Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

zuzu1111
20. apr 2010

tatranka tie bolesti boli take miernejsie - ale take akokeby prichadzajuca MS, ja som prve dni MS stale mala dost silne krce a takto nejako sa to zacinalo - ake bolesti v podbrusku som pocitovala ked som bola tehu....niekedy som to citila, inokedy vobec. Teraz to uz preslo, uz citim len sem-tam, ale take akoby pichnutie silne - som kdesi citala, ze to sa roztahuje maternica.
Ale tak ako ti napisala govi - cakat na dalsie teploty a dalej testovat - a ked bude ciarka silniet, tak sup k doktorovi. Mne uz na 16 ci 17DPO vidiela taku malu bodku v maternici na ultrazvuku.
S tou bolestou hlavy som skusila vsetko mozne- spanok, pit - vodu aj caj, mazala som si celo Alpou, nic nepomahalo. Vecer som aj zvracala (som si povedala, ze ako dobre, ze nemam tehu nevolnosti, lebo potom som zvracala z toho, ze som zvacala 😖 😖 😖 )...Vecer vsetko nastastie preslo....Dufam, ze sa to nebude opakovat.

govinda
21. apr 2010

kočky, letím na kontrolu s nohou, takže nestíham, takže tu je dnešný graf:

http://www.fertilityfriend.com/home/1839d4

hiva
autor
21. apr 2010

goviiiii 😵 😵 😵 ...nezabudni kupit tehu testy....a rovno niekolko a jeden skus hned ked sa vratis 😉

govinda
21. apr 2010

kúpim, kúpim 😀

hiva
autor
21. apr 2010

tatranka....uz len vydrz par dni....ani samotne spinenie a dokonca ani krvacanie (pokial nebude prilis silne) nemusi este nic znamenat 😉 ....ja som krvacala slabucko 7 dni a predsa to bolo tehu 😉 ...mne lekar vysvetloval, ze spinenie a mierne krvacanie je takmer bezne.....sliznica maternice je velmi prekrvena a hoc sa aj plod uhniezdi mierne presakovanie krvi cez krcok sa stava ... a ja som mala take silne krce v bruchu.....tiez som sa musela normalne zastavit, ked to na mna prislo....ved v podstate kvoli tym krcom som sa rozhodla testovat par dni po mrche a bola som tehu 😉

vydrz, chce to len cas....za par dni to bude jasnejsie......otestuj zase o dva dni a pokial bude silniet palicka, chod k doktorovi 😉...aspon ti predpise dalsi duphaston 😉

inak ja nejak mrznem....hlien ziadny, vajecniky nebolia a teplota na bode mrazu 😠 http://www.fertilityfriend.com/home/226b42

hiva
autor
21. apr 2010

govi...aj som zabudla...drz sa na kontrole....snad uz bude vsetko OK 😉

katkaajurko
21. apr 2010

ahojte

govi ale tak tvoj graf ked nie je tehotensky tak uz neviem aky potom ano

a tiez si myslim-tatranka spinenie nic neznamena - tiez mi tie tvoje priznaky pridu ako tehu priznaky..bohuzial len cakat zostava ako vzdy 😒

hiva ja som podskocila - ale tiez mam pocit ako keby vajecniky normalne spali -ziadne bolesti,ziadny hlien zhola nic a to sa mi nepaci - minuly rok som mala ovulku aj 17,19 alebo 21den max a teraz uz dllllllllllllho ani jedna taka takto "skoro"...nieco sa urcite deje so mnou....

hiva
autor
21. apr 2010

katka...daj graf 😉

govi MUSI byt tehotna....ved takyto graf....to neexistuje aby nebola tehula 😵

katka, ja uz vobec neviem, co si mam mysliet o mojom grafe a ovulke....vo stvrtok som bola taka rada, ze mi doktor vsetko pochvalil....este aj dominatny folik...a ovulka vraj do 2 dni.....a BT uplne o nicom.....normalne mam chut vykaslat sa na celu BT a nechat to tak.....normalne zacinam verit, ze BT na mna nefunguje....a to ma privadza k mojim pochybnostiam, ci som ja vobec volakedy mala anovulacny cyklus....mrcha mi chodila vzdy, silna a pravidelne...akurat trosku neskor.....takze som mozno mala vzdy ovulky..... viem, ze je aj estrogenove krvacanie, cize akoze mrcha ale v anovulacnom cykle, ale vsade pisu, ze je slabsie ako normalna MS.....a ja som krvacala vzdy rovnako a silno 😠

asi sa na to fakt vyprdnem.....merat budem (lebo uz je to moja zavislost), ale nebudem analyzovat teplotu a nebudem sa tym stresovat.....budem verit, ze ovulka chodi aj napriek otrasnemu grafu 😅

katkaajurko
21. apr 2010

jaaj zabudla som

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

Hiva a tej kamoske co jej doki tvrdil ze na 100% ovulovala tiez nestupla stale teplota -vcera mala byt druhy den po ovulke... dnes este neviem... to je divne,ze???

mne sa to tam zase casto v obdobi ovulky tiez tak skace ze mam problem podla bazalky stanovit ovulku-ale som si pozerala stare cykly bez duphastonu a tiez to tam tak je ale lutealka dlhsia ako teraz... a krajsie boli tie cykly-ako keby mi bratie duphastonu uplne zlenivelo vajecniky alebo co... fakt cim dalej-tym horsie...

hiva
autor
21. apr 2010

katus....tu v tomto state asi uz nikto nic negarantuje 😠 😀 😀 😀 ... este aj BT zlyhava ☹

... ja fakt neviem, co si mam o sebe mysliet.... mne doki iba povedal, ze ovulka bude....videl folik....ale tej tvojej kamoske asi potom nasledne potvrdil aj prasknutie foliku, ci nie? .....mne jedine zostava dufat, ze som uplne speci pripad a BT na ovulku nereaguje 😅

ale ved tento tvoj graf nevyzera az tak zle....teploty moc neskacu a mozno bola fakt ovulka vcera 😉 ...to ze si mala volakedy dlhsie cykly a neskorsiu ovulku este neznamena, ze sa to nemohlo upravit, nie?.... uvidis, aka bude teplota dalsie dni 😉 ....ale ako pozeram, tak si zatial ziadny egg nemala, alebo si iba neznacila? ...a ides si davat este teraz duphaston alebo to nechas tak? ...skus mozno tento cyklus bez duphiku a uvidis 😉

inak na buduci tyzden idete do toho centra, ze?....som zvedava, co Vam povedia.....36-teho mas ten Gyn-fiv...a kedy idete do ferticentu?

katkaajurko
21. apr 2010

ano ona mala velky folik a do nedele mal prasknut..v pondelok isla na folikulometriu a hovori doktorovi ze este neprebehla ovulka podla bazalky a on ze kruti hlavou - tri krat to pozeral a ze prebehla...(asi videl zlte teliesko si myslim) lebo to hovoril ako nabeton.... a jej teplota furt dole...aj vcera aj v pondelok....

hiva nebola podla mna ovulka este..ziadny egg nebol a ja ho mavam aspon dva dni vyrazny... niekedy aj pat dni pred ovulou... a krcok som vcera skusala a nie je velmi "otvoreny" taky stredny sa mi zda...

vies co - ja uz polemizujem sama zo sebou ze naco ta BT reaguje - pretoze tie predchadzajuce dni nizkych teplot som od piatej nic nejedla..iba caj pila a vcera som sa vecer o osmej normalne navecerala... a dala pohar vina...a hups - hned teplota hore... asi to zacnem "testovat".... alebo co..

praveze predtym som mavala do 35dni cykly...a posledny pol rok - kazdy druhy cyklus skonci 22dnom spinenim a az potom o 14 dni pride ovulka...cize teoreticky 22+14.... a aj ten progesteron mavam nizky uz aj ked prebehne...ja neviem- nepozdava sa mi to cele..aj som rada ze ideme do centra-nech uz sa tomu poriadne niekto venuje.... taketo kazdomesacne polemizovanie nad sebou ma uz ani nebavi...ja uz tu teplotu meriam len tak..ani sa nepozastavujem...ani ovulu necakam normalne....

v piatok ideme do ferticentu v pondelok gynfiv

hiva
autor
21. apr 2010

tak to je na tom ta kamoska lepsie ako ja....mne keby doktor povedal, ze urcite bola, tak nevaham a nestresujem....kaslat na BT....ja uz zacinam pomaly pochybovat o BT ....nie celkovo o metode ako takej, ale mam pocit, ze na mna vobec neplati.....verim, ze pre vacsinu bab je to dobra a osvedcena metoda, ale nejak jej prestavam doverovat.....ked ukaze krasny vzostup, verim ze ovulka bola...ale ked nie je ukazkovy, aj tak verim, ze ovulka bola 😀 😀 😀 ....momentalne neviem, co si mam mysliet...ze ci som po ovulke alebo nie.....ale kaslem na to....uvidim kedy a aka mrcha pride 😉

katka, a ked sa ti to takto strieda, mozno je to tym, ze vzdy ovuluje iny vajecnik.....tie 35 dnove cykly je jeden....a ked ovuluje druhy, tak ten je sprevadzany spinenim ....ale nieco ine sa tam deje....mozno nejaka drobna neplecha 😒

ale je super, ze idete do centra.....urcite sa nedaj nejak lahko odbit ripadne obalamutit nejaky blbostami.....ja tiez zacinam pomaly uvazovat, ze by som sa na vsetko vyprdla a isli by sme rovno na IVF....tam je aspon vacsia sanca na dvojicky, ktore by sme my velmi chceli 😀 😀 😀 ...vies, dve muchy jednou ranou 😀 😀 😀

a mas uz aj nejaku strategiu vymyslenu na centrum?....teda co vlastne chcete?...chcete ist rovno na IVF alebo najprv skusit IUI....alebo iba vysetrenie?

katkaajurko
21. apr 2010

no vies ja by som velmi chcela take tri cykly IUI so stimulaciou.... ja som nikdy nebrala clostyl a mam taky vnutorny pocit - ze stimulacia s precistenim tych nasich spermosov by mala pomoct... lebo ja som taky vraj Lihgt pripad PCO... a muz ma len o jedno percento horsie vysledky ako je normospermia - chapes.... tak si myslim-ze mozno je hlavny problem u mna...posrata imunita a dlho cykly..bohvie ci vlastne dostatocne vyvinuje vaja - tak sa nedivim ze nemozem otehotniet... tak proste ja si myslim-ze mam tych hormonov proste malo a treba ich vybudit a to pomoze..lenze mi nechceli davat clostyl bez toho aby riesili aj manzela - ze to je najlepsie oboch sucasne...cize IUI.... a ked nic ideme do IVF... nebudem cakat..aj ked ja nechcem dvojicky :( som mala a nema nam ani kto pomoct sa bojim-ze s mojim uz teraz nie dobrym zdravim-prebdene noci a dve deti by bolo na infarkt..a to doslova... ja mam totiz supraventrikularne tachykardie z casu na cas..aj ked mam lieciky a tie klop klop klop zaberaju - dlhodoba unava mi nerobi dobre... ☹

katkaajurko
21. apr 2010

ja sa vlastne citim skoro ako taky krypel co sa zdravia tyka...furt z niecim "bojujem" a to je tiez zle ☹

katkaajurko
21. apr 2010

boze - "s" niecim som chcela napisat..

soldi
21. apr 2010

katka, a ta Tvoja kamoska neberie clostil? alebo pregnyl?
lebo niektore baby, ked to beru, tak im to ovplyvnuje natolko BT, ze nema zmysel merat.

a jasne, ze ked si si vecer dala alkohol, tak teplota rano stupne 😉

hiva, a Ty si nerozmyslala ist si dat skontrolovat folik, ci praskol? lebo niekedy sa stane, ze vsetko vyzera, ze ovu bola, stupnu estrogeny- ktore sposobuju hlienik, ovplyvnuju krcok, ale hladina LH nestupne dostatocne na prasknutie folika.
ale k nam do temy tiez chodi jedna kocka ako Ty, ze podla BT neovuluje, ma vyslovene anovulacne krivky, a otehotnela 😉

hiva
autor
21. apr 2010

no vyzera to ako dobra strategia 😉 ....ja som v podstate tiez doteraz neskusala ziadnu hormonalnu stimulaciu....uvidime, ako to dopadne....lekar mi dal teraz 3 mesiace na snazenie a ked nic, potom poriesime....tak potom asi skusime stimulaciu.....myslim si, ze on nie je z tych, ze by ma poslal do centra....tak uvidime....snad k tomu ani nepride 😅

bolo by super, keby ste skusili clostyl a poistit to aj IUI.....podla mna je velka sanca.....tym ze mas doteraz telo ciste (nebrala si ziadne hormony - okrem duphiku, ale ten az tak podstatny nie je)....mohlo by tvoje telo super zareagovat 😉 ...a keby nie, tak aj IVF je dobre....tam je vacsia sanca 😉.... ale to sa potom asi budes musiet rozhodnut, ci si das vlozit iba jedno vajko....myslim, ze standardne davaju 2 aby bola vyssia sanca 😉

inak ja mam kamosku, co mala tiez cely zivot problem s MS... vedela o tom....ale zatial babo nechceli....resp. chceli, ale netlacili na to....ona ani ziadnu liecbu neskusila (ako clostyl, pregynl, duphik, pripadne HAK, alebo laparka, metrofin)....proste nic a isli rovno na IVF...ani len IUI neskusali, lebo mali velmi zly spermiogram....no a pri stimulacii na IVF zareagovala uplne ze brutalne....nejakych 35 vajicok, ale nakoniec z toho bolo len 6 embrijok.....prvy pokus im nevysiel, ale chystaju sa teraz na KET....tak snad im to vyjde.....

ale chcela som tym vlastne len povedat, ze mozno keby ste skusili najprv stimulaciu clostylom, mozno by to stacilo 😉

uz teraz som zvedava, co povies v pondelok...ze co ti povedali v centrach 😉

a inak s tou imunitou nezavidim....a tiez aj tie tachykardie.....nie je to lahke, ked musis riesit vela problemov naraz.....clovek ma potom pocit, ze sa nanho iba vsetko sype....len mu nakladaju a nakladaju stale viac....ale verim, ze raz sa to vsetko obrati....a bude tak super, ako este nebolo 😉 😵

katkaajurko
21. apr 2010

soldi ale aj cez vikend som mala vincisko a nestupla teplota 😀 od toho to u mna nezavisi 😀 😀

ano ona brala clostyl

hiva
autor
21. apr 2010

soldi.... nechcem si ist dat merat folik..... az tak podstatne to zas nie je....ved cas ukaze, ako to cele dopadne a nechcem zbytocne stresovat a vlastne aj otravovat doktora....uvidime, ako to cele dopadne 😉

ja som v podstate tiez otehotnela z takeho grafu, kde nebol jasny naznak ovulky.....a ani tehu teploty neboli ukazkove.....takze to asi necham tak 😒 ....ale stve ma to, ze sa uz ani len na BT neviem spolahnut 😠

soldi
21. apr 2010

katka, tak potom Ti ta teplota naozaj stupla len tak od prirodzenia 😀
kazda to mame inak, ze co nas ovplyvnuje a co nie. napr. ja mam extremne stabilne teploty:
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/soldi/album/...
to je minuly cyklus. mne neovpylvni teplotu ani cikanie,ani umyvanie zubov.
a niekomu len to, ze si rano kychne. treba sa odsledovat a robit pokusy 😉

a u tej kamosky to bude asi tym clostilom.

hiva, jasne, ked nefunguje bt, tak nefunguje. je zbytocne sa tym stresovat. mozno by stacilo mat keksik kazdy druhy , alebo vzdy ked je plodny hlien

😉
ja to tiez tak praktizujem 🙂

hiva
autor
21. apr 2010

soldi....ved presne tak sme si aj teraz s manzelom povedali.....budeme keksikovat kazdy druhy den, a uvidime, co z toho bude 🙂 .... a nebudeme stresovat kvoli plodnym alebo neplodnym dnom....ale ci bude, je alebo bola ovulka 😅

sa mi uz aj manzel stazoval, ze moj natlak v case ovulky ho vytaca a potom mu to nejde 😒 ....sme mali v pondelok hodinku pravdu, nahukali sme jeden na druheho kvoli tomu, potom sme si to vyrozpravali, nakonci sa mi ospravedlnil, tak aj ja zo sliusnosti jemu ( 😀 😀 😀) a teraz je klud 😵 ....snazime sa obden, a ked premeskame tak sa nic nedeje....a keby bola chut, tak kludne budeme aj castejsie....ale to sa asi nestane 😅 😀 😀 ....dam etomu trosku volny priebeh 😅

ale citim sa strasne nesvoja, ked mi BT nefunguje.....som sa na nu dost spoliehala....aspon som mala jeden spolahlivy "nastroj" v ruke, vdaka ktoremu som sa vedela odsledovat a mat vsetko aspon ako tak pod kontrolou 😒 .....tak uz nemam istotu v nicom a musim sa spoliehat len na osud, prirodu, alebo co ja viem co este 😠 ....a ja som taky racianalny typ....ze na vsetko musim mat vysvetlenie....vsetko ma svoju pricinu.....ale pri mojich grafoch a cykle si to proste neviem niejak vysvetlit, tak ma to stve 😠

katkaajurko
21. apr 2010

hiva to je fakt..ani ten tehotensky graf nie je typicky ovulkovsky..tazko povedat kde bola... hm...mozno aj bazalka funguje iba pri "ucebnicovych" pripadoch... ono hlavne spolahliva je ako taka "symptotermalna metoda" a ta zahrna na stanovenie ovulky kombinaciu vsetkych signalov.. nie len BT...

ja si myslim presne hiva ako si napisala-ze mne supnu malu davku clostylu a hned budu aj dve vajka..taky mam pocit...

a presne si to s tymi chorobami vystihla... velmi je to vycerpavajuce a mam pocit-ze som v kruhu a tocim sa dokola..bud bojujem s jednym-co ma vycerpava a stresuje a potom neovulujem... a dokola... a ja som uzkostliva a stresacka od jakziva alebo do prirodzenia 😀 ako soldi pise 😀 😀 a lieta mi to baaaaaaaaaaars ako a niekedy vobec...ani ked fakt ze vypijem aj tri pohare vina 😀 😀 😀 😝 (to je moj limit-inak by som mala otravu alkoholom 😀 )

a chcela by som ist radsej ha Hsg ako na laparku... nech sa vo mne nevrtaju v narkoze prezijem aj bolest 😀

hiva
autor
21. apr 2010

inak soldi som rada, ze si spat na koniku 😉 ...a ten tvoj graf vyzera uzasne...skoda ze skoncil tak ako skoncil 😉

hiva
autor
21. apr 2010

katka, na tom grafe tu je to tazko vidiet....na stranke je to lepsie: http://www.fertilityfriend.com/home/226b42 - stvrty cyklus......ale jedno je jasne, ze ovulka tam asi nebola tak, ako bola vyznacena, nakolko na 10 DPO bol test uplne negativny.....ale zas na 13 DPO bola uz mrcha, co by aj zodpovedalo LF ....no ten graf je pre mna stale zahadou....a najma tie vykyvy teploty potom ... na 38 DC ....som myslela, ze to mohol byt IP, ale nemohol, lebo snazenicko nebolo ziadne cez mrchu....a test na 40 DC ukazal uz 2 silne palice 😒 .... hold, mozno moje telo ignoruje vsetky fyzikalne zakony a robi si co chce 😠 ....uz len pockat, kedy sa mu zase zachce byt tehotne a dotiahnut to aj do uspesneho konca 😠 😀 😀 😀

katka, s tymi chorobami je to naprd.....ja som teraz tiez v jednom kole....na jednej strane stalke cakam na hematologiu a co mi tam vyjde.....na druhej strane lietam po kadejakych vysetreniach od neurologa....mam strpnute prsty a najnovsie podozrenie je vyskocena platnicke krcnej chcrbtice ako pricina tych prstov 😠 ...akurat zajtra idem na Magneticku rezonanciu.....tak snad sa uz konecne nieco zisti 😒 ...a aby nebolo toho dost, posledny mesiac mam hrozne bolesti chrbta....nevydrzim stat na mieste, aj pri sedeni ma to boli....v noci ani nehovorim 😠 ....proste jedna radost 😠 ...som zvedava, kolko na mna este osud nakyda 😒 😀 😀 😀

hiva
autor
21. apr 2010

katus....a beries aj nejake vitaminy na imunitu?

katkaajurko
21. apr 2010

hiva ja by som povedala-ze vtedy bola ovulka ten 19ty den a oplodnili ho spermonici zo 17teho dna... a to by sedelo aj na palice na 40dc

no brala som len b-cko a c-cko teraz dlho-na vsetko som sa vyflakla ale teraz som zacala ten zinok chelatovaný, a asi si kupim aj chelatovane mineraly s vitaminmi taky komplex,plus femibion...

pred 4rokmi som normalne brala aj take lieky-imunor-na imunitu-vtedy som to mala tiez zhorsene...tie boli fajn... no o nich rozhoduje imunulog a na jesen ked mi to kontroloval bolo to ok.... len potom sa mi to nejako vsetko zacalo zhorsovat..mozno ma tato zima prilis vycerpala... a do toho furt sa snazim schudnut tak chapes...tak som sa na to vybodla a dieta ide bokom... a idem sa dopovat vitaminmi...

minewka
21. apr 2010

čaute baby, tak aj ja mám PCO..asi by som sa mala ku Vám pridať...

Doky z CARu mi odporučil brať metformín, že ešte môžem prirodzene otehu...že nemám brať žiadne hormóny, ani nič, len ten metformín...
Čo vy na to?

katkaajurko
21. apr 2010

a v ktorom care? a robili ti krvne testy? nic viac neodporucili? ako dlho sa snazite? podla coho usidili ze mas PCO? bola si na laparke? prepac ze ta spovedam 😅 to len tak zo zaujmu ...

baby a zakrikla som tu moju necinnost-som teraz vystupovala z vytahu a v pravom vajecniku ma normalne trhlo...tak mozno sa KONECNE zacina zobudzat spachtos jeden..no len nech to nezakriknem...

sofia2008
21. apr 2010

minewka, mne v CARe dali taku istu liecbu ako tebe, 3X1 Metformin 500 na pol roka, ale ja som k tomu este brala Clostil a Duphaston

hiva
autor
21. apr 2010

katka....aj ja som sa skor priklanala k tomu 19 DC....jedine rozumne vysvetlenie.....ale tie teploty po mrche boli teda fakt otrasne 😠 ...co uz....co bolo bolo...nech bolo jak bolo, uz s tym clovek nic nenarobi 🙂

BT meriam dalej a kaslem na vsetko...nech graf vyzera ako vyzera....snad sa coskoro znova dockame 😅

minewka....v podstate mam presne tie iste otazky, co Katka 😉 ...a to Vam dali Metformin len tak alebo Vam aj robili nejake vysetrenie....alebo pripadne Oralny glukozovy test?