Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

hiva
autor
16. aug 2010

@katkaajurko ..super Kati...ako jednoducho to znie 🙂... a pritom nam trvalo dobre dlho kym sme sa k tomu dopracovali,co? 😒 ...juuuj....tak teraz ta caka asi 10 dni dobreho stresu, co? ...drzim palce nech to klapne....aspon budes dobrou inspiraciou pre mna 🙂 ...a inak pred IUI oni aj nejak precistia tie spermije? vkladaju len tie dobre alebo davaju vsetky?...nevies o tom nieco blizsie? 😕

katkaajurko
16. aug 2010

@hiva

testovat ani nema vyznam koli pregnylu...

ano oni ich precistili a davali len tie dobre, inak spg sa nam polepsil o dalsich 10%..neviem ci z vitaminov-alebo pohybu na dovolenke ale spg je zrazu "velmi dobry"...

hiva
autor
16. aug 2010

@katkaajurko ..no hej....testovat az tak za 10 - 12 dni, nie?....alebo len proste pockat, ci pride MS alebo nie 🙂

... a to mate super s tym zlepsenim SPG....u nas netusim,ako to je....ale manza zacal tiez poctivo papat vitaminy 😵 ...tak uvidime....mame posledny cyklus sancu na prirodzene, tak uvidime, co z toho bude 😅

kerka13
16. aug 2010

@katkaajurko , @hiva som rada ze ste sa pohli dopredu a veeelmi silno vam drzim palce. som tu dlhsie nebola a ani som si nevsimla kedy si katka spominala, ze ides na IUI. baby tesim sa s vami a tfuj, tfuj, tfuj nech to vyjde 😵 uprimne vam to zelam 😉

danielkabn
16. aug 2010

čaute,vitaj Hivuš z dovolenky 😉 ako bolo?
Katuš,taktiež držím silno palčeky,tak vy už máte iui za sebou a už len budete čakať 🙂 🙂
Ja som bola tiež na gynde po troch mesiacoch a konečne sa doktor rozhybal a chce mi spraviť hsg...len ja by radšej laparku,šak uvidím,mam isť začiatkom septembra po vysledky,brali mi krv,stery..a hneď poviem doktorovi,že chcem aj laparku,tak ako sme už natom boli dohodnutý...aj tak spomínal,že tie odbery sa robia kvôli predoperačnému vyšetreniu

katkaajurko
16. aug 2010

ahojte, dakujem

ja som to ani tu nestihla spominat ze idem na IUI lebo sa to zbehlo hrozne rychlo... jeden den som isla na ultrazvuk a hned to aj doki navrhol a o dva dni to uz islo lebo bol pekny folik jeden... tak uz len cakat... v piatok 27 musim ist na krv - tak asi ani testovat nebudem...vydrzim... a aj tak si myslim,ze ked by to vyslo tak to zistim 🙂

danielka jasne- chod rovno na laparku-to je najlepsie riesenie tam kuknu naraz vsetko a keby tam nieco bolo tak to aj mozu hned riesit,kdezto pojdes na hsg - nieco sa im nebude pozdavat a aj tak ta potom supnu na laparku-no zbytocne trapenie na hsg potom 😒

sarafortuna
17. aug 2010

@katkaajurko, no to je super, že tak rýchlo a asi aj bez stresu a už len čakať... držím palce... 😉 😉 😉
už by ste spolu s Hivou mali prenechať túto tému iným.... 😉 😉 😉 držím palce nech sa stretneme niekde v májovkách, júnovkach alebo tak nejako... len hlavne nech už tehulkujeme jak sa patrí celých 38-40 týždňov.... 😀 😀 😀 😀

ja som mala trochu zblbnutý cyklus, už som sa prestrašila, že som sa celá pokazila... ale teraz som 6.DPO takže ovulka prišla krásne na 15DC, tak hádam sa ten cyklus už ustálil....

fakt z celého srdca prajem, "nech vás tu už v tejto téme dlho nevidím" 😉 😉 😉 😉 😉 /občas tu kliknem, že ako sa máte/
papa

tatranka111
17. aug 2010

heh nieje tu už len hiva a katkaajurko, ale ešte aj ja, len už tak často neprispievam.
Ináč neviem či si spomínate ale mala som íst na laparku v júni, ale pre chorobu ma odmietli a posunulo sa to na koniec júla. Došla som tam už na príjem a zase ma neprijali. Tentokrát pre slabučkú nádchu.......ja už neviem či to osud tak chce aby som tam nešla alebo už sama neviem, dokonca dva dni pred druhou laparkou som aj kartičku poistenca stratila ako naschvál. Teraz po mrche by som mala ist na laparku už tretí krát, tak som zvedavá čo z toho zase bude a kto vie kedy mi zase dojde mrcha. A mimochodom toto je úplne prvý krát čo som úplne bez akýchkolvek liekov. A ešte niečo to najhlavnejšie asi som mala ovuláciu spontánne bez liekov neviem ako sa to podarilo ale mám pocit, že bola i ked to na sto percent tvrdit nemožem.....prestala som merat bt. ale mala som typický egg hlien.
Ved uvídím či naozaj bola, zajtra alebo pozajtra by som mala dostat mrchu ak nedostanem tak asi ani ovu nebola.

mili78
18. aug 2010

ahojte babulky....tak ja som zacala merat bazalku, ale ja neviem ked tu tak pozeram tie vase grafy....ja mam nejake nizke tie teploty, tak okolo 36,30stupnov....nie je to nejako malo? ☹

katkaajurko
18. aug 2010

ahojte dievcata

@tatranka111 jasne aj ty si tu - aj som bola zvedava,ci si na tu laparku uz isla..no v kazdom pripade drzim prsty - ci uz mas po ovulke , alebo nech uz to konecne ozaj absolvujes! lebo to je na porazenie....

inak ja som teraz s clostylom mala ine prejavy ovulky..aj inak egg aj ine mnozstvo...a kedze toto bola asi normalna ovulka-tak tie moje predchadzajuce fakt boli naprd....
@mili78 36,3 je v poriadku pred ovulaciu...niekto mava nizsie niekto vyssie - ide len o to aby po ovulke stupla o dve desatiny a drzala sa az do konca... na vyske nezalezi,len na tom vzostupe

annulinka
18. aug 2010

Ahojky děvčátka..
jsem tu dnes poprvé a udělalo mi ohromnou radost že jsem tu našla vlákno o PCO, bohužel tuhle hrůzu mám taky ..
a zrovna v tuhle chvíli bych moc potřebovala povzbudit..
v tuto chvíli čekám na kontrolu průchodnosti vejcovodů a odeslání od mého dr. do pražského pronatalu(asi aby udělali drilling vaječníků) - jinak pro info menstruuju ale ovulka není..
to čekání mě zahubí :/
mám na vás pár dotázků, pomůže to (ten drilling)?? nebo šlo by PCO léčit i práškama?? a po jak dlouhé době se podaří těhotenství ??

annulinka
18. aug 2010

joo a ještě jedna věc dělají se před průchodností vejcovodů odběry ??

katkaajurko
18. aug 2010

annulinka asi mas namysli laparoskopiu?

pred laparkou sa myslim robia odbery - kultivacie, caka ta predoperacne kompletne vysetrenie.

Drilling zvykne zabrat na urcitu dobu, casom sa vajecniky mozu vratit do povodneho stavu. PCO je diagnoza - ktora ma siroke spektrum prejavov, niekto nemenstruuje vobec, az ku niekomu kto aj normalne ovuluje... treba skontrolovat stitnu zlazu, hormony, inzulinovu rezistenciu. kazdemu zabera nieco ine- niekomu metformin,eurytrox, alebo staci vyvolanie ovulacie liekmi (clostyl,pregnyl). odporuca sa upravit vaha (ak je nadvaha o 10%)

po akej dobe sa podari otehotniet ti ale nikto nepovie-je to velmi velmi individualne... ale su tu baby ktore uz deticky maju, plus sme tu take stalice a nove baby... niekomu staci aj jedna jedina poriadna ovulacia a je v tom 🙂

mili78
18. aug 2010

@katkaajurko ....dakujem za vysvetlenie Kati 🙂 no som zvedava co nameriam.....lebo ked som si zistovala ovulku tym mikroskopom co nan das sliny, tak som ovulku nezistila nikdy ☹

katkaajurko
18. aug 2010

@mili78 ten mikroskop je hlupost... 🙂

mili78
18. aug 2010

@katkaajurko ....to vazne? mas odskusane? 🙂 tak to si ma potesila 🙂

katkaajurko
18. aug 2010

@mili78 - na vlastnej kozi nemam - ale co poznam - tak vsetci-ktori to mali - im to nefungovalo 🙂

mili78
18. aug 2010

@katkaajurko ...takze zbytocne vyhodene peniaze 🙂 ....inak teraz beriem aj taku bylinkovu kuru udajne na zlepsenie plodnosti a upravu hormonov....myslis, ze to moze ovplyvnit bazalku?

ninan2
18. aug 2010

@mili78 nie, nemoze, iba ak pozitivnym smerom, upravi hladinu hormonov na optimalnu hladinu, tym padom aj BT by mala byt "ukazkova" /beriem Femigard, bylinkova kura 3-mesacna/.

mili78
18. aug 2010

@ninan2 ...ahoj...aj ja som brala Femigard, dokonca pol roka...ale to este minuly rok, pekne sa mi upravil cyklus, aj moja problemova plet sa zlepsila....ale to sme sa este nesnazili o mimi.....teraz beriem taku inu....sice tomu nedavam velke nadeje, ale tak topiaci sa aj slamky chyta, tak uvidime 😒

ninan2
18. aug 2010

@mili78 a co teraz beries a preco nie Femigard, ked Ti pomohol? Inak tu BT mozes urcite merat, umelo ju zvysuju iba lieky, nie taketo prirodne prostriedky.

mili78
18. aug 2010

@ninan2 ...teraz beriem taku kuru pozostavajucu z 5 druhov bylin...su to kvapky....no beriem to preto, ze som to chcela vyskusat, kedze Femigard uz mam odskusany 🙂

annulinka
18. aug 2010

@katkaajurko no nevím přesně jakou metodou bude dr. dělat tu průchodnost.. ale asi tou laparkou. ani nevím jestli to je ambulantní zákrok nebo ne, on můj dr. neni příliš sdílný :/
co se pco týče chodím k endokrinoložce, ta dělá podrobné rozbory hormonů, a tak .. ta mi to i potvrdila ale přijde mi že dr. tomu nějak nevjenuje pozornost :/

katkaajurko
18. aug 2010

@annulinka

drilling vajecnikov sa da urobit iba pri laparoskopii - a to je klasicka mala operacia, priechodnost sa da zisti aj hsg - ale je to zbytocne-lebo nic ine sa pri tom neda urobit a potom aj tak nasleduje laparka obvykle.... to je ale ambulantne a vraj bolestive, ja som na laparoskopii bola a je to uplne v pohodicke zakrok...

ked ti PCO potvrdila endokrinologicka-to znamena-ze asi nasla nieco -niektory hormon - ktory je zvyseny (znizeny) podla toho by mala nasadit liecbu... na zvyseny testosteron sa dava specialna antikoncepcia na tri mesiace (hive pomohla) na prolaktin tiez su lieky, na znizenu cinnost stitnej zlazy su tiez... pripadne sa dava metformin... divne-ze tvoj lekar tomu nevenuje pozornost 😒 ako dlho sa snazite otehotniet?

v neposlednom rade je dolezity aj spermiogram partnera

katkaajurko
18. aug 2010

@mili78 bylinky urcite bazalnu teplotu neovplyvnia 🙂

annulinka
18. aug 2010

@katkaajurko
no ono právě tu průchodnost bude dělat ten můj dr. (dělají tam i malé zákroky) a na ten drillng půjdu do toho pronatalu, tak snad abych se informovala jestli by to nemohli nechat všechno najednou..
mám vyšší testosteron, dostala jsem na to na tři měsíce proveru, ale jen sem začala menstruovat , ovulka ani ťuk..
no on ten můj doktor je vážně divnej, asi si myslí že jsem na dítě moc mladá nebo co..
je mi 25 a věděla jsem že to jen tak nepůjde , tak už se rok snažíme , aby se to začalo zavčasu řešit..

ninan2
18. aug 2010

@katkaajurko Ahoj, mozem Ta poprosit o radu? Ked mam sice zvyseny testosteron, ale napriek tomu pravidelne ovulku, treba to nejak riesit? Ovulka akurat byva oneskorena, az okolo 20teho dna, cize cykly mavam tak 35 dni. Dlzka lutealnej fazy je OK, 13-16 dni. Da sa vdaka ovulke otehotniet a donosit dieta aj napriek tomu zvysenemu testosteronu?

hiva
autor
18. aug 2010

caute babule 😉
@ninan2 ...ja som na tom rovnako ako ty 😉...zvyseny TST ale momentalne mi ovulka chodieva...tiez az tak okolo 21 - 22 DC....pokial mas ovulku, tak podla mna sa otehotniet da....a da sa aj donosit 😉 ... pokial sa Vam ale dlhsie nedari, urcite by som to isla nejak riesit 😉

@annulinka ... skus si radsej vybavit, nech ti to spravia rovno naraz.....zbytocne pojdes takto na 2 zakroky, ked sa to da spravit aj naraz 😉...ale ako ta pocuvam, asi by som si v prvom rade hladala noveho doktora 😉... moj prvy doktor si tiez myslel na zaciatku, ze casu mame dost....mala som 27....no a za par mesiacov mam 30 a este stale bezdetna....takze sa urcite nenechaj odpinkat tym, ze si este mlada a mas cas 😉....pokial je jasny problem s hormonmi, co ti potvrdila endokrinologicka, musi to brat do uvahy aj tvoj doktor 😉

@tatranka111....serus moja.....dlho si sa tu neukazala 😠 ....tiez uz som rozmyslala, ze ci uz si bola na laparke alebo nie 😉....tak snad to uz tentokrat vyjde 😉....samozrejme ak pride mrcha 😉....ale pokial si mala ovulku,tak drzim palce aby mrcha uz najblizsich 9 mesiacov neprisla 😉 😵

@kerka13 ...dik za podporu.....snad sa uz konecne k niecomu dopracujeme 😅

@sarafortuna ...no vidis....my stare korcule tu este strasime 😀 😀 😀 ... tak ale snad uz dlho nebudeme 🙂....blyska sa na lepsie casy, takze snad to klapne 😀 ...a gratulujem k ukazkovej ovulke 😉 ...uz ste aj snazili ci este nie?

ninan2
18. aug 2010

@hiva dakujem pekne za radu 🙂 Zatial sme sa snazili len 3 cykly takze pohoda. Iba sa o to tak dopredu zaujimam 🙂 Kazdopadne doktor je ochotny to okamzite riesit, ked sa rozhodnem - jedina moznost je brat tu antiko? Co by bolo stvrt roka zabiteho...

katkaajurko
18. aug 2010

@annulinka - tak tvoj doktor je divny - to jemu absolutne neprinalezi hodnotit,ci si stara alebo mlada na dieta... ak sa snazite cez rok a nic - riesit to treba.. ale je jasne ze teraz neotehotnies - kedze beries antikoncepciu na znizenie testosteronu... a ja by som si urcite nechala urobit jednu poriadnu laparoskopiu ... kde sa pozru naraz na vsetko a mozu to hned aj riesit

@ninan2 - ja myslim,ze sa asi da otehotniet aj donosit .... aj podla toho kolko sa snazite, a ake vysetrenia mas za sebou..treba patrat preco sa nedari... a ako mas potvrdenu ovulaciu? aj sonom a hormonalnym profilom aj v druhej faze cyklu?

cau @hiva hivus boze my stare korcule by sme uz ozaj mohli opustit tuto temu a prenechat miesto mladsim 😀 😀