Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

bambi9
3. sep 2010

@mili78 uzivala som ho dva mesiace a nejaky tyzden 😉 podla dr. uz po mesiaci videl zmeny k lepsiemu, ale neviem ake 😕 mam pocit ze si bol isty ze s nim otehotniem, tak ako aj ine jeho pacientky 😲

erickaa
3. sep 2010

fuuu..o 2 týždne idem prvý krát k endokrinologovi, ešte nemám ani výmenný lístok..doktorke som zatiaľ nič nevravela. A vlastne ani neviem, čo mám povedať endokrinologovi, kde začať.. 😒 ? V poslednej dobe v mojom okolí má každá baba problém so štítnou žľazou, čo je toto za doba??? Zatiaľ to vychádza tak, že u endokrinologa budem počas mrchy (dúfam, že ale nepríde - tfuj tfuj tfuj 😕 ), môže mi aj tak už robiť nejaké odbery alebo čo? Dúfam, že ma nepošle do kelu.. Čo mu mám povedať, že načo som príšla, aké vyšetrenia chcem? Prosím poradte 😀

mili78
3. sep 2010

@katkaajurko ....Katka no vraj tam v tych kupeloch liecia aj neplodnost....a cvicia tam aj Mojzisovej metodu....inak to dobre poznam co pises....stale skusat co by este mohlo pomoct...potom sa necudujem, ze mi aj slzy vypadnu....inak Mojzisovej metodu mam aj doma, knihu...aj som chvilu cvicila, ale potom som to nechala tak

mili78
3. sep 2010

@bambi9 ....tak to ti blahozelam, ze sa ti to podarilo Bambi 🙂 a si si ista, ze to bolo vdaka nemu? nic ine si vtedy nebrala?

mili78
3. sep 2010

@erickaa ...Ericka tam by ta mala poslat tvoja gyndoska, aj s nalezom ....mne gyndos len napisl vymenny listok s textom prosim o odborne vysetrenie pacientky, ktora riesi svoje reprodukcne schopnosti 🙂

bambi9
3. sep 2010

@mili78 dakujem, myslim ze mi dopomohol prave metformin... predtym som brala clostil a nic..... ale aj tento mesiac bol este asi s ucinkom clostilu, lebo to bolo mesiac po jeho dobrati... 🙂

erickaa
3. sep 2010

@mili78 ďakujem, tak, či tak budem musieť ísť teda za gyndoškou, lenže ona má stále plno..tak to asi ani do tých 2 týždňov nestihnem 😠 Neva, prinajhoršom ten termín zruším..ten mi aj tak posunula kamoška, ktorá ho už nepotrebuje 😀

katkaajurko
6. sep 2010

dobre ranko, no co nove?

mili78
6. sep 2010

ahojte 🙂 Bambi ja teraz zacnem uzivat Clostil, vyskusam jeden mesiac a ked nic idem si vydupat metformim 🙂 podpisem im vsetko, len nech ho mam 🙂 Erickaa musis tlacit na gyndosku, ze potrebujes len vymenny listok 🙂 Kati ahoj....ja nic nove, zajtra ma prist mrcha a na 4.den nasadzujem Clostil......a ty ako?

katkaajurko
6. sep 2010

ja tiez nic... dobrala som clostyl a zajtra idem na folikulometriu-ale som len 10DC tak som zvedava co uvidi doki.... 😅 ci vooobec nieco

majatko
6. sep 2010

ahojte, ja som tu dlhsie nebola, lebo nebolo nic nove u mna, ale cez vikend mi konecne dosla MS po 53 dnoch od kyretu...velmi sa tesim, ze prisla sama, lebo pri mojich cykloch raz za rok to beriem ako zazrak 😀 a buduci pondelok idem na kontrolu k doktorovi, tak som velmi zvedava co mi povie a co mi navrhne....

hiva
autor
6. sep 2010

caute babule....este stale som bez svojho kompu ☹ ...a navyse moje posledna ovula sa niekde flaka 😠 😠 😠

http://www.fertilityfriend.com/home/226b42

hiva
autor
6. sep 2010

@majatko ... dobre, ze mrcha dosla sama 😉 ...teraz si asi date chvilocku pauzu a potom sa pustite do noveho snazenia 😉.... a bola si po kyrete aj na nejake vysetrenia?....aj nieco zistili z histologie? ...ak si to uz pisala, tak sorry, ale nejako zabudam 😅

katkaajurko
6. sep 2010

@hiva

ahooj hivus, flaka sa najust jak potvora-ked clovek chce zacat s clostylom dalsi cyklus robi si to telo co chce 🙄 ale teploty ti neskacu....

ja som zvedava co zajtra bude...

majatko
6. sep 2010

@hiva asi som to pisala 🙂 ale nerobili mi ziadne vysetrenia a ten vysledok z histologie nic neobsahoval, co by napovedalo preco sa to stalo...ja uvazujem, ze ci ja nemam nahodou extremne dlhe cykly, lebo ked som otehotnela tak to bolo asi cca 40 den cyklu a teraz som podobne mala ovulku po zakroku 43 den a po 10tich dnoch mi prisli kamosky...ja som velmi zvedava, ze ci mi tie dve cysty tak ostali co som mala, alebo zmizli mi...lebo ak si spominas povodne som mala uz predpisanu HAK na tri mesiace, ked som na to zistila, ze som tehotna...ale HAK nechcem brat ☹

hiva
autor
6. sep 2010

@katkaajurko ...to mas pravdu....ale zas, ked neprisla doteraz, nech pride radsej este trosku neskor, lebo inak to vychadza tak, ze celu dovolenku v chorvatsku budem mrchovat 😠 ...inak teploty sice skacu, ale zatial iba v rozmedzi predovulacnych teplot, takze to moc tragicky este nevidim 😅 ...a navyse vikendove teploty su merane v Zamkoch, zatial co ozbytok v Blave....takze mozno je to tou "juznejsou" polohou 😀 😀 😀

a inak ako sa citis po clostyle?...vsetko v pohode? ... a preco mas ist na 10 DC a nie neskor?... ci preto, ze teraz je na rade ten "kratsi" cyklus?

hiva
autor
6. sep 2010

@majatko ... no to bude fakt zaujimave, co sa stalo s cystami....ale tak podla mna mali dost casu na to aby sa vstrebali 😉 ...uvidis, co povie doktor 😉 ...inak teraz by ti HAK asi nemala dat...po kyrete je dobre nechat telo same sa preliecit....neviem, ja by som HAK asi nechcela 😒 ...tazko povedat ☹

katkaajurko
6. sep 2010

@hiva - ja neviem koli comu tak skoro-ale minule som mala 12den uz dost velky folikul - tak asi si mysli,ze teraz tiez bude...mozno aj vacsi tak aby to nepremeskal...je na rade lavy vajecnik a ten moc nezvyknem citit-takze neviem ci sa tam nieco deje alebo nedeje...ale sa mi zda - ze "mokro" dnes trosku zacalo... ale nie som si vobec ista....uvidim

jaaj teba caka este chorvatsko - to ti taaaaaaak zaaavidim!

majatko
6. sep 2010

@hiva HAK ja by som uz nikdy nechcela brat, lebo si myslim, ze to aj tak nepomoze na moje cysty, ze lepsie by bola laparka, kde je istota, ze to zaberie a nie davat si HAK a po troch mesiacoch zistim, ze to bolo na nic...tak uvidime, ozvem sa buduci pondelok, ze ako som dopadla 🙂 inac bolo stastie, ze som si merala teplotu, lebo uz som bola tesne po ovulke objednana na kontrolu (bola som hrooozne netrpezliva, uz som chcela vediet,ze co a ako 😅 ) a dobre, ze som sa preobjednala o dva tyzdne, lebo inac by som asi dostala Agolutin a takto mi kamosky dosli same...

hiva
autor
6. sep 2010

@katkaajurko ...to Chorvatsko je len tak na silu...netreba zavidiet...aj tak si ho pravdepodobne cele premrchujem 😀 😀 😀 ...ale ideme len tak od soboty do soboty, a to len preto, lebo v utorok a v stredu tam mame celodenned rokovanie, takze sme zobrali k tomu este 2 volna a zostaneme cely tyzden 🙂 ...ako dobre, ze manzel je zrovna v mojej pracovnej skupine a mozme tam ist teda spolu 😅 😵 😀

inak na kupanie to asi uz nebude....pocasie sa nejak kazi, a my ideme hore na istriu, do Opatije, takze more bude uz asi studene....no uvidime 😉...keby aj nie, v hoteli je bazen....sice len 5x8 metrov, ale na vycvachtanie staci 😀 😀 😀

@majatko ...a ides na kontrolu k Orosovi? ...inak fakt drzim palce, nech su tam tie cysty neni 😉 ..urcite sa ozvi 😉

katkaajurko
6. sep 2010

aha chapem..ale aj tak fajn odpocinok 🙂 ja by som sla hoc aj len na prechadzky...my sme rozmyslali ze ten dalsi vikend by sme vybehli do nizkych tatier na vikend..len na otocku-piatok tam,nedela spat 😵 😵 😵 😵 😵 😵

katkaajurko
6. sep 2010

baby ja zvazujem..zacina kurz cvicenia podla mojzisovej od buduceho pondelka...ci sa prihlasit alebo nie... neviem sa rozhodnut,ci to ma alebo nema vyznam...

hiva
autor
6. sep 2010

@katkaajurko ...ved hej....ja to tiez beriem len ako relax....moc to neberiem, ako letnu dovolenku....mne stacia prechadzky, a halvne sa tesim, ze budem mat konecne cas na fotenie 😵 ...a proste len tak nic nerobit, nikam sa nenahat, vyspavat...no rposte pohoda, klidek, tabacek 😀 😀 😀

inak ta mojzisova...ked mas cas, urcite do toho chod 😉... moze to len pomoct 😉... take dobre odreagovanie 🙂 ...keby osm ja mala cas a energiu, tiez by som do toho sla 😉 🙂

annulinka
6. sep 2010

@katkaajurko ahojda, přihlaš se .. ráda bych cvičila ale u nás v okolí nic takového není ..

katkaajurko
6. sep 2010

tak som sa prihlasila,ale je uz plny... ale som druha nahradnicka a vraj sa asi otvori este jeden,tak si ma zapisali a daju vediet... 😅

mili78
6. sep 2010

@katkaajurko ....Kati aj ja by som chcela ten kurz...doma sice mam knihu, ale ktovie ci som to aj robila spravne....co keby sme sa prihlasili na ten individualny kurz? ak sa prihlasime dve, tak je tam aj zlava 🙂

hiva
autor
6. sep 2010

@mili78 ...no a keby ste boli tri, bola by este avcsia?...mozno by som sa nakoniec predsa len pridala...zavisi kedy a kde to bude 😉

katkaajurko
6. sep 2010

@mili78 aky individualny? kolko stoji?

mili78
6. sep 2010

Cvičenia podľa p.Mojžišovej
-Individuálna 70 minútová lekcia: 15 € / klientka, 25 €/ 2 klientky (alebo manžel)

-Individuálny kurz 10 x 60 min.lekcie: 115 € / klientka, 210 € / 2 klientky (alebo manžel)

-Individuálny intenzívny kurz (pre mimo Ba): 180 minút + materiál + darček: 50 € / klientka, 90 € / 2 klientky (alebo manžel)

mili78
6. sep 2010

@hiva .....ahoooooj....no to by bolo super 🙂 ale tam pisu, ze mozu byt max. 2 klientky na takom kurze....v tom pripade by som to prenechala Katke a Tebe 🙂