Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

bambi9
14. okt 2010

katka, ale ved hiva moze aj tak testovat a sledovat ci palicka slabne alebo silnie 😀 verim ze to druhe 😵

hiva
autor
14. okt 2010

@bambi9 no asi nakupim riadnu zasobu testov 😀 😀 😀 ....nech vidim, ci palica silnie 😅 😅 😅 .....som ja ale koza.....takto sa nechat namotat 😀 😀 😀 ....no ale ked ja bez toho teplomera nemozem zit 😀 😀 😀

bambi9
14. okt 2010

@hiva to poznam, ja som merala aj ked som uz nemusela 😅
a nezabudni kupit nejake dobre testiky, ziadne rapishity 😀

katkaajurko
14. okt 2010

Hiva a ne ze kupis zase tie za 20 evrov 😝 😀 😉

hiva
autor
14. okt 2010

@katkaajurko neboj.....to uz isto nie.....pri tom mnozstve, ake budem teraz kupovat by som pri tej cene isto skrachovala 😀 😀 😀

ale inak fakt to nechapem......ako moze taky isty test stat vo Viedni 16 Eur a u nas 5 😕 .... a nech sa mi este niekto stazuje, ze u nas je draho 😀 😀 😀

katkaajurko
14. okt 2010

@hiva ja som myslela,ze to bol aspon taky,co ukaze slovo pregnant...lebo inak je to brutalna cena....

bambi9
14. okt 2010

16€ ??? 😨 😨 tak to musel by taky test co vzdy ukazal pozitivny vysledok za tu cenu 😀
nebol to ten so smajlikom?? 🙂

katkaajurko
14. okt 2010

@erickaa tak ako vravis,bojuje sa dalej!

chlpacik
14. okt 2010

HIVA no nech Ti to teda ukáže 2paličky, už by bolo načase 😉 😉 😉 ...
Bože dnes bol otrasný deň, otrasný...sa čudujem ako môžu niektoré ženy vykonávať také profesia. Bez príslušného vzdelania, bez ochoty komunikovať, no hroznéééé... 😒
no všetkým krásny dnik, prídem si potom po výsledok hivušinkho testiku 😉

hiva
autor
14. okt 2010

@chlpacik ....je jasne, ze budem mat 2 palicky....ved to bude este iba 9 dni od konskej davky pregnylu......tak urcite 2 palicky budu 😀 😀 😀 ... otazka je, len ci sa udrzia az do 14 PDO alebo budu dalej postupne blednut 😀 😀 😀

a ten 16 Eurovy test bol klasicky, ako byva u nas.....ocikas priamo koniec a do troch minut sa ukaze vysledok.... palicky.....ale je fakt, ze tie palicky neboli take ako na papieri, ale ako keby boli digitalne nakreslene......no neviem....skoda ze uz som ho vyhodila....inak by som ho rozobrala a kukla, co je v nom 😀 😀 😀

hiva
autor
14. okt 2010

a vlastne houby.....teraz som az zistila, ze dnes som uz 10 dni od pichnutia pregnylu.....takze uz by test nemal byt moc ovplyvneny, nie?....i ked zase ak do mna supli davku 10 000, asi sa to tak rychlo nevstrebe, nie? 😅

no uz vidim, ako dnes klusam do lekarne a rano cikam do pohara 😀 😀 😀

katkaajurko
14. okt 2010

No tak som zveedava, aj ked teda je dost skoro ale som zvedavaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

chlpacik
14. okt 2010

@hiva no takže ráno chcem vidieť pozitívnu správu od Teba 😉

hiva
autor
15. okt 2010

caute.....takze ranny testik ukazal iba jednu palicu....takze som silne presvedcena o tom, ze ovulka bola asi neskor a teploty boli zvysene iba z toho utrogestanu 🙂 ....sama som teraz zvedava, kedy pride mrcha....dufam, ze stihneme to IVF uz v dalsom cykle 😵 ....v stredu pojdem na krv, ale kedze som vcera nakupila testy, mozno este testnem v nedelu....ze sak co ak nahodou 😀 😀 😀

a inak sa na tom celkom bavim .....ze aka som ja trafena 😀 😀 😀

chlpacik
15. okt 2010

@hiva tha čo už... 😖 ...aspoň že máš tých testíkov do bludu, zrejme aj zvlášť odpad na ne, že separuješ 😀 😀 😀

chlpacik
15. okt 2010

@hiva a inak t tomu 16eur.testu, no vo Viedni sú iné výplaty, takže tam si to môžu dovoliť 😀 😝

hiva
autor
15. okt 2010

@chlpacik ...do bludu ich neni....kupila som iba 4 😀 😀 😀 ....ale tak stale sa mozem vyhovorit, ze to boli rapishity ....lebo ine pruzkove v lekarni nemali....a pri tom mnozstve som nechcela kupovat tie na priame ocikanie 😀 😀 😀 😀

sak uvidime ako bude cez vikend.....sama som zvedava.....ak nahodou ta ovula bola, tak cez vikend uz ocakavam spinenie 😒 ...moja mrcha bola totizto vzdy tak silna, ze sa spustila aj ked som brala duphaston.....tak som zvedava ci ju utrogestan blokne 😅

erickaa
15. okt 2010

@hiva hivuš čau, a kde je dnešný tvoj grafík? Hááa??? Ináč dobré ránko všetkým 🙂

katkaajurko
15. okt 2010

@hiva inac este je tak skoro-ze je to vlastne jedno ze je test biely...lebo sak vajo sa este nemohlo uhniezdit... ale hlava je mrcha,ta nas presvedci raz dva 😅 ale som si Hivus pozrela moje stare grafy - aj ten minul kuk: a ja mam skoro vo vsetkych ovulkovskych druhy vzostup teploty okolo 5dna a aj dokonca treti vzostup okolo 10 dna...a mam aj v zivej pamati ako ma zo dva razy shaarka presviedcala-ze ta teplota je nabeton tehotenska...krasny druhy vzostup po 10 dni-az do 15 a nic... 😔 takze ono podla mna po ovulke je fakt jedno ci su hore,dole,v strede,klesnu,stupnu..nehra to ziadnu rolu podla mna... lebo sak aj hormony po ovulacii nie su konstatne ale tvoria "parabolu" (dufam,ze tak sa to nazyva 😀 ) - rastu do urcitej fazy a potom pozvolna klesaju-takze podla mna niekoho teplota aj tymto ostatnym zmenam moze podliehat... (aj mne)

aha minuly cyklus

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

a takych grafov(aj celych) mam tam kopu bohuzial... aj by som ukazala-ale neviem ako 😨

katkaajurko
15. okt 2010

Inac som sa dnes pekne vytocila v Iscare - bola som objednana na 7,20 na krv- dojdem tam - zahlasim sa a cakam a cakam a kukam-ze sak kurnik oni hadam volaju aj baby co po mne dosli - tak som sa pobrala dopredu-ze ci nahodou na mna nezabudli alebo co a recepcna poloospalym hlasom-ze ake som cislo..kuka do monitora-ze no asi ma nezaklikla jej kolegyna ze som prisla!!!! kukam na hodinky - 8.10 - tak hned volala sestrickam,ze tam hodinu cakam,nech ma vezmu-tak ma vzali - ale take jedy ma chytali...lebo som leetela potom este na kontrolu k obvodnemu...

erickaa
15. okt 2010

@katkaajurko nuž stáva sa...:-/ A kvôli čomu ti brali krv? 🙂

katkaajurko
15. okt 2010

@erickaa koli tomu prolaktinu.... este po ovulke treba..no tu vidim zatial v nedohladne...mozno aj tie antibiotika to rozhadzu teraz.... sa tesim,kolkodnovy toto bude cyklus.... ach jo....

erickaa
15. okt 2010

@katkaajurko Jááj jasné, ten prolaktinisko... A teraz berieš nejaké lieky? Sa pýtam iba kvôli tomu, že či by aj mne vedeli urobiť taký krvný testík..ale ja som teraz clost, pregn, utro..tak asi nie.. 😒

katkaajurko
15. okt 2010

@erickaa teraz beriem len metformin ale predtym mi brali krv a pozerali viacero veci aj ked som brala closty-pregnyl... duphaston...takze si myslim,ze vedelli by ti...

erickaa
15. okt 2010

@katkaajurko No dobre, budúci týždeň by som mala ísť na konzultáciu, tak im skúsim navrhnúť, či by nebolo dobré.... Vidíš, mne sami od seba neurobia nič ☹

katkaajurko
15. okt 2010

@erickaa eri ja som doktora do toho prolaktinu donutila tiez- ved som si to sama zistila - ze mi po ovulke vyskakuje-kedze som si nechala urobit odbery inde minuly cyklus a aj to len vdaka tomu ze mam tu moznost vdaka jednej obetavej zene..... inac by mi na to ani nedosli.... 🙄

ale po clostyle-pregnyle mi nieco v centre kontrolovali aj sami od seba - takze to zas nemozem povedat

Eri a ty chodis do centra? lebo ak beznemu gyndosovi-zaaaaabudni-ze sa ti bude venovat a robit nejake odbery.... toto je zabita kapitola (cest vinimkam- Hivin lekar)

erickaa
15. okt 2010

@katkaajurko Kati, veď my chodíme rovnako do Iscare. A na bežnú gynekologiu chodím k doktorke, ktorá robí aj v Iscare. Takže ja mám v podstate iba jednu doktorku, dr. Tazb. No veď uvidím, čo mi povie, na piatok som sa objednala na konzultáciu o 9:30. (ten čas som sem napísala, že keď zabudnem kedy, tak tu si to nájdem) 😀 Teraz čakám na mrchu po vysadení utroša, som zvedavá kedy dojde..

katkaajurko
15. okt 2010

@erickaa jaaaaaaaaaaj prepac,ja uz ma chaos kto kam chodi ci nechodi...noo tak sa tatzberikovej spytaj na hormonalny profil - ci ti neurobi -normalka-treba sa pytat...vravim,ze som valkyho do toho prolaktinu namontovala ja....

hiva
autor
15. okt 2010

@erickaa tuje 😉 ...http://www.fertilityfriend.com/home/226b42 ....ale ved link je stale taky isty, tak si si mohla kliknut o stranku spat 😉 😀 😀
@katkaajurko ...ved ja to nijak tragicky neberiem a ani neriesim 🙂....proste som nevydrzala a testla 😀 😀 😀 ....ale tak moc tomu sance nedavam.....ja sa predsa spolieham na IVF a na dvojicky 😵 😵 😵

erickaa
15. okt 2010

@hiva jááj, no už budem vedieť s tým grafíkom. Teplotka trošku kresla, ale nič dramatiké 🙂 Zajtra čakám vzostup 🙂

@katkaajurko A veru sa jej spýtam, doteraz som to nechávala na ňu, ale piatok sa na ňu v dobrom nabrúsim 🙂