Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

evkag
12. jún 2014

@serenna30 bude to o.k, uvidis. ja idem zajtra s deckami stanovat. Mame 45 deti a 5 uciteliek. Mysli na mna, aby som to prezila 🙂

smejlicka
13. jún 2014

ahojte bola som pred tyzdnom v CAR a doktorka na ultrazvuku mi potvrdila zvacsene vajecniky a v nich cysty...tak som na moju gynekologicku nahnevana, lebo podla nej je vsetko oki...akurat co mi na endokrinologii potvrdili pco na zaklade testov a teraz je to uz 100%. v CAR mi nasadila duphaston na 16DC to je akurat dnes tak som zvedava 🙂

serenna30
13. jún 2014

@smejlicka Ahoj, už to mám taky potvrzené, z utz i z krve. Testosteron a další hormony mám ok, tak snad se mi podaří snížit LH, to mám vysoké, a pujde to samo. Držím pěstičky 😉

serenna30
13. jún 2014

@evkag Ahojky, no budu na Tebe myslet ať z toho nezmagoříš 😀 Já zháním info o hormonální józe, chci začít chodit, prý je to taky dobré na srovnání hormonů... 🙂

smejlicka
13. jún 2014

@serenna30 a ako znizit LH...ja mam aj testosteron vysoky aj inzulin...podobne drzim palce 🙂

serenna30
13. jún 2014

@smejlicka to právě že nevím, jak LH snížit, zkouším nosifol a metformin, k tomu nějaký čajíky a ještě drmek. Panice zatím nepropadám, ale na psychice to nepřidá...To ale víme všechny ☹ 😕

eninka27
15. jún 2014

Kočky, čo poviete na toto? 6 DC , syndróm PCO a anovulačné cykly v diagnóze.....

stellamaris
15. jún 2014

@serenna30 cela joga je hormonalna,takze ju cvic aj doma.Cviky najdes na nete alebo kup knizku ako ja.Joga mi pomaha aj odburat stres a celkovo sa citim super.K tomu mimcu sa dopracujes aj s jogou,nikdy nevies 😉

serenna30
15. jún 2014

@eninka27 www, velká gratulace! // i přes MS?

eninka27
16. jún 2014

@serenna30 ďakujem, no ja nechápem uplne... ovulacny test ukazuje 2 ciarky na 6 DC.... nechapem

zufka10
16. jún 2014

Ahojte, rada by som vám trošku zdvihla náladu. Pred rokom som si zvykla prečítať toto fórum. Aj ja mám PCOS a veľmi sme chceli s manželom dieťatko. Ja nemám cyklus bez liekov žiaden. Asi trikrát, keď som mala 16 rokov som dostala svoje dni a to je tak všetko. Potom som skoro rok nemala svoje dni a navštívila som gynekológa. Už vtedy mi povedal, čo mi je a nasadil mi najskôr Duphaston, potom HATK a pred dvoma rokmi som mu povedala, že by som chcela otehotnieť, tak opäť Duphaston. Minulý rok som niekedy v marci brala aj Clostilbegyt. Nič nepomohlo. Akurát som bola z Duphastonu podráždená a nešťastná, ani cyklus mi už pomaly nevyrábal...inšpirovala ma ana85. Tá tu niekde dávnejšie písala, že berie Mastodynon a tak som sa na to vo februári dala aj ja. Brala som teda Mastodynon a Inofolic (hormóny som vysadila bez konzultácie s lekárom a neľutujem to) a teraz čakáme s manželom bábätko. Som v 9tt a dnes som videla na ultrazvuku aj ako mu trepoce srdiečko. Nevzdávajte sa a neverte tomu, že jedinou cestou pre nás je umelé oplodnenie. Mne to tak hovorilo niekoľko lekárov a predsa som ich presvedčila o opaku 🙂.

eninka27
16. jún 2014

@zufka10 velmi sa teším a taakto gratulujeeem 🙂

serenna30
17. jún 2014

@eninka27 ahá, já myslela, že jde o těhotenský test..

serenna30
17. jún 2014

@evkag @stellamaris baby tak jak válčíte? Já klasika, cyklus bez ovu, jsem 17 DC, žádný utroš jsem si (i na radu gynekologa) od 16-25 DC nevzala. Ted jen kdy dorazí mrcha....jak dlouho mám čekat??? 😠

stellamaris
17. jún 2014

@serenna30 ahoj,dnes sme boli v care,no este skusime clostil,iba vo vyssich davkach.Dnes mam 9.DC a tak zacinam s clostilom.26.6. usg a konzultacia vysledkov krvi,bude aj AMH. 😉 Ak clostil nezabere,pridu injekcie,co nechcem......dobra sprava,myom z maternice zmizol🙂

serenna30
18. jún 2014

@stellamaris budu držet palce at clostyl zabere, mě ho taky napsal, ale prozatím ho nechávám v šuplíku. včera jsem byla poprvé na józe a dobrý 🙂

stellamaris
18. jún 2014

@serenna30 diky a ja drzim palceky tebe,aby si ten clostil nepotrebovala a foliky rastli pekne 😉 joga je super,cvicim,aj ked mam malo casu 😉uvidis,ze ti prospeje tiez.

evkag
18. jún 2014

@serenna30 noooooooo v mojom pripade cakat na mrchu je veeelmi na dlho, aj pol roka :-P ale nie, ked sa ti to bude zdat dlho, chod na vyvolavacku 🙂
U nas je vsetko po starom, manzel mal ist na kontrolny spermiogram, ale chudak mal crevnu chripku, takze sa to odlozilo. A zajtra smer Praha, ideme so ziakmi na skolsky vylet, cize pakareeeeen 🙂

evkag
18. jún 2014

@zufka10 super, ja stale hovorim, ze vsetko to pojde, len treba vydrzat! Vela zdravicka prajem.

smejlicka
18. jún 2014

baby mate niektora zvyseny amh hormon? dnes som si volala a norma je 3 a ja ma 8,66 :(

lauricka
18. jún 2014

@eninka27 mozes mat ovulku, moja sesterka dokonca cez MS otehotnela, telo zeny je nevyspytatelne

hrmiona
18. jún 2014

@smejlicka ja mám 8,98.

hrmiona
18. jún 2014

Kočky dnes som bola na endokrinológií, bola som dosť znechutená. Doktor na mňa pozeral, že čo po ňom vlastne chcem, veď diagnózu už mám PCOS. Všetky hormóny som mala v poriadku, zodpovedali 5 DC, ale ja som asi tak už 70 DC. Takže stále som na mŕtvom bode.

smejlicka
18. jún 2014

@hrmiona jeeejda a nedali ti nejake lieky...?

eninka27
18. jún 2014

@hrmiona nezufaj moja

stellamaris
18. jún 2014

@smejlicka
@hrmiona Baby,mate pco a pri nom byva aj zvysene AMH.Nad tym si nelamte hlavu.Vcera mi to v Care vravel doktor,aj mne to AMH urobia.Doteraz nikoho nezaujimala tato hodnota,pricom je dolezita pre urcenie stimulacie vajecnikov.A to urcia lekari................

serenna30
19. jún 2014

@hrmiona @smejlicka baby přesně tak, vysoké AMH je jedním z potvrzení, že jde o PCO.....

serenna30
19. jún 2014

@stellamaris @evkag holky tak jsem 18 DC, graf BT vypadá jako horský reliéf = klasický anovulák. Ted jen kdy přijde MS. Na začátku týdne jsem měla depku, kamarádka mi oznámila, že je těhu po 2 měs. snažení, ale ted už zase dobrý. Miminko jednou bude 🙂 jen tomu musíme naproti 😎

stellamaris
19. jún 2014

@serenna30 to ti verim,aj v mojom okoli je to vsetko tehotne 😖 vsade kociky s miminkami,no nie je jednoduche ,vyhnut sa depke.Ja si vtedy hovorim,aj ja budem coskoro tehu 😉 mna zase boli podbrusko,hlavne lavy vajecnik..................26.6.mam usg v Care,tak dufam,ze tam bude folik.Mam dlhy cyklus,tak ovu by mohla oklo 20.DC nabehnut.Teoreticky.............no uvidime,ako povedal slepy 😀

serenna30
19. jún 2014

@stellamaris já jdu na utz až 10DC dalšího cyklu, takže hoodně času přede mnou...koukala jsem a metformin zatím beru 20 dní, no uvidíme, je jasné, že výsledky nebudou hned..