Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

beatab369
3. jún 2010

dindulka drzim silno palceky aby vsetko dobre dopadlo, kazda z nas tu prechadza takymi stresovymi situaciami.... 😒 ale musime dufat, a verit, ze vsetko bude ok.... teraz cakas na srdiecko.....potom na ukoncenie 12 tt....potom budes rozmyslat nad pletovou vodou alebo cirkusom ci zubarkou (to hovorim s tych nasich skusenosti 😉 ) ..............vyzera to tak, ze vzdy na nieco cakame a mame strach....ale je to prirodzene....a to asi najvacsi strach pride ked sa to narodi ako povedala shaarka..........ale to si teraz vobec neuvedomujem 😒

dindulka
3. jún 2010

beat, ďakujem 😉 pekne si to napísala 🙂
stále sa nad niečím stresujeme 😒 , stále na niečo čakáme. keď sme snažilkovali celý svet sa točil okolo toto kedy príde mrcha, ci bola alebo bude ovulácia, aka je a bude bt, ci máme nemáme príznaky a pri robení testu sme sa v duchu modlili, aby boli // a keď sa toto všetko podarilo, tak v hlave sa mi všetko úplne obrátilo a upriamilo na tehu a maličké. a nastáva milion otáznikov, obáv a máš pravdu čakám ako ubehne ten týždeň za týždňom, aby som bola čím skôr za prvým trimestrom, lebo to už je riziko potratu akože menšie a potom zase nastáva rad iných vyšetrení atď dokola, nehovoriac o tom, že keď príde na svet maličké tak nastáva kapitola sama o sebe. a to si má žena akože tehotenstvo užívať, ja mám stále v duchu pred sebou, že keď budem mať už aspoň trošku guľaté bruško, tak vtedy bude ten čas, keď si tehotenstvo vychutnám plnými dúškami.

ja dúfam a verím, že to všetko dopadne dobre, aj keď mám veľký strach, ale snažím sa myslieť pozitívne
držím nám palčeky, aby to všekým dopadlo, tak ako si želajú 😉 dobrú noc

kerka13
4. jún 2010

dobre ranko a zase leje ☹ uz mi to lezie na nervy 😝
dindulka pekne si to rozpisala. ja som sice tie stresy ohladne vytokov riesit nemusela a ani zle tehu priznaky, takze v tomto patrim do skupinky stastnejsich, ale niekedy tomu este stale nemozem uverit ze cakame babo 😲 nejako mi nevie rozum prepnut na ten rezim, snad po dalsej navsteve a potom ako zacnem pomaly nosit tehu oblecenie alebo mozno az vtedy ked ucitim pohyby 😵 ale na druhej strane aspon sa tolko nestresujem, som vo faze bud to vyjde a bude to OK alebo ako hovori moj lekar ak je to zdrava tehotnost tak jej neuskodi nic. jasne ze sa obmedzujem ale nerobim to stresovo

katkaajurko
4. jún 2010

dindulka drz sa a hlavne vela odpocivaj,mohol to byt zdvihnuty prst ale ked sa budes setrit pekne sa to upravi 🙂

len ty si mala 7mm este predtym - ja som mala 7mm ked som uz bola par dni akoze "tehotna" a den na to som potratila..predpokladam ze ako bunka rastla a nemala dostatocnu tu sliznicu tak sa proste nevedela kam zahniezdit... a vyzivovat... keby som mala 7mm okolo ovulky - tak by este podrasta...a toto je ten problem podla mna...a to bola ovulacia z laveho "zdravsieho " vajecnika ale evidentne to navzajom suvisi a ten pravy tam robi proste sarapatu...

a uz zase leje a vcera vecer som pozerala pocasie a ukazovali ze slnecno 😠 😠 😠 😠 😠 uz ma to stve

kerka13
4. jún 2010

katka ja som bola tiez "par" dni tehotna asi 5 a tiez som mala sliznicu 7-8 mm uz si presne nepamatam, ale doktor hovoril, ze je to velmi nizke a na tehotenstvo to nestaci

kerka13
4. jún 2010

a po tyzdni od ult kde mi povedal, ze je nizka sliznica som si nasla pozitivny test a dalej to uz poznas

katkaajurko
4. jún 2010

kerka kolko to bolo po ovulacii - lebo ja to ratam ze som to tych 5 dni uz vedela..ale tehotna som bola dlhsie..proste 19ty den po ovulacii som mala 7mm a na druhy den potrat... takze tak a to si myslim,ze je sialene malo

kerka13
4. jún 2010

ja som bola 5-6 den po ovulacii

kerka13
4. jún 2010

mozno aj viac ale urcite nie viac ako 10dni

katkaajurko
4. jún 2010

vidis...hovorila som to... ja ani nechcem vediet kolko som mala po ovulaciii - podla mna tak 3mm 😖 😖... vravim...19ty den po ovulaci (teda 5dni som vedela,ze som v tom..v podvedomi uz dlhsie) som bola v nemocnici koli spineniu... zobrali mi HCG a v sprave mam napisane ze sliznica len 7mm..a doki povedal-ze uz to musime nechat len na prirodu... na dalsi den som sa silno rozkrvacala a islo to prec.

takze si myslim ze 7mm tesne po ovulacii je uplne akurat a nie malo... tot moj nazor... ved tak 14 dni po ovulke byva tych 10mm..tak to aj sedi...

katkaajurko
4. jún 2010

ale dnes som sa zobudila s velkym strachom... ze aby som z tych stimulacii nedostala potom zase raz rakovinu... 😔 😅 ... (lebo mam taky mensi problem so srdieckom,na co beriem lieky...) lebo kamoskina mama takto umrela... dostala rakovinu prsnika (zo coho ale to nevieme..) ale aj ked operacia dopadla dobre-jej srdce nezvladlo druhe kolo chemoterapie... uff a toto ma teraz zacalo matat... lebo jedna kocka tu pisala,ze sa treba po stimulaciach velmi velmi sledovat... lebo tie hormony su svinstvo 🙄

kerka13
4. jún 2010

katka ale to bola moja najnizsia sliznica odkedy ma sledoval, ja som vzdy 2-3 dni po ovulke mala sliznicu min. 12-16 mm a vtedy po tyzdni len 7-8 mm tak tomu nedaval ani on sancu, tak hned ako som dosla domov z ult hned som sa napraskala feferoniek 😅 lebo niekde som citala, ze to prekrvuje aj sliznicu, az mi z nich potom bolo zle a stipalo to neuveritelne a viackrat 😀

katkaajurko
4. jún 2010

aha tak - mne nikdy nepovedali ze mam tak vysoku... vzdy ze je dost nizka... 😒

kerka13
4. jún 2010

mne tiez hovoril, ze je akurat, ze nie je vysoka. neviem podla coho oni rozhoduju ci je vysoka alebo akurat alebo nizka, asi kazdy podla seba 😖

dindulka
4. jún 2010

ahojte, u nás svieti slniečko, 🙂 dala som si raňajky, vitamíniky a odpočívam 😎

katka, tak to som nevedele, že so sliznicou si to mala takto 😒 a ten prolaktín máš koľko, aj berieš nejaké lieky?

katkaajurko
4. jún 2010

sem tam nad tridstad...najviac som mala 36.. ja neberiem ziadne lieky doteraz,kazdy to ignoroval... aj sliznicu aj cykly aj prolaktin

katkaajurko
4. jún 2010

teda duphaston som brala ale to evidentne nijako nezabralo..kedze sa my cykly este viac zhorsili za posledny pol rok

dindulka
4. jún 2010

ja som mala tiež zvýšený prolaktín, ten so mnou zažali riešiť asi v 18 rokoch, keď moja bývala gynekologička už nevedela čo so mnou, lebo cykly si robili čo chceli. raz úplne na začiatku som ho mala 100, to mi nasadili liečbu mysalfonom, postupne sa mi upravil na 40, 39, 28. mysalfon mi dobre zabral, potom mi dr. predpísal medocripit a parloder, ale tie som zle znášala, takže som ho prestala brať. cykly som vtedy už neriešila, mala som antiku, takže sa zdalo, že to ok. asi po 1,5 roku som sa ukázala na endokrinologií a prolaktín bol 24, takže telo sa s tým viac menej vysporiadalo samo a už sa mi viac nezvýšil. teraz chodím na kontrolu raz za pol roka. podľa mňa je 36 dosť, lebo pokiaľ viem tak norma je do 10 a kľudne všetko môže mať u teba súvis aj s prolaktínom, tak to konečne začnú riešiť ako majú 😠

katkaajurko
4. jún 2010

norma je do 29 - aspon podla toho co mam v papieroch z labaku

katkaajurko
4. jún 2010

ale suhlasim,urcite to zadrhel bude

danielkabn
4. jún 2010

čaute babule 🙂 dnes to tu nejako stojí,je piatok ak sa nemýlim 😀 😀
Katuš,ty si bola tehu pred laparkou? 😒
Inak,ja som mala tiez pred 4 rokmi problem s vysokým prolaktínom,ale nič som nato nebrala tuším,vtedy som brala troje antiepileptiká a dosť sa mi to všetko bilo,tak mi vysadili jeden druh a potom to ustúpilo,a odvtedy som problém nemala.
Aj naposledy,ked mi bral gyndoš HP,tak som sa hneď pýtala na ten prolaktín a bol úplne v poho 😉 chvalabohu.
Beuš,si napísala veľmi pekne o tom stresovaní,to veru nikomu nerobí dobre,ani zdravému,ani chorému,a ani tehu žienkam,je to proste hnusoba pliaga 😠

katkaajurko
4. jún 2010

danielka no piatok 🙂

ja vyberam cely den dovolenku,tak som pohruzena v destinaciach 🙂 ano ja som raz bola tehu...chvilocku... otehotnela som v cykle presne pred rokom.... 😒 od vtedy ani tuk... 😒

raz som mala tiez veeelmi zvyseny prolaktin -ked som mala zapal zaludka a dostala som silne lieky na to - plus lieky na takeho toho bacila v zaludku a tie lieky mi strasne zvysili prolaktin tak-ze som mala mliecny vytok!!! no fakt..ale potom sa to upravilo po vysadeni..ale tak nieco tam bude no... hadam to doki upravi

beatab369
5. jún 2010

caute kocky....
tak vidim, ze kazdy vyuziva, ze je konecne slnecno....
baby neviete mi povedat.......sestre zistili ureaplazmu aci pred mesiacom...aj sa liecila, ale na kontrolu ma ist az koncom mesiaca.......myslite si, ze som ju mohla chytit od nej ked pouzivame spolocne wc....tak ma to teraz napadlo a vrta mi to hlavou...

govinda
6. jún 2010

ahojte kočky 🙂 🙂
konečne je pekne a konečne neprší 🙂

bei, to neviem, ako sa to prenáša, ale spýtala by som sa lekárky na tvojom mieste, aby som mala istotu 🙂

katkaajurko
6. jún 2010

prenasa sa to prioritne pohlavnym stykom...ale mozno skor z pouzitia rovnakeho uteraka, mala by si mat priznaky ak to mas. pre klud chod na kultivacie a nemusis sa stresovat zase

danielkabn
6. jún 2010

babulky,krásnu nedelu prajem všetkým 🙂 🙂 u nás svieti slniečko,ale včera bolo veru krajšie 😵
Mne stale neprisla mrcha a uz ma to riadne stve,lebo som uz mala upraveny cyklus po dva mesiace na 28 dni, a dnes uz zasa 33 den a nist 😠 😠

govinda
6. jún 2010

danielka, a nemôžeš byť tehu? 😅

Ja čakám, ako sa to vyvinie u mňa: http://www.fertilityfriend.com/home/1839d4

danielkabn
6. jún 2010

Govi,krásny grafík,vyzerá to zasa nádejne,tfuj tfuj tfuj,držím všetky palčeky 🙂 🙂
No a ja tehu isto nie som,tento mesiac sme keksovali celý cez ochranu 😀 vraj manželia 😀 😀
Manžel mal nejaký zápal na spg a výsledky sa dozvieme až zajtra,po mesiaci,lebo to sme boli mimo bydliska na vyšetrení a po telefóne info nedávajú a mm nemá dovolenku,takže zajtra sa dozvieme,lebo ideme na dalši spg.
Nechcel ma nakaziť,takže mimčo isto nie je a mám už taký krvavý výtok,takže sa to spustí zajtra 😒 😒

govinda
6. jún 2010

danielka, ďakujem 🙂
tak teda držím palce, aby to s drahým nebolo nič vážne a aby ste mohli čím skôr snažilkovať 😀

hiva
autor
7. jún 2010

dobre ranko.....tak sa hlasim po predlzenom vikende (od stvrtku som mala dovolenku) 😵

govi, grafik pekny...ukazkova ovulka 😉...len skoda toho poklesu na konci ☹ ...no ale sak kym sa mrcha nerozbehne, nadej tam je 😉

ja tiez cakam s napatim, ako to cele dopadne: http://www.fertilityfriend.com/home/226b42 ...prsia a brucho m abolia uz aspon 5 dni a mcha zatial stale nikde....ale zas aj testiky negativne.....tak uvidime 😀
http://www.fertilityfriend.com/home/226b42