Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

hiva
autor
9. nov 2010

@timona ...tak to sme v podobnej situacii ,-9....ja mam tiez PCO a manzel zly SPG...v podstate ziadost na IVF nam podali na zaklade manzelovych vysledkov, ale tak u mna bolo PCO tiez potvrdene laparkou....takze asi to mozno skombinovali ,-)....kazdopadne nas nahovorili na jedno IUI, lebo na ziadost sa caka cca 6 tyzdnov (vo Vseobec. poist.) a tak sme si povedali, ze za ten cas to skusime 😉 ....ale tak pre IUI musi byt potvrdena priechodnost vajcovodov, takze laparka 😒 ....uprimne neviem, ci ti dovolia IVF bez laparky..... asi zavisi od toho, ake zle vysledky ma manzel 😉

katkaajurko
9. nov 2010

@hiva ahoj mojo, no tak ide to pomalicky u teba ale podla mna to je veeelmi dobre-aj ked ty uz by si to chcela mat za sebou cim skor ja viem..a aj to nechutne pichanie-ale aspon sa ti mm pekne v klude vrati domov

@amarena v 5

inac dnes doobeda mi nebolo moc dobre...neviem to uplne zatial vysvetlit.... asi nizky tlak alebo vysoky 😨 alebo co..ale isla som sa naranajkovat a doslo mi divne...a samozrejme strach urobi tiez svoje... a nejaky vyssi tep mam na to ze si beriem svoje lieciky - to ma stve trochu , tak celkovo slabo mi doslo 😖

ninan2
9. nov 2010

@timona hmm ale PCO nie je priamou indikaciou k IVF. Ovulka sa da totiz vyvolat hormonmi. Zalezi teda skor ze aky zly spermiogram ma tvoj mm? A laparoskopiu Ti spravia urcite, bez toho sa vraj IVF nerobi. Ale neboj sa tej operacie, je to vraj uplne OK, trva to tak 2 hod a na druhy den uz normalne fungujes a ani v nemocnici nemusis byt. Drilling vajecnikov pomaha aj na PCO, vela zien po tom otehotnelo.

ninan2
9. nov 2010

@katkaajurko co si vcera pisala ze rano si mala ovulku (v tomto cykle), kedy Ti vyskocila teplota, az na dalsi den ze? Mam trochu zahadu totiz, od rana ma uz vajecnik neboli, ale teplota je este nizka. Tak som myslela ze ovulka bola v noci. Ale teraz sa mi objavil Eggwhite hlien, ktory je teda dost plodny. Neviem co si o tom mysliet. Asi predsa len vyskusam aj dnes ovulacny test.

hiva
autor
9. nov 2010

@katkaajurko ....no aspon z atoho muzika som rada.....aspon stihne v klude nakupit syry do zasoby 😀 😀 😀 ....na injekcie sa da zvyknut, ale teda nic prijemne to nie je.....a aj tie kontroly kazdy druhy den 😒 ...uz aby bol koniec 😵

katus....mozno to uz len zacinaju tehu priznaky....nejaky nabeh na nevolnost, alebo co 😉 .... v tlaku sa moc nevyznam... to asi sama najlepsie vies, ako to zvladat 😉....ale tak zajtra ides k Valkymu a uvidis bublinku 😵 😵 😵 ...a nezabudni sa ho teda spytat aj na tieto tvoje stavy 😉 ....urcite to nic zvlastne nebude 😉....len teraz musis byt trosku opatrnejsia ;-9...ziadne prudke vstavanie, behanie, ani nic podobne 😉.....len klud....nic teraz nie je dolezitejsie, ako tvoj spendlicek v brusku 😉 😵

katkaajurko
9. nov 2010

@ninan2 jasne , az na dalsi den-kedze meriam o 6,20 a ovulka bola niekedy tipujem okolo 8-9....takze az dalsi den bola vyssia /ale to len tipujem/

ale toto co pises-zvyklo mylit aj mna dost dlho a zvycajne som mala ovulaciu az dva dni po hliene..alebo aspon jeden,ale to je individualne...a podla mna LH test ti nic neukaze-kedze ma byt pozitivny 24-48 pred - lenze potom uz nie a to je tazko.... odhadnut..proste treba mat tutu mutu raz za dva-tri dni kym neprestane plodny hlien a to je cele si myslim,viac sa vyspekulovat neda... 😅

ninan2
9. nov 2010

@katkaajurko no u mna tiez plodny hlien vacsinou koncil den pred ovulkou. Preto som z toho teraz zmatena. A este k tomu ze ma zrazu neboli ten vajecnik - vcera som poriadne ani chodit nemohla, stale som ho citila... a dnes uplna pohoda. Predtym som vzdy posudzovala ovulku najma podla tejto bolesti a bolo to vzdy tak, cize tym hlienom by som sa mozno nemala riadit... A hej, ovulacny test uz naozaj nemusi nic ukazat, to aj mne napadlo... no vidim to tak ze ak zajtra nestupne teplota, mal by byt potom vecer sex, ak stupne tak pohoda, pretoze bol predvcerom. Totiz castejsie sa nam to moc nechce robit, az taku motivaciu zatial nemame 😀. Preto to tak analyzujem, aby naozaj bola nejaka sanca v tomto cykle 🙂.

amarena
9. nov 2010

Baby, obdivujem vas. Ked vas tu citam, tak ja asi nikdy nepridem na to, kedy mam ovu a kedy by mal byt sexik. 😔
Zda sa mi to zlozite a nevyznam sa v tom. 😔

erickaa
9. nov 2010

@amarena tak potom ho treba mať každý druhý deň a hotovo 🙂
@hiva hivuš a kedy máš ďalšiu kontrolu?

ninan2
9. nov 2010

@amarena no hej, nie je to zrovna jednoduche... Ale vacsina zien ma v tom obdobi taky hlien, da sa dobre sledovat na WC aj na toaletaku, tak mohla by si podla toho... A pripadne od vyskytu tohto hlienu robit aj tie ovulacne testy, ak by si to chcela vediet presne na den. No a potom meranie BT je metoda ktorou to zistis spatne.

ninan2
9. nov 2010

@erickaa na dovolenke sa mi lahko mava sex obden, ale inokedy... clovek je unaveny cez tyzden, nema cas, chut moc... a najma v nejakom dlhsom vztahu, v takom sa velmi lahko hladaju vyhovorky ze preco nie 🙂

hiva
autor
9. nov 2010

@erickaa budem volat o 14:00 ....az potom budem vediet 😅 ...ale predpokladam bud vo stvrtok alebo v piatok 😒

katkaajurko
9. nov 2010

@hiva no bolo to len take chvilkove a sa mi zda-ze vcera doobeda to bolo tiez ale o nieco slabsie...tak neviem ci takto nezacinaju ranne nevolnosti alebo som mala moc nizko tlak-lebo to pocasie sa meni jak sialene-teraz je tu teplo-vcera zima..ale klop klop klop teraz som sa presla na obed a je mi dobre a vonku som sa nadyyyychala vzusiku - tak uzasne tam je 🙂 spendlik mal malu prechazdku ...mozno by som mala zacat skorsie ranajkovat a asi nieco ine.... asi tvaroh s ovocim a medom nie je na taky zaludok moc ok.... neviem,skusim uvidim a Valkymu poviem a hlavne mu poviem ze NUTNE potrebujem PN - baby lebo ta nasa kolegyna je furt brutalne chora-to uz je treti tyzden a ona ma podla mna v sebe zapal jak svina-stale chuchni - zastrety hlas,kasel sopel.... otras - krava-tak ju neznasam 😠 😠 ☹

@ninan2 chapem,raz za dva dni sexik booooohate staci - aj nam to tak vyhovovalo najviac.... inak ked som sa jeden cas takto velmi snazila to casovat-tak ma to akosi prestavalo posluchat a ovula sa este o par dni oddialovala.... ale mozno sa mi to zdalo 😅

hiva
autor
9. nov 2010

@katkaajurko ....ser na kolegynu 😉....dnes si ju pekne vychutnaj, lebo od zajtra budes PN, takze ju uz hodne dlho neuvidis 😉 😵 😀 😀 😀

@ninan2 ... u nas je to so sexom tiez tak podobne.....najcastelsie obden.....ked aktivne snazime....inokedy nas to uz snad ani nenapadne 😀 😀 😀 ....teraz odkedy stimulujem sme mali iba 2-krat....a mne to aj tak vyhovuje....c.ely den v robote, znicena, unavena....potom si ani ten sex nevychutnas 😉 🙂 ... a na plodenie raz za dva dni bohato staci 😉

@amarena ....meranie BT nie je zlozite....chce to len istu prax 😉....meraj par mesiacov a potom to pochopis 😉....budes vidiet, kedy zhruba byva ovulka podla teploty spatne, budes sa aj sama sledovat a akekolvek divne pocity, ako napr. pichanie vajecnikov, bolest podbruska si budes znacit ....a casom zistis, ako tvoje telo reaguje a budes vediet na zaklade toho predvidat ovulku aj dopredu 🙂 ....len sa toho netreba bat a treba vydrzat poctivo merat 😉....a najma netreba sa meranim stresovat....proste odmerias, zapises a nic dalej... jedna teplota nikdy nic neznamena....ku koncu cyklu si pozries graf a potom budes mudrejsia 😉

u mna sa meranie BT stalo kazdodennym ritualom a nijak zvlast ma to nezatazuje ani nestresuje 😉

ale tak tento mesiac som si s tym dala pokoj 🙂....ale graf robim stale, i ked bez teplot 😀 😀 😀
http://www.fertilityfriend.com/home/226b42

aspon mam o sebe komplet prehlad 😵

ninan2
9. nov 2010

@katkaajurko @hiva ako psychika na to moze urcite vplyvat, takze je asi lepsie to az tak moc neriesit. Nehovoriac o tom ze planovat sex len preto ze je ovulka, a nie chut na sex, je trochu divne... Nechcem sa dostat az sem, ale uz sa mi to tusim deje 😀 My obvykle spolu spime tak raz za 5 dni... ak je dovolenka, sviatky a pod tak je to lepsie. Ale to zas casto nebyva ☹

hiva
autor
9. nov 2010

@ninan2 ono oje prirodzene tazke vyhnut sa tomu, aby bol sex kvoli ovulke.....lebo sak je jasne, ako a kedy sa plodi dietatko, a ked ho raz chces, je jasne ze bez sexu v spravnom case to nepojde...... preto je treba najst vhodny kompromis......my uz sme prave kvoli tomu mali viacere hadky s manzelom....skoro sme sa aj posekali kvoli tomu 😀 😀 😀 ....ale tak sme rozumni ludia a dohodli sme sa na kompromise 😉....ja mu nehovorim, kedy su plodne dni....a dohodli sme sa na sex kazdy druhy max. treti den 😅 ....takto ja pokryjem cely svoj cyklus a manzel nie je stresovany tym, ze teraz "fakt" musi 😀 😀 😀

ninan2
9. nov 2010

@hiva no dakujem pekne, tak z takejto dohody by ma porazilo 😀 Ale ked vam to vyhovuje, tak preco nie 🙂. My sme dohodnuti iba na castejsom sexe pocas ovulky, ale samozrejme ked niekto fakt nechce, tak sa nebude nasilu nutit, to uz potom nema to caro, ani len kvoli babetku... 🙂

ninan2
9. nov 2010

@katkaajurko @hiva inak predsa len mi to nedalo a spravila som si dalsi ovulacny test. Vysiel jasne pozitivny, tusim este silnejsi ako vcera. Takze vecer bude zaujimavy, kedze este neviem sama ako zareagujem, ci fakt mat "nutene" ten sex... ale tak nejaka rychlovka nas hadam nezabije 😀

hiva
autor
9. nov 2010

@ninan2 vies nina, u nas s tym mal manzel problem....ked som mu povedala, ze teraz je ten najlepsi cas, tak bol chudak tak nervozny, ze sa to nakoniec ani vobec nepodarilo 😒 ....ta psychika vplyvala hlavne na neho.....takze toto bolo jedine riesenie 😉 ....no ale ani ono nefunguje tak, ako ma 😒 ...nie vzdy sa to da takto vyriesit......je to proste hrozna zataz na psychiku, lebo obaja na babatko cakame uz skoro 3 roky 😒 ☹

katkaajurko
9. nov 2010

@ninan2 no ale ked je aj dnes pozitivny-tak ovulka najskor zajtra alebo pozajtra...a to moze byt pozitivny aj zajtra este...toto je to naprd...to sa inak stava pri PCO lebo my mame to LH celkovo okolo ovulky zvycajne vyssie.... a toto je presne to-co mna miatlo a stresovalo....

katkaajurko
9. nov 2010

@ninan2 ja by som asi pockala-kym ten test praveze vybledne a vtedy sex...

ninan2
9. nov 2010

@katkaajurko myslis? Tiez sa mi ale teraz zda ze som nieco o LH a PCO citala. No idem to niekde najst. Je pravda ze by som sa mohla riadit aj tym hlienom a pockat kym neskonci, cize to bude najskor zajtra. Musim to premysliet cele dobre 🙂 Ja sa len bojim sexu az v den ovulky, ze to sa nestiha. Lebo vraj vajicko ma sice zivotnost 24 hodin, ale schopnost oplodnenia iba tak 8 hodin, kym je este niekde v 1. tretine vajickovodu.

ninan2
9. nov 2010

@hiva nj, moj frajer je tiez schopny sa vynervovat kvoli kazdej blbosti... No esteze my sa zatial dlho ani intenzivne nesnazime, az odteraz viac-menej to tak vaznejsie beriem (doteraz som kvoli skole ktoru koncim v juni vlastne dufala ze to nevyjde, pretoze by som ju asi musela prerusit... ale to je teraz uz OK kedze je uz november.)

katkaajurko
9. nov 2010

@ninan2 vajicko je oplodnenia schopne 12 hodin (viem ze viacero zdrojov uvadza rozne udaje ale toto som dost zistovala) a spermie ziju aj 3,4 dni-pokial nemate diagnozu .... takze tohto sa bat netreba si myslim...(aj dve kamosky tak otehotneli ze mali dva dni pred ovulaciou jeden keksik) aj kazdy druhy den je uplna ze pohoda..a v plodnom hliene vydrzia spermie vela a kedze ho vela mas-je to dobre....

katkaajurko
9. nov 2010

@ninan2 a tebe robili HP?

ninan2
9. nov 2010

@hiva takze doteraz bol sex naozaj hocikedy a terminu par dni pred ovulkou sme sa trafili asi len v polke pripadov myslim (za pol roka). Kazdopadne doktorovi to staci aj takto, rata to do toho casu 1 rok, odkedy sa so mnou planuje zacat vaznejsie zaoberat. Hlavne ta laparka si myslim ze mi fakt pomoze, ten drilling.

ninan2
9. nov 2010

@katkaajurko hej, mam mierne zvyseny testosteron, ine veci mi doktor nepovedal, tak som myslela ze su OK.

ninan2
9. nov 2010

@katkaajurko a je mozne ze mam zvysenu LH aj napriek tomu, ze ovulka uz prebehla?

ninan2
9. nov 2010

@katkaajurko tie spermie vraj 72 hodin vedia oplodnit, ale na FF sa uvadza, ze 94 percent otehotneni bolo vdaka sexu max 2 dni pred ovulkou, az do dna ovulky. Cize viac dni pred nou, ani den po nej uz je sanca velmi mala.

hiva
autor
9. nov 2010

tak zaujimave info.....volala som do centra.....a dalsiu kontrolu mam zase zajtra 😅 ...trosku divne, ale tak snad je to dobre znamenie ze sa blizime ku koncu 😵 😵 😵