Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
11. máj 2010

ale mne ten jeden macmiror na nu zabral - ale hned som zvapati dostala to blbe e-coli

shaarka
11. máj 2010

chcem sa verejne podakovat jancos, ze bola taka zlata a ochotna a dosla ku mne, aby mi v realnom case na mojoom syncekovi poradila, ako spravne kojit 😵 velmi mi to pomohlo, povzbudilo ma a dodalo trosku sebadovery, ktoru uz som v seba vobec nemala.
tak jani, este raz dakujem! 😵

jancos
11. máj 2010

shaari, nedakuj, hlavne sa drzte, verim, ze to pojde stale lepsie a lepsie, robis vsetko fak ako treba, tak uz len naberies prax a bude to super🙂
este raz tehulkam odporucam buduci stvrtok 16.30 prednasku o dojceni v mc stonozka na hviezdoslavovej, treba doniest babiku alebo plysaka. moze sa vam to zdat skoro, ale odporucam to vypocut si teraz a potom napr v septembri si zopakovat, kto stihne. nehovorim, ze potom uz zazracne nebudete mat problemy, ked sa babo narodi, ale budete na niektore veci pripravene🙂 a potom to ide lahsie.papa

katka, drzim palce v nemocke, nech ide vsetko hladko.

jancos
11. máj 2010

inak som zabudla, ze Teo je super zlatucky, krasnucke babo, joj, tiez by som take doma chcela🙂 a shaarkin muz, aj ked je to len chlap, ale ovela viac sa vyzna a zaobera dojcenim ako napr moj, klobuk dole, to je fakt podpora. aj ked jasne, ze vsetko je na mamke, ale je to vzdy viac ako robi vacsina chlapov.
inak tehulky, ak sa da, pridte na prednasku s chlapom, nech sa uz od zaciatku stara🙂 potom mu to nebude divne🙂

medullienka
11. máj 2010

ahojte baby, tak az dnes som bola v BS a pan dr mi nakazal, ze partner ma ist na spermiogram a potom nam da odporucanie do centra v Martine

teplotu mam stale 37,2
Dnes som bola s kamoskou v nemocnici, tak to uz vyzera ze pojde rodit 🙂 Sa tesim

aadriankaa
11. máj 2010

caute kocky..ako citam mate same zaujimave novinky..tak ja som sa uz obj. k lekarke na 21.5 tak mi drzte palce

danielkabn
12. máj 2010

Dobré ránko 🙂
nejako to tu stagnuje,odkedy Shaarka porodila 😉
Jancos,super..uz mas aj tt v pase a este stihas aj robit laktacnu poradkynu,sikula si veru 😵 😵
ja nemam nic nove,akurat buduci tyzden cakam ovulu,a to budeme s manzilkom v Prahe na nejakom vecierku..a mozno sa zadarí 😀 😀

katkaajurko
12. máj 2010

dobre ranko

ja uz mam vsetky papiere do nemocky pokope...uz len ten strach z brucha odburat 😒

a moja ovulka samozrjeme krasne prebehla... som si ista... aj som zmerala... takze ja si ju asi oddialujem a brzdim vlastnou hlavou....

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

beatab369
12. máj 2010

katka drz sa, nemysli uz na nic, neries zbytocne otazky...o chvilu to budes mat za sebou a budes mysliet uz len pozitivne a snazilkovat 😉 myslim na teba, drzim ti palceky....a neboj, vsetko dobre dopadne..... 🙂

danielkabn
12. máj 2010

Katka,držím palčeky..mna caka buduci tyzden ovula,ale laparka stale neviem kedy,lebo som nebola este na gynde tento mesiac..a nebral mi dalsi ster 😒 akosi sa mi tam nechce ist..

katkaajurko
12. máj 2010

danielka ja mam aj tak e-coli - mam teraz tri dni pred zakrokom nasadene antibiotika a doktorka povedala-ze na laparku ist aj tak mozem - lebo ze oni si to vydezinfikuju aj tak poriadne pred zakrokom.... takze neviem co s tebou zamysla tvoj lekar... 😅

mna to tak svte ze je to asi o psychike..kurnik - chapete to -? ovulka na 15ty den - krasna a jasna? a inokedy sa mi to natahuje ako sopel a nie a nie prasknut 😠 a to je vlastne ten cyklus -co mi povodne kazala krvacanie doktorka zastavit duphastonom ale som mala pocit-ze to je moj normalny tak som to nechala tak.... oni tiez asi celkom nevedia kde je sever niekedy...

danielkabn
12. máj 2010

ja tiez Katuš neviem,čo zamýšla moj doktor 😠 ale viem,že ked pojdem na dalsi ster,už budem v poriadku a nebudem mať žiadne bacily a bude kukať ako puk určite 😉 a dá mi hneď termín na laparku 😉
som sa teraz liečila tea tree olejčekom,potom jedným sirupom ešte a užívam homeopatické kvapky patore na tieto problemy,takze by v tom bol cert,keby to nemam uz ok.
A ver tomu,ze najvacsiu ulohu zohrava psychika..vo vsetkom 😝

katkaajurko
12. máj 2010

ja mam este jedno vysvetlenie na moj cyklus..teraz som si strasne poctivo davala b-complex a pila zensky caj...aj to mohlo pomoct..lebo viem-ze som citala nieco v tom zmysle-ze niektore becka pomahaju k tvorbe vajicok a ked je ich nedostatok-tak je problem...

beatab369
12. máj 2010

katka nevylucujem ani to b-cko, ale podla mna je to hlavne stres, ktorý u teba sposobuje problemy....alebo suhra jedneho a druhe spolu.... 😒

katkaajurko
12. máj 2010

stres ani nie - iba stres konkretny-ci bude ovula-lebo tieto posledne dva tyzdne mam koli operacii brutal stresy...aj ma prehana a tak 😀 takze len jeden hnusny konkretny typ stresu ma stresuje a oddaluje mi ovulky 😀 hnusak

nebudem merat ani krcok kontrolovat po laparke..aj tak mam taky egg ked uz ovulka ide - ze to mi staci ako signal... fakt...takze...mozno ze sa skludnim trochu..budem sa fakt snazit naplnat si cas tak aby som myslela na ine veci a nie kolky den cyklu som 😅

beatab369
12. máj 2010

katka tak, tak´som to myslela, ten konkretny stres 😀 povedzme ze preovulkovy stres 😀
suhlasim s tvojim pristupom sledovania po laparke, aspon par mesiacov tomu dat sancu bez kontroly a potom uvidís 😉

jancos
12. máj 2010

danielka, vdaka🙂 nie som sikulka, prave ze nic nestiham🙂 ale to mam vzdy, tak som zvyknuta🙂
kati, neskutocne, jak ta psychika u teba funguje. vsak to je na porazenie... snad to po laparjke ustupi, drzim palce.

bea, ak sa mas? neprides na tu prednasku o dojceni o tyzden, teda ak sa chystas kojit🙂 lebo ten tvoj termin je sice oktober, ale niekedy to pride aj skor🙂 strasne to bezi, ze? o chvilu uz zacnes citit pohyby🙂 inak vcera som bola na cviceni pre tehule, tak mam normalne svalovku. zajtra som dohodnuta do posilky, som sa rozhodla, ze do porodu budem v super kondicke, aby som vladala tlacit🙂 teda sa modlim, aby ma nechali a nenutili na cisarak. snad ked uvidia, ze aky som sportovec, si povedia, no nech to vyskusa prirodzene🙂

beatab369
12. máj 2010

jancos ja by som tam chcela ist...napises mi prosim este raz do IP adresu a kde a kedy to bude? prosim....to mozem prist aj s drahym? a inac tiez som rozmyslala nad cvicenim...kde chodis? pacilo sa ti?
ja sa mam dobre, az na tie moje obcasne depky, tak dufam, ze bude vsetko ok 😉
sa neviem ovladat, co sa tyka strachu, aj som to uz minule hovorila dr, ze ked si dam do hlavy nejaky problem, tak mam normalne strasne velky stres....ako napr. teraz s tym lepidlom...atd. a ona vravela, ze to je tehotenstvo a hormony, ale ze sa musim snazit ukludnit, lebo tenstres moze viac poskodit ako vsetko ostatne...tak som si povedala, ze sa o to pokusim a budem trenovat svoju psychiku ☹ ja sa vazne nepoznavam...teraz som celkom v pohode...ale uz cakam na datum na UTZ a hlavne na screening v 5 mesiaci to bude az 9,6. le prezijeme 😉

a ty ako sa mas? ako sa citis? ja ked si odmyslim svoje stresy tak celkom fajn...az na to, ze zacinam mat trosku starosti s krizami, boelsti a tak....mozno som sa aj nachladila, alebo neviem ale 2 dni som nevedela pomaly ani chodit, tak mi vyzarovalo krizov, okolo jednej lopatky....tak som volala dr. a ten povedal, nech zavolam na gyndu aby sme vylučili zensky problem, takze ma dr. zobrala a pozrela asi 2 dni dozadu, tak ze to nevyzera na zensky problem ale chrbticu...mpzno prechladenie, mozno stuhnuty sval...a zacala som nosit nizke topanky, tak si nevies predstavit ako mi vecer trpnu palve na nohach, normalne krce aj pol hodiny...to je preto, ze chudata nie su zvyknute chodit na nizkom 😀 ale inac sa citim fajn, obcas ma pobolieva v podbrusku, ale to uz len tak 2-3 x denne tak minutku - dve...inac teraz pri tych mojich tazkostiach s tymi bolestami v krizoch mi dr. urobila aj UTZ a zatial vsetko ok...tak som zatial spokojna 😉 a mam doniest moc, pre istotu to skontroluje ci tam nie je nejaky zapal, ale uz je to lepsie, tak hadam nie....moc mam odniest zajtra alebo v piatok ...

jancos
12. máj 2010

Bea, ten stres je svinstvo. ja som ho zacala citit asi az koncom prveho tehu, ale potom, ked sa babo narodi, je to este horsie. bojis sa o vsetko, nevies, ci robis veci dobre alebo ci ublizujes babu, no horor, ale nakoniec si na to clovek zvykne, lebo by sa zblaznil. podla mna mi zeny chceme mat veci pod kontrolou, mozno nie vsetky, ale je nas takych dost, a ked sa to neda, tak potom sme v strese. neviem, co mne pomohlo, mozno len to, ze uz sa to nedalo zvladat, tak si mozog povedal, ze to nebude preehanat, neviem. ale s tym, ze stres urobi viac skody ako osohu, suhlasim, tak treba najst sposoby, ako sa ho zbavit. no nie je to lahke...
inak neviem, ze ked mas teraz problemy s krizami, ci by ti cvicenie prospelo alebo nie. ono vseobecne plati, ze cvicenie udrziava zenu fit, ale ked prave fit nie si, neviem, ci to je dobry napad cvicit. ja som mala v 1.tehu par dni taky blby pocit, ked som vela chodila, polka zadku ma bolela, bol to nejaky nerv ci ci, ze sa to stava v tehotenstve, len bolo to asi v 5.mesiaci, tak som si vravela, ze co si pocnem do porodu, ale potom to preslo. ty mas asi nieco ine, ale niekedy babo tlaci na nerv a potom z toho je bolest.
to cvicenie je tiez tam, kde su aj tie prednasky, napisem ti do IP a uvidis, ako sa ti to bude vyvijat s krizami. v 1.tehu som chodila inde, tam to bolo viac o dychani, proste mi to nepripadalo ako cvicenie, len ako relax pre tehule, tak mozno tam pojdem, ked uz budem velka gula a nebudem sa vediet hybat, ale toto teraz je normalne posilnenie svalov, zamerane na tie svaly, ktore śu najviac namahane tehotenstvom, porodom, dojcenim a nosenim a tak. to mi teraz viac vyhovuje.
vsak uvidis, ako to pojde s tebou dalej, ale skus si predstavit, ze tvoj stres je pre telo akoby krc, a predstav si, ze vtedy je cele telo vratane baba v krci, nic prijemne. preto treba vediet, ako krc a stres uvolnit. drzim palce.

zuzu1111
12. máj 2010

katka držím prsty, nech tu laparku zvládneš v pohodičke...

Bea - ja tiez citim chrbticu, ale dole - driekovu oblast.... vsetci z okolia sa smeju, ze to mam z toho oddychu - prilis vela sedenia a lezania 🙂 ....no neviem, mam to spomenut doktorke? zajtra idem na poradnu, tak by som mohla...
co sa tyka cvicenia - tak mam stiahnuty z netu pilates pre tehotne - este som na to nepozerala....uvidim, ci sa mi bude chciet a ci mi to cvicenie bude robit dobre...a mozno potom skusim aj nieco skupinove
neviete co bude na poradni, lebo mi spominala ze UTZ asi nie, ked na to nie je dovod - a ked si odmyslim moje stale obavy, ci je vsetko OK, tak dovod nie je. Asi budem musiet vydrzat do screeningu

jancos
12. máj 2010

zuzu, vydrz🙂 inak aj mire ma tusim zajtra poradnu🙂 ja az bud tyzden, som sa zabudla objednat skor:( asi ta len pozrie z dola a to bude vsetko, podla mna.

govinda
12. máj 2010

ahojte 🙂
Pár dní som tu nebola, chodievam teraz na rehabku, to mi zaberá dosť času, potom samozrejme niečo treba doma porobiť a tak sa tu mocem a mocem a k počítaču sa takmer nedostanem 😀
Čo je nové?
Ja čakám pomaličky na ovulku:
http://www.fertilityfriend.com/home/1839d4
Ale celkom sa mi páčia tieto teploty, nie sú také rozádzané, ako po iné cykly, tak hádam sa moje telo dáva dokopy vďaka Euthyroxu, Femi kvapkám a podobným záležitostiam, ktorými sa napchávam 😉
Určite vás prídem pozrieť, tak sa zatiaľ držte.
Katka, držím palčeky na laparku 🙂

dindulka
12. máj 2010

ahojte kočky 😉 😉 ani mne sa akosi neuchádza času na MK, v práci som ako sa hovorí od svitu do mrku 😒 😒 😒 a doma sú momentálne podmienky internetu 😝
dnes som konečne išla na agolutin, tak už som v očakávaní mrchy mrchovatej, aby som mohla začať brať clostil, za posledné dni 3 dni mám mierne zvýšenú teplotu, ale už som nechcela dlhšie čakať na zázrak, tak som šla na injekciu, veď agolutin by neuškodil, keby náhodou ? hm?

shaarka, ešte som ti neshihla ani zagratulovať, takže želááááám veľa veľa zdravíčka, pohody, trpezlivosti a radosti z bábätka 🙂

beatab369
13. máj 2010

caute koceny...

zuzu tie krize spomen dr., aspon ti mozno poradi co s tym 😉 aj podla mna ta asi pozrie len zo spodu, ale neviem preco ti nechce urobit UTZ ved to nie je dnes az tak skodlive, ze by ti to poskodilo a na druhej strane sa ti aspon ulavi 😉 ved uvidis...

ja sa konecne dnes tesim domov lebo som bola od nedele vecera u segri, nakoľko sa u nas doma pracovalo a prerabalo...bolo fajn, ale kdze segra s drahym fajcia....tak som stastna, ze uz idem domkov, lebo aj ked fajcili len v kuchyni nakolko balkon nemaju, ale ja som ten smrad stale citila a vetrala...takze uz som rada, ze idem domkov k mojmu milacikovi....no ale este jeden tyzdenny pobyt mimo domu ma caka, lebo este jednu izbu musime poriesit...tak to ale uz pojdem asi k nasim, tam aj ked ocko fajci ale je tam balkon, tak byt je v pohodu....akurat maju zajaca a akosi pokaslieval v poslednej dobe, tak som sa radsej rozhodla ist k segre...no co uz....par dni mi hadam neposkodili.....

kerka13
13. máj 2010

ahojte kocky, tiez som tu dlhsie nebola, nejako v poslednom case nestiham ☹
katka fiha tak tomu sa povie spravne nacasovanie ovulky a laparky, ale aspon ti to pozru z vnutra ci ovulka prebehla v poriadku. mne to spravili, ale ja som vtedy ovulku este nemala, lebo to bolo na 21 den cyklu a to bolo na mna este skoro 😎

katkaajurko
13. máj 2010

tak ja som tu a cakam na izbu-volna bude az o jednej-uz som absolvovala pohovory so sestrickami a nejakou lekarkou...este tu operaciu musi definitivne odobrit prednosta - tak hadam ten bacil nebude problem..ked uz som tu - chcem to mat za sebou....

aadriankaa
13. máj 2010

kati tak dufam ze to budes mat za sebou cim skor..a vsetko dopadne na vybornu

zuzu1111
13. máj 2010

kati myslime na teba....

ja som dnes bola u Dr. a som tak pol na pol - kľudná aj vystrašená...klasika poradňa - moč, tlak, váha, opuchy - atď - všetko v poriadku, pozerala ma aj zospodu - tak tie kvasinky tam stále vidí premnožené, mám začať brať ten Macmiror - že vraj v 12tt sa už môže....no ja neviem, lebo na letáčiku je, že do konca trimestra by sa nemal - tak neviem, či už začať brať alebo ešte tie dva týždne počkať. čo vy na to???
no a robila mi aj UTZ, keď sme sa rozprávali, že aká som stále nervózna, či je všetko OK - tak bábo je v poriadku, vyšlo jej 11tt+3 - čo mi úplne sedí od dátumu PM - a to som mala posunutú ovulku - takže rastieme pekne...len som sa jej ja trúbka zabudla opýtať, že koľko cm máme 😝
no a teraz to zlé - mám čosi na placente - ukazovala mi to aj na UTZ - sú to také čierne škrvny - vravela, že keby to bola jedna, tak by to mohol byť pozostatok nejakého krvácania, ale keďže je toho viac - podľa nej sú to nejaké cystičky alebo rozšírené cievy, či ako to nazvala - je to asi na polovičke placenty - nevedela mi ani poriadne povedať z čoho to môže byť, ale že Dr. na screeningu sa mi na to poriadne pozrie kvalitným ultrazvukom a nech sa k tomu vyjadrí...ale že zatiaľ tá dobrá polovička stačí na výživu bábätka....uvidí sa, čo bude ďalej
no ale som kvalitne vystrašená, stále mi to vŕta v hlave - nemala také niečo aj irsina? a skončila sa to potom predčasným pôrodom malej???? jancos aj tebe čosi hovoril dr. o placente? nevieš čo konkrétne? baby čo to má znamenať, zas nejaký zlý údel PCO-čkárom???? musíme sa len modliť, aby to zmizlo ☹

kerka, adrianka, dindulka - vitajte po dlhšej dobe

bea ty si PN, či chodíš do práce? myslím, že zajo ti neublíži, pokiaľ sa ho nebudeš priamo dotýkať...môj názor je, že zvieratko je lepšie ako fajčiari 😠

katkaajurko
13. máj 2010

dakujem baby - tak odobrene..zajtra citujem "sa mi pozru na to moje brusko " ....

zizu irisina mala cysty tusim ale nic konkretne neviem...ale ja myslim,ze keby to bolo vaznejsie tak by ti dala kontrolu pripadne dalsie konzultacie

jancos
13. máj 2010

zuzu, chapem, ze to nie je lahke, ale hlavne sa snaz ukludnit. ved stresom si nepomozes, ak je nieco nedobre, tak to lepsie nebude a ak je vsetko ok, tak to len mozes zhorsit. nie je to lahke to takto brat, uplne ta chapem, ale je to doelezite.
mne na predminulom ultrazvuku hovoril, ze chorion /ak som dobre pochopila je to nieco, co sa neskor meni na placentu/ je nehomogenne. malo by byt homogenne. vravel, ze to moze byt, ze je to len viac prekrvene /co nezvykne byt/ alebo to moze naznacovat, ze neskor sa z toho ukaze geneticka vada. no a na minulom kontrolnom utz uz o tom nic nehovoril, lebo zas objavi l daco dalsie, ale som sa pre istotu na to opytala, ze ci je to uz ok, a on, ze no je to stale viac prekrvene.
no a to nove, co sa mu zase nepozdavalo bolo to, aj ked asi to presne nepopisem, ale nieco v tom zmysle, ze na istom mieste sa mu zdalo, ze mozno bude placenta "trcat" tam, kde by nemala, co potom moze byt probblem - placenta previa /tusim, ze odlucena placenta, dost vazna vec/, ale ze sa to este moze upravit, tak sa k tomu nechce vyjadrovat. no tiez by ma vystrasil, keby som uz nebola zvyknuta aj z prveho tehu, ze on je super opatrny a vsetko moc skuma. ja nevravim, ze nemoze mat pravdu a mozno to bude problem, ale kym to je 50:50, nema zmysel sa predcasne strachovat.
drzim ti palce, zuzu, necch nepodliehas panike🙂 hlavne je, ze pekne rastiete.