Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
10. dec 2011

@hiva 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 🤐

jjolly
11. dec 2011

zdravím...tak má potvrzené PCO i z krve...nic moc mi k tomu doktor neřekl..dostala jsem léky pro diabetiky a pak glostylbegyt..tak nějak...chtěla bych se zeptat máte někdo podobnou zkušenost?

govinda
11. dec 2011

@hiva juj moja, gratulujem k hcg 🙂 Držím palce, nech je všetko ok 🙂

irsina83
11. dec 2011

@hiva gratulujeeemmm 😵 😵 😵 uzasne, uzasne, uzasne 😵 😵 😵 strasne drzim palcee 😵 😵 😵

micak
12. dec 2011

@hiva Gratulujem veľmi veľmi ! Aj ostatným práve zisteným tehuľkám !!! Teším sa, že sa vám to podarilo a je to aj pre mňa pozitívna správa, že tá diagnóza nie je neprekonateľná.

Cez víkend som si už začala (konečne) merať teplotu - síce ku koncu cyklu, ale hlavne, že som začala, doteraz som na to vždy zabúdala. Dnes užívam 7. deň Duphaston. Rozhodla som sa, že počkám, čo povie menzes a v januári chcem ísť za doktorokou, že "chcem dieťa". Aké procedúry gyneko štandardne robí pred tým, ako chce otehotnieť žena s PCO ? Z toho čo čítam, je zrejme horm. profil taká automatická vec.. A v akom časovom hľadisku to všetko testovanie a zisťovanie môže trvať? Ďakujem !

leeena_4
12. dec 2011

@hiva tiše gratuluju a přeju, ať jde všechno tak, jak má 😉

mili78
12. dec 2011

Hivuš pripájam sa ku gratulácii a veľmi držím palce 😅

hiva
autor
12. dec 2011

dakujem Vam vsetkym babule 🙂.... este si pomalicky zvykame na ten pocit... nejak mi to zatial nedochadza 😀... dnes este kontrolny odber HCG, o druhej budem vediet vysledky 🙂... som uz ale zvedava, co ukaze UTZV.... jaaaaj.... bodaj by tam boli 2 bublinky 🙂.... ale tak to nie je az tak podstatne... nech ich je tam kolko chce, hlavne nech tam vydrzia aspon 8 mesiacov.

slivocka
12. dec 2011

@hiva woow , čo to vidíím, po tichučky blahoželám a držím silno silno palce 😵 nech su tam 2 bublinky 🙂

hiva
autor
12. dec 2011

@slivocka dakujem 🙂... snad pojdem v tvojich slapajach 🙂... a ako to inak zvladas?.. dvojicky posluchaju?.... este nie si sediva? 😀 😀 😀

jjolly
12. dec 2011

od doktora jsem dostala metformin..a v příbalovém letáku píší, že se nesmí užívat pokud je onemocnění štítné žlázy a to já nám...nemáte s tím někdo zkušenosti...dále jsem dostala clostík..díky

sofia2008
12. dec 2011

@hiva velmi velmi ti drzim palce... 😵 😵 😵 😵 😵

katkaajurko
13. dec 2011

@hiva mam ti odkazat - ze kazda ,ktora bola na krvi u mojej krsnej uz ma baby 😉 😵 🤐 klop klop klop 🙂

hiva
autor
14. dec 2011

@katkaajurko jeeeej... dakujem za odkaz 🙂... snad nepokazim krsnej statistiku 😀... pozdravujem ju 😉.... pevne verime, ze to tentokrat dotiahneme az do konca... a zatial mam takeho citaka, ze fakt tahame na dvojicky 🙂.... ale tak aj keby bolo jedno budeme v siedmom nebi 🙂 .... a Vam sa ako dari?

irsina83
14. dec 2011

@hiva tak sa tesim a drzim Vam palce moccc a z celeho srdca by som Vam dopriala hned aj dvojicky 😉 Viem, ze je to tvoj sen a verim, ze ti vide 😉

bosorkajarka
14. dec 2011

jeee hiva velmi velmi gratulujem a prajem vela vela zdravicka 🙂)

katkaajurko
15. dec 2011

@hiva odkazem 🙂 ja tipujem jedno,tak uvidime 😉 hlavne nech je/su tam 9 mesiacov 🙂 nam idu zubky tak som v noci 5x hore...zabava 😀

govinda
16. dec 2011

@hiva tak to je super, gragulujem 😵

leeena_4
16. dec 2011

@jjolly a ví ten doktor, co ti metformin dal, že máš špatnou štítku? S metforminem zkušenosti nemám, ale s clostíkem jo, u mě nezabral, jen mi po něm narostla cysta. ale spostě holek zabral 😉

micak
16. dec 2011

Dievcata a zeny s PCO - otehotneli ste aj bez liecby, pripade len s duphastonom, closlylom, pregnylom a pod. ?

irsina83
16. dec 2011

@micak ja som otehotnela bez liecby a bez duphastonu. nasadil mi dr. Femibion 800, prestala som fajcit, pit kavu, pila som aloe vera na detoxikaciu organizmu a schudla som.... 😉

micak
16. dec 2011

@irsina83 a na co je dobry Femibion 800, ak sa smiem spytat ? Nefajcila som nikdy, pila som s mierou a v poslednom case mi uz ani nechuti nic alkoholove a co sa tyka schudnutia - vsade citam, ze je to potrebne. Ale tyka sa to aj zien, co nepotrebuju schudnut (nie su obezne) ? U teba to bolo ako? Ci to je chapane, ze staci 1-2 kg a telo sa nastartuje ?

irsina83
16. dec 2011

@micak ja som schudla 4kg vtedy 😉 ja neviem ci to treba na nastatovanie... Femibion8oo su prenatalne vitaminy, kt. obsahuju l-metafolat, ktory pomaha metabolizovat kyselinu listovu lebo u zien s PCO sa vyskytuje aj porucha metabolizacie a kys. listova znizuje aj homocystein, kt. zabranuje otehotneniu ked je zvyseny 😉 tak ale zalezi aj od toho ci mas ms alebo ju mas len ,,obcas,, , ci mas ovu alebo nie....lebo je vela foriem...a ja sa v tom az tak nevyznam lebo ja som otehu na 5-ty mesiac od zaciatku nasho snazenia....

leeena_4
16. dec 2011

@micak já zkoušela vše: zhubnutí, Femibion 800, sport 3x týdně, bio stravu, sojové izoflavony, přestat totálně sladit, i to nepití kafe, nekouřím, bylinky, clostil, pregnyl a pomohlo až IUI se stimulací injekcema. Je to strašně individulání a zkoušet, co pomůže mi pomohlo hlavně psychicky 😉

jjolly
16. dec 2011

@ leeena_4 ..ví, sem tu dávala zprávu od doktorky, i sem mu ríkala, ze beru léky...tak nevím...zkusím zavolat doktorce na štítnou žlázu...uvidíme jestli to pomůže...doufám, ze jo....jsem zatím na začátku v lednu jdu na ultzavuk, zda léky zabraly či ne...
až stimulacr injekcemi ti spustila ovu, jesli se můžu zeptat?

leeena_4
16. dec 2011

@jjolly tak pokud to ví, tak bych tomu věřila 😉. No první cyklus ani s injekcema nic a druhý už narostli folikuly (ale až za 16 dní píchání injekcí) a bylo IUI, které vyšlo i když jsem musela kvůli downovi na potrat :-/. Ale já mám to těžší PCO (žádná ovu, žádná ms), takže ne každý s PCO je na tom takto 😉

jjolly
16. dec 2011

to me mrzí...já ani nevím já formu mám, doktor mi nic moc nevysletlit....ovu nejspíse téz nemám a ms bez léku také ne...tak nevím....já myslela ze pokud je PCO, tak ovu není nikdy, ze ty folikulii nedozrají, tak aby mohly prasknout...

jjolly
16. dec 2011

@leena_4 to me mrzí...já ani nevím já formu mám, doktor mi nic moc nevysletlit....ovu nejspíse téz nemám a ms bez léku také ne...tak nevím....já myslela ze pokud je PCO, tak ovu není nikdy, ze ty folikulii nedozrají, tak aby mohly prasknout...

leeena_4
16. dec 2011

@jjolly i u toho nejtěžšího můžeš mít ovu 😉. Důležité je teď zjistit, jestli ji máš nebo ne. Dala ti něco na srovnání cyklu? To co ti navrhla: clostil, pregnyl, duphaston je první fáze, se kterou to může vyjít 😉 a jsou holky, kterým to tak vyšlo, když tohle nevyjde zkouší se další 😉. Možností je spoustu, jde jen o to vyvolat ovulaci 😉. Manžel byl na spermiogramu? jestli on je v pořádku?

jjolly
16. dec 2011

jj, spermigram v pořádku...já jsem dostala ten metformin, clostil a norsthe /nevím jak to je-dlouhý název/ ten na na vyvolání ms...až doberu clostil, tak 12 den mám přijít na ten ultrazvuk...zatím nic víc...na mojí otázku zda se máme pokoušet dál, i pres léky, tak by nebyl schopný odpovědět...zvazuji, ze prejdu do jiného centra