Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

hiva
autor
26. máj 2010

babuchy....ja uz dnes padam z roboty....vcera som tu trcala az do siedmej vecer, takze som dosla domov az o 22:00 ....takze dnes sa trosku ponahlam 😉...tak sa zatial majte 😉

A mam tusaka, ze sa mi asi ovula startuje....prave ma pichol lavy vajecnik 😀 😀 😀

katkaajurko
26. máj 2010

hiva tie rucne prace su na nevycerpanie - mne staci nakuknut do davinci - a hned mam more napadov -len to lezie aj do penazi 😀 dnes ideme kupit kravatu - aby sme ju zladili k mojim orchideam vo vlasoch - tak sa stavim aj v davincim 😀 😀

katkaajurko
26. máj 2010

no vidis toto-prospieva ti prist sem 🙂 😉

tigi
26. máj 2010

hivus jo, viem ako to myslis. 😝 😀

katka jeeeej masaz chodidiel, to som potrebovala v sobotu, cely den som bola na nohach. to bude paraaaada 😵 🙂 a co je to davinci? nejaky obchodik?

idem aj ja babulky, zajtra mozno opat nakuknem. ahojte. 🙂

katkaajurko
26. máj 2010

ano Davinci je obchod s vecami na domacu tvorbu 🙂

danielkabn
26. máj 2010

babulky,ale ste toho zasa popisali 🙂 ja sa na vas ani zdaleka nechytam,ale je pravda,ze teraz ani moc casu nemam,aj ked som nezamestnana 😝
Katka,ty si taka sikula,ze si sama vyrabas ozdoby a pustis sa do malovania,urcite prides casom na ine myslienky,ved stale sa na to jedno iste neda mysliet a uvidis,ze to prinesie svoje ovocie 😀 aj keby si mala cakat este pol roka,ale budes raz velmi stastna 😉
Hivus,ved ani ja som dlho neprispievala,len z casu na cas,lebo fakt sa to v nasej teme zvrhlo na plodnost 😀 😀 ale nie kazdemu sa usiel virus,asi sme zasa stali na vedlajsej kolaji 😵
Ale aj na nas pride rada,ja tomu verim.
Ty zatial budes pokracovat v stavbe domceka,budes malovat ako Katka a urcite to pride..ved ty si uz bola aspon raz tehu,ja ani neviem,ake to je 😖

miki.mikulasova
26. máj 2010

tak kocky, ja asi koncim ☹(((( dnes sme boli na spermiograme, a masme menej ako 25 percent pohyblivych spermii...ja mam PC (a este aj SM ), on toto... to je uz asi prekliatie :.(((((...preco??????

katkaajurko
26. máj 2010

danielka ved uvidime,uvidime ako slepy povedal 😀 😀

miki - este je tu vzdy IVF! tak nevesaj hlavu - 25% bohate na to staci , neviem co je to SM ale s PCO sa tak isto otehotniet aj porodit da... ano su tu komplikacie ale co nas nezabije to nas posilni... tiez niekedy "lapam po dychu" a hladam na to novu energiu...

ale 25% je lepsie ako 0% - staci jedna schopna smermosa!!!

miki.mikulasova
26. máj 2010

daakujem krasne za povbudive slova, ja viem, ze sa nemozeme vzdavat ale uz sa to s nami tahaaa hrozne dlho a som nestastna....stale novy uder.... dufala som, ze aspon priatel bude ok.... dufam, ze nas ten gyndos konecne po tomto posle do CAR anebude do mna viac zbytocne stopkat duphastony a podobne blbosti, co na PCOaj tak nefunguje....ale dakujem za povzbudenie, viem, ze v tom nie som sama.....

katkaajurko
26. máj 2010

miki-na to aby ste sli do CAR nemusite cakat na gyndosa...mozete sa objednat a ist tam... ale povedz gyndosovi ze tam chcete ist a chodte...ja sa v tom az tak nevyznam,myslim,ze pokial su spermijky-vzdy je sanca aj prirodzene otehu... aj my mame zase hranicnu morfologiu a sanca je ..ale nikto nevycisli aka a kedy.... a tvoj gyndos ti branit urcite nemoze a tym duplom ak je problem na oboch stranach -treba ho proste riesit "sucasne" a na to car su... mozno to staci aj na IUI..precistia sa tie zle od dobrych spermosov, teba nastimuluju a skusite - my to tiez takto mame... a verim,ze car nam pomoze

duphaston je ozaj len taky alibisticky liek .... nic moc , proste chodte do car a bude 😉 , najlepsie hned zobrat kopie vsetkych vysetreni ktore uz mate za sebou - to aj v car urychli proces

miki.mikulasova
26. máj 2010

dakujem velmi pekne za radu... 🙂 uz to naozaj tak chcem, vziat vsetko co mame a ist tam, len dufam, ze nas tam nebudu dalsi pol roka-rok natahovat s dalsimi nezmyselnymi vysetreniami... kto vie, uz to chcem skusit cim skor, uz dva roky sa NIC nedeje.... ale hovorim, cenim si tvoju radu, katka 🙂

zuzu1111
26. máj 2010

ahojte baby - vy ste tu dnes toho popísali 😀 ....a fakt o všeličom
Hivuš verím, že čítať tehuľkovské debaty ti asi nerobí najlepšie, už som aj rozmýšľala, že navrhnem babám, či to nebudeme riešiť inde....ale keď mne je v tejto téme najlepšie 😵 ...Chodím aj do decembroviek, ale tam je tak strašne veľa báb, mám z toho chaos a tu sa tak pekne poznáme 😎 ....My samozrejme stále myslíme na vás a prajeme vám, aby ste sa k nám čím skôr pridali 😉 ..takže keď budeme veľa písať o tehu veciach, len nám vtrhnite do debaty s niečím iným...
Kati máš toho teraz fakt dosť, určite to pomôže k odreagovaniu 😀

Baby dávno tu nebola Sara, Tatranka, Govinda - neviete niektorá ako sa majú?

A ešte jedna otázka pre jancos a Beu - tie tripple testy to mi urobí doktorka odber riadne na poradni, nie? Chodím tam každé tri týždne, tak asi to naplánuje tak, aby to vyšlo na ten čas kedy sa majú robiť?

danielkabn
27. máj 2010

Dobre ranko,mne sa dnes s muzikom tak dobre spalo,ze zaspal do roboty 😀
Miki,ak sa nemylim,tak SM je skleroza multiplex,tak to mas velmi vazne ochorenie,ked sa na cloveka lepi,tak sa lepi.
Ale neboj,nevzdavaj sa,moj manzel mal v decembri len 10% pohyblivych spermii,tiez som reagovala ako ty,kupili sme Profertil,co nam odporucal urolog,a boli sme minuly mesiac na kontrolnom spg a vysledok je 50% pohyblivych.
Zacal muzik papat vela zeleninky,viac sa hybat, hravame kazdu sobotu tenis,konecne budeme chodit aj do lesa na hriby,a aj ten Profertil mu isto zabral.
Ja mam tiez Pco,a mam epilepsiu,ale snazime sa s manzelom bojovat stale. Nam sa nedari dva roky,ale proste sa nevzdavame. Ak to nevyjde este rok,ideme na umele,ak sa to nezadari,tak aj adopcia je riesenie.
A ak tak velmi silno tuzite po babatku(po nom silno tuzime my tu vsetky,ktorym sa este nezadarilo),ako ti poradila Katka,chodte do CARu. Tam Vam spravia vsetko nakomplet odznova,vysetrenia a nebude to trvat pol roka. My sme sice este s muzikom v Care neboli,ale ak sa nezadari,aj my pojdeme.
No a kde su naozaj Govi,Sara a Tatranka? Asi maju pauzu od konika,isto sem chodia smirovat,co kto napise,ale neozvu sa 😀 😀
To je ale pochopitelne,ja tiez obcas len precitam a niekedy ani to..

hiva
autor
27. máj 2010

ahojte... danielka, fakt nie je co zavidiet, ze uz som raz bola tehu....bud rada, ze si neprezila to, co sme prezili my s MA 😉 ... viem, ze je fajn povedat, ze raz sa podarilo, podari sa zase....ale mne sa podarilo iba vdaka laparke a efekt z laparky a drillingu vajecnikov netrva vecne, bohuzial....je otazkou casu, kedy sa mi to opat zhorsi a budem zase na zaciatku... ale tak treba byt optimista 😵

...inak to vcerrajsie pichnutie vo vajecniku bolo len chvilku a potom to preslo....takze fakt neviem kedy a ci ovulka bola....ved za par dni uvidim 😵 😀 😀

govinda
27. máj 2010

ahojte 🙂
Som tu dávno nebola, čo nové?

hiva
autor
27. máj 2010

spomen certa a je tu 😀 😀 😀

serus govi....ako sa dari?...co nove u teba? 😉 ....ja som 23Dc ale kedze mam rozbity teplomer, tak vobec netusim co sa deje....ale je to fuk...nejak bolo nejak bude 😀 😀 😀

govinda
27. máj 2010

hiva 😀

ja som na tom takto:
http://www.fertilityfriend.com/home/1839d4
ale ovulka ešte nebola myslím, zrejme len FF blbne 😠 . Uvidíme, ako sa to vyvinie. Snáď nebudem na ovulku čakať do 48DC 😠 .
Inak sa mám fajn, ešte stále som na PN, chodievam na rehabku a nejako vás ani nestíham 😀

katkaajurko
27. máj 2010

presne,nejak bolo nejak bude-je to osud a basta... ked priroda da - tak sa trafime aj bez teplomera 😀 😀

servus govi a dobre ranko

govinda
27. máj 2010

katka ahojky 🙂
A ty čo máš nové?

katkaajurko
27. máj 2010

a ja nic... akurat mam prvu mrchu po laparke... a ovulku som teraz mala asi po dvoch -troch mesiacoch -nejaka som bola zaseknuta... 🙄 🙄 🙄 🙄

dindulka
27. máj 2010

ahojte babulky 🙂 Ďakujem za všetky gratulácie 😉 a držím palce a držím palčeky aj ostatným snažilkám 🙂

píšem až dnes, lebo včera som si vzala dovolenku a nedalo sa mi napísať. ale hlavné je, že je všetko v poriadku. fazuľka je tak kde má byť v maternici 🙂 , len je ešte strašne maličká takých 5 mm. mám ju aj na fotečke 😀 a už teraz ju milujem 😵 dr. mi povedal, že podľa menzesu som v 8 týždni, ale podľa jej veľkosti je to taký 4 týždeň, keďže mám cyklus posunutý a ovulka bola taký 38 deň, takže presne sa to ešte nedá určiť. podľa mojich výpočtov 😀 teda bt je to začiatok 4 tt. zajtra ráno idem na odbery, dotala som skúmavky na moč a všelijaké prospekty, tak teraz čítam 😉 16.06. mám prísť do prvej poradne, to by som už mala vidieť ako mu/jej bije srdiečko. bože už aby to bolo 😕

chcem sa opýtať vy ste kedy dostali tehotenskú knižku, nie že by mi to nejako prekážalo, ale mne ju vypísali hneď včera. meriate si bt aj teraz, keď ste už tehotné? ja som merala včera aj dnes a teplota sa zvýšilna 37,4 takže som veľmi šťastná 😅 mám rôzne prospekty ohľadom vitamínov, ale nechám si poradiť čo beriete vy? ja som doteaz užívala acidofolan - je to zmes kyseliny listovej a vitamínu B od nejake českej firmy.

no katka, hiva, my sme sa snažilkovali od decembra 2008 takže skoro rok a pól. ja som prispievala ešte do starej témy PCO syndóm. ja som s cyklom mala problémy od jakživa ako som ho dostala,uď som menžes nemala aj 3 mesiace, alebo mi trval aj 2-3 týždne, dr. ma vtedy napchávala všelijakými úžasnými liekmi ako provera, norethisteron, dávala mi agolutín a ďalej to neriešila. keď už nevedeli čo so mnou zistili mi, že mám zvýšený prolaktín takých 40, 60 100 takže som papkala zase ďalšie úžasné liečky ako mysalfon, parloder, ale tie veľmi ťažko znášala, bolo mi z nich hrozne zle. nakoniec som začala brať antiku, pri jej nasadení mi robili vnútorné sono a už tam bolo podozrenie na pco, ale nikto mi o tom nič nepovedal, takže som brala antiku zopár rokov, takže cyklus bol ok, ovulku som vtedy neriešila. po vydadení HAK si menzes začal znovublbnúť a rozhodla som sa zmeniť doktora. ten mi povedal, že je podozrenie na pco, ale mám si začať merať bt a snažilkovať. keďže sa nedarilo a mrcha chodila ako chcela nasadil mi duphaston na úpravu cyklu na tri mesiace a potom si urobil HP a folikulometriu ani pri jednej folikulometrii nebolo žiadne vajko. je možné, že niektoré cykly boli anovulačné, ale v každom prípade som mala ovuláciu riadne posunutú tak ako teraz na 38 deň 😀 ohľadom toho HP neviem presné hodnoty, ale PCO sa potvrdilo. absolvovali sme spermiogram, ktorý bol ešte v norme a tento cyklus som mala začať brať clostil, takže tak 🙂

teraz už mám zase v hlave, aby sa fazuľke u mňa páčilo a všetko to dobre dopadlo a 16.06. som videla ako bije srdiečko 🙂

dindulka
27. máj 2010

ospravedlňujem sa za chyby, ale veľmi som sa ponáhlala, som v robotke 😀

govinda
27. máj 2010

dindulka, gratulujem 🙂

katka, tak snáď sa to po laparke dá do poriadku. A gratulujem k ovulke 😉

hiva
autor
27. máj 2010

dindu....super....meno si pamatam aj zo starej temy, len som akosi zabudla, resp. nevedela, ako sa Vam nakoniec podarilo.....takze nakoniec samo od seba bez akejkolvek podpory?....no to je super....gratulujem este raz 😵

hiva
autor
27. máj 2010

govi....ten tvoj graf je fakt zaujimavy....vyzera pekne....ziadne velke skoky hore-dole...ale je fakt, ze ovulku zatial nie je vidiet 😒 ...snad sa to este umudri a poleti hore 😅

kerka13
27. máj 2010

dindulka super ze sa ti to takto pekne potvrdilo 😵
ja som dostala knizku minuly tyzden a to som bola podla sona 9tt+6 a z vitaminovych doplnkov beriem tiez acidofolan, lebo mne endokrinologicka zakazala uzivat navyse jod, a len v tomto jedinom som ho nenasla v ostatnych ho bolo 100% dennej davky
katka hlavne je ze mrcha uz pomaly bude koncit a ze teraz si po psychike trocha kludnejsia, ze si OK, tak teda sup sa do toho a chceme vysledky 😎
govi nie je dolezite ktory den pride ovulka hlavne nech pride a nech ste uspesny, vid priklad dindulky 😉

govinda
27. máj 2010

kerka, hiva, ja viem, že je dôležité, že vôbec ovulka je, len sa jej už neviem dočkať 😀

tigi
27. máj 2010

ahojte 🙂

govi s tebou som si nedavno pisala o grafoch, cykly mas teda dost dlhe. skusate bez liekov?

kati pozerala som davinciho na nete, vyzera to dobre. 🙂 kvazi nejake polotovary, ktore si mozes dozdobit podla vlastnej fantazie, asi tam pojdem niekedy omrknut ci ma nieco neoslovi. 🙂

hivus a ty si meranie bt nateraz zabalila? citala som o tom teplomere... 😝

kerka13
27. máj 2010

govi poznam ten pocit, ze ovu nechodi a vy sa uz nevladzete snazit 😝 a pozorovat, tak potom sa uz len modlis aby prisiel novy cyklus a nech mas od toho chvilku pokoj

danielkabn
27. máj 2010

Hivus,ja som to tak nemyslela ☹ ze je ti lahko,urcite je to ten najhorsi pocit,ked prides o svoje dietatko 😢 😢
Ja som len chcela tym povedat,ze mate sancu pocať ďalšie,lebo sa Vám zadarilo,my nemáme tú istotu vôbec,je to s nami také všelijaké,len nie dobré,aj keď sa polepšilo manželovi,ja teraz vobec netusim,v akom som stave,v akom mam stave hormony,lebo som sa dala na homeopatiu,je pravda,ze sa citim lepsie,uz ani svrbenie,palenie,vytoky nemam,len to urcite nie je ziadny zazrak aj tak. A ja sa bojim,ze ani ta laparka mi nepomoze,na ktoru by som velmi rada isla,ale teraz sa neviem dokopat vobec k doktorovi,jak som tam chodila kazdy tyzden,tak sa mi to uz zhnusilo nejako 😀 😀
Raz som hore,raz som dole,tak je to s mojimi naladami 😒
Govi,vitaj 😀 😀