Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

leeena_4
4. mar 2011

@amarena přeju, ať máš výsledky co nejdřív, to bude krásný víkend 😵
Holky včera jsem zkusila ovutest a na to, že doktor včera říkal, že ovulka bude každý den (vajíčko 21mm), tak test je jasně negativní. Pořád jen / a ani duch druhé.... divné, ne?

kaaaty
4. mar 2011

@katka.gzd ahoj tak predsa ste sa niekam posunuli 🙂 ...to je dobre ze to riesis...fakt nie je na co cakat...
ja som vcera nariekala ze mrcha je slaba...no a dnes rano sa predviedla aj s peknymi bolestami 😠 ...
..rano mi zobrali krvičku na FSH a LH a od zajtra beriem clostil... v utorok ma caka kontrola, myslim že to bude ešte skoro na nejaké vajíčko alo aspoň budem vedieť ako zareaguje sliznica 🙂

leeena_4
4. mar 2011

@kaaaty budu držet palce, ať HP dopadne dobře a ať je i reakce na clostil. Kolikátý cyklus ho bereš?

kaaaty
4. mar 2011

@leeena_4 ahoj dakujem...no 1x tak preto vôbec neviem ako zareagujem....mavala som nízku sliznicu tak sa toho trošku obavam...ale popíjam alchemiku aj grepový džúsik 🙂
Inak tie ovulacne testy su zvlastné kamoske neukazujú vobec nic a pritom podla teploty jej ovulka prebieha.... ty teraz tiez niecim stimulujes? a snazilkujete doma?

leeena_4
4. mar 2011

@kaaaty já mám za sebou 3měsíce clostilu. Jediná reakce je teď na potřetí folík k ovulaci, ale až 31DC, takže bída. Příští měsíc jdu na hormonální profil a na průchodnost vejcovodů a od dalšího cyklu mám už objednané injekce na stimulku k IUI.

katka.gzd
4. mar 2011

@kaaaty no tak to budeme mat vysledky z HP skoro naraz...aspon budeme moct porovnat 🙂 trosku ti zavidim, ze ti uz predpisali ten clostyl....bohvie kedy sa ten moj doki dokope k tomu mi nieco aj predpisat.....ale ved uvidime co ukaze HP a folikulometria....snad ho vysledky trochu rozhybu...ked nie, rozhybem ho zasa ja 😀

@leeena_4 ten pregnyl ti teda pichli alebo nie??? takze teraz snazilkujete ostosest?? 😉

kaaaty
4. mar 2011

@leeena_4 takze u teba clostil nemal úspech 😒 ...no ale mozno teraz sa vam este podari prirodzene....
Ake injekcie budes brať? Ako ti chodila mrcha...prisla aj sama?

leeena_4
4. mar 2011

@katka.gzd nepíchli, protože už jsem jedla 16 dní proveru a on se bál, že by to udělalo zmatek. Takže se snažíme.

anksunamonka
4. mar 2011

wau, tak od vcera tooolko noviniek 😵 pol dna sem nepridem a mam co citat na hodinu 😀

@katka.gzd kati, velmi velmi silno presilno ti drzim palceky, super ze si uz zacala chodit, je to asi fakt lepsi pocit, ked vies, ze sa uz "riesis", a nedaj sa odbit. A samozrejme, ze nas pravidelne informuj 🙂

@leeena_4 u Teba je to dost rychly spad udalosti, raz dva vysetrenie, za tym hned clostyl...a uz ides stimulovat pomaly 😵 drz sa a podavaj info......

ja staaaale cakam na prirodzenu MS, mala dojst uz teraz v stredu....ale necitim nic, co by nasvedchovalo jej urodzenemu prichodu... 😖 drzte palce, necho dojde cez vikend a hor sa na HP!

@natyi25 vyzera to tak, ze sme tu ostali jedine dve, co cakaju na MS aby zacali s CARom.....

kaaaty
4. mar 2011

@katka.gzd no ja myslim ze uz v utorok ked pojdem k dr. tak tam tie vysledky bude mať....
....ale Kati to ze ja mam clostil este nic neznamena, mozno som o krocik vpred ale nikto nevie ci aj mimi bude skor...ale viem ako to vidis ja som na tom tak bola cca pred tromi mesiacmi....tiež som hned chcela stimulovať a ona mi šupla antikoncepciu 😠
...verim že čoskoro budeme všetky pupkate 😀 😀

katka.gzd
4. mar 2011

@leeena_4 tak kasli na ovulacne testy, snazilkujte co to da a uvidis, tymi testami sa len zbytocne zneistujes...aj tak je najlepsie sa snazit pred tym nez ti test ukaze ovulku a doki povedal, ze teraz ma prist kazdym dnom.......
kedy mas dalsi termin u dokiho?

katka.gzd
4. mar 2011

@anksunamonka diky diky, sak uz aj ty sa tej mrsky dockas a budeme porovnavat vysledky 🙂

@kaaaty ja som bola v tom, ze vysledky z HP su az po druhom odbere komplexne...ale asi sa mylim????? takze sa mam aj ja v pondelok uz pytat na ne? hmmmmm....tak to som teda zvedava....
a tebe supla antikoncepciu kvoli tym hormonom vsak? aby sa upravili.....a ako ona zistovala ci mas hormony v poriadku? si bola na endokrynologickom vysetreni? sama ta tam poslala? na aky podnet??

leeena_4
4. mar 2011

@kaaaty asi gonal, nebo puregon v injekcích. Jinak mrcha mi chodí sama mezi 40 a 50 dny a s progesteronem tak 32.

leeena_4
4. mar 2011

@katka.gzd jojo, neměla jsem ten test dělat, ale už si s tím hlavu nelámu, nějak to dopadne. Další kontrolu u dr mám až začátkem cyklu - to jdu na krev a pak 12DC na tu průchodnost vejcovodů.

leeena_4
4. mar 2011

@anksunamonka jojo, já jsem se do toho obula, to čekání mi nedělalo dobře 🙂 Děkuju a držím pěsti, ať mrcha co nejdřív dorazí 😉

katka.gzd
4. mar 2011

@leeena_4 zacatkem cyklu.......no bodaj by ziaden nebol a toto bol konecny vitazny 😉 len ma trosku prekvapuje, ze ked je mozne, ze by si otehotnela teraz, ze ti neskusili dat duphaston alebo nieco na predlzenie poovulacne fazy aby sa vajicko malo potencionalne cas uhniezdit....aby mrska neprisla skoro a neprekazila to zbytocne....ked uz mas taky dlhy cyklus.... ale ja teda niesom ten odbornik....to len nahlas uvazujem.....

leeena_4
4. mar 2011

@katka.gzd ale však já už 16 dní jím proveru - to je to samé, co duphaston a utrogestan, ale nemůžu ho jíst celý cyklus... Ono je to celé nějak pochybné. Jestli se jí bude chtít, tak přijde a tak to beru. Počítám s tím, že dorazí.

katka.gzd
4. mar 2011

@leeena_4 aha, vidis to, toto som nevedela, ze ta provera takto funguje 😕 ...a teraz ju este beries ci uz nie? a preco si ju vlastne brala, aky ucinok mala mat? aby som tomu rozumela..... (lebo ja som teda bola v tom, ze duphaston sa berie po ovulacii aby predlzil poovulacnu fazu....ale ked tebe dali tu proveru popredu...ked na sone videli ze este ovulacia neprebehla.....alebo to bolo na predlzenie cyklu aby mal ten folik cas dorast? nejak sa v tom stracam, preto sa pytam)
a s nicim nepocitaj....sustred sa na to ze nepride, nie ze pride....pozitivne myslenie musi byt stale....ja viem, ze je to tazke....ale vraj to pomaha.....

leeena_4
4. mar 2011

@katka.gzd progesteron (provera, duphaston, utrogestan) se berou buď na to, aby se prodloužila luteální fáze (od ovu do ms), na udržení plodu a nebo na zpravidelnění cyklu. Já ji mám kvůli tomu, abych to dostávala. Jím ji od 16DC (kdy už by normálně mělo být po ovulce) do 25DC. Teď jsem jí jedla od 16DC do 31DC. Doktor čekal, jestli doroste vajíčko. Ale už ji brát nemám a mám do 8 dnů buď dostat MS a nebo se povede (fakt malá šance). Spíš čekám, že se nepovede, ale i tak mám radost, že tam něco roste. Je to dobrá předzvěst před stimulací na iui.

katka.gzd
4. mar 2011

@leeena_4 dakujem, za vysvetlenie, uz je mi to jasnejsie 🙂 zasa som sa nieco naucila....
a jasne, treba sa na to divat pozitivne...ze je to pozitivny zaciatok pred stimulkou....ale ja ti stejne drzim paste aby ste to nakoniec nepotrebovali a toto sa vydarilo..... 😉

inak dnes rano mi to moje zlato povedalo, ze sa mu snivalo, ze som bola tehotna hned prvy cyklus po tom co sme sa zacali snazit za pomoci liekov (ktore teda este nemam) a ze doslo na jeho slova a mohol mi povedat "no vidis, a ty si tomu neverila" 😀 boze bodaj by mal pravdu a bodaj by sa toto vyplnilo....dufam, ze ho nesklamem.......

leeena_4
4. mar 2011

@katka.gzd taky bych ti to moooc přála. A znám i holky z jiné diskuse, kterým se první nebo druhý měsíc s clostilem fakt zadařilo 😉 😵

kaaaty
4. mar 2011

@katka.gzd no mne v car beru HP iba jeden krat pocas cyklu 2-3DC....no hak mi dala na testosteron...teraz mi asi z krvi nevide jeho hodnota bo dr tam pisala iba FSH a LH...no ale podla sona hovorila dr. ze vajecniky uz vyzerajú lepsie, dobre...
...viem ze v niektorych car beru krv 2 alebo aj 3 krat pocas cyklu ale mne tu brali vzdy iba raz 😉
u endokrinologičky som nebola iba u diabetologičky na inzulinovu rezistanciu a tu mam ok...
inak dnes mi v CAR prefotili vysledky z genetiky a tak som ich v aute študovala a hovorim priatelovi že mu napisali vek o desať rokov menej...tak sme sa hned pobavili 🙂 ...on že to ma určite videli bo ja tak mladsie vyzeram 😀 ...

katka.gzd
4. mar 2011

@kaaaty no a ako ti prisla na ten vyssi testosteron? z akeho predosleho testu? a preco ti ho robila? automaticky? ci to na HP zistovali prvy krat? ja vobec netusim ake hormony mne teda zistuju....nik mi nepovedal...v pondelok sa teda budem pytat

kaaaty
4. mar 2011

@leeena_4 ano suhlasim s tebou je tu dosť bab ktorým sa s clostilom podarilo...ono je to velmi individualne...každa reagujeme na niečo iné...hlavne aby vola nadstavená spravna liečba a čoskoro sa podarilo...
@katka.gzd ...inak baby nechodíte na nejaké cvičenia ktoré su určené k plodnosti....som premyšlala že by som aj išla sice viem ze nie na všetko to zaberie ale aspon by som sa hýbala 🙂

kaaaty
4. mar 2011

@katka.gzd no ja tiež presne neviem na čo všetko mi brali krv ale viem že tých výsledkov bolo vela, a videla som že TST testosteron a k tomu dala šípku ze vysoký, a ešte niečo som mala vysoké...
No ale teraz mi brala krv iba na FSH a LH tak to bolo napisané v karte...pri vstupnej prehliadke bolo že algoritmus vyšetrení...

katka.gzd
4. mar 2011

@kaaaty no ja viem ze brusne tance by mali pozitivne vplyvat a teda od buduceho utorka chodim na kurz....16 tyzdnovy....tak uvidim ako to pojde.... 🙂

aha, takze tebe to urobili ako vstupne vysetrenie v CARe, uz je mi to jasne.....no to som teda naramne zvedava na ktore hormony mi to ten moj doki robil....ale tak utesujem sa ze ak to robil len na FSH a LH tak na tej endokrinologii to urcite urobia komplexne.....boze toto je hrozne, ze ten moj doki mi nic nepovie a ja potom musim tahat z vas info aby som sa k niecomu dopatrala....keby to tu nechodim citat tak by ma to v zivote nenapadlo....

leeena_4
4. mar 2011

@kaaaty ono je možná lepší to nestudovat. Hlavně, že tomu rozumí doktor a ty věíš doktorovi. To důležité ti doktor řekne a tím ostatním je zbytečné motat si hlavu 😉

katka.gzd
4. mar 2011

@leeena_4 verit doktorovi je super vec, ale..........keby som verila mojej predoslej gynekologicke tak by som si stale myslela ze som zdrava....a keby som verila mojmu terajsiemu dokimu tak podla jeho rad cakam do oktobra kym sa nieco zacne diat..............ja uz verim len tomu, ze co si sama nevydupem a nevyzistim, to pri nasom zdravotnictve nemam....

leeena_4
4. mar 2011

@katka.gzd tak na to věření musíš mít dobrého doktora, to je pravda 😉 Já od té doby, co jsem v CARU jsem mnohem klidnější a když dumám nad nějakou kravinou tak si řeknu stop, tohle ať si řeší doktor, já už nemusím 😉. Já jsem tedy i před tím měla dobrého gynekologa. Myslím, že je to základ mít dobrého doktora, kterému člověk věří, ale je jich hrozně málo.

katka.gzd
4. mar 2011

@leeena_4 presne ako pises.......aj zvazujem, ci radsej neist do CARu, ale este vydrzim...predsalen som len na zaciatku a viem ze niektore veci sa jednoducho urychlit nedaju......ale ked vidim ako sa vam babam krasne dari......