Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

inusik1976
24. jan 2013

@nikola81 neboj nemas nic stratene mam svagrinu co ma tiez jeden vajecnik a ten druhy nieje bohvie co a otehotnela bez problemov ale ma ovulaciu len kazdy druhy mesiac.

donatela
24. jan 2013

@miruska200 ďakujem za skúsenosť. ja som to pri prvom tehotenstve neužívala. ani žiadne iné klieky. iba som absolvovala laparoskopicky driling a hneď potom sa zadarilo prirodzene🙂 a potom už nikto neriešil moje PCO a nenasadil mi utrogesan. ale to už bolo dávno, moja slečna už bude mať o mesiac 7 rokov... možno sa to vtedy ani nerobilo? teraz, čo tak čítam je to klasika pri tejto dg, že celý 1.trimester to mamičky užívajú.

miruska200
25. jan 2013

@donatela áno užívajú. ja som nemala prvý trimester vôbec žiadne problémy, všetko bolo v poriadku, ani som nešpinila ani nekrvácala. a musela som užívať untrogestan🙂 tak držím palce nech všetko vyjde ako má🙂

9adka9
26. jan 2013

Baby je tu niekotra z Vas taka co schudla a potom otehotnela? Ja mam pco,aj mam nadvahu...

kitulka
26. jan 2013

@9adka9 No tak to by aj mna zaujimalo!!! Ale myslim, ze som tu citala nieco o tom, ze ked sa im podarilo schudnut, ale popritom subezne boli aj na Clostile, prip. aj inej stimulacii, tak aj otehotneli. No urcite zmena zivotneho stylu celkovo prospeje. Mne sa celkom podarilo, co som si predsavzala, nepijem kavu (a to som ju pila pravidelne, 2x denne) a teraz uz mesiac nist 🙂) Zo zaciatku som bola strasne ospala, ale teraz je to uz vpohodke. Aj sa mi dari jest pravidelne a o nieco zdravsie ao predtym. Len sa mi nepodarilo znizit prijem sladkosti. Vecer, ked dorazim z roboty, tak mam strasnu pazravicu na sladke. A pritom v robote je to vpohode. Takze schudnut sa mi nedari...no a este ten pohzb musim pridat, pozvolna sa mi to aj dari, len musim zvysit frekvenciu a pravidelnost. Od buduceho mesiaca idem na Inofolic a zase kontroly u gyndosa. Teraz sme mali 2 mesiace pauzu po clostile. Vy ste na tom ako?

9adka9
27. jan 2013

No ja nemozem ziadne hormony kvoli peceni a trombofilii,takze len metformin, a minuly rok som bola v juny na laparke ,tabletky uz berem takmer rok a stale nic...hlavne ze kramy mam...ale uz ma to nebavi...tak sa snazim presvedcit o chudnuti...lenze ja som pazrava jak svina 🙂)...20 kg by som potrebovala dat dole,aby som mala idealnu vahu...neviem sa nijak nakopnut...

zuziklc29
28. jan 2013

kocenky tak ja mam toto iste,snazime sa o babo ale nejak sa to nedari . . .mam duphaston,clost,femi,inofolic . . . . .
@kitulka
@9adka9 ja som sa dala na delenu sttreavu tak som zvedava co to prinesie

9adka9
28. jan 2013

@zuziklc29 nooo a ja sa zas snazim jest 5x denne malo,chcem vylucit sacharidy, cize ielkoviny a veeeeela vitaminkov zo zeleninky + hodinku na stacionare denne uvidime co z toho bude a dokedy vydržím....

zuziklc29
28. jan 2013

@9adka9 ja som denne na stacionarnom bola pol hodku,plus poobede aspon hodka prechadzanie,doobedu ovocie a poobede zelenina.pecivo som totalne vynechala a za pol roka som mala o 25kil menej,ale . . . . . . . .mala som problem a pred rokom som potratila a kila nabehli pomalicky spat

kitulka
30. jan 2013

Kocky, v teme o Inofolicu pribudla dalsia tehulkaaaaaa! Mozno to povzbudi aj Vas :o))

zujka2
1. feb 2013

@kitulka ja beriem prvý mesiac inofolic. tak som zvedavá. zatiaľ ma drží silný chlad a občas čudne bolí v podbrušku 😝

kitulka
2. feb 2013

@zujka2 Tak Ti drzim prsty, nech zaberie. Moje branie Inofolicu sa zatial odklada, gyndos ma este poslal k endokrinologicke na konzilium, ci nemam IR a ak sa potvrdi, tak najskor bude liecba metforminom alebo niecim podobnym, podla vysledkov vysetreni...uvidime. Lenze termin k endokrinologicke mam az na 19.3. :o(( skor sa k nej neviem dostat nijakovsky nijako, ani ked si priplatim...

zujka2
2. feb 2013

@kitulka a neskúšiš aspoň jeden cyklus s inofolicom? tým nič nepokazíš.

lucyf
2. feb 2013

ten inofolic je volnopredajny????alebo musi odporucit lekar....

nienna
2. feb 2013

@lucyf ahoj, je voľnopredajný, 20 sáčkov cca 15 eur

lucyf
2. feb 2013

@nienna diky a este uživa sa každy deň?

nienna
3. feb 2013

@lucyf áno každý deň, väčšina báb berie 2xdenne jeden sáčok. Na obale sa píše že sa má max 1 sáčok denne, ale to nevadí, doktori im tak naordinovali. Ja beriem len jeden, lebo užívam aj metformin. Určite to skús, ide to síce dosť do peňazí, ale možno to bude stáť za to 😉

kitulka
3. feb 2013

@zujka2 No aj som najskor chcela, ale inofolic moze ovplyvnit vysledky vysetreni, alebo nieco zamaskovat a tak uz pockam. Ked uz cakam tak dlho, tak mesiac, dva hore dole je uz jedno...uvidim potom. Mozno, kym ja pojdem k doktorke, tak Vy uz tu budete vsetky tehulkovat a ja Vam budem len tisko zavidiet a cakat na svoj den D :o))

zujka2
3. feb 2013

@kitulka vidíš, to ma nenapadlo. máš pravdu. mne sa to stalo s Lubochňou. trvalo im 7 mesiacov kým ma objednali a môj gynekológ mi medzitým nasadil lieky a nenapadlo ho, že to vlastne skreslí výsledky a mňa vtedy veru tiež nie ☹ a som si to potom zlizla..

mambba
7. feb 2013

@stela91
@jurkovci a dalsie kocky s ktorymi som si tu pisala..
len tak potichucky upozornujem , aby ste kukli ku mne do albumu.. motyka vystrelila 😉

petkaerdal
7. feb 2013

Ahojte baby.
Kedysi som bola velka konickarka,takmer tri roky som tu nebola,no vraciam sa spät,mohla by som sa k vam pridat?
Mam tiez PCO ☹,Potvrdene ale uz pred 6 rokmi,
Ja uz mam sice dve deti,(vymodlene priam)ale chceli by sme este jedno babo,chcem sa vas teda spytat,ci je tu taka ,co otehotnela prirodzene ,resp.ci moze aj pri PCO nastat ovulacia? K lekarovi zatial ist nechcem,tak velmi sa neponahlame.

Mala som kedysi plnu havu info o tomto probleme,ale vsetko som uz zabudla,potrebujem ozivit informacie 🙂.

donatela
7. feb 2013

@mambba veeeeľmi sa s tebou teším! tak aj motyka vystrellila🙂🙂 fantázia!
kiežby nás tu bolo takto úspešných viac!
bohužiaľ my sme takí úspešní neboli, naše 1.IUI bolo zbytočné, výsledky sú negatívne:( a ďalšie IUI ani neviem či bude a ak, tak kedy bude... v CAR mi dali taký termín, že najbližší cyklus nestihneme....:(:(

mambba
7. feb 2013

@donatela vies co, kazda to tu uz pisala milion krat.. ale psychika je zaklad.. hoci si tu pohodu clovek sam sebe tazko naordinuje...
my sme mali tento mesiac hrozny.. tri dni pred ovulkou bol muzov prvy spermiogram v zivote ( aj som tu pisala o tom) 98% patologickych a len 2 % pohyblivych. urolog uplne vylucil prirodzene pocatie, ze by to bol zazrak. ja som o tri dni na to mala prvu riadne potvrdenú ovulku.. Z dovodu spermiogramu som nás objednala do CAR, ze pojdeme na IVF rovno a snazenie sme pustili de facto z hlavy.. skor sme si z toho robili srandu.. a bum...

este je to moje tehu velmi cerstve, v podstate som len 33 DC, takze este nemam odvahu sa velmi tesit.. ale nikdy v zivote som to nezazila, tak som z toho vyhukana a strasne sa bojim .. len aby to dobre dopadlo.. zatial je ale hcg potvrdene z krvi 160, co udajne presne sedi na DC.. tak si drzim palce..

a tebe prajem spustu optimizmu.. ja by som pred dvoma tyzdnami absolutne neverila, ze sa mi to niekedy moze takto prirodzene podarit otehotniet, muzov spermiogram naprd, ja tazka PCOckarka.. a vidis..

donatela
8. feb 2013

@mambba ďakujem za povzbudenie. si zlatá!!
hlavne, aby bolo u vás všetko v poriadku, veľmi ti to prajem!

eja82
9. feb 2013

ja už beriem Inofolic 3 mesiac a som úplne zúfala a neviem či ho mám brať ďalej. Cyklus sa neupravil, mam cez 40DC ovulácia nikde a pribrala som už z neho 5kg.

donatela
11. feb 2013

@petkaerdal ja mam uz 1 dietatko,tetaz ma 7rokov.prisla k nam prirodzene,hned po laparoskopickej operacii(driling ovarii).takze je to mozne 🙂 ale teraz sa nedari druhe dieta.mam za sebou aktualne aj 1.neuspesne IUI.mam aj kamaratky s touto dg.jedna absolvovala tiez driling a ma dnes 3deti,vsetky prirodzene.druha driling+neuspesne IUI a ma 2 deti,obe prirodzene.drzim palce 😉

katka.gzd
12. feb 2013

@mambba ahoj, v prvom rade gratulujem, drzim paste aby to vyslo....
chcela som sa ta spytat co v tvojom pripade znamena "tazka PCOckarka" a ako sa ti podarilo rozbehnut ovulku?
My sa snazime uz cez dva roky a dva roky mam aj diagnostikovane PCO, kedze na zaciatku ma to uplne dostalo a chcela som babo co najskor a manzel mal zly spermiogram, sli sme skoro hned na IVF, mala som OHSS takze vklad sa konal az o mesiac s rozmrazenymi embrijkami, nic z toho...potom rocna pauza, zdrava strava a druhy vklad zmrazenych embrii co zostali z prveho IVFka a zasa nic...nasledne kontrolny spermiogram, ktory sa ukazal o dost zlepseny tak sme sli na IUI s tym, ze ja som brala clostyl...ale zasa nic...a druhy stimulavany mesiac clostilom som nemala ani folik narasteny....cele dva roky spontanne nemam menstruaciu, ak ju mam, tak jedine po injekcii alebo povysadeni duphastonu po nezdarenom pokuse... robili mi este na zaciatku aj test na IR, negativny, stitka tiez v poriadku, ostatne vysetrenia vsetky hovoria ze som uplne zdrava a mam len 26 rokov!! vyraznu nadvahu tiez nemam, pri 165cm mam 72kg, co nieje idealna vaha, ale ani sa necitim nadrozmerna...pravidelne s manzelom chodime plavat...teraz som si zasa povedala, ze stacilo a objednala som sa jednej pani odbornicke na endokrinologiu pretoze moj problem su "len" hormony a niekde proste pramenit musi, prve endokr. vysetrenie co som mala mi prislo dost vagne, moc sa mi nevenovali...tak som zvedava ako toto dopadne....vopred vdaka za odpoved

trezalka19
12. feb 2013

@katka.gzd ahoj, mozem sa opytat o aku pani doktorku endokrinologicku ide? resp. v akom meste? tiez hladam odbornika..povedali mi ze toto by mal byt moj hlavny lekar. dakujem

katka.gzd
12. feb 2013

@trezalka19 odpisala som ti do SS 🙂
@mambba DAKUJEM za spravu, moc pomohlo

donatela
13. feb 2013

@eja82 aj ja som neodolala a objednala s si ho,ale teda zatial s nim prakticku skusenost nemam.pytala som sa na to svojej dr. v CAR a ona povedala,ze ak mi to ma pomoct,aby som bola spokojna,ze som pre vec urobila vsetko,tak nech ho uzivam,ze mi neuskodi.ale pousmiala sa,ze az teraz niekto objavil vitam b,pridal listovku,dal tomu nie prave najnizsiu cenu a uz sa to predava... Asi som ti velmi nepomohla...