Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

ninan2
19. apr 2011

@erickaa no, to radsej ani nechci vediet, ze co by sa robilo, exkolegyna to pred par mesiacmi zazila, a rozhodne Ti to na pokoji neprida. Nic pekne to nie je, srdce tazko vyliecis, ked uz je tam raz nejaka vazna vrodena chyba... Inak morfo kontroluje aj srdiecko, ci je dobre vyvinute - echo je preto podla mna v tomto pripade zbytocne. Ale precitaj si o tom este nieco na nete.

erickaa
19. apr 2011

@ninan2 napísala som Janekovi a potom sa rozhodnem. Pôjdem vlastne tam, kde mi dajú skorší termín. Aj kvôli tomu pohlaviu, nech už KONEčNE vieme.. 😵 😵 😵 Aj keď sa mi zdá, že to bude dievčatko 😀

ninan2
19. apr 2011

@erickaa ono je ten morfo naozaj lepsie robit cim skor, keby sa nahodou doktorovi nieco nezdalo, a boli by potrebne dalsie vysetrenia alebo co... Janek ma myslim dost volnych terminov 🙂 Daj potom teda vediet, ci Ta zobral.
Dievcatko by bolo fajn nie? 🙂 Mne to tiez na morfu doktor povedal.

erickaa
19. apr 2011

@ninan2 dám ti vedieť, mal by mi podľa sestričky doktor poobede odpísať, tak dúfam, že tam niečo voľné bude 😵
Priateľ by si prial chlapca, mne to je jedno 😉 Ale nejako podvedome si pozerám dievčenké mená, oblečenie, sníva sa mi o dievčatku..hihi. Tak uvidíme 😀

ninan2
19. apr 2011

@erickaa no ja som mala cely cas pocit, ze to bude chlapec, aj meno sme uz vymysleli 😀 Ale je pravda, ze sa mi tiez raz snivalo o dievcatku 😉

valika_val
19. apr 2011

caute baby!
pridavam sa k vam 😉
hiva ma pozna, katkaajurko ma pozna... dnes som dostala konecne prvy poporodny menzes, takze idem sa sledovat, perlit a pisat si s vami!
a tesim sa, ze hned vidim tehule 😵

petronela82
19. apr 2011

@leeena_4 tak s tou sliznicí fakt nevím, už je to déle ale vím, že jsem byla na jedné injekci, ta nezabrala, tak mi dali dvojitou dávku a stále nic, tak Dr. nasadil ten Norethisteron, a mrcha dorazila po vysazení hned, a pak už mi nic jiného na vyvolání mrchy nedával

erickaa
19. apr 2011

@valika_val ahoj Valika, tak vitaj späť 😉

valika_val
19. apr 2011

je tu niekto s metforminom? od februara beriem euthyrox, vaha stabilna 😒 myslela som, ze pojde dole. a od dalsej kontroly (v juni) mam zacat brat metformin. dovtedy by som mala schudnut - tak povedala endoska. sa jej povie, ze? 😝

dakujem erickaa 😵

katkaajurko
19. apr 2011

@erickaa lepsie je asi skor ho robit - mne ho robil ofic.v 21tt - ono ide o to-ze morfo je este na to-ze keby sa im tam nezdalo nieco-konroluju sa markery na vrodene vady- tak ta este mozu poslat na amnio - ako sa to stalo mne - samozrejme len v pripade-ze ak by sa nieco zle na amniu potvrdilo- do 24tt mozes tehotenstvo prerusit 😔 NO ale to nebude nas pripad,ze ano !!! (co ale nechapem- aky vyznam je -ze v tom medifere robia morfo do 24tt - lebo ked vtedy nieco zistia-uz nestihnes amnio ani sa nijako rozhodnut - co teda straca podstatu samotneho morfologickeho ultrazvuku-ale asi prasule hraju skor svoju rolu)

mne sa snivalo o chlapcekovi -a je to chlapcek 🙂 😉

katkaajurko
19. apr 2011

@valika_val caau 🙂 ja som brala metformin - vysledok vidis v mojich tt 🙂 😉

ninan2
19. apr 2011

@erickaa Este som si spomenula, ze dnes ma ale sluzbu v nemocnici, rodi v Ruzinove, inak zvykne odpisovat dost skoro.

leeena_4
19. apr 2011

@petronela82 děkuju 🙂. Já jsem právě od svého doktora v CARu v poradně četla, že norethisteron nedávají vůbec pacientkám, které chtějí otěhotnět. No, počkám a uvidím, stejně nic nevymyslím 😉

natyi25
19. apr 2011

@valika_val beriem metformin 5. týždeň, no sa bojím, že nezaberá zatiaľ, cyklus sa mi neskracuje, čakám MS, dnes je to 37DC, posledný (pred metformínom) bol 44, nadváhu nemám, len mám obavy, či to nie je aj tým, že neobmedzujem cukry vo svojej strave 😒, ale lekár mi o diéte nehovoril nič, tak neviem, či to má na IR vplyv, keď som mala cukor 5,5

katkaajurko
19. apr 2011

@erickaa Janek urcite odpise najneskor zajtra doobeda-mne vzdy tak odpisal a ja ho casto otravujem cez mail 😀

erickaa
19. apr 2011

@katkaajurko ja si tiež myslím, že ide o prašule... Ale neni mi ich ľúto dať, hlavne, nech je všetko v poriadku. Takisto ako pri tej pupočníkovej krvi..to je taký biznis, že dovidenia! Teraz mi doktorka nanútila také prospekty o tom, že nech mám čítanie na veľkú noc. Asi má z toho dobrú províziu, alebo dovolenku na Bali 😀

@ninan2 sestrička mi hovorila, že poobede by mi mal odpísať, tak hádam hej 😉 Inak si prisamvačku idem kúpiť ultrazvuk a rozbehnem biznis aj ja 😀 😀 😀

katkaajurko
19. apr 2011

@natyi25 inac mne sa pri metformine zmenili chute- a s odstupom casu- som jedla ovela menej sacharidov..nechutili mi cestoviny,kecup a taketo-kde je velmi vela sacharidov-tak asi ich trosku obmedzit a radsej papat bielkoviny nie je naskodu--ale dietu som urcite nedrzala...

natyi25
19. apr 2011

@katkaajurko aj mne sa zmenili chute, Katuš, začalo mi viac chutiť sladké a stále som hladná 😠 teraz netrpezlivo čakám na MS, lebo od 3DC mám začať s clostylom. ty si ho tiež brala, že???

valika_val
19. apr 2011

ja sa na ten metformin taaaaaak tesiiiiiiim!
a co vedlajsie ucinky? 🙂

pupocnikova krv = biznis. my sme dali do verejneho registra a bolo jej dost, nelutujem 🙂

a to morfo nie je len kvoli amnio, ale aj kvoli roznymi inym vadam, ktore sa daju napr. medikamentozne liecit este pocas gravidity, alebo aj kvoli priprave na mozne komplikacie, resp. operacie hned po porode a mnoho inych veci 🙂

@natyi25 a okrem metf. aj nieco ine do seba tlacis? 😀

ninan2
19. apr 2011

@erickaa 🙂 a pupocnikova krv je iba velky biznis pre neznalych rodicov, vobec sa to neoplati, existuje verejna banka a vzdy aj moznost odobrat bunky z kostnej drene...

natyi25
19. apr 2011

@valika_val vedľajšie účinky som mala len prvé 3 dni (WC), začala som skôr vstávať, aby som sa doma naraňajkovala a čakala, čo bude 😉 ale bolo to ok...aj teraz je...mám ho doma na pol roka, tak dúfam, že zaberie skôr, teraz čakám MS a potom začínam s clostylom, ktorý už mám doma pripravený a tiež pregnyl čaká v chladničke 🙂 ...tak tak...
vám sa prvé podarilo bez problémov????

katkaajurko
19. apr 2011

@natyi25 no brala-ale pred metforminom - vlastne len prvy mesiac metforminu som brala tusim aj clostyl - ak vobec... mne dali clostyl a potom uz nedali a dali iba metformin-aby videli samotny ucinok cisto metforminu

@valika_val No ano - aj tie ostatne veci-ale zas amnio je dolezita moznost pri podozreni na downa-a robit morfo v 24 tt je hlupost z hladiska dalsich moznosti...

erickaa
19. apr 2011

@ninan2 tak, tak, pravdu máš... takýto biznis ja podporovať nemienim. No, ideme som psom von na prechádzku..prajem pekný dník tehuliam a aj budúcim tehuliam..a mamine 😉 😉 😉

katkaajurko
19. apr 2011

@valika_val mne bolo zle z metforminu na zaciatku-musela som telo na to navyknut -cize som zacala s jednou tabletkou - par dni-potom som pridala polku a brala jeden a pol a potom som pridala dalsiu polku -cize som brala 1- 1/2 - 1/2 asi dalsie 4 dni a az potom som zvladla celu po obede a celu po veceri cize sice 1-1 ale na telo to v celku posobilo inak ako po polkach -ale zvyklo si a bolo ok... a trosicku som schudla... asi dve kila - ale som ho brala len dva mesiace vlastne...

a inak velky pozor na alkohol - to je velky pruser...velmi zvysuje ucinok metforminu a moze sposobit komu s prekyslenia krvi

natyi25
19. apr 2011

@katkaajurko mne doktor povedal, že metformin mi môže pomôcť pri clostyle predísť OHSS, tak hádam pomôže celkovo a budeme mať napr. aj dvojičky 😵

katkaajurko
19. apr 2011

@natyi25 ale z clostylu mat OHSS 😅 to sa mi nedza ani trosku realne- ale tak co doktor to nazor..ale tak OHSS vznika pri MEGA davkach hormonov ... mne ale dali clostyl - len jednu denne pokazde-takze to bola tiez mini-davka - z toho nezhrozilo ziadne ohss 😀

valika_val
19. apr 2011

tak ja si pamatam jednu kocku, co mala OHSS z jednej tabl. clostylu! 😒 😖
ale zas z prvej ruky to nemam, takze nerucim za tuto info. inak ja by som sa clostilu nebala, v pohode aj tri 😀

a alkohol s metforminom nem kamarati? 😀 to je skodaaaaaaaaa... my sa teraz s muzom striedame, kazdy tyzden sa ide bavit jeden z nas 😀 no tak nic, budem doma 😀

@natyi25
ked sa trocha vyznas v grafoch, tu je nase prve:
http://www.fertilityfriend.com/home/valika_val
😀
rok po vysadeni HAK, po nevydarenej liecbe clostilom a pregnylom. prva ovulacai po trinastich rokoch 😀 a este k tomu muz s nejakou dg spg (astenospermia? nepamatam uz) - nepohyblive spermie 😉

natyi25
19. apr 2011

@katkaajurko tiež začnem s dávkou 1x denne, od 3DC - 5tabl., viem, že clostyl je riadny "bordel", tak možno chce doky predísť možným rizikám...až tak sa v nežiadúcich účinkoch nevyznám... metformín mi určite neublíži, ked mám IR, a clostyl by mohol pomôcť, veď už toľkým pomohol....ked po 3 mes. clostyl nezaberie, v lete ma čaká laparka 😒

valika_val
19. apr 2011

natyi, aj ja som na tom bola tak, ze ked clostil nic, tak pojdem na laparku... odporucam pockat po clostile este par cyklov, nehrn sa do laparky hned 😉

natyi25
19. apr 2011

@valika_val fúúúha, to bol riadne dlhý cyklus 🙂 a to len tak potom, už bez žiadnej liečby sa vám takto krásne pošťastilo??? tých "X" je tam tiež statočne 🙂 tak šup šup na druhé 🙂, nech na seba nenecháva dlho čakať!
mm ide na spermiogram 29.4., tak dúfam, že aspoň on bude ok 😉