Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
12. jan 2010

katka-to sa ti tazko teraz posudzuje-vyska teploty nie je smerodatna - toto je prvy graf tak uvidime az na konci resp.po ovulke... kazdopadne nemas to rozhadzane a to je dobry signal

a presne-ja som frustrovana akurat tak z lekarov - doktorku menim - buduci tyzden idem prvy krat novej... snad je lepsia...

shaarka
12. jan 2010

marek, grafik mas pekny, ale ci bude ovu, to nevie nikto predpokladat. hadam ano! 😵

shaarka
12. jan 2010

kati, este raz napisem, ze ja som pauzu nemyslela na to, aby sa vam v tej pauze zadarilo!
len som myslela, ze pauza ti pomoze nabrat nove sily do dalsieho cyklu.
v tej pauze budes len premyslat a koncentrovat sa, relaxovat a zas premyslat... proste tolko premyslat, kolko ta to bude bavit. a ked pride MS, budes nazhavena na novy cyklus 😉

katkaajurko
12. jan 2010

a zle som to napisala 😀 sex mimo plodnych dni nebyva viac menej cez pracovny tyzden - len cez vikendy..a ovula malokedy vide na vikend..preto meriam a testujem...

tak mne taky mesiac na premyslanie pride uplne zbytocny..prave premyslanie o tom vsetkom je na prd. stymto nesuhlasim - prave byt viac nazhavena na dalsi cyklus je zle a nie dobre podla mna... preto sa aj teraz snazim neupinat na to snazenie..stale si tonejako zdovodnim-preco to teraz prist nema... 😔 je to osud? co to je ? chapes... je to loteria? nahoda? pozri na lauritku? myslis,ze je to u nej psychikou? po tolkych rokoch? ja si to nemyslim... niekomu nie je sudene mat nikdy deti-mozno sme to prave my s mm....

shaarka
12. jan 2010

juuuuuuuuuuj jaka depresia.
na tu som ja kratka. ale prejde jak kramy. 😀
tak rob, ako myslis, hadam najdes tu spravnu cestu 😵

katkaajurko
12. jan 2010

ja neviem co je spravna cesta...mozem skusat... kludne skusim ten februar... fakt mi je to uz jedno - lebo v podstate to nezalezi na mne - ale na osude...tak to vidim...

jancos
12. jan 2010

caute baby, tak ja len pre zaujimavost, bola som dnes objednana na preventivku, tak som isla, urobil cytologiu, kukol uzg, sliznica krasna, ale test este negat /10.dpo - asi skoro/, tak ze mam par dni pockat a ak nedojde ms, mam prist na krv, ci som tehu. ale aby som sa netrapila tym, ci je to mimomaternicove alebo nie, mozem teraz rozmyslat nad tym, ze preco mam taky slabulinky ruzovkasty vytok. je to zacinajuca ms alebo je to kvoli tej cytologii? ma uz asi porazi, radsej by som o tom nevedela...

zuzu1111
12. jan 2010

Katka, Shaari, vdaka za vase nazory 😉 Ja mam z toho fakt tiez taky divny pocit, ze ovulka skor nebola ako bola. Ale preco potom tie teploty take? A nevedela som, ze folikul sa moze aj vstrebat alebo praknut len tak bez vajka 😨 A to ti blbi doktori nevedia???? Preco mi tak s istotou tvrdila, ze nic tam uz nevidno, tak ovulka prebehla.
Inac dnes sa moj "zaseknuty" teplomer pohol: http://www.fertilityfriend.com/home/2b44ca 😅
Shaari to ci je 36,7 moja typicka predovulacna alebo pooovulacna teplota je tazko povedat, a ked pozeras na predosly graf 😀 ja ten ani neriesim, tam si myslim, ze to bolo take skakave aj v dosledku nie prilis idealneho fungovania stitnej zlazy, ale odkedy mam Euthyrox, tak mi teploty tak neskacu. Takze ten prvy cyklus ani neberiem do uvahy...
Tak trocha nad sebou rozmyslam, ze ci sa oplati vobec robit to co robim - ta stimulacia s Clostyom - ked nemam dobry HP, ta zvysena hladina muzskych hormonov. Poznate niekoho, kto otehotnel tak, ze riesil len stimulaciu ovulky a zvysenymi muzskymi hormonmi sa nezaoberal? A este mam jednu otázku - samotná laparoskopia ma za nasledok aj znizenie muzskych hormonov? Lebo uz si nepamätam ako mi to bolo vysvetlene, ze cysty na vajecnikoch su v dosledku toho ze vajecniky produkuju velke mnozstvo muzskych hormonov alebo naopak preto, ze su cysty na vajecnikoch, tak vajecniky produkuju vela muzskych hormonov 😒 - neviem ci ma chapete? ze co je pricina a co dosledok....Boze co to za filozofovanie som tu vypustila.

Kati vidim, ze mas "peknu" depku. Ale nebude to tym, ze mas momentalne MS? Ja tiez v tom obdobi mam obcas take cierne dni, ze mam cely svet na haku, nic pre mna nema zmysel, na nikoho nemam naladu...
Verim, ze po skonceni MS to prejde....aj ked chapem, ze to ma svoje dovody....ako dlho sa vy snazite? Neopustaj nas, chodi tu cim dalej menej ludi ☹

Jancos - verim, ze bude vsetko OK, daj potom vediet...

jancos
13. jan 2010

ahoj zuzu, mne sa tvoj graf zda ovulkovy, ale nakoniec to je jedno, lebo je tu kopec bab, ktore aj maju ovu a nedari sa a potom kopec, co dostanu jednu v zivote a su hned v tom. mne to tiez tak pripada /uz ńeviem, kto to tu pisala/, ze ak to ma prist, tak to pride, a ak nie ,tak nie, ale raz urcite hhej, len ´kedy? to je tazka otazka🙂 asi je este skoro rano, ze take somariny pisem...
co sa tyka tych muzskych a clostilu, myslim, ze je vela bab, ktore neriesili, ci maju zle hormony, ale ked im lekar dal clostil, tak ho brali a nakoniec otehu /urcite nie vsetky, ale su aj take/, ale ja mam taky nazor/to je fakt len nazor a su aj ine/, ze sa treba trochu posnazit dat dole tie muzske hormony, lebo potom aj ked das clostil a ostanes tehu, tak je telo viac pripravene. dat sa to da dole liekmi, cvicenim, schudnutim/ak je z coho chudnut/, niekto predpise HAK /ale konkretnu znacku/ na par mesiacov. ja by som robila nieco z toho a dala potom clostil, ak by to same nestacilo. kazda sme ina, kazdej nieco ine pomoze, urcite su baby, co so mnou nebudu suhlasit, ale vsak je na tebe, ako sa rozhodnes, ja len pisem, ako by som to robila ja.
podla mnapo laparke sa hormony mozu zlepsit a nemusia, ide o to, ci je to u teba pricina alebo dosledok. presne ako pises, moze to byt aj tak aja tak, ako u koho a je to tazke zistit, ako je to u teba. mozno sa rozhoduj, co je ti blizsie, ci riesit problem laparkoua potom cakat. ci to nepomoze, alebo najprv lieky, a ked to nepomoze, tak laparka./ja osobne v sebe nerada nechavam vrtat sa doktorov, ale kazdy mame ine chute🙂/
neviem, ci si zaregistrovala hivu, jej doktor znizil testosteron pomocou hak na 3 mesiace, potom laparka a potom tehu, ale zas podla mna nie kazdemu hak pomoze na znizenie, takze tazko povedat.
snad som nikoho nepoburila mojimi nazormy, je to na kazdom, aby sa rozhodol, co urobi so svojim telom.

tu mam graf, neviete preco este test nie je pozit, som z toho cakania chora, tak nech sa nieco deje, do kelu, nerada cakam...
http://www.fertilityfriend.com/home/28ca51

katkaajurko
13. jan 2010

jancos este je skoro na test... ako zisti doktor ak by to bolo mimomaternicove - ze je to mimomaternicove? a na to da liek a nemusi sa ist na laparku? keby to tak bolo? no mozno sa s tym telo vysporiada same...

zizi si strasne zlata - nebojsa neopustim vas -ale v tom februari si dam povinnu ocistu - takze sa neukazem - dobre? teda zavisi aj aku liecbu vymysli moja nova doktorka-k nej idem buduci tyzden..takze ona moze vsetko zvratit 😉
urcite som mala a este mam pozostatky silneho PMS aj ked oneskoreneho -ale uz mi brusko krasne odpucha,maternica neboli,aj prsia sa splaskavaju - vcera som este aj migrenu mala - takze si myslim-ze to predsalen je tymi odchadzajucimi hormonmi... inak my sa snazime no rok to bude koncom buduceho mesiaca... a raz som bola chvilu tehu... tyzden 😅 - hned zo zaciatku... no ale neudrzalo sa..a od vtedy nic... ale mame zlu morfologiu spg - takze to by to vysvetlovalo -aj ked otehotniet sa s tym da - ale iba ako vyhrat sportku podla mna ... 😅 ale mm mam uzasneho-on sa snazi-papa vitaminy snazi sa mat lepsiu zivotospravu,chodi po lekaroch...dnes ide on na HP

a k tvojej otazke-neviem uplne co je pricina a co nasledok - ale myslim-ze cysty su nasledok, hormony prostrednik a pricina pri PCO moze byt ta inzulinova rezistencia alebo zle pracovanie nadobliciek,podmozgovej zlazy alebo samotnych vajecnikov... ako keby hormonalny cyklus je "cesta" ...retazec - a tento retazec je na niektorej drahe poskodeny - a to tlaci na hormony - ktore su rozhadzane -a tieto hormony potom matu vajecniky a tie pracuju ako o zavod a to si sami sebe skodia..su zvacsene a vytvaraju cysty a cysticky... ale to je prave to -ze doktori sami nevedia pri PCO na to prist... este je to v plienkach a podla mna PCO sa odhalilo nie davno - iba od kedy je v plnom prude vnutorny ultrazvuk-a to nie je este tak dlho na to - aby to laskavo aj zistili a vyskumali poriadne...a mozno ani ziadny vyskumnici sa s tym az tak nezaoberaju...

v kazdom pripade clostyl je dost silny liek-ktory akoby nasilu prinuti vajecniky fungovat ako tak normalne a vyprodukuje minimalne jedno zdrave zivotaschopne vajo - a preto je to casta volba lekarov - lebo vie aj PCO vajecniky donutit k "normalnej cinnosti" aj ked ma vela vedlajsich ucinkov a hrozi prinom viacplodove tehotenstvo..a pri PCO aj rozne ine komplikacie - kedze my PCOckarky mame svojich hormonov az az aj tak...

jancos
13. jan 2010

katka, dr to zisti tak, ze hcg bude pozitivne ale na utz sa nic neukaze. potom asi aj to hcg pomalsie bude rast ako by malo, potom su bolesti a podobne. niekedy sa s tym telo vysporiada samo, niekedy daju lieky, niekedy to musia vyoperovat, zavisi na stadiu.

urcite si daj pauzu, ked to tak citis, moze to lenn pomoct, uskodit nie.

shaarka
13. jan 2010

juj, ake dlhe prispevky 🙂 idem citat
ale jancos, ruzovy vytok je z cytologie 😉

jancos
13. jan 2010

🙂 ja uverim az ked uvidim // a potom budem riesit, ze ci to je ok alebo mimomat, ved len aby som mala nad cim premyslat🙂

katkaajurko
13. jan 2010

ja tak premyslam..keby som dostala aspon nejake znamenie-ze raz urcite mimi pride..tak sa menej stresujem... 🙂

jancos
13. jan 2010

katka, pride, posielam ti znamenie - aj ja som pred prvym myslela, ze nikdy nepride a prislo🙂

katkaajurko
13. jan 2010

😅 no

shaarka
13. jan 2010

😀 vy ste teda piskoty! 😀

sarafortuna
13. jan 2010

katkaajurko, bábo RAZ príde, ver mi... nestrácaj vieru... 😉
aj ku nám RAZ príde.. tiež mám blízko na scvoknutie... ☹ ☹ ☹

Som 4.dc- od včera mám bolesti ako pri ovu - pichanie vpravo, vľavo, v strede... krámy fičali 1.deň, 2. už len slabučko a teraz resp. od včera len špiním... ovu test negatívny... NIKDY ma počas menštruácie neboleli vaječníky! 😠 😠 😠 😠 iba pred ňou... normálne mám pocit ako počas LF...
4. ovulka bola a zase niečo nové zaznamenávam na svojom tele... som z toho jeleň...

jancos, nerozumiem, prečo si si hned taká istá..a ako tak myslíš na to najnegatívnejšie 🙂 🙂 🙂 🙂 ja už som si bola 4.krát istá že som tehu.. 🙂 🙂 🙂

sarafortuna
13. jan 2010

zabudla som,
jancos, šak to ty máš krásnu ovulku...! blahoželám a prajem ti ju každý mesiac... no nie.. tak do marca.. 😉 😉 potom happyend..

katkamarek
13. jan 2010

ahojte, tak vidim, ze depka na vas dolieha 😒

Ja som dnes uz zacala testovat ovu, mi to nedalo, lebo vajecniky citim uz od vcera, dnes to nie je az take intenzivne, aj ked da sa povedat, ze ich citim tak prerusovane od mrsky, no a krcok mam stale hore, niekedy ho ledva nahmatam, aj ked hlien zatial na ovu nevyzera, ale tak uz som nevydrzala a zacala testovat, samozrejme, ze nic, neda sa to nazvat ani dusik, lebo to ledva vidno tu druhu ciarku, mozno si ju tam len namyslam, aj ked je to prd platne 🙂 dnesny grafik je takyto
http://www.fertilityfriend.com/home/2bd5ea

katkaajurko
13. jan 2010

sara heh tak sme v tom istom klube - az na to-ze ja mam mrchu ako zarezana -ble ale aj mna picha pravy vajecnik--rozmyslam,ci som neprechladla

katka este je asi skoro - pockaj a pripadne testuj - mozno staci pozajtra az zase... mne vzdy zacne ovu hlienik a vtedy zacnem testovat

beatab369
13. jan 2010

ahojte kocky...

tak sa k Vám pridávam....

jancos dakujem za odpoveď...ale pozri nizsie ako som dnes dopadla...
dnes som bola u doktorky, poterbujem Vasu radu...viem, že ste sa k tomu vyjadrovali...

ide o to, že ja mam hormony ok, ale mala som tie vyrazky odkedy som prestala brat pred rokom antikoncepciu a mala som casto kvasinky...ovulku mam kazdy mesiac aj menzes pravidelný, ale mam 4 dni pred a 3 dni po spinenie a mrchu len 2 dni...doktoka vravela, ze uvidime ako a v januari mi mozno da hormonálne tabletky...dnes som bola u nej a som týzden pred mrchou...robila mi ultrazvuk a zistila, ze mam velmi hladku sliznicu, ze tu je problem aby sa plod mal kde uchytit a ze aj to spinenie a mrcha nie je dobre tak mi predpisala DUPHASTON...takze sa k vám pridavam... trosku sa bojim aby mi to neposkodilo a nerozhadzalo ma to, ale doktorka jasne povedala, ze ta sliznica je velmi velmi hladka /sory ak sa zle vyjadrujem, doteraz som s tym skusenost nemala/ a ze babo sa nema kde uchyti....

predpisala mi ho tak, ze ho mam brat na 11 den cyklu bez ohaladu na ovulaciu...ja ale viem, ze ste tu spominali, ze to ovulaciu moze ovplyvnit a ze je lepsie ked sa zacne brat po ovulke....ja som sa jej to zamerne pytala, ze ci by som to nemala brat az po, ale ona povedala, ze na 11 den, ze to nema vplyv na ovulku...to vraj stimuluje maternicu a prave tu sliznicu...PROSIM poradte mi...ako na to? moze to ovplyvnit ovulku, mozem o nu prist...je tu niekto kto ma s tym skusenost, ze mu prestala ovulka ked nasadil DUPHASTON??

a pytala som sa jej tiez na to ako je to ked to zacnem uzivat, ci sa budem nalievat, priberat...alebo ake su sprievodna javy...tak povedala, ze mozem byt naliata ale ze to je len docasne

PROSIM PORADTE MI... kedy zacat s tabletkami? 11 den?
DAKUJEM VOPRED

katkaajurko
13. jan 2010

ahoj beata

no boli tu dievcata ktorym duph ovulaciu blokol-tak ho beru az po nej a su a take-ktorym neblokol (ale takych je asi menej) skus obetovat jeden cyklus a uvidis - nasad ako kaze dr a meraj bazalku a sama uvidis - ak ovula nebude chod za dr a povedz jej to...potom ho nasad uz az po..v podstate ma dr.pravdu - je to na sliznicu a je to dolezite -ale tolko progesteronu po ovuli nie je moc ok...
4
ja som naliata z duphastonu - ale uz to povoluje... asi 6 dni brania to zacalo a teraz stvrty den MS to uz ustupuje...

jancos
13. jan 2010

sara, to je fakt divne, ze stale myslim, na to nejnegativnejsie, mozno preto, ze som pesimista🙂 aj ked by som rada bola optimista, ale neviiem to🙂
s tymi tvojimi pocitmi neviem, co to je, ale asi radsej snazilkujte, nech nic nepremeskate🙂
katkamarek, ja som si preto radsej ovu testy ani nekupovala, lebo by som stale testovala, taka by som bola nedockava ako ty teraz🙂 ja som tusim zacala testovat uz 8.dpo, co jasne, ze som nemohla byt tehu, to je proste netrpezlivost.
bea, tazko povedat, ale ked mas ovu a sliznicu slabu, to je potom asi fakt dovod na duphaston. zaujima ma, co povedia baby, ale ja osobne som proti duph, ak nie je ovu. ale ak je a progesteronu je malo, tak duph asi moze pomoct. pripadne chod este o mesiac - dva na folikulometriu, ci sa to nevylepsilo bez duph a ak nie, tak vtedy nasad aj ten 11.dc.

sarafortuna
13. jan 2010

katka, a to som tento mesiac chcela byť v pohode... a teraz rozmýšlam že prečo sa ozívajú vaječníky - normálne ako pri LF - podbruško, vaječníky, pichanie, tlačenie... 😠 😠 😠 včera som až podskakovala na stoličke ... 😠 😠 od bolesti...
už som aj myslela, či nebudem prípad ako Hiva... no až taká naivná nemôžem byť...!!!! 😠 😠 ved zo mna tieklo v 1.den až až.... až ta ženská fantázia....

tak sa tu majte, ja mám 5 dni volna, tak dúfam, že sa mi podarí nemyslieť na koníka...a na snažilkovanie... ale pochybujem 😉 lebo túto záhadu chcem odhaliť... 😀 😀 😀 😀 😀

katkaajurko
13. jan 2010

ja idem zajtra na HP,vysledkyy mam v priebehu dna - sama som hodne zvedava...

beatab369
13. jan 2010

katkaajurko
jancos

dakujem pekne za odpoved trosku ste ma ukludnili...

katka inac co sa tyka tych priznakov - naliate prsia a telo vraj by to malo byt len v tych zaciatkoch mozno mesiac, dva...potom by to malo ustupit... a ty mas ovulaciu aj menstruaciu pravidelne ? ...prepac, ze sa pytam, ale trosku mi unikaju info. kedze som tu dost malo chodila... ty mas tiez slabu sliznicu

jancos a ty beries nejake lieky?

a este jedna otazka...ak by mi duph. blokol ovulaciu moze mi to tak narusit vsetko, ze ovulaciu potom uz nebudem mat dlhsie (viac cyklov?), alebo v dalsom cykle uz bude normalne a duph. nasadim az po vyckani kym pride?

jancos
13. jan 2010

bea, ja momentalne nic, ale par mesiacov som brala metformin a predtym aj duph, ale ja som nemala vobec ovu, tak som aj duph vypustila.

to, ze by ti blokol ovu na viac cyklov si neviem predstavit, ale nemam s tym skusenost, tak by asi mal napisat niekto, kto ma, prepac. ja len predpokladam, ze on funguje mesiac - dva, pokial ho viac neberies.

zuzu1111
13. jan 2010

Ahojte kocky. Som rada, ze ste si zafilozofovali so mnou o PCO a o testosterone. Ja by som rada najprv riesila testosteron a tak ovulku, ale nejako sa to neda, bola som s tym u endokrinologicky a ta zistila, ze moj testosteronovy problem je len vo vajecnikoch (nadoblicky aj stitna zlaza su OK, preto ani metformin u mna nepripada do uvahy) a na to vraj neexistuje nejaky liek, jedine ta HAK na 3 mesiace (a toto zas odmieta moj drahy). Preto som sa hned dala na stimulaciu vajecnikov Clostylom.
Moj dnesny graf: http://www.fertilityfriend.com/home/2b44ca
Chcela som sa opytat, ci ten rast BT nie je sposobeny uzivanim Duphastonu. Niekde sa tu spominalo to ci Duphaston zvysuje BT alebo nie?

Jancos a vy mate aky problem? Ovulku mas, manzel je na tom ako? Ty si bola aj na laparku? Tam ti robili ten test priechodnosti vajcovodov?

Este ak niekto viete - aka je dobra vyska sliznice po ovulke? Lebo mne na poslednom ultrazvuku namerala 9mm a to som bola podla grafu, (ak ovulka bola) 5DPO.

Katka - dobre odpustim ti ten februar 😀 , ale potom sa vratis....
A kde mame nasu Hivu tehulku - este dovolenkuje na horach? Dokedy?

Beatab-ja si tiez myslim, ze ucinky Duphastonu trvaju len dany cyklus, prip. 1-2 dalsie mes.

jancos
13. jan 2010

zuzu, super ovulka, drzim palce, nech o chvilu najdees //🙂
u nas je problem len vo mne, nemam ovu kvoli pco a nechcela som to riesit clostilom, lebo pri prvom babu mi stacilo schudnut, ale teraz nestacilo, tak som zacala aj metformin /okrem schudnutia/, a teraz po viac ako roku mam prvu ovu🙂 na laparke som nebola, priechodnost mi robili na hsg, ked som nahodou lezala v nemocnici vo vysnych hagoch, tak si povedali, ze co tam len tak budem lezat, tak mi urobili priechodnost. uvidime, ći sa nesekli, ze lavy je nepriechodny, uz by som to chcela vedieeeet, joooj, snazim si najst inu pracu, ale stale na to myslim. horor.
mna to s duph, ci nezvysuje bt, tiez zaujimalo este davnejsie, ked som ho brala, baby pisali, ze nie. tak snad to vedia, ony su premakane v grafoch🙂