Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

natyi25
30. mar 2011

@anksunamonka niekedy robia odbery na HP až 3x, 2.deň, 12-14. deň. a potom 21.deň....tak preto Ti to možno vŕta v hlave...ja sa tu prikúkam a "priúčam" . 7.4. si dám stretko s gyn., tak som zvedavá na jeho vyjadrenia k výsledkom aj z diabetológie + krvných testov....to sem už prispejem aj niečím "múdrym" 😝
@katka.gzd clostil je na podporu ovu??? presne, metf. beriem ešte krátko, ale pri mojej horlivej nedočkavosti by som chcela už // 😉 , ale ako môj manžel hovorí: "všetko má svoj správny čas", tak verím, že raz to vyjde 😉
ako v práci???? už je "nová"?

kuratkoo
30. mar 2011

@katka.gzd Měla jsem udělaný hormonální profil , od bývalé doktorky, tak jsem mu donesla kopii, udělal mi ultrazvuk a řekl mi, že se to poznává ultrazvukem a ukazoval mi na vaječníkách takový jako by perlový náhrdelník. Dal mi vyvolávačku a 5-9 den mestruace jsem brala tabletky, potom jsem měla jít na folikulometrii (snad to píšu dobře) - 10. den, bohužel se nic nezmenilo a mám jít ještě zítra, jestli náhodou (13. den), potom říkal, že zvýšíme dávku tabletek, ale že se mám připravit na drilling vaječníků(mělo by to být propichování toho náhrdelníku na vaječníkách a prý snad potom začnou fungovat). Bez tabletek jsem nemenzes měla za rok jsem to dostala třikrát a to bud po vyvolávačce nebo proveře, ale doktor říkal, že to problém prostě neřeší, že to j spíš pseudo menstruace.

kuratkoo
30. mar 2011

@katka.gzd nadváhu nemám, jen mi trovchu víc rostou chloupky, ale nic závratného, doufám že se to nezmění a nebude huř, protože za poslední rok jsem truchu přibrala, ale jelikož jsem byla dost štíhlá, tak to nejde až tak poznat 😉 Já to vidím, ale přítel mi říká, že ženská má mít prsa a zadek 🙂, takže vlastně je spokojený 😀

kuratkoo
30. mar 2011

@anksunamonka holky chápu vás, mám předsvatbou a už rok lítám k dokrovi a ono furt nic, moje rodiny to ví a psychicky mi to pomáhá, přítel před svou rodinou dělá jako, že nic. Kdyby se to dozvěděli myslím si, že bych měla peklo na zemi, taky furt posloufám, že chtějí vnouče a hodně mě to bolí, ještě studuju, takže mám výmluvu pro ně, že chodím do školy. ALe je to docela zoufalé, ale kdoví, jak by to vypadalo, kdyby to věděli. Mají mě za kdoví ci, že radši studuju než mít mimi.

amarena
30. mar 2011

Ahojte babulky,
tak bohuzial, nakoniec to bolo naozaj to mimomaternicove. 😔 V piatok mi kleslo hcg, tak sme si zacali mysliet, ze to odchadza, a ze mozno bude treba spravit len kyret. Lenze v pondelok mi to hcg znova stuplo, sono bolo stale rovnake, a tak dr povedal, ze uz nemozeme viac cakat (dovtedy sme zvolili vyckavaciu metodu, lebo vedel, ze to bola zelana gravidita), musel sa na to pozriet laparoskopicky a bolo to v lavom vajcovode, ktory uz teraz nemam. Kedze som predtym mala oba vajcovody priechodne, tak mi to bolo trochu divne, ale dr mi to vysvetlil tak, ze na jednom mieste bol zuzeny, takze ten transport sa presne tam aj skoncil. Uz sa s tym zacinam pomaly vyrovnavat a dufam, ze sa mi viac nic take nestane.

slivocka
30. mar 2011

@amarena ☹ ☹ strašne ma to mrzí ☹

katka.gzd
30. mar 2011

@amarena to ma velmi mrzi, posielam hodne sil do dalsieho snazenia...ako sa vravi..zadarilo sa raz, zadari sa znova a neverim ze by sa ti dvakrat zopakoval ten isty problem..........drz sa moja........

katka.gzd
30. mar 2011

@kuratkoo tak to mas skoro rovnaku situaciu ako ja.....este behnut na vysetrenie stitky a na tu inzulinovu rezistenciu nech sa preveri kazda moznost a potom s vysledkami uz ti naozaj budu vediet liecbu pripravit presne na teba situ.......
ty si predtym brala HAK? ak hej, kedy si vysadila? a kolko mas rokov (ak ti nevadi tato otazka)?

amarena
30. mar 2011

@slivocka
@katka.gzd, dakujem. Teraz mame mat 2 mesiace pauzu a potom sa pustime do dalsieho boja.

katka.gzd
30. mar 2011

@natyi25 tu horlivost teda poznam, ja ja by som mala najradsej tiez vsetko hned...no chvalabohu dosla ta nova praca co ma dost odreagovava a teda ja dufam, ze to bude mat pozitivny vplyv na vsetko...oficialne som na novej od aprila no prakticky az od maja pretoze v aprili este supportujem mojho terajsieho manazera....no hned zaciatkom aprila absolvujem konferencie a spol....april bude taky pol na pol......uz zacinam citit nervozitu z noveho,a le verim ze vsetko bude OK....

leeena_4
30. mar 2011

@amarena To mě moc mrzí, ale ohromně tě chválím z příštup a věřím, že s takovým tě to štěstíčko brzy potká znovu a tentokrát bude všechno v pořádku, držím pěsti, jsi silná ženská 😵

amarena
30. mar 2011

@leeena_4, diky. Aj moj manzel mi povedal, ze som to zvladla hrdinsky. Najskor mi bolo za tym vajcovodom luto, ale potom mi moj zdravy rozum povedal, ze je lepsie ked isiel von ako keby tam zostal a ja by som sa pri dalsom tehu potom strachovala, ze ci si vajicko nevybralo cestu znova tym istym vajcovodom. Neviem ci to dava zmysel, to co som napisala, ale tak snad vies ako to myslim.

leeena_4
30. mar 2011

@amarena dává to smysl, vím jak to myslíš, ale musím obdivovat, jak brzy jsi na to přišla. Prostě šikovná ženská 😉 😵

natyi25
30. mar 2011

@katka.gzd verím, že nová práca ťa natoľko pohltí, že svoje tehu zistíš až keď ti bude nevoľno 😉 a všetko bude ako má
@amarena 😖 ☹ je mi ľúto, že Tvoje čakanie nedopadlo podľa predstáv, aj my všetky sme čakali a dúfali s Tebou..., .... v Tvojich slovách cítiť silu a chuť bojovať ďalej a to je dobre 🙂, aj tvoje laické oddvôvodnenie ohľadom zobratého vajcovodu má silu 🙂 tak teraz pauzička a potom hor sa do úspešného "začitatku" nového a úspešného tehu 😉

amarena
30. mar 2011

@leeena_4
@natyi25, dufam, ze mi to odhodlanie vydrzi.

mili78
30. mar 2011

@amarena .... Ami je mi to luto, tak velmi som ti drzala palce...ale ako vidim, si silná a mas v sebe vela sil do dalsieho boja...drz sa...raz to urcite vyjde 😉

amarena
30. mar 2011

@mili78, dakujem, naozaj. Snad to "raz" bude uz coskoro. 😉

anksunamonka
30. mar 2011

@amarena pripajam sa k dievcatam, mne sa to asi lahko hovori ked som tehu nikdy nebola, ale aspon vies, ze sa vam podarilo otehotniet a dalsie uz urcite vyjde a budes krasna stastna mamicka 😉
zabudnime na to zle, co nas postretlo a zamerajme sa na to dobre, co nas este len caka 😵

natyi25
30. mar 2011

@anksunamonka ako pekne si napísala tú poslednú vetu 🙂 tebe sa to kráti, čo??? kráska...o mesiac bude z Teba krásna nevestička 😉 odrátavam s Tebou

anksunamonka
30. mar 2011

@natyi25 fakt, presne o mesiac sa vydavam, ani sa mi to nechce verit, stale mam pocit, ze sa daco pokazi a ze ziadna nevesticka zo mna nebude 😕 vcera sme si boli dat tlacit oznamka a zajtra ideme dohodnut menu do hotela kde bude hostina 🙂
ja som strasny pesimista, odkedy viem o tom, ze tak lahko zo mna mamicka nebude......
vcera som nakupila drahemu vitaminky, vyskladala som to ako nahradu za profertil, tak ked to zbadal tu plnu igelitku liekov, skonstatoval len ze "nie som normalna" 😎 ale on to myslel v dobrom, len toooolko liekov to je 😝 ale ma smolu, bude ich brat aby sa mu zlepsila vyroba bojovnikov 😉

natyi25
30. mar 2011

@anksunamonka som ťa včera kuk na fb, ty nikde tak som išla spať 😉 tak začínate vitamínovať 😉
neboj, nič sa nepokazí...nemá sa čo...všetko bude podľa predstáv...a ak by aj nejaká maličkosť nevyšla, nezúfaj, to si nikto ani len nevšimne 🙂 viem, to podľa seba...že som sa babrala s detailami a fotograf, chápeš, fotograf mi povedal, že nestihol som ich odfotiť, lebo som fotil hlavne ludí na parkete 😠 a tak napr. na naše cukríčky budem len v dobrom spomínať 😒

amarena
30. mar 2011

@anksunamonka, presne, budem sa zameriavat len na to dobre, ale aj ty sa musis, ok?

amarena
30. mar 2011

@anksunamonka, a nevesta budes, to uz je jasne ako facka. 😉

sysinek
30. mar 2011

@amarena mali by sme sa od teba ucit pozitivnemu mysleniu...hlavne ja
mne vcera oznamili, ze mam cystu velku 5cm na vajecniku z clostilu vraj davka bola na mna silna... ☹ a takisto zapasim s PCO ... a nejako toto vsetko na mna dolahlo, tak som sa v ambulancii rozplakala...a lekar mi odporucil pozitivne myslenie...no keby sa to tak lahko dalo... no, ale zrejme musim...inac sa nedockam vytuzeneho mimi....

leeena_4
30. mar 2011

@sysinek četla jsem tvůj příšpěvek a jdu tě uklidnit. Mě jediné, co narostlo za 3 měsíce clostilu byla skoro 3cm cysta. Sice menší, než máš ty, ale za pár týdnů se sama ztratila a teď už se chystáme na IUI se stimulkou injekcemi. Nevěš hlavu, je ještě spoustu šancí 😉

sysinek
30. mar 2011

@leeena_4 dakujem pekne za povzbudenie... si mila 🙂 ...no sak budem chodit na pozorovacky, ci rastie alebo nie...vraj som zasila maly OHSS, podla slov doktora...

leeena_4
30. mar 2011

@sysinek nemáš vůbec zač, taky jsem z té cysty měla strach. A ty jsi měla další problémy, nebo více cyst, že mluví o OHS?

sysinek
30. mar 2011

@leeena_4 no...podla neho ten vajecnik zareagoval az moc...nez by cakal...a problemy...no nafuknute brucho a bolesti...ale nic take co by sa nedalo zvladnut... sak uvidime...za tyzden idem na kontrolu...tak snad sa to vypari s menzesom, ktory zatial este nedosiel...meska 2 tyzdne ☹

leeena_4
30. mar 2011

@sysinek mě s mrchou odešla jen půlka té cysty, zbytek zůstal a odešel po vyšetření průchodnosti, ale většinou ty cysty odejdou. A jaké jsi měla dávkování clostíku?

sysinek
30. mar 2011

@leeena_4 super, ze zmizla...davkovanie 2x1...