Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

jancos
28. mar 2010

dnes som 28.dpo /6.tt myslim/, niekomu uz nieco vidiet, nie kazdemu, ale ked som mala take vysoke hcg, tak idem uz zajtra, snad tam nieco bude. v stredu neviem, ci by som stihla. tak drzim palce zajtra na hcg, budes mat vysledky hned?

katkaajurko
28. mar 2010

zuz zatial mi nechceli dat clostyl koli tomu ze ked mm ma horsi spermiogram -- vraj "zbytocne ma nadrapovat hormonmi" ked treba aj spermosov riesit... v podstate doktori navrhuju hlavne skusit najprv to IUI - mna stimulovat plus precistit spermosov...vraj takto riesit jednu stranu len je zbytocne... toto mal byt posledny cyklus pred centrom...no co uz

na krv by som teoreticky mohla-ale prakticky nie-nestiham to tento tyzden...a uz je to aj jedno - ked nebola co tym zmenim... nic... co sa bojim je aby mi cysta nezostala... podozrivo mam spuchnute brusko a sem tam citim tlak 😒

katkaajurko
28. mar 2010

vy ste mali spg dobre? vsetky? a vlastne ste brali clostyl?

soldi
28. mar 2010

katkajurko, aj mne dokyna povedala, ze najprv mm na spg a az potom mi predpise clostil, ak ten bude ok, co nastastie bol 🙂
a vy mate co zle na spg?

a chcem sa este opytat, Ty si videla ako vyzera vajecnik po ovulacii? lebo ja som bola na folikulometrii ze vraj po ovu a mala som cezen velku tmavu skrvnu nepravidelneho tvaru, tak ci to mohol byt prasknuty folik, resp. tekutina z neho, lebo moje teploty sa tiez moc netvaria ze ovu bola.

zuzu1111
28. mar 2010

ja som brala clostil, mire myslím k tomu aj metformin, sara a bea nebrali asi nic a jancos ty si mala clostil? už mám v tom chaos, opravte ma keď som napísala zle. A k spg nech sa vyjadria baby ...môj MM mal v záverečnej správe napísané asthenoterátospermia, ale doktor to zhodnotil tak, že by nemal byť problém, odporučil mu Profertil - na zlepšenie pohyblivosti, MM ho bral len jeden mesiac (odporúča sa tri), aj to v januári, tak neviem, či aj toto pomohlo
vy máte aký problém so spg?

jancos
28. mar 2010

ja som brala metformin, clostil nie. mam pocit, ze sara brala nieco, aj ked neviem, ci aj v cykle, ked otehu, ale fakt neviem isto. mm bol na spg naposledy asi pred troma rokmi, ked sme sa snazili prvykrat, vtedy to bolo ok, tak sme to teraz neriesili.

katkaajurko
28. mar 2010

mame hranicnu morfologiu - 70% - od 69 je normozospermia - my mame teratozoospermiu

nevidela som vajecnik po ovuli :( neviem ako to ma vyzerat...do googlu sa neda dat?

je to zvlastne-lebo my ostatne hodnoty spg mame dobre - napriek tomu som ja clostyl nedostala... 😒

profertil mame za sebou-cele tri mesiace...

govinda
28. mar 2010

katka, môj drahý bol na spg pred dvoma rokmi mal nízku pohyblivosť, no vtedy sme sa o miminko prestali snažiť kvôli práci.
Teraz v októbri mu robili SPG znovu a bol lepší -
koncentr. - 102 milúml
pohyblivosť - 70%
ale patológia je blbá - 85% - norma je 85%, takže presne na hranici.
A vyskočilo tu ešte ešte toto: ASA v ejakuláte - 19% - to ani netuším, čo je.
Boli sme u Hrivňáka, dosť známy a veľmi dobrý urológ, myslím že košičanky budú vedieť, o kom hovorím.
Ten ho zhodnotil, ako celkom ok, že môžme dávať vitamíny, ale nejako špeciálne by to neriešil. Lebo že počty sú vysoké a pohyblivosť výborná, tak asi tak. Ale plánujeme kontrolný spg, tak uvidíme 🙂

mireag
29. mar 2010

Dobre ranko, 🙂

jancos, tak to sa asi dnes stretneme. 😀 Ja idem na utz o 16.00 a ty kedy? 😉

Co sa tyka spg, my sme boli u Sedlara na KVP a na stastie vsetko ok. Hrivnakovi som sa nevedela dovolat.... Kym sme vsak nevedeli vysledok, MM poctivo jedol vitaminy a zdravo sa stravoval - co sa on v podstate stale... 😉 To len ja si teraz kupujem kuraciu tlacenku a bastim ju s cibulou... 😀

jancos
29. mar 2010

mire 😀 to mas fajn taku tlacenku🙂 ja momentalne neviem, co by som jedla, chudak mm kupuje, co sa da a ja na nic nemam chut, pomoooc, neviem, co je horsie, ci sa prejedat alebo nemat na nic chut.
aj ja pojdem niekedy okolo stvrtej, tak sa tesim, ked sa nam podari stretnut🙂

mireag
29. mar 2010

jancos, tak sa tesim. 🙂 Mne dr. minule povedal, ze mi to bude ratat, ako -7 dni od normalnej ovu, no ja som -9. Dnes som 5+1, tak jemu asi vyjde v compe 5+3... Lebo sa ma pytal na dlzku cyklu a sestricka to nahodila do toho tehu programu. Povedala som z brucha, ze nech napise 35... 😅 Tak o com je bavit sa v nasom pripade o dlzke cyklu... 😕 Ale nevadi, hlavne, nech dnes obe odideme s fotkami machuliek 😀

fazulka1512
29. mar 2010

dobre ranko , chcela by som sa vas opytat ze moja kamoska nemala 3 mesiace mrchu, lekari jej povedali ze ma pco, ze treba to liecit a ked to nepomoze tak umele oplodnenie, zobral jej krv a mm bol na spg, a o 3 tyzdne na to si robila test a vysiel jej pozitivny a ma priznaky,

jancos
29. mar 2010

mire, presne tak, zatial pa

hiva
autor
29. mar 2010

fazulka...nejak som nepostrehla tu otazku 😅 😀

ked kamoske vysiel pozitivny test nech uteka k doktorovi a nech sa tesi z tehotenstva 😉

katkaajurko
29. mar 2010

ahojte

zo mna si ta teplota striela 😲

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

govinda
29. mar 2010

katka, no vidíš 😀
super 🙂

govinda
29. mar 2010

u mňa to s ovulkou vyzerá biedne 😠
http://www.fertilityfriend.com/home/1839d4
ale slintací mikroskop sa zbláznil, lebo mi ukazuje papradie 😀 😀 .

katkaajurko
29. mar 2010

govi a ty nemas clostyl? sory ak sa pytam 10x - len nas je tu vela a nepamatam detaily

govinda
29. mar 2010

katka, nie, ja som 2. cyklus od vysadenia clostilu 😒 .
Minulý cyklus som ovulku mala až 30DC, ale bola - to bol cyklus po vysadení clostilu a zrejme ešte vplyvom tých hormónov (aj keď sme ju nevyužili 😠 ). A teraz toto. Už to vidím na vyvolávačku ☹ . A keďže mám sadru, nejdem teraz na gyndu. Bude to musieť počkať 🙂

sarafortuna
29. mar 2010

Zázraky sa nekonajú....
fazuĺka je veľkosti resp. len žltkový vak 7tt+5..
srdiečko žiadne... bábo sa nekoná... a v stredu už nebudem tehula ale iba zúfala žena... ☹ ☹ ☹

držím ostatným tehulám palce, a dúfam, že som tú štatistiku schytala ja a vás už obíde...
Hiva-môžeme si podať ruky... 😢 😢 😢 No ty nás doraz predbehneš 😉 😉

katkaajurko
29. mar 2010

govi aha a preco si teraz bez clostilu-to je nejaka povinna pauza?

sara to ma velmi mrzi ☹ ☹ ☹

sarafortuna
29. mar 2010

šak nie som prvá ani posledná....
len dúfam, že to je posledný krát... 😒 😒 😒

katkaajurko
29. mar 2010

sara ja sa v tom moc nevyznam-ale neda sa par dni pockat ci sa to srdiecko neukaze? resp.urobia ti dalsi utrazvuk??

sarafortuna
29. mar 2010

asi nie... v 9.týždni už musí byť srdiečko alebo aspoń pekne vidno plod... no žltkový vak tam bol, ale plod nie...
v nemocnici by mi ešte mali spraviť hádam ultrazvuk, aby vedeli kde sa vak nachádza a čo tam všetko je... dr. mi vravel, že pri gestačnom vačku to už asi začalo krvácať...bola tam dajaká dutinky...
ono už od prvého ultrazvuku sa to zdalo prázdne doktorovi...a týždne mi nepočíta od menzesu alebo ovulky, ale podĺa toho, čo mu ukazuje na monitore podľa veľkosti vačku...vačok rástol pekne... no prázdny alebo so zakrpateninkou... 😢 😢
tam už nie je nádej...

beatab369
29. mar 2010

sara to mi je luto.... tak velmi som dufala, ze to dopadne dobre a tak velmi som ti drzala palceky.... 😔

ja sa tiez bojim stvrtku, lebo sa citim akosi lepsie, podbrusko ma uz neboli, tak sa bojim, ci sa nieco zle neudiala, ci je vsetko ok
a este mojej sestre 19 rocnej zistili chronicky zapal krcka, tak jej brali cytologiu a len trpnem a bojim sa, aby to dopadlo dobre, tiez jej maju robit odber na HPV, tak mam nervy v tahu....vo stvrtok ideme spolu k nasej dr. - ona uz bude mat cytologiu vysledky a ja idem na poradnu...tak dufam, ze to dobre dopadne u oboch

Katka nechapem tomu tvojmu cyklu....akosi sa zblaznil 😒 ale ja verim, ze vam navsteva centra vsetko vyriesi a budete sa radovat, budem ti drzat palceky

a vsetkym tehulkam drzim palce, lebo ako vidim, nic nie je iste.... ☹

hiva
autor
29. mar 2010

sara...mrzi ma to 😔 .... hold zivot je niekedy riadna svi.a 😠 ... ato musis ist teraz aj na kyret alebo cakate, kym to odide same?....neboj moja....chvilu to bude boliet, ale cas to zahoji....coskoro budete snazit znova a tentokrat uspesne 😉 ...verim tomu ☹ ....drz sa

hiva
autor
29. mar 2010

katka....tak podla mna to bola ovulka.....ja som tiez raz tak mala teploty ako ty ....najprv vzostup, potom hned pokles a nakoniec verim, ze to bola ovulka...lebo MS prisla ako mala 😉 ...u mna to bol tusim moj predchadzajuci cyklus 😉
http://www.fertilityfriend.com/home/226b42

mireag
29. mar 2010

sara, to mi je luto... 😔 Ale neboj sa, to breboli. Coskoro naberies druhy dych a bude dobre.🙂 Je svinstvo, ze takymto niecim musime prejst... Jedenkrat je pre kazdu zenu viac nez dost. 😔

sarafortuna
29. mar 2010

hiva, ty si ako dlho maródila po zákroku...?
dnes som predoperačné nestihla - som pochodila 4 interné ambul. v prešove a nikto by to už dnes nestihol..tak som si "zahovorila" jednu a zajtra pojdem po výsledky a ešte aj na predanesteziologické /spomenula som doktorke tú trombofíliu tak ma poslala radšej aj tam - hoci anestézia je len 10minutová.. aj tak sa jej bojím.../
ešte k tomu teraz sviatky... 😒 😒 vo štvrtok dorazí bracho s rodinkou /som verila, že oslávime novinu../

mereag, ved raz a dosť... viac krát to už nechcem, to by ma totálne zlomilo...

sarafortuna
29. mar 2010

katka, tiež myslím, že to bude ovulka- vyskočí to hore...