Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

leeena_4
11. mar 2011

@hiva jojo, taky myslím, že nic hrozného to nebude, ale vědět to chci 😉 Samozřejmě vám dám vědět, ať si rozšíříme obzory 😀 😉

irsina83
11. mar 2011

@hiva nebojim sa ale zelam ti to 😀 a hned dvojito 😀 a kedy ta dovolenka???

hiva
autor
11. mar 2011

@irsina83 dovolenka o mesiac....15-teho aprila.... tak mi to teraz radsej ani nezelaj 😉 😀 😀 😀 ....az o mesiac 😉 😀 😀 😀

leeena_4
11. mar 2011

@hiva znáš zákony schválnosti 😉 😀

hiva
autor
11. mar 2011

@leeena_4 no jo ...poznam....ale uz tolkokrat sa mi zakon scchvalnosti vyhol, ze verim ze aj tentokrat ma obide 😀 😀 😀 ... ako velmi chcem babatko... ved uz 3 roky sa snazime....ale pokial si mozem vybrat, tak nie tento mesiac 😅

chlpacik
11. mar 2011

@leeena_4 nie spermiogram, to uz raz zvladol v centre, tak mu zistili leukospermu, skor sa desi predstavy vysetrenia u urologa, si cital nejake prispevky ako to prebieha, tak som ho presviedcala,ze ziadku rurku mu nebudu, ani nic podobne, nech sa zlakne az vtedy,nebudem ho zbytocne stresovat dopredu,ked je taky bojko 😀 😀 😀

@hiva veru, vsak vas to prejde, pockaj na jedno dve 😀 😀 😀

katka.gzd
11. mar 2011

@chlpacik no ved my na gyndu tiez "strasne rady" behame 😀 a nas pri tom nikto za ruku nedrzi....ach ti chlapi... 🤐 oni su vazne jak male deti niekedy 😀 no ale co by sme pre nich neurobili, ze?
@hiva tak ho tento mesiac posli ku nam 😉

chlpacik
11. mar 2011

@katka.gzd na to som tiez dostala odpoved, ked som mu presne to vravela, ze je to neprijemne, tak odpoved bola, ze kedze tolko beham po lekaroch, zvykla som si, tak som ho nechcela odbit, ze aj "Ty si zvyknes" 😀 lebo on by bol schopny zdupkat. Uz teraz vyjednava so mnou, že on sa šahať nenecha, že len nech mu predpíse antibiotika, že nic viac mu nedovoli, 😀 😀 😀 necham ho v tom, že samozrejme mu nic nebude robit 😀
PEKNY VIKEND BABULKY, JA BUDEM CEZ VIKEND BEZ NETU,papa

leeena_4
11. mar 2011

@hiva naprosto chápu, ale také je mi jasné, že kdyby se to teď podařilo, tak radost bude i tak veliká 🙂
@chlpacik ahá, tak to jo. No to se mu nedivím, že se bojí. Ono je lepší nic nečíst. Já se takhle záměrně vyhíbám článkům o hysteroskopii 😀

Jinak jsem holky volala mudrovi, že se mi ta moje ms nějak nezdá a když jsem mu popsala ty cucky, tak řekl, ať odpoledne přijedu, že se mu to zdá divné.

hiva
autor
11. mar 2011

@leeena_4 ....tak dobre, ze si mu volala... bude fajn, ak ta pozre osobne 😉 🙂 ....ale ze fakt je to zaujimave....som zvedava, ako to potom cele dopadne 😉 ....drzim paste a daj potom vediet 😉

@chlpacik ...pekny vikend aj tebe 😉... ja sice mam net, ale nebudem na nom....cely vikend budeme oslavovat narodky 🙂

leeena_4
11. mar 2011

@hiva taky jsem ráda, že jsem brnkla, jen to budu blbě vysvětlovat v práci, že sotva jsem od doktora přišla, tak zas jdu, ale to je jedno. Podám podrobné info, děkuju za pěsti 🙂

carolla
11. mar 2011

@kaaaty Ďakujem veľmi pekne no strach je veľký ☹

irsina83
11. mar 2011

@hiva mas pravdu, najprv dovolenka a relax a potom drobcekovia 😀

natyi25
11. mar 2011

dievčatá, tak endokrinológa mám úspešne za sebou 🙂 poruchy štítnej žľazy nemám žiadne, hormonálny profil, čo mi robil endokrinolog je vo všetkých hodnotách v norme, akurát mám trošičku zvýšený testost. a to v dôsledku "INZULINOVEJ REZISTENCIE", takže mi nasadil metformin a uvidíme ako zaberie...Z jeho pohľadu zaberie tak do 2 - 3 mesiacov (ak v otehotnení nebráni gynekologický problém, t.j. nepriechodné vajcovody a podobne...). Dnes večer teda začínam s 1/2 tab. mettfogammu 850 😉 pokračujem zajtra ráno zase s 1/2 a večer zase a tak pekne dokola, až kým sa nedostavia // 🙂
dal mi 2 balenia, že to mi do otehotnenia stačí a ak sa podarí, mám ho vysadiť...
MS zatiaľ nedorazila, tak počkám ešte do budúceho týždňa, ak z toho nič nebude, pôjdem za gyn. s výsledkami od endokrinológa a uvidím, čo na to povie on...Ešte som veľmi nepátrala, čo IR obnáša, ale vidím to tak...že keď príde MS, gyn. mi urobí HP, aby videl hormóny aj on a podľa toho (ne)budeme pokračovať v liečbe...
zatiaľ budem poctivo užívať Metff. a čakať, a keď sa po 3 mes. nedostavia //, pôjdem na HSG, resp. LPSK, kde ma prezrú z gyn. hladiska, poprípade zpriechodnia vajíčkovody a budeme pokračovať v liečbe...
máte niektorá skúsenosti s mettformínom? resp. s inzulínovou rezistenciou???

katka.gzd
11. mar 2011

@natyi25 takze sa na to tvoje PCOcko riesenie naslo? no supeeeeeeeeer.....bodaj by to aj u mna bolo take jednoduche...obavam sa ze nebude........tak ty budes dalsia tehulka v poradiiiiiiiii 😉

natyi25
11. mar 2011

@katka.gzd bolo by to super, keby som ďalšia v poradí...no uvidíme...tiež ešte nemám vyhraté...ale dúfam, že všetko pôjde dobre a účinok mett. sa dostaví čoskoro 😉, základ je, že sa veci pohli.. 😉 uvidíš, že aj v Tvojom prípade to PCO nebude také hrôzostrašné ako sa na prvý pohľad zdá...prajem nám PCOčkam veľa trpezlivosti, pozitívneho myslenia a čoskoro splnenú túžbu po vysnívanom "mrnčadielku" 🙂

hiva
autor
11. mar 2011

@natyi25 ...neboj...to je super 😉... aj @katkaajurko otehotnela vdaka metforminu 😉... ono viacero babam sa to podarilo najma vdaka nemu 😉... niektori doktori ho dokonca predpisuju aj ked inzulinova rezistencia nie je potvrdena 😉... takze to mas super 😉... ak tam fakt nie je ziadny gynekologicky problem, tehotenstvo je len otazkou casu 😉

natyi25
11. mar 2011

@hiva dakujem za povzbudenie hivuš, ja dúfam, že tam žiadny gyn. nález nie je 😉 neprekonala som žiadny zápal,žiadne infekcie, tak dúfam, že sú vajcovody "čisté" a vajku sa podarí nimi preklznuť :D, už som si dala prvú tabl. mett. :D tak čakám, čo so mnou urobí 🙂

leeena_4
13. mar 2011

Ahoj hoky, tak jsem byla v pátek ještě u mudra dodávám výsledek. Ty kusance byla opravdu sliznice, ale díky tomu, že mám jen chemickou a slabounkou mrchu, tak to bylo bílé a prý se občas stane, že se to odloupne ve velkých kusech. Jo a jako bonus jsem si odneska 2,5 cm cystu. To je jediné, co po 3 měsících clostilu narostlo 😠 Budeme čekat, jestli zmizí a když nezmizí, bude laparka a já budu chtít, aby mi i upravily vaječníky, když tam budou 😉 🙂 . Ale snad zmizí. Už netrpělivě čekám na injekce na stimulku 🙂. A ve čtvrtek jdu na průchodnost a ta metoda se jmenuje HyCoSy a asi to není to samé co hysteroskopie...
Hezký zbytek neděle 😉

hiva
autor
14. mar 2011

@leeena_4 ...tak fajn, ze to nebolo nic horsie 🙂... i ked teda ta cysta ma mrzi ☹... a to je cycsta na vajecniku, ci kde?

inak to HyCoSy je vlastne skoro to iste co to HSG.... takze tie moje predchadzajuce komenty neboli az tak od veci 😀 😀 😀 .... ale tak je to jedno..... drzim palce, nech uz su u teba len same dobre spravy 🙂

no u mna zatial zakon schvalnosti funguje: http://www.fertilityfriend.com/home/226b42 ... ovulku som mala na sto pro.... uz ma aj prsia bolia, co zvykne vzdy po ovulke.... tkaze teraz uz len cakat, ako to cele dopadne 😀 😀 😀 ... v stredu skusim asi prvy tehu test 😀 😀 😀

leeena_4
14. mar 2011

@hiva super, že ovulka byla 😵 😵 držím palce 😉
jojo, od věci jsi určitě nebyla 😉. Možná mě nakonec kvůli té cystě laparka nemine, ale tělo samo rozhodne. Když bude muset cysta ven, aspoň se propíchají i ty vaječníky 😉.

hiva
autor
14. mar 2011

@leeena_4 ...vies ako sa hovori....vsetko zle je na nieco dobre 😉 😵

leeena_4
14. mar 2011

@hiva přesně tak a i to tak beru. Vlastně není špatné řešení 😉 🙂

hiva
autor
14. mar 2011

@leeena_4 ...presne tak....nech sa stane cokolvek, vzdy na tom ziskas 😵

leeena_4
14. mar 2011

@hiva 😉 je to mnohem lehčí, když to takhle člověk bere, viď 😉 🙂

hiva
autor
14. mar 2011

@leeena_4 ... presne tak 😵 .... ja som teraz tiez v takej situacii 😅 .... bud budeme cakat babatko alebo pojdeme na dovolenku 😵

zuzana151
14. mar 2011

Baby bola ste niektora na IUI v ISCARE v BA ?? Potrebovala by som info, kolko to stoji, lebo 23.3. ideme aj my tak nech mam aspon predstavu 😎
diky

katkaajurko
14. mar 2011

@hiva tak som kukla graf a bola to ovula 🙂 ako som vravela

@zuzana151 tusim 70 alebo 75 eur

hiva
autor
14. mar 2011

@katkaajurko ...aj ja som o tom presvedcena.....dnes som s takou malou dusickou kukala na teplomer, a teplota ma fakt potesila 🙂.... uvidime, ako to cele dopadne.... najradsej by som chcela teraz este dostat mrchu....nie en kvoli dovolenke, ale aj preto, ze este do zajtra mam antibiotika..... a neviem, ci by v takomto skorom stadiu nemohli napachat nejaku skodu 😒 ....snad nie, ak by to nahodou vyslo 😅

katkaajurko
14. mar 2011

@hiva takto skoro by nemali vadit,lebo po uhniezdeni sa este pomerne dlho vyzivuje z vlastneho zltkoveho vaku ,tak sa nechame prekvapit,ale taka pekna ovulka -to podla mna suvisi s tym euthyroxom, pamatas - aj shaarke hned nabehla