Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

shaarka
1. jún 2010

mire, a uzitcna nie si doma? teraz je to sice horsie, ked prsi, ale inak... konikovat, vybavicku chystat, varit, piect, zabavat sa, prechadzat, nakupovat, uprtovat, triedit, vymyslat, presuvat, citat... skratka vsetko, na co cas po 8 odinovej fuske nemas 😀
no a tom sedeni na stolicke este pouvazuj, je to fakt narocnejsie, nez to vyzera 😒

beatab369
1. jún 2010

shaarka asi je to s tou prirodou ako hovoris....a to som pred tehu problemy s chrbticou a s krizami nemala....ale bolo to neprijemne, nohy ma absolutne nepocuvali, taka bolest, ze konec, nevedela som stat na nohach ..ale to asi len ten vecer na druhy den uz bolo lepsie...aj ked bolelo ale mohla som sama chodit....

mire a co je ta dobra PN? co je to DNP?

mireag
1. jún 2010

shaarka, ved vyskusam a uvidim. 😉 Necakam, ze tam budem do nastupu na matersku... 😀

bea, DNP - dobrovolne nemocenske poistenie. 😉 Priplacam si do socialky, aby som mala lepsiu PN a matersku.

danielkabn
1. jún 2010

čaute babule,ja Vas vobec nestiham od piatku,vybavujem si robotu a sem nemam ani cas skociť,len tak priebežne 😝
Shaari,ako sa darí a čo malý Teuško,spinká v noci,alebo Vás nechá buntošiť? 🙂
Mireag,my s mangelom sme tiež ešte neboli v Chorvátsku,takže posledná určite nie si a tiež by sme radi tento rok šli aj my,uvidíme,ako sa mi zadarí s robotou,či by ma aj pustili a ešte aj prašule treba sakra 😵 😵
Beatuš,čauko..neboj,môžeš sa aj líčiť aj odličovať,určite to nie je škodlivé ako napríklad popíjanie alkoholu 😉
Niežeby si popíjala,to bol len príklad 😀 😀 😀
Govi,tak ty už po ovulke,no tak držím palčeky mooc,keď to minule nevyšlo,tak aspoň teraz,veď si na rade,aj s Katkou 😵 😵
Ja až po Vás,lebo som sa sem prihlásila asi posledná.. 😒

katkaajurko
1. jún 2010

juuuj danielka porade to velmi nejde... uz nas tu viacere popredbiehali 😅

ja mam teraz take stresy v praci,ze mam obavu ako to na moju psychiku zaposobi..taketo zle prostredie tu uz nebolo ...asi este nikdy...a vsetko iba koli hnusnej ulisnej falosnej kolegyni 🙄 🙄 🙄 🙄 😖

zuzu1111
1. jún 2010

ahojte baby....to počasie je fakt otras...len sa zahrabať do periny 😀
Mireag fakt ideš do práce? Ja sa zatiaľ držím toho, čo písala Shaarka - ako sa dá byť užitočná doma 😀 😀 😝 . Sem-tam som mala také nutkanie, že čo keby som náhodou šla do práce, ale včera mi písala jedna kolegyňa, s ktorou si celkom rozumiem, že čo je zas ako naprd, aké hnusné vzťahy, aké tlaky na nich...tak ma to hneď prešlo 😅 ...a som rada, že som doma.
Ja som si DNP neplatila, ale PN-ku mám celkom dobrú si myslím,lebo minulý rok sme mali dosť odmien a tie sa počítajú do vymeriavacieho základu 😉
Ja stále neviem ako my s dovolenkou, MM veľmi chce ísť, aspoň do Chorvátska (ináč baby nie ste na tom až tak zle - my sme tam boli minulý rok prvýkrát 🙂 )...ale ja sa aj bojím, že čo ak sa tam niečo prihodí, kde pobežíme...no a ešte čo s tou PN-kou 😕 ?
Mierag- verím, že tie bolesti rýchlo prejdú
Kerka - super, že výsledky sú dobre 😉

danielkabn
1. jún 2010

Ahoj Zuzi,ja som dnes vybavovala veci ohladom prace a aj napriek velkemu dazdniku som zmokla 😠 debilné počasie 😠 😠 😠
Idem teraz do perín veru,šak aj sa mi už zíva 🙂

zuzu1111
1. jún 2010

uži si tu pohodičku 😉
baby ja som sa chcela opýtať, že čo hovoríte na kombináciu tehotná a cirkus. V KE bude teraz Aleš, ja som 100rokov nebola v cirkuse a celkom ma to láka ísť. Mohlo by vadiť, že som tehu?
A ešte košičanky - neviete kde budú mať stan? A o koľkej sú predstavenia? Lebo ja som si to všimla len na plagátoch z auta a stihla som zaregistrovať akurát, že ALEŠ a dátumy kedy bude 🙂

zuzu1111
1. jún 2010

už som našla všetky info na nete, takže nemusíte písať ak viete
len čo vy na to - ísť či neísť? 😅

kerka13
1. jún 2010

baby dakujem 😉
aj my sme boli minule leto prvykrat v chorvatsku. nie je to moja vysnivana destinacia ale prehovorili nas kamarati aby sme isli s nimi a bolo celkom fajn ale miestami som bola aj sklamana, asi mam vyssie naroky ako mi ponukali v hoteli. mozno na sukromi to je lepsie tam si ich priamy zakaznik ale v hoteli bolo otrasne spravanie personalu. ale mozno aj tento rok tam pojdeme len zvolime iny hotel, a hotel preto, lebo sme boli 8 mladi ludia a nikomu z nas sa nechcelo varit a zhanat si nakupy, tak sme si vzali all incl. ale bolo to naozaj dost slabe 😒

beatab369
1. jún 2010

mire tak si uzi dovolenku, my sme boli v Chorvátsku pred 3 rokmi, ale mne sa pačia exotickejsie krajiny....Chorvatsko mi velmi pripominalo Slovensko....ale bolo fajn, krasna cista vodicka, kedze plaze su prevazne kameniste....ja osobne som nasla oblubu v Grecku...boli sme tam minuly rok a bola parada, krasne teplucko, piescita plaz, co je moje 😀 , palmy...teple more, krasne vlny...no proste parada..........ale aj moj drahy uvazoval, ze tento rok iby sme mohli ist do Chorvatska, pretoze je to pomerne blizko...ale aj ja sa trosku ako zuzu obavam, tak neviem este uvidime 😉

zuzu no teoreticky by to nemal byt problem s tym cirkusom...aspon podla mna...lebo choroby sa prenasaju hlavne vykalmi zvierat.....pripadne ak si s nimi v kontakte priamo, hladkas ich.... ale ja by som asi nesla...ale nedaj sa odradit to je lem moj osobny pocit....ja som teraz u nasich, maju tam zajka a tiez sa mu vyhybam...ale samozrejme som v tom byte a to nemoze urobit nic...

hiva
autor
1. jún 2010

jaj baby.....vysvetli mi zuzu, preco by si nemohla ist do cirkusu??? ...coho sa bojis? hluku? alebo zvierat?...ved ked ich nebudes bozkavat a olizovat, nic sa ti nemoze stat 😉

zuzu1111
1. jún 2010

hiva vies mi tehulky sme hrozne....stale nad vsetkym premyslame a zvazujeme vsetko, vsak Bea 😉 ...aj ked casto to ostatnym pripada nelogicke 😀 😀 😀

zuzu1111
1. jún 2010

Este som vam zabudla oznamit, ze dnes som si bola pre vyslednu spravu z prvotrimes.screenignu. Dala mi ju len sestricka do ruky, doktor tam nebol, takze komentar k tomu nemam ziadny. Je tam milion udajov, mnohe ani neviem, co znamenaju, skusim to pozistovat na nete...Ale zaver je, ze minimalne riziko vyvojovych vad, takze OK...su tu aj nejake pravdepodobnosti.
Ale jedno ma tam dost zaujima - placenta: vpredu nizko....to je dobre, ci zle?
Shaar alebo ostatne baby, neviete niekto?

dindulka
1. jún 2010

ahojte kuriatka 🙂

tak tomuto hovorím čas nečas 😒 vietor mi vyvrátil dáždnik, tak som išla ako ... 😠 ale nevadí teraz sam obdobie "salámu" hlavna je moja teda naša bublinka 🙂

govi, držím palce k ovulke, dúfam, že budeš ďalšiou tehulkou, mňa začali prsia bolieť asi 10 dní po ovululácií a ich na dotyk cítim stále

zuzu, tak so s tým uvažovaním začínam chápať 😀 ja už v hlave premielam všetko možné aj nemožné, ale veď to robíme pre dobro našich drobčekov 😀 , s tými výsledkami ti ja asi ťažko teraz poradím 😒 , ale hlavne, že tam bola formulka minimálne riziko vývojových vád, super 🙂

my sme boli predminulý rok v Chorvátsku, v Crikvenici, bolo tam krásne, čistučké more, ľudí tak akurát, večer v meste bol úžasný a tá dobručká zmrzlinka, mňam. tento rok sme chceli ísť do egypta, proste si užiť dovolenku tak ako to má byť, prejédať sa, lenošiť, užívať a odpočinúť, ale už sme takmer na isto rozhodnutí, že nepôjdeme, nechcem to riskovať, teraz je najdôležitejšie bábätko 🙂

aj som si chcela platiť DNP ale nejako som to nestihla, respektíve som bola v tom, že mi to stačí 26 týždňov pred pôrodom, čo by bolo 7 mesiacov, ale tento prípad je len vtedy ak by som si to platila aj pred otehotnením aspoň 2 mesiac v predchádzajúcich dvoch rokoch. inak to musí byť 9 mesiacov pred pôrodom, hmmm tak to som nevedela, ale uvidím možno vymyslíme niečo iné a možno sa to celé po volbách ešte zmení 😎

beatab369
1. jún 2010

ahojky kocky...........

tak ja vam uz nehovorim aky na hov.. den som dnes mala..okrem toho, ze mi uz po krk lezie to debilne pocasie ma dnes ako naschval este odtiahli z Mojmirovej a to som si zaplatila 2 Eura parkovne ale nevsimla som si, ze tam kde stojim, mozem byt len do 17.00 lebo potom tam maju mat priestor ti co tam byvaju na nejaku kartu....takze som si zaplatila 80 Eur pokutu okrem parkovneho samozrejme, zmokla som ako mys, lebo samozrejme dazdnik v aute....tak vam nehovorim ako som sa rozcertila....ale musela som sa krotit koli drobcekovi, som povedala, ze seriem na to....ale 80 Eur je 80 eur 😠 no co uz.............prisla som domkov, teda k nasim a tak ma bolela hlava, ze som si musela dat 2-3 dc coca coly....ktoru som v tehu teraz pila druhy krat, ale je to taky dobry liek na moju hlavicku ked uz fakt neviem co s nou 😉

zuzu ja som vysledky v ruke nemala, ja som len volala sestricke a ta povedala, ze su ok a potom som si v tehu knizke pozrela a ti zapisu to riziko....ja som mala s toho prveho odberu 1:38 000 a z toho druheho triple testu, ktory je vlastne sucast toho prveho 1:8 600, vraj su obe vysledky dobre....tak ja som si to vysvetlila tak, ze riziko je u mna u prveho testu 1 dieta (myslim s vadou) k 38 000 zdravych deti....aspon tak som to citala na nete, ale neviem ci to tak naozaj je....takze skus hladat ten pomer.....ale podla mojich info cim vyssi pomer tym mensie riziko.....tak napis ako to mas ty 😉

inac ja uz citim bublinky v brusku aj obcas pocas dna ked som v klude....tak neviem ci su to naozaj uz pohyby, alebo creva....ale je to take prijemne a neviem skor si myslim, ze pohyby 🙂

danielkabn
2. jún 2010

Dobré ránko 😉 u nás konečne prestalo pršať,ale celú noc výdatne lialo 😠
Zuzi,super že ok výsledky,držím palčeky ďalej a takisto aj Dindulke,nech budete mať takých krásnych zdravých potomkov ako Shaarka 😉 😉
Beatab,ta pokuta nič moc 😒 😒 a tebe tiež držím palčeky,veď aj ty si tehu 😀 😀

hiva
autor
2. jún 2010

dobre ranko.....u nas leje stale 😠 😠 😠 ...ale aspon na vikend sa ma vraj oteplit a aj slniecko by malo vyjst...tak snad to bude pravda, lebo ideme betonovat zaklady pod letnu kuchynu 😀 😀 😀

inak ja uz mam mrchu na spadnutie....brusko boli uz 2 dni a od vcera mam uz aj bradavky citlive 😅 ...tak uvidime, kedy a ci sa jej uraci prist 😀 😀 😀

kerka13
2. jún 2010

dobre ranko, aj u nas leje a uz ma z toho chyta pomaly aj depka, vsak toto nie je normalne aby bolo takto v juni 😠 brrrrr

katkaajurko
2. jún 2010

dobre ranko

tak ja sa pridavam,okrem pocasia sa to u nas strasne serie v praci - a proti kolegyni-vlezdoprdelky sa neda bojovat..sefovu si omotala okolo prsta uplne totalne..neviem ako dlho to tu vydrzim 😖 😖

hiva
autor
2. jún 2010

katus....drz sa....treba sa cez to prehryzt a vydrzat....coskoro budes tehulka a mozes ist rovno na PN-ku 😉....ja sa na to tiez spolieham.....zial uz skoro 2 roky 😠 ...ale verim, ze to leta to vyjde.....i ked pri takomto pocasi clovek ani nevie, kedy to leto vobec pride 😀 😀 😀

katkaajurko
2. jún 2010

ale ked si to nevies teraz ani predstavit ake to je..zasadla si na mna sefova... doslova... 😔

hiva
autor
2. jún 2010

katka....fakt nezavidim....ale treba nejak vydrzat 😒 ...ja mam teraz v robote tiez peklo....vsetky terminy mi horia a vobec neviem, ako to vsetko postiham....normalne uz uvazujem, ako z toho vykluckovat....tehu by bolo super riesenie, ale ked to nevyjde, tak som uplne stratena.....blyska sa mi na pruser jak svet 😒

hiva
autor
2. jún 2010

inak ako si na tom? kolky DC uz si?....uz by ti mala pomaly aj ovulka prist, nie? 😉 😵

katkaajurko
2. jún 2010

ale kde, som siedmy alebo osmy a este trolinku stale spinim...

ja uz mam zaludocnu neurozu a to nie je dobre..ved to je tiez stresss...

hiva ja mam cas-keby som mohla by som ti pomohla..ja nemam rada,malo prace... 😔

hiva
autor
2. jún 2010

katka...keby sa dalo, pomoc by som uvitala....ale asi to nepojde 😀 😀 😀

ja tiez neznasam malo prace a presne to je ta chyba.....uz 4 roky co som tu som mala vzdy malinko prace a tak som vsetko odkladala na poslednu chvilu....no a teraz sa mi to vsetko nejak moc nakopilo a neviem ako z konopi 😒 ...no ale saj nejak to hadam dopadne...zatial sa mi vzdy podarilo uhasit ohen v poslednej stotine sekundy, tak hadam to zvladnem aj teraz 😅

katkaajurko
2. jún 2010

tak hadam ano...ziadna kasa sa neje taka horuca... toho sa drzim... len v mojom pripade mam pocit,ze ej este horucejsia momentalne 😠

dindulka
2. jún 2010

ahojte 😉

joj potrebujem sa spýtať, dnes ráno ma dvakrát tak výrazne pichlo od spodu, keď som došla do práce išla som na WC a na gaťkách som malá taký hnedastý výtok alebo skôr hlien nie moc ale trochu tak bolo, nebolo to červené ako od krvi ale také hnedé. čo by to mohlo byť? 😒 myslíte si, že mi praskla cievka alebo čo? bože nechcem stresovať, prosííím babule nemala ste to niektorá? 😕 ja teraz tiež nemám náladu na robotu 😒

u nás eše stále prší, hrôza a des 😖

hiva
autor
2. jún 2010

dindulka.....podla mna to moze byt tym, ze mas teraz sliznicu maternice riadne prekrvenu ( co je normalne) a sem tam sa stava, ze trosku presiakne aj von a dostane sa to do hlienu....ja som to tiez mala a takto mi to doktor vysvetlil 😉....povedal ze sa to stava....a kym sa nejedna o jasnu cervenu krv alebo silnejsie krvacanie, netreba sa nad tym vzrusovat 😉 ...ale ak chces mat istotu a klud, kludne zbehni k doktorovi...ale aj tak s tym nebude mat co urobit....maximalne ti predpise duphaston a to je vsetko 😉 ....hlavne bud v klude a vyhybaj sa prudkym pohybom....ak by ti to silneelo alebo sa objavila jasna krv, kludne utekaj aj na pohotovost aby si bola kludna 😉 ...ja som mala taketo spinenie skoro pravidelne, ale nakoniec to nedopadlo dobre....ale pochybujem, ze to spinenie malo s tym suvis....lebo som ho mala prve tyzdne (tak do 6 tt) a babatko sa dovtedy uplne normalne vyvijalo.....takze pohoda a hlavne sa vyhybaj takymto stresom 😉 ...to pichnutie je, ze sa ti maternica natahuje a tak pri tom moze trosku krvi presiaknut cez krcok 😉 ....kym nie je vytvorena hlienova zatka na krcku, moze sa to stavat 😉

kerka13
2. jún 2010

didulka v tomto ti neporadim, lebo ja som zatial ziadny vytok nemala, ale baby si na fore pisali, ze to mavaju a ze kym to je hnedaste alebo zltkaste tak to je OK, len to nesmie byt krvave, ale keby ho bolo vela tak radsej skoc k lekaovi alebo do nemocnice nech sa na teba pozru. beries aj nejake lieky na udrzanie tehu?? napr. Duphaston, lebo tento zvyknu uzivat baby ktore spinia