Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
26. okt 2010

@kaciatko81 jasne,to chapem - len ja tiez nechodim do temy veriacich snaziliek im presadzovat svoj nazor a ze by som vela veci krestanstvu vedela vytmavit-to je teda fakt.... takze sa mi nepaci sem chodit vnucovat svoje postoje... to akoze co-bude mat cerveny bodik u boha-ked aspon jednu presvedci ze je to fuj fuj bakane? no sak uz som ticho...ale ja proste nemam rada toto slepe nasledovanie "niecoho".... nie je rozdiel medzi munmi,scientologmi,jehovistami a krestami...len je rozdiel v pocte... ale vsetko fanaticke je zdraviu skodlive.... tak a uz som fakt ticho 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

hiva
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaciatko81
26. okt 2010

@katkaajurko mozeme o tom kludne hovorit 🙂 ono mne to neprislo, ze sa nas snazila presvedcit, co sa toho tyka boli na konovi ovela silnejsie osoby 😀 len si myslim, ze nebola postavena do situacie, kedy by sa naozaj musela rozhodnut, pripadne zvolit ine riesenie... a myslim, ze sa vsade hovori o tom, ze umelych bude stale viac a viac... a je mi luto zien, ktore budu takto tvrdo presvedcene o tom, ze ivf nie a bez toho to nepojde. podla mna v sebe vzdy budu mat pocit, ze nespravili vsetko, co mohli...

hiva
autor
26. okt 2010

@kaciatko81 ...presne o tom to je....spravit vsetko co mozes 😉 .... tiez som sa zo zaciatku nehrnula slepo do IVF....dokonca som aj odmietala hormony a skusala ine metody 😅 ....urcite si pamatate na moj nazor na laparku....ako som za nou tvrdo isla 🙂 ...v podstate ten nazor mam stale, ale tuzba po babtku vo mne rastie exponencialnym radom den co den....a momentalne je prioritou cislo jedna....nech sa deje co sa deje....ja chcem babatko... apokial mozno co najskor 😀 😀 😀 ...a najidealnejsie rovno 2 naraz 😅 😀 😀 😀

katkaajurko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hiva
autor
26. okt 2010

pokial ma zena tu silu cakat a spoliehat sa na Boha a verit, ze to tymto sposobom vyjde, nemam nic proti tomu a istym sposobom ma aj moj obdiv....ja by som to urcite nedokazala 😝 ... samu seba poznam a poznam aj svoje hranice trpezlivosti, ktore boli uz davno prekrocene 😒

hiva
autor
26. okt 2010

@katkaajurko ....dobry nazor 😉....plne suhlasim....nieco na tom bude 😵

kaciatko81
26. okt 2010

@hiva ano, obdivujem zenu, ktora sa rozhodne, ze nevyskusa dalsie moznosti... ale velmi neverim tomu, ze jej v zivote nic nebude chybat a bude stastna...
inak raz som citala taku zaujimavu uvahu... ze keby niekto tam hore (nazvite si to ako chcete) nechcel, aby ludia pouzivali ivf a monoho dalsich veci, tak by im nedal rozum a moznosti, aby na to vobec prisli, ale to uz su ine debaty...

katarina104
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarina104
26. okt 2010

@katkaajurko dala som sa na HAk nahovoriť doktorkou, sex sme nemali akože v plodnom čase,brala som to len na úpravu cyklu nie ako HAK. HAk neberiem. 10 rok používam teplotnú a bilingsovú metódu, len toľko

katarina104
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hiva
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaciatko81
26. okt 2010

@katarina104 nemyslim si, ze sa tu niekto z teba vysmieva, len mame iny nazor, ine skusenosti...

katarina104
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkaajurko
26. okt 2010

Kurnik a jake ticho tu zostalo, bosorky jedny , dnes mi nieco vtipne chybalo, chlpaciiiiik,aspon ty to zachran 🙂 😉

hiva
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarina104
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hiva
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarina104
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hiva
autor
26. okt 2010

@katarina104 ...ani nahodou 😉 ...ja sa s tebou nehadam....minimalne 3-krat som sa snazila ti naznacit, ze s tvojimi nazormi nesuhlasime a nie je nam mile, ak ich tu neustale prezentujes....a napriek tomu tu stale pises to iste dokola a ides nas odsudzovat za to, ze ideme na umele oplodnenie......neviem, kto ti dal pravo nas tu sudit 😉....ak chces, kludne sa mozme bavit o PCO, o liecbe, o vysetreniach......ale pokial k tomu nemas co viac povedat, uz sem prosim ta nepis 😉....tvoje nabozenske presvedcenie ani sposob zivota ti nikto neberie a ani ta neodsudzuje a ani sa ti nevysmieva.....tak sa laskavo spravaj aj ty tak 😉

katarina104
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaciatko81
26. okt 2010

@katarina104 toto si trosku prehnala 😔 za prve, neposmievala som sa a nesudila som ani fararov ani nikoho ineho. za druhe, nemam dovod sa pred tebou ani pred nikym inym obhajovat a ani ma nehryzie svedomie. mozem cloveku len vysvetlit dovody svojich rozhodnuti a je jeho osobna vec, ci ich akceptovat bude alebo nebude. za tretie, ani ja, ani nikto iny nepotrebuje tvoje povolenie na to, aby isiel na umele oplodnenie-cize vetu:"kludne chodte na umele oplodnenie" si mohla vynechat.
v niekolkych prispevkoch som ti pisala, ze beriem aj tvoj nazor, ale ze si myslim, ze keby si bola v inej situacii, tak by si pravdepodobne zmenila aj niektore svoje nazory. a toto moje vyjadrenie nepovazujem ani za urazlive ani posmesne a myslim, ze ta ani nijakym sposobom nesudi, takze nechapem tu sprsku slov na moju adresu. vies o mne prilis malo, nevies, co mam za sebou, co pred sebou, takze tazko vies povedat, co je alebo nie je spravne (vacsinou sa spravnost rozhodnutia posudzuje podla danej situacie)... som clovek, ktory sa na veci snazi pozerat s nadhladom, mat najprv dostatok informacii (v oblasti zdravia odborne podlozenych), rozmyslat nad informaciami, ktore dostanem a az potom konat. som pristupna akymkolvek argumentom, ale od teba som tu zatial ziadny odborne podlozeny necitala... dnes som citala jedno vyjadrenie a myslim, ze sa sem dokonale hodi:
Skôr ako budeš súdiť moje žitie, obuj si moje
topánky a prejdi moju cestu, prejdi moju minulosť, pocíť moje slzy, zaži
moju bolesť, radosť, prejdi roky, ktoré som prešla ja, potkni sa na
každom kameni, na ktorom som sa potkla ja. Za každým vstaň a choď ďalej,
tak ako ja... a až potom môžeš ...súdiť moje správanie...
viac k tomu asi nemam co povedat...

chlpacik
26. okt 2010

Ja verím v U.F.O. , a začnem sebou, že E.T.(chpačik)volá domuuuu 😀 😀 😀

@katkaajurko o dva týždne idem k lekárke, lebo mi ešte chýba výsledok z tretieho HP(26DC), uvidím, či mi dá na prolaktin niečo...a čakám tie krámy, dnes je 27den, no som zvedavá, či dostanem metforminom, lebo ak nie, ach zase mi nasadi duphaston, prípadne Proveru, ma pixne...

chlpacik
26. okt 2010

No žienky už doooooosť, ŽI A NECHAJ ŽIŤ ! 😉
tá myšlienka je krásne napísaná, ach mám slabosť na literárne úahy. Želám pohodovú noc 😉

irsina83
26. okt 2010

@hiva fiha, ze jaka bujna debatka. nechcelo sa mi to citat ale nepochopila som co ma viera s umelym oplodnenim...moja kasli na keci a chod si za svojim. nikto nevie pochopit co je to tuzba po dietati a pocit z toho ze ho nemoze mat...ale to ta dotycna asi nevie ked ich ma dve. kasli na nu moja, obdivujem ta 😉
@katarina104 tebe len tolko Boh dal cloveku mozog a rozum a clovek ho vyuzil na to ze vymyslel umele oplodnenie aby pomohol ludom ktory zo zdravotnych dovodov nemozu splodit dieta prirodzene. to je kolobeh a vyvoj...a preco to nevyuzit sme v 21. storoci....

hiva
autor
27. okt 2010

@katarina104 ....pokial si si nevsimla, ja som si uz svoju temu zalozila a prave sa v nej nachadzas.....tak laskavo daj pokoj a neotravuj nas tu, ked tu s tebou zjavne nikto nechce komunikovat, lebo si urazila vacsinu z nas, co sme tu uz par mesiacov, ba az rokov......tak najskor dobre porozmyslaj co chces napisat a az potom sa vyjadruj 😉....s tebou som ja mila moja skoncila 😉 🙂

maznacik007
27. okt 2010

@katarina104 si mimo temy... pokracuj v tejto teme

https://www.modrykonik.sk/forum/asistovana-reprodukcia/veriace-snazilky-a-ivf-ako-to-vnimate/

toto je tema o syndrome PCO / polycystyckych ovarii/, pokial mas pochybnosti o IVF z pohladu viery na to je urcena ta tema na ktoru som ti dala hore link.

a este vynatok z pravidiel

4.Neurážaj, nevyvolávaj hádky a neznižuj sa k zbytočným slovným provokáciám, či už na adresu ostatných užívateľov alebo adminov. Každý má právo na svoj názor ale nemal by ho vnucovať ostatným. Ak chceš niekoho kritizovať, urob to slušne a bez nádychu pohŕdania. Osobné konflikty s ostatnými členmi nerieš na fóre.

hiva
autor
27. okt 2010

@chlpacik ....trosku tu upraceme a budes vitana opat doma v nasom kludnom fore 😉 😀 😀

katkaajurko
27. okt 2010

dobre ranko kuratenka moje , tak co toto sa tu udialo som presneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee cakala od zaciatku 😀 😀 😀 ze kedy sa to prelomi a bud tfuj tfuj tfuj IVF 😀 no nic, na tomto som sa len pobavila a ako SLUSNY clovek co akceptuje druheho postoje aj ked su to postoje niekoho tretieho 😀

inaaac ja pochybujem aj o tom jej PCO a o tom co sem popisala..toto bol jasny ciel-hiva stimuluje-tak rozputat tu toto- cakam to aj ja ked zacnem,cooo?

inac ja mam teplotu trochu a v noci som mala problem s prieduskami,ach jo :( asi som neni este uplne zdrava :( musim sa kurirovat do prahy 😒

hiva
autor
27. okt 2010

@katkaajurko
a inak kedy presne idete na tu genetiku?...a nevies, to Vam aj hned povedia vysledky alebo sa na ne nejak dlhsie caka?