😀
No vysomár sa z toho 😀 . Ja tomu neverím veľmi, uvidím vývoj teplôt, ale fakt to nevidím na ovulku tento cyklus 😒

bambi9
26. mar 2010

govi, ja mam ten mikroskop tiez doma ale uz len tak zo zvedavosti skusam ... lebo niekedy to ukaze aj mimo ovu a tak neviem co a ako.... tak hlavne meriam BT 😉
http://www.fertilityfriend.com/home/bambi9

govinda
26. mar 2010

bambi, no veď aj ja to tak robím. Sem-tam mi ukáže papradie, sem-tam taký mix 😀
ale ako tak sledujem tvoj grafík, vyzerá to super 😵

bambi9
26. mar 2010

govi, ja som raz mala kopu papradia a aj vianocne gule na nich 😀 celkom to zodpovedalo v strede cyklu, ale neviem isto, vtedy som nemerala....
a dakujem za grafik... 😉 konecne skora ovulka s clostilom 😎

govinda
26. mar 2010

bambi, ja mám teraz papradie aj vianočné gule ... a to som myslela, že sa blíži veľká noc 😀 No možno sú to veľkonočné vajíčka a nie vianočné gule 😀
no clostil robí zázraky 😀 . A kedy testuješ? 😉

bambi9
26. mar 2010

govi, tak mozu byt aj velkonocne vajcia, hlavne nech prinesu uzitok 😀
ja som testovala 10dpo - lebo som chcela vediet ci mam este pregnyl v sebe, a uz sa bojim testovat .... este mam 3dni a ma prist ms 😖