Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
26. máj 2010

ahoj Hivus konecne - uz som sa tu citila hrozne osamelo 😅

to je dobre ze nic nevies-hned sa k tebe pripojim-len ja cakam na mrchu... podla toho kedy vtedy bola ovulka - dnes mala dojst... max zajtra..tak uz nech dojde 🙂 inak uz som total zahojena - pekne sa vsetko zrastlo 🙂 a bacile uz nemaaaam 🙂 uz mam len kvasinky z antibiotik a na tie uz mam tiez tabletku ...takze snad sa vracat nebudu a keby aj -to nie je tragedia 😉 🙂

hiva
autor
26. máj 2010

katus... tu osamelost chapem 😉 ...nejak sa tu uz moc stehotnieva tak snad sa konecne aj nan nas zase nieco chyti 😅 😀

tak snad ta tvoja mrcha pride co najskor a zacnete od zaciatku....rozbi teplomer, zrus FF a hura na snazenie 😀 😀 😀

inak ja som bola zas an hematologii, a vyzera to tak, ze mi nakoniec nic nie je....pri prvych odberoch bolo podozrenie na poruchu agregabiulity trombocytov, ale pri opakovanom odbere sa to nepotvrdilo....takze vraj mi nic nieje....ale zase pri opakovanom odbere som mala trombocyty cez 500, takze fakt som z toho debil.....a este aj hematologicka bola taka mlada zaba, ze zrovna moc si moju doveru neziskala 😒 ...ale aspon mi porobila vsetky testy....tak teraz rozmyslam, ze so vsetkymi vysledkami pojdem asi k nejakej inej doktorke....lebo neviem, ze ci vobec tam, kde som chodila to maju ako normalnu ambulanciu alebo nie....lebo ja som bola v hemofilickom centre...a nie na hematologickej ambulancii...tak teraz fakt neviem.....asi pockam, ked budem zase tehu a potom sa skusim vypytat do hematologickej ambulancie.....uvidim este...som teraz z toho trosku sklamana.....dufala som, ze sa nieco zisti....takto som tam, kde som bola aj predtym 😒 ...nechcem na seba privolavat nejaku chorobu, ale pre mna je prijatelnejsie vediet, ze nieco je zle a bude sa to liecit, ako sa spoliehat, ze za vsetko mohla iba nahoda a moze sa kedykolvek zopakovat 😒

hiva
autor
26. máj 2010

no a aky mas teraz nazor na laparku?...nic to nebolo, nie?...ale super pocit, ked vies ze vsetko je ako ma byt, nie? 😵

katkaajurko
26. máj 2010

Hiva presne chapem ako to myslis... aj ja by som radsej vedela na com som...trochu som dufala-ze mi urobia drilling aspon na jednom vajecniku-co by ulahcilo ovulacii - lebo takto mame spg v norme, ja som absolutne "vraj" v poriadku a to ma desi... ci tam nie je pricina - na ktoru je dnesna medicina este kratka ☹

ale ano - keby trebalo-isla by som na laparku kludne znova - nie je to nic strasne-naozaj ...a na druhu stranu - ked viem-ze mam "anatomicky" vsetko v poriadku-je to super pocit 🙂

katkaajurko
26. máj 2010

a uz mi zacina aj mrska - ako hodinky... 🙂 14dnova lutealka 🙂

katkaajurko
26. máj 2010

to musela byt pekna ovulacia - a takto premrhana laparkou 🙂 nevadi - bude dalsia - duuufam,ze na nu nebudem zase vyckava-ale to sa asi nedozviem 😀 vlastne dozviem - vdaka eggu - ten mam dost zretelny-ked uz sa blizi 😝 😀

hiva
autor
26. máj 2010

katus....tak ty sa mas....ukazkova ovulka, ukazkovy egg a este aj ukazkova lutealna 😵 ....vypni hlavu a coskoro budes tehulka 😉 😵

u mna je to uplne naprd....ak nemeram, nemam sancu zistit ovulku....a dokonca aj ked meriam, nikdy to nie je jednoznacne.....a ak aj teda bola, tak LF som mala iba 11 dni....no hold uvidime....tento a este jeden cyklus, a ked nic, idem k dokymu, uvidime, co vymysli ( ci skusime clostyl) alebo sa rovno spytam na centrum a IVF....hold, uvidime....akurat minule mi hovoril MM, ze ak sa nam nepodari do konca roku, pojdeme na adopciu 😅 ....ja by som totiz isla uz aj teraz, ale jemu sa to moc nepaci 😒 ... ja totiz chcem mat vela deti, a vobec mi nevadi, ze aj adoptovane....ved oni z ato nemozu...a ked uz raz prisli na tento svet, tak nech je o ne aspon postarane 😵 ... mozno aj keby som mala vlastne deti, rozmyslal by som nad adopciou 🙂

danielkabn
26. máj 2010

Caute baby 😉 ja vzdy sem pridem,ked sa nieco deje alebo udeje a vzdy sa to dozviem posledna 😀 😀
Takze Dindulka gratulujem,ty si tu ani tak dlho nepobudla a uz mas // 🙂 to by som aj ja tak brala 😝
Hivus,vitaj spat..dĺlho si tu nebola veru,co si lepila rozbity teplomer 😀 😀
Ja tiež nemeriam BT,uz sa ani nestresujem,uz to nechavam plynut tak,ako to je,ked ma prist,tak to pride,ked nie,tak aj umele je riesenie,a ked nevyjde,tak aj adopcia..šak nejako bolo a nejak bude 😉
Katuš,aspoň vieš,na čom si po laparke a príde to možno lahsie,ani sa nenazdaš,držím palčeky 🙂 🙂

beatab369
26. máj 2010

ahojte kocky....

dindulka super, to je krasne 😵 tak nech je vsetko ok 😉

zuzu teraz ta caka este jeden odber, tak ako pisala jancos triple test a potom este raz skrining v 20 tt 😉

hivus, katka kde ste boli?

ja som dnes bola u dr., ale ako som predpokladala....UTZ mi nerobila, lebo zastupuje a ona UTZ nerobi, tak ma len dobre pomackala az ma brucho bolelo, pozrela zo zeliezkami a vraj to vyzera ok....ale som trosku sklamana... 😒 no co uz musim pockat do 9,6. na skrining...sestricka nebola nadsena ked som jej povedala, ze som mala herpes..tak dufajme, ze vsetko bude ok....

katkaajurko
26. máj 2010

hiva ale akonahle sa vystresujem- egg sa zacne "natahovat" a to uz viem ze folik nechce prasknut... aj to nie je niekedy dobre..budem sa snazit vypnut uplne..merat nebudem urcite... a kupila som si gynex na posilnenie cinnosti vajecnikov - tak hadam zaberie 🙂

danielka-ved ano...ale aj pred laparkou som tymto padom bola "zdrava" a neotehotneli sme ☹ ...chapes... ale verim..ze to pride,len to chce cas...

hiva
autor
26. máj 2010

danielka...nazdar ... ja som tu stale, ale vacsinou uz len citam 🙂 ...nejak nebolo moc k comu prispievat, ked uz su tu skoro vsetky tehulky a riesia sa iba ultrazvuky, odbery, atd. ... nejak sa do tej debaty nemam ako zapojit ....kazdopadne som rada a gratulujem vsetkym tehulkam, ako sa im krasne dari a ako im tie tyzdne rychlo ubiehaju.....ale ja som teraz nemala zrovna moc stastne obdobie, takze som si davala oddych.... a tieto tehulkovske diskusie mi zrovna moc neprospievali 😒

sorry baby, tym som sa nechcela ziadnej z Vas dotknut....ani nic podobne....tesim sa, ze sa Vam dari a velmi Vam to prajem 🙂 ... a dufam, ze s Katkami, Danielkou, Soldi aj Sarou sa k Vam coskoro pridame 🙂

hiva
autor
26. máj 2010

bea...a ty ako....doma uz porobene?....alebo si este stale u segry?

beatab369
26. máj 2010

hiva jedna cast urobena a este asi raz opustim domov...ide sa maľovať.....no uvidime, lebo ako som pisala niektore veci sa nedaju ovpyvnit a ja som stresovala koli tomu lepidli ale pritom som dychala prach, lepidlo, omiestku od susedov z 1 posch....lebo vsetko lietalo a popd dvere nam podfukovalo sairait....takze je to asi jedno 😒
a neboj aj ty sa dockas coskoro, vsetko bude dobre...😉 drzim vam vsetkym palceky nech sa k nam pridate a nech to vsetky dobojujeme do stastneho konca 😉

hiva
autor
26. máj 2010

bea....taketo veci proste neovplyvnis...a podla mna ani velky vplyv nemaju....su to proste veci, ktore su bezne a niekedy sa im proste neda vyhnut 😉 ...neboj, vsetko bude OK....to by sme museli zit vo vakuu aby sme sa vyhli vsetkym rusivym elementom 😉

katkaajurko
26. máj 2010

ja si tiez myslim,ze sa to neda ovplyvnit...ved chodime aj po uliciach..a tam je prach a vsetko sucast... vsetci ktori prerabaju- ide to do ovzdusia a predsa tade chodime..len ked preraba niekto blizsie-len si to viacej uvedomujeme 😅 to je cele....

ja tiez verim,ze sa coskoro vsetky dockame 😅 snazim sa o tom presvedcit 😀 ale je to niekedy tazke 😠

beatab369
26. máj 2010

hiva, katka ja si myslim, ze sa to u vas musi podarit...

katka u teba to robi ten stres ked cakas ovulku....sama si sa teraz presvedcila, ze ked si na to nemyslela....UKAZKOVY CYKLUS....skus s tym pobojovat.....ja si tiez teraz trosku vycitam, ze som sa nemala az tak nechat vystresovat alebo vylkat tymi vecami co sa mi stali, stres je svinstvo....ale v tu chvilu to proste neslo...ale uz som si povedala, ze ziadne stresovanie...samozrejme, ze podvedome sa bojime vsetky, ale ja som as asi 3 krat doslova vystrasila...a trvalo to aj par dni...to uz nechcem dopustit 😉 tak aj ty sa skus sustredit na nieco ine...ja viem, je to velmi tazke, ale len my to mozeme ovpyvnit 😉

hiva urcite sa vam to opat podari, ked to slo raz pojde to aj druhy, len tomu treba dat trosku casu aby sa telo pripravilo....a ja naozaj neverim, ze by sa mohlo opat zopakovat to co prvy krat....t o urcite nie...musis mysliet pozitivne...

katkaajurko
26. máj 2010

ja viem... snazim sa..aj sa budem... len som nenasla to "to" cim sa riadne zamestnam 😀

tigi
26. máj 2010

ahojte babulky, som pcockarka a sem tam sa na nieco u vas spytam a tiez sem tam pozriem ako sa mate. chcela som len teraz katke napisat - ja sa napriklad citim omnoho viac vyrovnanejsia a kludnejsia vdaka joge. cvicim asi pol roka ale velmi sa mi to paci. ani nie to cvicenie telesne, ale take duchovne a myslim ze hlavne o tom je to, to vnutorne nesustredenie sa na tuzbu po miminku. nejak sa s nou zrovnat. ja som cim dalej tym viac vnutorne presvedcena, ze sa to raz podari a akosi mi je hned pozitivnejsie. som kludna ked to nevyjde jeden mesiac, poviem si nevadi, vyjde to buduci, alebo ten potom. zatial si este uzijem co mozem, aspon mozem pomahat manzelovi pri rekonstrukcii nasho domu a tak. a paradoxne napriek tomu ze nase snazenie sa pomaly blizi dvom rokom, som kludnejsia a viac v pohode ako na zaciatku, alebo po stanoveni pco. 🙂

kerka13
26. máj 2010

katka ja si myslim ze ty urcite nieco najdes a najma teraz v lete, ked je prilezitosti tooolko, napr. zameraj sa na dovolenku, mozno na nejake cvicenie ako ti radila tiqi. ja som tiez po roku a pol zacinala byt uplne na depku a potom som zacala chodit na zumbu a ta ma tak naplnala a hlane mi doplnala endorfiny, ze som bola stastna skoro zo vsetkeho 😅 niekedy ma moj mm podozrieval ze ci naozaj chodim cvicit alebo som si bola nieco slahnut 😎

katkaajurko
26. máj 2010

dakujem,ste zlate

ja som na jogu chodila 🙂 ale to nejako mi nepomahalo... ale teraz zacnem (hned ako zacne kurz) chodit na mojzisovu a planujem aj na salsu - ja som v detstve skoro 10rokov tancovala-to ma robi stastnou...musim opat zacat 🙂

hiva
autor
26. máj 2010

tigi....tak sme na tom nejak podobne.... mna tiez teraz zamestnava stavba a robota okolo domu 😉 ...vzdy si poviem, ze dobre ze sa nezadarilo, aspon este pomozem s tym a s tym 🙂....a musim povedat, ze to dobre pomaha 🙂

tigi
26. máj 2010

kerka aj zumbu som skusila 🙂 len u nas je strasne plno a nebavi ma objednavat sa dva tyzdne dopredu, tak som to zabalila, ale je to sranda, to je pravda, tiez som odtial chodila vysmiata. 😀

katka salsa 😵 tak to urcite musi urobit pozitivnu naladu. 🙂 mna odmalicka pritahovali latinsko americke tance, su plne energie a vasne, na endorfiny ako stvorene 😀

hivus presne, aj ja si hovorim, aj tak dobre, este sa budem moc zapojit do roboty a nie sa tam len motkat 😀 my si robime vsetko svojpomocne, tak dve ruky navyse sa vzdy zidu 🙂 a ani nehovorim o tom pocite, ked sa nam nieco podari dokoncit a je to podla nasich predstav a vlastnorucne. 😵 🙂 naposledy sa nam podarilo odstranit z pozemnku nejake stare budovy, zasadit travu a tujky, no dva dni som si zvykala na ten novy vyhlad. 😵 😀

hiva
autor
26. máj 2010

tigi....my si tiez vsetko robime sami....a vlastne iba ja a manzel.....takze u nas su moju 2 ruky priam nutnostou....a navyse manzel nema moc cit pre symetriu a rovnovahu, takze ked treba nieco zarovnat alebo vymerat, musim to spravit ja, lebo inak to dopadne katastrofalne 😀 😀 😀 ...a momentalne sme tiez burali stare chlievy a sopy a hodne betonujeme a kedze MM nie je schopny ani beton zarovnat do roviny, musim to robit ja 😀 😀 😀 ... on je super na tazku robotu, ale ja som zas v ulohe majstra 😅 ....takze kazdy nepodareny cyklus beriem ako sancu na dalsiu robotu na dvore....aspon nas to nahana aj v robote a odputava pozornost od neuspesneho cyklu 😀 😀 😀

katkaajurko
26. máj 2010

urcite to vela pomaha..ked som vtedy otehu-tak sme kupovali byt a to bolo vela lietaciek a vybavovaciek staaale dokola..

katkaajurko
26. máj 2010

ale ste ma prave tusim motivovali- v zime som obliala stenu kavou 😀 asi sa dam do opravy a vymalujem ju 🙂 a urobim aj male nedorobky co mame na byte 😀

hiva
autor
26. máj 2010

vidis katka....daj sa do toho.....aspon sa odreagujes 😉 .... a mna k tomu este aj taketo manualne prace hrozne bavia 😅 😵 ....len keby bolo na ne trosku viac casu 😒

katkaajurko
26. máj 2010

aj mna bavia..ale skor take tvorenie..robim si doma servitkovu techniku po veceroch..a teraz sa chystame na svadbu tak som si vyrobila orchideovu odzobu do vlasov a na korzet 🙂)) a hned som kupila aj v inej farbe a planujem si dorobit kabelku a tak...a ja som aj tri krat do tyzdna cvicila (sak viete) teraz som nemohla koli laparke ale uz zas zacnem...no ja pri tom vsetkom furt stiham mysliet na bejby... teda moja hlava...ale mam pripravenu knihu- TO BY mohlo super zabrat...vec citat a premyslat nad inym sa neda,ci? 😀

tigi
26. máj 2010

hivus tak to sa potom idealne doplnate 😀

katka malofku urcite zvladnes a ako pise hivus aj sa odreagujes. inak mna to tiez bavi, napr. k malovke manza ani pustit nechcem, mam na to uz svoj system aby to vyzeralo dobre a straaasne ma to bavi 😅 😀

ja som sa naucila tesit sa aj z malych veci, napriklad vcera som popresadzala kvietky na terase co som si kupila, naaranzovala som si tam aj taky zlatunky zeleny bodkovany kyblik a male zelene lampasiky, vecer som ich zapalila a ucuckala som sa v kresle na terase, no uplne paradna kludna atmosfera. 😵 🙂

hiva
autor
26. máj 2010

tigi....tu malofku si presne trafila....ja MM tiez k tomu nepustim.....ked maluje on, treba vzdy minimalne 3 vrstvy....ked malujem ja, uz po prvej to vyzera dobre, ale pre istotu davam este druhu vrstvu 🙂 ...a kukat na neho, ako sa s tym nadrapuje a pritom kopu miest povynechava slepuch moj, to ma unavuje viac ako ked si to spravim sama 😀 😀 😀

a take rucne prace a tvorive, to si ja vsetko odkladam, ked budem na rizikovom doma 😵 😵 😵

katkaajurko
26. máj 2010

tigi tak to znie super 🙂 ja musim vymalovat aj stenu pred dverami co sme oskreli 😀 ja toho naaajdem, a kupim novu zaclonku do kuchyne som sa rozhodla 😀 mame farebnu-tak kupim na striedacku aj bielu

a prave som si urobila radost a objednala sa na pedikuru aj s reflexnou masazou chodidiel 😵 na piatok, v sobotu ideme na svadbu 🙂 a mimo nase mesto-takze zatial mam dost odreagovaciek - musim si to nasekat hlavne do oblasti okolo 14-21 dna cyklu 😀 😀 😀