Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

mili78
24. aug 2010

@katkaajurko ....Katka no veru ja neviem ci to je tou spinou v akej ziju alebo cim...u nich mam pocit staci ked spoluobcan len dychne na spoluobcianku a uz tu novy zivot 😀 drahy ked to videl vcera v tej cakarni ako vytasila prsnik a zacala tam toho mensieho chlapca kojit, tak sa normalne musel ist vyvetrat 😀
na laparke som uz bola 2 krat, zaroven mi aj odstranovali zrasty....ale vtedy mi nic nepovedali o tom ci mam PCO alebo nie...vtedy sa riesili len zrasty ☹ a ako dlho ste cakali kym ste prisli na rad v tom Iscare? A kedy budes vediet ci sa IUI zadarilo?

katkaajurko
24. aug 2010

@mili78 - necakali sme - mozno dva tyzdne na prvy volny termin u doktora ale potom to uz islo ako po masle, na krv idem v piatok-takze asi v sobotu bude vysledok-ale uprimne som na 99% presvedcena ze sa nezadarilo... bohuzial... nic to ideme do dalsieho kola...

hiva
autor
24. aug 2010

caute....tak som sa vratila z GynFivu.....nafasovala som recepty na clostyl, pregnyl a ultrogestan a po dalsej mrche zacine.....recepty aj papiere nam dali rovno na dva cykly IUI a ze ked to nevyjde, mam sa zastavit znovu ....bud po davky na dalsie IUI alebo sa dohodneme na IVF ....inak clostyl mam brat po 2 tabletky denne 😉

ninan.... do centra ides bud s odporucankou od gyndosa alebo na vlastnu ziadost....ja som bola uz v 2 centrach a vzdy na vlastnu ziadost a zatial som nikdy nic neplatila 😉 ...bud ti porobia vysetrenia sami, alebo ti daju ziadanku k tvojmu gynekologovi, nech im napise vysledky... ja som to tak mala s Orosom...dali mi ziadanku, ze chcu vysledky toho, toho a toho...a Oros im odpisal ze to a to a to vtedy a vtedy negativne 😀

ninan2
24. aug 2010

@hiva aha jasne... a ty si z BA?

hiva
autor
24. aug 2010

@ninan2 ja officialne byvam podla obcianskeho v Novych Zamkoch....ale tam sme zatial iba cez vikendy....cez tyzden byvame v Blave kvoli robote.....takze som v Blave a aj skoro vsetkych doktorov mam v Blave 😉

ninan2
24. aug 2010

@hiva jasne, chapem 🙂 No ja mam inak doktora Janeka, taky sukromnik co robi porodnika v Ruzinove. A na jeho stranke je odkaz akurat na GynFiv, ze s nimi spolupracuje. Tak to asi bude celkom fajn stredisko 🙂.

katkaajurko
24. aug 2010

@hiva a utrogestan mas na vkladanie alebo jedenie? v com sa lisi od duphastonu?

hiva
autor
24. aug 2010

no ono su na tom asi vsetky centra co sa tyka kvality rovnako....ale kazdy ma mozno trosku iny pristup, co jednym vyhovuje a druhym nie.... Oros nebol nadseny, ze som isla do GynFivu....najprv som trosku vahala, ze ci som si dobre vybrala, ale potom sa to celkom vyjasnilo...iba Oros s nimi nema moc dobre skusenosti, ale nie z lekarskeho hladiska...oni mu totiz prebrali uz niekolko pacientiek a tak tam svoje radsej uz neposiela 🙂 ...ale povedal, ze tam doktorov pozna a ze su dobri....a on je ten typ, ze ak nejakemu doktorovi neveri, tak to povie rovno....napriklad o hematologoch v Ruzinove sa priamo vyjadril, ze su debili 😀 😀 😀 ... takze ked povedal, ze v GynFive su dobri doktori, tak uz som kludna 🙂
treba si len dobre pokukat, ktore centrum by ti najviac vyhovovalo 😉...niektorym na GynFive vadi, ze je tam taky neosobny pristup a vsetko robia ako na beziacom pasme.... mne to napriklad vyhovuje....pridem na objednany cas, doktor povie co treba, moc sa nevykecava a idem domov...povie len to co treba...a ak mas otazky tak ich odpovie....ale bez otazok je vysetrenie taka rychlovka....kedze tam chodim ale iba kvoli zakroku, tak mi to vyhovuje...ale ak potrebujes niekoho, kto sa ti bude venovat, podrobne ta sledovat, tak bude lepsie asi nejake ine centrum 😉 ...treba sa sam rozhodnut.....pripadne sa objednaj na uvodnu konzultaciu do kazdeho centra a nakoniec si potom vyberies....uvodne konzultacie maju bezplatne, tak to kludne vyuzite aby ste sa rozhodli pre to centrum, co ti bude najviac vyhovovat 😉

hiva
autor
24. aug 2010

@katkaajurko v papieroch mam pisane, ze v den inseminacie vecer zaviest 2 tabletky do posvy ...potom bud do posvy alebo zapit 😉....zatial neviem, aky je medzi nimi rozdiel...este som si ich nebola vybrat v lekarni 😉...potom prestudujem a porovnam 🙂. ..inak Katka, aj vy ste dostali taky papier, co musite ist podpisat pred notara? u nas sa to vola ze: Informovany suhlas s oplodnenim spermijami manzela/partnera ich prenesenim do maternice. ... v podstate sa jedna o to, aby manzel potom nemohol popriet otcovstvo 😕 ...aj vy ste nieco take dostali alebo je to iba GynFiv vymysel? 😕

brita
24. aug 2010

@hiva
@katkaajurko Ahojte kocky, k tomu utrogestanu. Moze sa zapijat aj vkladat. Vkladanie je ucinnejsie. Zapijanie sa odporuca, ked zacne zena spinit, tak vtedy nevklada ale zapija. Utrogestan je prirodny progesteron, dufaston je synteticky progesteron, ale maju rovnake ucinky. Akurat som nepocula, ze by sa dufaston vkladal, iba sa zapija. 😉

katkaajurko
24. aug 2010

@hiva - k notarovi 😅 😕 moj manzel to podpisoval - tam... aj ja som to podpisovala...tam... v den IUI

katkaajurko
24. aug 2010

a ktory je lepsi - duphaston ci utrogestan?

hiva
autor
24. aug 2010

@katkaajurko ... no nam kazali k notarovi 😠 ... a mame to priniest k inseminacii 😠 ...akoze na papiery nie je nic napisane, ze by to mal notar overit, ale doktor mi povedal, ze to mame podpisat pred notarom 😒 ...no co uz...pojdeme 2 papiere podpisat a potom to uz nechame tak a pojdeme urcite na IVF....ak 2 x IUI nepomoze, ideme na IVF....som rozhodnuta na 100 percent....este vaham, ci dam sancu aj druhemu IUI alebo nie 😀

mili78
24. aug 2010

@katkaajurko ...Katka este nepercentuj....pokym nemas cierne na bielom, ze to nevyslo 🙂 ale co tu tak na koniku citam , tak to IUI nema moc velku uspesnost asi, ci otehotneli baby s PCO aj po IUI?

mili78
24. aug 2010

@hiva ...Hivka tak ked si z NZ tak to sme krajanky 🙂 prajem ti, aby vam to vyslo 🙂 ty si uz v riadnom predstihu, mna to este len vsetko caka...neskoro som nasla toho praveho 🙂 a ozaj baby...neviete nahodou ci ak sa ide na IVF tak musia byt partneri manzelmi, ci staci ak ziju v spolocnej domacnosti?

hiva
autor
24. aug 2010

@mili78 ..a ty si odkial presne? ...inak myslim, ze IVF nie je viazane na manzelstvo....ide proste o partnerov a nemusis asi ani dokazovat, ci spolu zijete......asi len budete podpisovat papiere, co sa otcovstva tyka a hotovo 😉 ...ale neviem, ako to riesi poistovna....ale myslim, ze ziadost IVF sa v podstate tyka zeny ajej partnera....nehovori sa, ze ci manzel alebo partner....podla mna moze ist jeden chlap kludne aj s dvoma roznymi zenami na IVF 😉.... ale neviem to na 100 percent....to je len moj nazor....inak by od nas v centre chceli nejake doklady, alebo sobasny list....ale v podstate vobec nic nechceli....jedine karticky poistencov 😉

katkaajurko
24. aug 2010

no skor ide o to ze vela bab otehotnelo vdaka clostylu...vlastne aj Shaarka... jej zaucinkovala ta spatna vazba clostylu ci ako sa jej hovori ....

ziadna statistika s PCO a IUI nie je..v podstate tu bud zatial otehotneli baby prirodzene alebo vdaka clostylu - len my odpadlice ideme dalej a skusame..

@hiva nechapem preco pred notarom..nejaki su paranoidny 😅

mili78
24. aug 2010

@hiva .....lebo mne niekto tvrdil, ze musime byt manzelmi....ale zdá sa mi to také za vlasy chytené...ved ked aj su manzelia, kde je zaruka, ze po IVF sa nerozvedú 🙂 nikde nieje zaruka, ze dieta sa narodí do kompletnej rodiny....
no ved uvidim co mi povedia

mili78
24. aug 2010

@katkaajurko ....Katka no fuj, ze odpadlice 😀 nie sme odpadlice, len mame trosku trnistejsiu cestu ako iné no 😝 inak vy sa uz kolko snazite?

hiva
autor
24. aug 2010

@katkaajurko no aj mne to tak pripada....je to uplna blbost ... ale ked je tam lekarov a laborantov ako maku, a kazdy robi nieco ine, asi to maju pre svoju vlastnu kontrolu, aby nahodou nieco nespackali....reps. aby ich nikto len tak neoblbol.... vsetko robia ako na beziacom pase, tak nebudu mat cas asi ani na podpis....prides, ukazes papier, obcianske, MM odvzda vzorku....a sup do mna....ziadne debaty.....neviem, asi su trosku paranoidny a birokraticki 😠 ...ale tak co uz, no nepodporis nejakeho chudacika notara aby si trosku privyrobil? 😅 😀 😀 😀 ....kaslem na to....apr euracov vysolim notarovi....co uz....ked to inak nejde 😠

hiva
autor
24. aug 2010

@mili78 katka myslela na odpalice hlavne mna a ju 😉....ja osobne uz len na koniku tvrdnem cez 3 roky a v samotnej PCO teme uz skoro 2 roky 😠 😠 😠 ...a katka zhruba tak isto 😉

mili78
24. aug 2010

@hiva ....no tak to mam uzasnu perspektivu....ze 3r ☹ a po akej dlhej dobe snazenia a nedarenia ste sa rozhybali vy dve odpadlice? 😀

katkaajurko
24. aug 2010

@mili78 - tak tak - myslela som nas co sme tu zapichnute uz pekne dlho 😠 ja som tu v teme asi trochu kratsie-predtym som oxidovala v teme o grafoch - lebo mne s laskavostou oznamila stara dr ze mam PCO pomerne neskoro 🙄 🙄 🙄 🙄 a este mi aj tvrdila ze mi to povedala.... ja som to len tusila-lebo raz som ju tuto skratku pocula diktovat sestricke 😠 krava - no nic no

moj ocino sa so mnou prave stavil a prehra 15 eur...stavili sme sa ze ak bude pozitivny vysledok-kupujem mu konak a ak nie - on kupuje tento mesiac zradlo pre nasu cicu 😀 ale hold ja vyhram... 😒 tak rada by som mu ten konak kupila... 😵

hiva
autor
24. aug 2010

@mili78 ...u teba to nebudu 3 roky...neboj....na to sme tu my aby sme Vas poucili o nasich chybach 😉 ... ja som po 2 neuspesnych cykloch zacala merat BT, zistila som 2 anovulacne cykly za sebou...tak som isla k doktorovi....ten mi dal najprv na 3 mesiace duphaston ...brala som 2 ked som zistila (aj vdaka koniku) zeje to blbost a isli sme do centra Ferticent....tam mi zistili PCO a odporucili mi najprv laparku....potom som si nasla noveho doktora (Orosa), nasledovali 3 mesiace HAKu na znizenie TST, potom 2 cykly volno, potom laparka, potom po 3 cykloch tehotenstvo, potom 3 mesiace pauza, a teraz sa snazime uz zase tusim 4-ty cyklus....a rozhodli sme sa definitivne riesit umele oplodnenie, lebo manzelov spermiogram sa rapidne zhorsil 😉...preto ti raidme, ze do centra sa neboj ist...su tam odbornici a najlepsie ti poradia 😉...a zavisi aj na tvojich prioritach.... vela dievcat che v prvom rade dieta splodit prirodzene a centrum je ako posledna moznost....tiez som to tak brala, ale v poslednej dobe je pre mna priorita cislo jedna mat dieta a je jedno akym sposobom 😉

hiva
autor
24. aug 2010

@katkaajurko aktus, ani nevies, ako moc by som ti to dopriala 😉... netreba byt popredu moc pesimista 😉...nadej stale zije 😉....za par dni uvidis 🙂 ...velmi drzim palce 😉 ...a keby to aj nevyslo, nic sa nedeje, vyjde to na dalsi pokus 😉

katkaajurko
24. aug 2010

mili my sa snazime 17 mesiacov... druhy cyklus som otehotnela... ale vzapati samovolny potrat v 5tt ..cize temer okamzite... ale viem-ze som vtedy testovala cca 14den po ovulacii ale vedela -citila som to uz asi min.4dni predtym...a preto ocakavam znovu priznaky... ktore neprichadzaju...odvtedy ani tuk... asi po 8 mesiacoch mi doktorka povedala,ze mam PCO ale do roka nebudeme nic robit len skusat... ked ubehol rok zmenila som lekarku,nechala porobit HPcka,bola na endokrinologii a nova dr.mi sledovala cyklus par krat ale zhodnotila-ze najlepsie bude ist do centra - tam ma ako prve (vo Ferticente) odporucili na laparoskopiu - kedze ju robili cudzi lekari a vo Ferticenti doktori nenapisali o PCO ani slovo do spravy - zahadne to PCO nevideli ani pri laparke... po laparke sme isli do Iscare-kde ma prvy cyklus sledovali a robili niekolko HP - z coho sa ukazalo ze mam vysoke LH a PCO hlavne pravy vajecnik... rozhodla sa pre clostyl - s ktorym som zacala az teraz v auguste - lebo sme boli dlhsie na dovolenke v juli... takze ono sa to nedza ale tie prekliate mesiace sa nabaluju nabaluju ani nevies ako...

mili78
24. aug 2010

@katkaajurko ...Katka ja ti aj tak prajem,aby si tomu ocinovi tu flasku musela kupit! 😉 .....ja ta obdivujem, aj Hivku, tolko co uz mate za sebou a stale mate chut bojovat....ja neviem ci budem mat taku silu a chut ako vy....a to este neviem ako dopadne spermiogram...vcera sme si robili s drahym zarty, ze dufame, ze tie jeho spermie nebudu take pohodlne ako je on...drahy povedal, ze upletie bič a bude ich bit 😀 .......Hivka vy ste podla mna chyby nerobili, praveze mi prijdete ako velke bojovnicky.....vy by ste si s Katkou zasluzili aj dvojčatá 😝

ninan2
24. aug 2010

@hiva a k Orosovi teda uz vobec nechodis, riesis vsetko cez GynFiv?

ninan2
24. aug 2010

@katkaajurko hm zaujimave ze si vtedy skoro hned otehotnela, a az potom sa vobec nedarilo...

hiva
autor
24. aug 2010

@mili78 ani nevies, ako si trafila s tymi dvojickami 😵 ...dvojicky su moj sen a preto aj tak tlacim na IVF 😵 😵 😵 ...mili, neboj, aj ty si bojovnicka....proste nic ine ako bojovat nam nezostava, pokial chceme mat vlastne deti 😉 ...snad kvoli tomu nebudeme pachat samovrazdy, no nie? 😀 😀 😀 ... proste treba to vydrzat a skusat vsetko co sa da 😉