Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
12. nov 2010

@hiva no kazdopadne drzim prsty-musi sa v tych piatich najst ten spravny osudovy!!!! MOC drzim hivus!!! MOC!!!!!! oni podla mna su pri prvej stimulke pri nas-PCOckarkach su velmi opatrni-aby to neprepiskli koli tomu ohss co tak pocuvam..lebo teraz poslednu dobu co aj v inej teme kde sem tam chodim baby nevystimulovali enormne vela vajek... jedna co ma pco tiez tusim tak ako ty - tych 5 a to ti poviem-ze to je furt dobre-oproti tej - co tam bola s tebou a mala len jedno... :( chuda-jedno to je hrozne malo...nebola starsia?

mili78
12. nov 2010

babulky mam tu vysledky tych priatelovych bojovnikov...ale mne to vela nehovori....snad mi vy skusenejsie budete vediet nieco povedat k tomu...takze je tu: pocet spermii 500 miliona, pohyblivost 75%, ph 8,0...objem 3.8ml 😕

ninan2
12. nov 2010

@mili78 Ahoj, staci trochu popatrat po internete... Pozri sa napr. sem: http://www.lekari-online.cz/lecba-neplodnosti/z...
Inak hodnoty mate OK a ten pocet je neuveritelne vysoky... Staci ked je to viac ako 40 mil... ale 500??? 😕 Kazdopadne este par parametrov chyba a treba urcite vysetrit aj ten tvar. Pretoze mozu byt nejak zdeformovane. Aj ked pri takom pocte sa ich najde urcite dostatocne mnozstvo dobrych. Takze by som sa tym vobec nestresovala. 🙂

ninan2
12. nov 2010

@mili78 Tak mi napadlo ako som o tom teraz citala, nemohla by si sa pls spytat v pondelok v CARe, ze ci sa da spravit odber spermii aj doma a potom to tam len odviezt? V tom pripade by som na to partnera urcite presvedcila aj hned /bezdovodne sa mi ho zatial do CARu posielat nechce./ Oni by nas aj tak este zrejme neriesili, aj kedy bol spermio zly, kedze sa snazime zatial len pol roka, ale aby som mala co najviac informacii o nas dvoch, a pripadne zvysila davku vitaminov pre neho atd. 🙂

ninan2
12. nov 2010

@hiva Ahoj, tak to je skoda ze pocet vajicok je trochu nizsi ako si cakala... Ale hadam to bude OK. Aj ked skoda ze sa ziadne nemozu zamrazit... No tak prinajhorsom sa nabuduce upravia lieky aby ich bolo viac.
Inak na STV vo vecernych spravach bol dnes doktor Valky a hovoril o dvojickach. To je ten Tvoj doktor ze? Taky starsi pan. Vyzera naozaj velmi fundovane, urcite Vam pomoze v kratkom case k detickam 🙂

ninan2
12. nov 2010

@erickaa Ahoj tak to mi je luto ze test nebol pozitivny... Ale IUI moc uspesnost nema no... Treba to podstupit viacej krat. Ale poistovna aj v SR plati 6 pokusov ci nie? A 3 IVF. Ty si to nebodaj platila sama? Neplatila si len nejake lieky na stimulku?

mili78
12. nov 2010

@ninan2 ... Ninka no pozeram to, naozaj je tu 500 😀 zeby sa boli pomylili a ma to byt 50?.....jasne, spytam sa...ale pokial ja viem, tak sa to da, pokym to vies dorucit do caru do hodiny od odberu...aj my sme toto robili doma a do pol hodky sme to dorucili do labaku 🙂

ninan2
12. nov 2010

@mili78 vyzera to ze ten pocet spermii je celkovy, zistila som ze "Před čtyřiceti lety byla norma běžného spermiogramu stanovena na 60 milionů spermií na mililitr ejakulátu, dnes se tato hranice snížila na 20 milionů."
Cize 500 mil /3.8 = 131 mil (Takze mate 2 az 6x viac ako treba 🙂).

hiva
autor
13. nov 2010

😀 Caute babule.....takze mame 3 embrijka 😵 😵 😵 ...jedno vajicko vraj nedozrelo, jedno sa neoplodnilo, ale 3 sa podarili a pekne sa delia 😵 😵 😵

Zajtra rano o 10:00 idem na vkladanie.....vraj pri takom malom pocte je zbytocne davat predlzenu kultivaciu....ta je dobra na selektovanie tych najlepsich, ale kedze u mna nie je moc co selektovat, netreba ju.....vraj aj tak maternica je lepsie prostredie na vyvoj ako laboratorium 😵....takze sa tesime 😵

len teraz trosku dilema, ze kolko si ich dam vlozit, ak by do zajtra fakt ze prezili vsetky 3 😒 😅....ale tak je to aspon prijemna dilema 😵 😵 😵

dakujem este raz, ze ste na mna mysleli...tolke stresy, juuuj....ale nakoniec je to celkom fajn....dufam ze rovnako natesena budem aj zajtra 😅 😵 😵 😵

@ninan2 ... Valky je Katkin doktor, nie moj 😉

@katkaajurko ...no som si vsimla, ze pri mne boli dost opatrny so vsetkym......sa boja OHSS mozno aj viac ako ja 😀 😀 😀 ....vcera som bola na to dost nastvana.....lebo vajok bolo dost, ale boli malicke a nedozrete.....stacilo by mozno o den dlhsia stimulka a bolo by ich ovela viac 😒 ....ale tak po dnesnom rannom telefonate s embriologickou mi je to jedno 😵 😵 😵

akurat mam teraz trosku problem, ze ako tam zajtra pojdem.....lebo musim ist s doprovodom, kedze sa ebrie diazepam, co je vlastne riadny oblbovak.... a manzela by som nechcela brat, lebo to by sme potom svokre museli vysvetlit, ze co sa deje...a to nemam najmensiu chut 😠 😀

katkaajurko
13. nov 2010

@hiva tak to je super správa! perfisne! dve dnu,jedo do mrazacika! perfis! fakt super!

mne sa nejake divoke sny snivaju :( akoze otras fakt.... sa potom zas bojim ... ale vraj tehotnym sa z hormonov snivaju a aj som neskoro vecerala - takze zahanam "zle" posolstva zo zlych snov- fuj!prec!

hiva
autor
13. nov 2010

@katkaajurko dik....tiez som nadsena 😵 😵 😵 ...fuuj....celu noc som nespamala....len som kontrolovala hodiny a cakala, kedy mi zavola embriologicka 😅 ...nastastie je to kamoska a tak mi volala hned o 8:00 😵 😵 😵

... o tych zlych snoch som aj ja pocula 😒 ....vies co, ak sa vraj po prebudeni hned pozries do okna, zabudnes, co sa ti snivalo 😉 😅 ....skus to.....aspon nebudes musiet mysliet na zle posolstva, ked si ich nezapamatas 🙂 ...alebo uz pri zaspavani mysli na nieco pekne, co chces aby sa ti snivalo, a ono to potom pride 😉 😵 😵

katkaajurko
13. nov 2010

@hiva no akurat ze okno mam za hlavou-takze to asi nepojde 😀 ja ani neviem ci to posolstvo nakoniec bolo zle... inak sa mi kazdy den snivaju kraviny aj uplne bezvyznamne zlepence aj take co maju aspon kusok deja.... dnes som nieco jedla-mala plnu pusu a mala som "pocit" ze sa mi zlomil (alebo vypadol -to neviem) zub ale viem-ze ako sen pokracoval-som tu plnu pusu vypluvala a snazila sa skontrolovat ten zub a mala som pocit-ze tam je cely a zdravy... ale na isto to neviem a tak si vyber-podla snara- vypadnuty zub znaci smrt priatela alebo vzdialeneho pribuzneho, zlomeny-zle spravy 😔 a zdravy zub -dobre spravy.... takze sa to snazim teraz zakriknut-ZIADNE ZLE SPRAVY! nebudu!!!! vsak! klop klop klop

verim ze si ani nespala,ani ja by som veru nedokazala...ale dobre to je nakoniec,velmi dobre,traja silaci ostali-to je super! 😵 😵 😵

ninan2
13. nov 2010

@hiva jeee, no pekne 🙂 Dufam ze budu OK vsetky. Celkom uspech, 3 z 5 nie? 🙂

ninan2
13. nov 2010

@katkaajurko aha takze to bol vcera Tvoj doktor v telke? Valky v STV v spravach 🙂

katkaajurko
13. nov 2010

@ninan2 nevidela som 😅

katkaajurko
13. nov 2010

@ninan2 v akej teme?

ninan2
13. nov 2010

@katkaajurko taky starsi pan a hovoril o dvojickach a umelom oplodneni 😀 Normalne vo vecernych spravach STV tusim...

katkaajurko
13. nov 2010

@ninan2 no ved som si dala archiv a nevidim to tam...nebolo to inde?

ninan2
13. nov 2010

@katkaajurko myslim ze som to videla okolo pol 8 a potom tusim bolo v spravach o tom ze kolko ludi ma doma este stare slovenske koruny...

katkaajurko
13. nov 2010

@ninan2 nviem ale pozrela som to v archive a ani jedno tam nie je 😅

ninan2
13. nov 2010

@katkaajurko ved sa mi to nemohlo snivat 🙂 Jedine zeby to bolo v inej stanici, neviem preco si pamatam STV... ak nie tam tak na JOJke, Markizu moc nesledujem... Tak mozes hladat dalej ked Ta to bavi, ale nic zasadne tam urcite nepovedal co by si nevedela 🙂 Bolo to v ramci vstupu o dvojickach, hovorili tam aj mamicky co maju dvojicky atd.

katkaajurko
13. nov 2010

@ninan2 no chcela som to najst ale presla som aj jojku a nist 😅

ninan2
13. nov 2010

@katkaajurko tak to ale snad ani nie je mozne... Tak uz potom fakt netusim 😒

katkaajurko
13. nov 2010

@ninan2 neviem,ale ked si das archiv vcerajsie tv - noviny stv-tak tam mas naboku napisane aj jednotlive prispevky a ani ten s bankovkami tam nie je a preklikala som aj joj a nenasla...tak bud som to nenasla-alebo to nebolo na ta3? 😨

ninan2
13. nov 2010

@katkaajurko nee, TA3 urcite nie... Tak to je zahada... Pytala som sa prave frajera a tiez hovori ze STV... idem kuknut ten archiv, mozno sa ten prispevok nejak divne vola alebo co...

ondre
13. nov 2010

Ahojte babenky. konecne som nasla baby co maju podobny pb ako ja. mam tiez PCO, Mate niektora skusenosti z hormonom Agolutin? Ja som ho stredu zobrala a uz 2 den je mi zle.

emmili
13. nov 2010

Ahoj,
bude to týden, co mi doktorka (s ledovým klidem) sdělila, že mám PCO, tak už týden visím na netu a zkoumám kde co. Teď jsem se dočetla, že otěhotnění ještě není výhrou, ale že je i zvýšené riziko potratu 😕 . Vím, že se tu asi vzájemně dlouho znáte a máte spíš už klábosící diskuzi (taky je už nemožné najít v ní obecné informace o PCO 😅). Tak jen prosím, mohl by mi to někdo nějak shrnout? Jak je to s těmi potraty, jaké jsou kroky vyšetření, jak se to léčí....? Co bylinky? Teď začínám se Sarapisem, v pondělí jsem dostala agolutin a dnes došla mrcha. Měla jsem tři měsíce Clostil a Pregnyl a ovu byla ukázková, ale nic... Teď musím mít pauzu a Dr. tvrdí, že jen na Clostilu se zadaří. Na dva měsíce mi dala Proveru, ale jsem z toho špatná, cpát do sebe všechny možné hormony jak protržená 😒. Taky jsem se hodně dočetla, že při diagnóze PCO se automaticky dělá horm. profil - když jsem se ptala doktorky, říkala, že to není potřeba, že diagnózu zná...
Najde se tu nějaká dobrá duše, která mi to polopaticky osvětlí???

ondre
13. nov 2010

@emmili Ahoj. No o zvysenom riziku potratu neviem.
Mne Dr. Valky povedal ze PCO-cko sa neda vyliecit, ale v neskorsom veku je rziziko cukrovky alebo srdcove ochorenia. Ja by som mala zacat zo stimulacio buduci tyzden. No aj ja som dostala v stredu agolutin. nemala si ziadne problemy? ja uz 2 den sa necitim dobre.

emmili
13. nov 2010

@ondre Ahoj, já na agolutinu "vyrostla" 😒. Od dob, co jsem byla poprvé na gynekologii, pokud jsem nebrala HA, tak jsem si jednou za pár měsíců došla na vyvolávačku - a nikdy mi nic nebylo, co si pamatuju... A MS po něm vždy dorazila docela brzy...

emmili
13. nov 2010

Dokonce naprosto pokaždé sestra varuje, jak bude pálit, ale nikdy ho ani necítím... Zle mi vůbec nebývá.