Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

ninan2
15. nov 2010

@amarena Ahojcek! Hej asi tak, kedze mavam pravidelne ovulku, tak to so mnou asi nie je az take beznadejne, aby som sa hned vrhla do dalsich vysetreni alebo brania hormonov ked nemusim 🙂.
Inak k tej GI diete, ja chcem schudnut asi tak 3 kg, a to uz budem mat na hrane BMI (teraz som priemer), ta dieta ma svoje klady aj mimo chudnutia, najma pretoze PCO velmi casto suvisi s velkym mnozstvom cukru v krvi, zvysuje to aj testosteron. A najma ide o zdravu zivotospravu a to predsa nemoze byt na skodu 🙂.

govinda
15. nov 2010

podľa mňa tá diéta na škodu určite nie je, človek papá veľa zeleniny, kadejaké klíčky, otruby, vláknina, všetko zdravé vec 😉

mili78
15. nov 2010

@ninan2 .... Ninka no to teda je rychly postup, to som ani ja necakala 🙂

@hiva .... Hivus praveze uplne normalne to vzal a samozrejme siel....bola sranda, boli sme tam spolu, najprv 10minut opravoval video a kazetu a aj tak prd z toho...sme sa tam rehotali...a nakoniec sme to museli zvladnut sami 😀 na vysledky sme necakali, povedia mi to vo stvrtok.....no dnes som 13DC takze si myslim, ze ked uz vajko nenarastlo doteraz tak uz neporastie ☹

@amarena ....Ami ano mame to za sebou...ufff 😅 😅 ....drahemu sa to aj celkom pacilo...zeby aj daroval keby niekto potreboval 😀

ninan2
15. nov 2010

@govinda presne tak 🙂

amarena
15. nov 2010

@mili78 🙂 , tak vidis, ako clovek moze rychlo zmenit nazor. 🙂

@ninan2,
@govinda, ano viem, ze zeleninka a ovocie neuskodia, ja sa v podstate snazim zdravo stravovat, i ked take ukazkove ako v tej knihe to nie je. (mam 174 cm a 55 kg).

ninan2
15. nov 2010

@amarena tak to si pekne chuda. Ja mam podobne ale o 10 cm menej.

amarena
15. nov 2010

@ninan2, vidis a to sa ani nemusim snazit. 😉 Asi to mame v rodine.

ninan2
15. nov 2010

@amarena nj, moj frajer je na tom podobne, napchava sa hocicim ale nepriberie ani nahodou 🙂

amarena
15. nov 2010

@ninan2, nebude on moj brat? 🙂 🙂 🙂

ninan2
15. nov 2010

@amarena no ma sice sestru ale tam uz 2 male dcerky, to ty asi nebudes 🙂)). Inak este k ovociu, obsahuje tiez cukor, takze s mierou 🙂.

amarena
15. nov 2010

@ninan2, tak to teda urcite nie som ja. 😵
Z ovocia jem max. 2 kusky denne, aj to si musim priniest do prace, aby som ho mala pred sebou nastole. Vecer doma ma ani nenapadne dat si ovocie. Ja som bola na preventivnej prehliadke a cukor som mala ok.

ninan2
15. nov 2010

@amarena nj, tak to mas super. Ja zrejme tiez problem nemam ale moze byt v buducnosti, zvykla som dost vsetko sladit... /aj solit 😀/

amarena
15. nov 2010

@ninan2, neboj sa, da sa to postupne znizovat. Ja som si kedysi davala do kavy 3 lyzicky, teraz je to 1,5. V kaviarni som si vzdy musela pytat cukor navyse a raz sa ma casnik spytal ci si tam nechcem nasypat celu cukornicku. Trapny... 🙂

ninan2
15. nov 2010

@amarena hehe. Ja som davala 2 a teraz som na 1, dnes som pila aj s 0 ale to uz bol trochu problem 🙂. Esteze mlieko si tam mozem davat, aj ked na ranajky iba sojove.

amarena
15. nov 2010

@ninan2, iba sojove? A to preco? Co sa tej soli tyka, skus ju nahradit s chili, potom ti uz sol chybat nebude. Ja uz sa pomalicky rozlucim, tak dobru noc.

ninan2
15. nov 2010

@amarena rano by som nemala miesat sacharidy a bielkoviny 🙂 Dobru!

irsina83
15. nov 2010

@hiva strasne mooocc ti drzim palce moja 😀 😵

irsina83
15. nov 2010

@katkaajurko moja oddychuj a pampusik nech krasne rastie 😉 som rada ze ste v poriaku tak len pekne oddychujte 😉 a marodujte 😵 😵 😵 tesim sa ze babatko rastie 😉

govinda
15. nov 2010

@amarena
no ja sa tiež nestravujem striktne podľa knihy, to asi ani nejde 😀
ja meriam cca 160cm a vážim teraz asi 54 kg, pred diétou som mala 57,5 😠 . Bola som 4 mesiace na marodke kvôli roztrhanému väzu v členku, mala som sadru a tak, takže 3 mesiace v polohe ležmo...to človek priberie 😀

ninan2
15. nov 2010

@govinda tak to mame dost podobne, ja mam 162 cm a 56 kg. A co chces preboha este schudnut? Vsak to mas uplne OK, moj ciel to je 🙂

chlpacik
16. nov 2010

dobré ránko, kam ma to nezavialo, medzi anorektičky, ktoré "potrebujú schudnúť" 😀 😝 😀

erickaa
16. nov 2010

ahojtééé anorektičky 🙂 Aby vám nebolo ľúto, tak ja mám 162 cm a 51 kg 😀 Takže tiež chudnúť zrovna nepotrebujem, ale cítim, že tie cukry mi nerobia dobre. Som čítala, že príznakom inzulínovej rezistencie je u chudých báb klasická pneumatika okolo bruška..a to je presne môj prípad. Celá ako pavúk, len to brucho mi rastie 😝 Aj keď teraz som schudla, ani neviem ako, všimla som si, že mi všetky rifle padajú..a bum dole 2-3 kilá. Jáj vlastne viem..najlepšia diéta je stavanie domu 😀 😀 😀

chlpacik
16. nov 2010

no to sa strašne zle číta, asi by som sa mala nad sebou zamyslieť a začať chudnúť, aby som mala čisté svedomie, ale keď vidím tú čokoládu, ktorá straší na poličke, tak neviem neviem 😀 😀 😀

erickaa
16. nov 2010

@mili78 no super, tak to máte za sebou...veľká pochvala tvojmu drahému 🙂 S tým videom a kazetou sme ani my nepochodili..hihi. Mal by niekto nahlásiť, že to nefunguje 😀 Takže vo štvrtok idete znova do centra? Uvidíš, vajko porastie, ešte to nie je stratené 🙂 13 DC je ešte úúúplne v pohode, troška neskôr, ale v pohode 😉

chlpacik
16. nov 2010

@mili78 a ako "nadával" ešte prednedávnom a vyskakoval, že tu konikuješ, a tak 😀 ...
...super, že si ho prelomila 😉

leeena_4
16. nov 2010

Ahoj holky, omlouvám se, že vám lezu do diskuze a přeju všem brzy //.
Mám jednu otázku a vy byste mi mohly poradit. Byla jsem na prohlídce utz a doktor prohlásil, že mám na vaječníku dost vajíček, ale žádné větší. Může to být PCO, nebo podle čeho se PCO pozná? Mě podle dr i jiných metod chybí ovulace. A nevím, jestli je to PCO, nebo něco jiného. Zatím jsem vyfasovala Proveru na zkrácení cyklu (40-50dní) a pak budeme řešit ovulaci, ale pořád mi nejde do hlavy, co myslel tím, že tam mám spoustu malých vajíček.
Děkuju za radu a mějte hezký den

chlpacik
16. nov 2010

@leeena_4 ahooj, keď užívaš Proveru, tak nemávaš sama menštruáciu, čiže je to jeden príznak na syndróm PCO. Máš aj zvýšené ochlpenie? Provera je podobná duphastonu, len je podľa mňa slabšia, lebo 1tbl obsahuje myslím 5mg, kdež to pri duphastone je to 10mg. Ale účinok majú rovnaký. Duphastonom/Proverou ovulka nebude 😖, ale menzes bude pravidelný. Zrejme to máš užívať 6mes. a potom vysadiť. Mne osobne menzes potom prirodzene nedosiel, takže som dosť závislá na liekoch na menzes... A inak tých malých vajíčok mám aj ja dosť. To sa u mňa nijako nerieši 😒
Takže zrejme budeš ten prípad kedy Ti z utz lekár skonštatoval, že tam je to O.K. Že tam nevidno žiadne cysty, nič. Lenže to, že utz je v poriadku neznamená, že sa nejedná o syndróm PCO.

leeena_4
16. nov 2010

@chlpacik Proveru mám teď první měsíc a budu jí brát celkem dva, pak se doktor podívá, jestli to sekundárně nahodilo ovuli (prý se může stát) a když ne, dá mi něco na ovulaci. Jinak chlupatá moc nejsem. A s dlouhými cykly jsem měla problém vždycky. Ale nakonec to teda po nějakých 40 až 50 dnech vždycky dostanu. A ty máš ovulku?

chlpacik
16. nov 2010

@leeena_4 tak to si na tom lepšie, lebo menzes dojde u Teba aj prirodzene, aj keď máš dlhšie cykly. Treba vydržať tie dva mesiace a uvidíš. No ja som Proverou ovulku nemávala...

chlpacik
16. nov 2010

@leeena_4 a čo výsledky HP???