Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
18. mar 2011

@anksunamonka kazde centrum ma iny cennik nato-je to dost drahe a zavisi od poctu-kolko oplodnenych embryjok das otestovat - ale maju to v cennikoch na strankach napisane

nevesaj hlavu-ja myslim,ze na IVF ten spermiogram je - to by ti najlepsie vedeli v centre povedat - kazdopadne ako posledne riesenie-ak by ani za rok nepomohli vitaminy a genetika by ukazala vazne geneticke poskodenie vsetkych spermii - tak existuje moznost darcovskych spermii.. viem,ze s tym chlapi maju problem- ale je to riesenie-a podla mna nie najhorrsie - ale to je POSLEDNA najciernejsia varianta - iba tzv "backup plan" , ktory teraz nemusite vobec riesit...len sa pustit do boja s prirodou trosku.....

katkaajurko
18. mar 2011

@hiva jo jo 😀 akurat ja si myslim,ze v den ovulky uz neukaze... ten ovulacny peek byva vacsinou viac ako 24 hodin pred samotnou-teda co som mala odskusane 😅

@anksunamonka v iscare je to od 880 za 1-3 otestovane

http://www.iscare.sk/financovanie/cennik

inac podla mna su centra v brne- s dobrou povestou a zaplatis menej

hiva
autor
18. mar 2011

@katkaajurko ....s tou ovulou mas asi pravdu 😉... ja ovu testy ovladam len teoreticky 😀 😀 😀 .... osobne som ich nikdy neskusala 😉 🙂 .... takze si ma ukecala 🙂

katka.gzd
18. mar 2011

@hiva @katkaajurko heh, vidno ze som mala zkreslene predstavy o ovulacnych testoch 😀 dik za poucenie

katka.gzd
18. mar 2011

@hiva @katkaajurko jo a este ja som bola v tom ze pred ovulaciou ta teplota klesne (a teda podla toho poklesu sa vie kedy sa treba "posnazit") a potom v den ovulacie je vysoka takze som bola v tom, ze ovulaciu mala teraz a nie 4 dni dozadu......hold no ja som to teda este nemerala....len sa chystam.....budem mudrejsia nabuduce.........

anksunamonka
18. mar 2011

@katkaajurko hmmm lenze z kosic do brna je dost daleko, ale stale dame na cestu menej ako je rozdiel medzi 880 eurami a 1900 eurami.....
boze, uz som sa pomaly zmierila s mojim PCO a este aj toto teraz treba riesit.....co uz.....
o darcovskych sme sa nebavili, ja som to len vecer uz v posteli ked sme lezali spomenula, ze je aj taka moznost, ale nejak sa nevyjadril k tomu, ale este je skoro take riesit....
inak mne by nevadilo darovane vajko, keby bolo oplodnene jeho spermiou 🙂

hiva
autor
18. mar 2011

@katka.gzd ....ono to zavisi ako u koho..... u niekoho to byva tak, ze v den ovulacie teplota mierne klesne a den po ovulacii stupne..... ale to je u kazdeho inak 😉... pokles nemusi byt.... alebo teplota moze stupnut az 2 dni po ovulke.... preto je treba, aby kazda zena merala dlhsie a podla toho sa to uz potom da odsledovat..... ak si myslis, ze zacnes a merat, a hned v tom istom cykle budes vediet odhadnut bliziacu sa ovulku, tak to teda nie 😉... chce to trpezlivost a dlhsie meranie, aby si to vedela odhadnut 😉... a teda k tomu aj dalsie sprievodne znaky, ako si uz spominala....hlien, krcok 😉... i ked teda pre mna ani jeden z nich nejak nepomaha.... ja si to skor viem odsledovat podla ovulacnej bolesti, a tiez vtedy mavam celkom silnu bolest hlavy 😀 😀 😀 .... proste u kazdej je to ine a treba si to sama na sebe odsledovat 😉 😀

hiva
autor
18. mar 2011

@anksunamonka ....fakt taketo este nemusite riesit 😉... treba skusit teraz vitaminy, a potom sa uvidi 😉 🙂 ... pripadne neviem, u koho ste boli na testoch.... ale mozno skusit najst nejakeho odbornika, androloga a jeho sa popytat 😉... urcite este nemusis mysliet na krajne riesenia 😉 🙂

asi je tam fakt len nejaka choroba, alebo infekcia a preto povedali, ze IVF urcite nie.... nie preto, ze by vysledky boli natolko zle 😉

katkaajurko
18. mar 2011

@katka.gzd tak ako pisala hiva...pokles byva len u zriedka koho. podla merania BT sa neda predpovedat ovulacia,da sa az nasledne urcit -ze ano -bola ...pokiaôl nie si super skusena a neodhadnes to po dlhsej praxi..ja osobne som presne odhadnut mala problem dopredu aj po roku a pol merania..proste ked sa schylovalo-snazili sme a cakali kym teplota stupne

@anksunamonka tych 880 bolo v iscare v BA - urcite mate cestou aj blizsie centra - treba pozriet ich cenniky

katkaajurko
18. mar 2011

@anksunamonka inak ano - nam pri prvom spg nasli leukocyty - co znaci zapal a tiez vtedy povedali-ze taky spg nezoberu ani na ivf - musi to byt bez zapalu - ale nato staci liecba-aj ked treba ratat -ze je to na dlhsie-lebo antibiotika mozu tiez zhorsit spg , vy stze tam tusim tiez mali leukocyty

darcovstvo nerieste,je to psychicky narocne...krajne riesenie...len aj to je sanca,ale to riesit,az ked vsetko zlyha

anksunamonka
18. mar 2011

@katkaajurko kati ale leukocyty nemal skoro ziadne........ PMN Leu: 0,024 mil/ml

či to je veľa? absolútne nerozumiem tým hodnotám......

katkaajurko
18. mar 2011

@anksunamonka neviem fakt ci to je vela- ale sudila som podla toho zaveru - ze tam moze byt zapal

niqush
18. mar 2011

ahojte, dneska som bola prvykrat na vaginálnom ultrazvuk a doktor mi zistil PCO.. na oboch vaječníkoch velké zväčšene.. no zostala som pekne v šoku, hned mi vysvetlil o čo vlastne ide že ovulacia sa vlastne ani nedostavuje.. a tiež, že čo mam taky nepravidelny menzes... a ked by sme chceli raz babätko tak že otehotniet prirodzenou cestou možem len velmi tažko.. že potom skor s pomocou doktorov.. no domov som prišla celá hotova ☹
hned som hladala na nete o čo vlastne ide.. a našla som aj váš tak sa sem pridávam 🙂 ... doktora som sa vlastne ešte aj pýtala, že vlastny aký je povod tohto ochorenia.. a že to sa nevie taká som sa narodila..
no v pondelok hned pojdem za mojou gyn. sa popytať viacej.. mala by som teraz aj začať brať ankiku.. ked sa mi teraz dostavy menzes... a neviete čo znamená ešte aj posúdiť pomocou HP?

chlpacik
18. mar 2011

@anksunamonka neposlal Vás lekar za andrologom-urologom? Kazdopadne by som toto skusila, my ideme v pondelok za Hrivnakom. Mozno by poradil co a ako dalej. A čo centrum, nesla si? Skus ho objednat http://www.andrologia.sk/, v pondelok vecer ideme, tak dam info, aky dojem na mna urobil.

leeena_4
19. mar 2011

@katkaajurko no, na tu vysokou gramáš pozor! Já jsem takhle přiotrávila manžela vitamínama na spermie, měl ečko 400 a selezin a po pár týdnech užívání začal zvracet, mít střevní potíže a žaludeční křeče. Po gastroskopii, odběrech krve a sonu se zjistilo, že to má z předávkování vitamíne E, a selenem, zinkem. Takže s tím raději opatrně a pokud nestačínormální dávky, tak raději k urologovi pro nějaké speciální prášky.

katkaajurko
19. mar 2011

@leeena_4 ved ale ja hovorim,len co doktori povedali ,ak je v profertile vyssia gramaz tak vedia preco to robia a rovnako ked mi doktor predpisal 5 nasobnu davku horciku - vie co robi a preco to robi,samozrejme to neplati plosne - niektore vitaminy sa nevedeia vylucit same - preto tvrdim - bud profertil-alebo podla jeho gramaze si vyskladat. ale menej nema dostatoocny vyznam

katkaajurko
19. mar 2011

@leeena_4 napriklad denna potreba horciku je okolo 300mg (vela pripravkov ale obsahuje magnezium laktat - co v preklade znamena-ze v 500mg je len 50 mg horciku) - tehotne potrebuju az 700mg - co su asi tri moje tabletky (na obale je ze denna davka je jedna) a beriem tych cca 5 cize 1250mg - lenze telo nedokaze vyuzit vsetko co si dam - a pri horciku sa nemozes predavkovat--co ma telo nazvys vyluci stolicou 😉 a ku prikladu - ked si v nemocnici a idem na vnutrozilne podavanie magnezia - dostavas cca aj cez 3 g priamo do tela - cize cez 3000mg 😉 takze take su tie "normy" na vitaminoch...resp.mineraloch

na vitamin E a A by som si aj ja dala bacha co sa predavkovania tyka....co sa zinku tyka-tam je tolerancia daleko vyssia nez sa dava do vitaminovych pripravkov a pokial nie je chelatovany aj tak sa z neho vstrebava malo....a selen nemam zisteny....

leeena_4
19. mar 2011

@katkaajurko pokud to doporučí lékař, tak to je jasné, že ví, co dělá. Jen jak jsi psala, že to chce u vitamínů, které jsem psala (selen, zinek, E) vyšší gramáž, tak zrovna u těchto vitamínů (spš E a selen, zinek není tak hroznej) je pak snadné se předávkovat a mého muže to stálo dost zvracení a 14 dní pracovní neschopnost, takže raději se zeptat doktora 🙂 Celá rodina se mi od té doby směje a říkají mi Maryško, že prý jsem chtěla otrávit manžela a já chtěla jen rychlou rotu 😀

katkaajurko
19. mar 2011

@leeena_4 🙂

anksunamonka
21. mar 2011

@katkaajurko ahoj Kati, nezabudla si na mna s tymi vitaminmi, co ste si vyskladali namiesto profertilu? 🙂

dnes budu vysledky z muzovho mikrobiologickeho vyteru na STD..... drtzte paaalce nech to boh zariadi tak, aby sme raz boli rodicmi.......

leeena_4
21. mar 2011

@anksunamonka moc držím palce, ať jsou dobré výsledky 😉
Holky jak jsem byla na té průchodnosti HyCoSy, tak od soboty krvácím :-/. Pokud to dnes nepřestane, budu muse k doktorovi, zase! V práci už na mě koukají dost blbě, že jsem furt u doktora 😒

amarena
21. mar 2011

Ahojte,

@anksunamonka, jasne, ze drzime. 😵

@leeena_4, nech sa pozeraju kolko chcu, prvorade je tvoje zdravie, i ked viem, ze je to neprijemne. Vie niekto v praci co riesis?

katka.gzd
21. mar 2011

@leeena_4 kasli na to co si myslia v praci...keby slo o ich zdravie, robili by presne to iste co ty.....mas na to plne pravo....
@anksunamonka drizm vsetky palce co mam

leeena_4
21. mar 2011

no, ví to dvě kolegyně, šéfové zatím ne, ale je to tu drbárna :-/. Ale máte pravdu, ať si myslí, co chtějí 😉

katkaajurko
21. mar 2011

@anksunamonka nezabudla,ale mm si preinstalovava office - tak ze musim pockat kym si tam nieco doinstaluje... prekutrava si cely pc - poslem

amarena
21. mar 2011

Ahojte,
tak u mna to nevyzera vobec dobre. Dnes na UTZV zase nebolo nic vidiet. Zajtra rano mam ist znova na krv. 😔 Uz z toho zacinam pomaly cvokatiet, stale neviem na com som, 3 tyzdne sa to len natahuje. Som sice optimista, ale myslim si, ze toto nedopadne dobre. 😔

chlpacik
21. mar 2011

@amarena 😠 tha tot je fakt na nervy 😠 ,ale dufame dalej, co ine ostava.... 😕

amarena
22. mar 2011

Dobre ranko,
tak krv zobrata...namiesto jednej ampulky mi brali rovno 5. To uz asi vramci predoperacneho vysetrenia. 😔 Cakam na vysledky, ale uz ani nedufam.... 😔

mili78
22. mar 2011

@amarena ...Ami drz sa mojka, posielam ti silne objatie 😔 kedy budes vediet?

amarena
22. mar 2011

@mili78, dakujem, maju mi volat okolo 10.00 - 10.30. No a ja mam od 10.00 do 11.00 poradu, to som zvedava ako tam budem telefonovat.